niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
"Unijne" skrzynki na listy

ponoc zgodnie z 'deryktywa unijna" maja wisiec skrzynki , ktore roznia sie tylko rozmiarem ale lokatorzy musza zaplacic z wlasnej kieszeni po 46 z l z WLASNEJ KIESZENI! -tak jest w SM!!! Juz nie wspominam ze wstydu!! jak sa zainstalowane te skrzynki w innych miastach ( tzn. listonosz czy inny 'diabel' nie prosi aby wpuscic jego do klatki) ALE NA SLOWACKIEGO MUSI PROSIC I UZYWAC ROZNYCH PODSTEPOW. Wracajac do meritum ------------------jesli skrzynki musza byc unijne TZN ,ZE UNIA DALA NA TO Kase!!!!!!!!! gdzie jest kasa??? MOZE prezesi wypowiedza się co do formy przetargu , kto wygral ,dlaczego nie bylo zadnej wiadomosci dla lokatorow(tylko po fakcie?) W ekspresowym tempie podsunieto pod nos fakture ! A JAK JA SOBIE NIE ZYCZE TO CO!???

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

w łsm? czy perspektywie...slowackiego to nie perspektywa...ale ciekawi mnie jak wygladaja takie skrzynki....i czym sie roznia? i z tego co wiem...co poczta polska powinna wymienic na swoj koszt...i nie wiem czemu sluza te faktury...a jak sie nie zaplaci to co? puste miejsce bedzie?

trzeba poczekac na rozwiniecie sie akcji:) w sumie 46 zl to nie duzo...ale biorac pod uwage, ze trzeba w ogole zaplacic...to juz cos znaczy:)

pozdrawiam...i mniej nerwow:)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

tak wyglądają skrzynki oddawcze spełniające wymogi unijne:
http://www.motgos.pl/pl_galeria.php

a tu ogłoszenie ŁSM:
http://www.lsm.lomza.pl/nowe_skrzynki.htm




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

a jak to wyglada np po podniesieniu ten klapki...bo nie widac czy jest ruchoma, czy mozna sobie ja podnosic....chodzi mi o to...czy nie bedzie mozna wsadzic tam paluchow? :)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

"Nowe skrzynki będą stanowiły własność użytkowników lokali."
Czyli na przykład kupił bym tą skrzynkę... i przy zmianie mieszkanie mógł bym sobie wyciąć, wyjąć i zabrać ze sobą tą skrzynkę?:D:D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Skrzynka kosztuje z 400zł a Poczta Polska musi spełnić wymogi Unii Europejskiej.Po podliczeniu wymiany jednorazowo wszystkich skrzynek w Łomży i innych miastach to wyjdą na pewno ogromne pieniądze.Może widocznie poczty nie stać wymienić wszystkie skrzynki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Ustawa

rozporządzenie ministra

rozporządzenie ministra - zmieniające

co tam jest....

Ustawa mówi:
Art. 37.
1. Właściciel lub współwłaściciele:
1) nieruchomości, której częścią składową jest budynek;
(..)
- są obowiązani umieścić oddawczą skrzynkę pocztową.
2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1, jest realizowany:
(..)
2) w budynkach wielorodzinnych, w których wyodrębnione są co najmniej 3
lokale - przez umieszczenie w ogólnie dostępnej części nieruchomości zestawu oddawczych skrzynek pocztowych w liczbie odpowiadającej liczbie
samodzielnych lokali mieszkalnych oraz lokali o innym przeznaczeniu, jeżeli
posiadają osobny adres.
(..)
Art. 90.
1. W okresie 5 lat od dnia wejścia w życie ustawy właściciel lub współwłaściciele nieruchomości, o których mowa w art. 37 ust. 1, są obowiązani wymienić oddawcze skrzynki pocztowe zainstalowane przed dniem jej wejścia w życie, jeżeli nie spełniają one wymagań wynikających z ustawy.(..)


ustęp 5-ty mówi że Minister właściwy do spraw łączności, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, określi, w drodze rozporządzenia, wymagania, jakim powinny odpowiadać oddawcze skrzynki pocztowe oraz ich usytuowanie, jak również warunki dostępu dla operatorów(..) i powyższe rozporządzenia w jakiś sposób to robią.

Natomiast dokumenty te nie mówią w żadnym punkcie, że spółdzielnie robią to za mieszkańców i przedstawiają im faktury do zapłacenia!!!

Może coś jest w statucie spółdzielni?

§ 4.
1. Celem Spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków i ich rodzin oraz potrzeb gospodarczych, kulturalnych wynikających z zamieszkiwania w spółdzielczym osiedlu lub budynku.
(..)
3. Spółdzielnia prowadzi swoją działalność samodzielnie.
W ramach tej działalności Spółdzielnia:
(..)2) buduje lub nabywa domy mieszkalne, urządzenia pomocnicze i gospodarcze oraz lokale użytkowe,

§ 9.
Członek jest obowiązany:
(..)3. Wnieść wpisowe i zadeklarowane udziały.
(..)5. Uiszczać terminowo opłaty za użytkowanie lokalu lub garażu.

§ 33.
1. Członkowie spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze lokatorskie i spółdzielcze własnościowe prawa do lokali mieszkalnych, są zobowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości w częściach przypadających na ich lokale, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni oraz w zobowiązaniach spółdzielni z innych tytułów, a także wydatkach związanych z działalnością społeczną oświatową i kulturalną, prowadzoną przez spółdzielnię. (..)
(..)3. Członkowie spółdzielni będący właścicielami lokali są zobowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z utrzymaniem ich lokali, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości wspólnych, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni oraz w zobowiązaniach spółdzielni z innych tytułów, a także w wydatkach związanych z działalnością społeczną, oświatową i kulturalną prowadzoną przez spółdzielnię.
4. Właściciele lokali nie będący członkami są obowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z eksploatacją i utrzymaniem ich lokali, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości wspólnych oraz w innych kosztach zarządu tymi nieruchomościami na takich samych zasadach jak członkowie spółdzielni, z tym, że jeżeli chodzi o działalność społeczną , oświatową i kulturalną prowadzoną przez spółdzielnię – mogą odpłatnie korzystać z takiej działalności na podstawie umów zawieranych ze spółdzielnią.
Są oni również obowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni, które są przeznaczone do wspólnego korzystania przez osoby zamieszkujące w określonych budynkach lub osiedlu.
5. Wydatki związane z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości wspólnych ustala się proporcjonalnie do udziału właściciela lokalu wyodrębnionego w danej nieruchomości wspólnej.
6. Członkowie Spółdzielni, właściciele lokali niebędący członkami Spółdzielni oraz osoby niebędące członkami Spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali są zobowiązani do ponoszenia wpłat na fundusz remontowy.
(..)
10. Należności i koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi poniesione w danym roku są rozliczane odrębnie dla zasobów:
a) mieszkalnych
b) użytkowych
c) garaży
11. Koszty gospodarki lokalami wynajmowanymi rozliczane są odrębnie, a nadwyżkę z gospodarki tymi lokalami przeznacza się na fundusz remontowy zasobów mieszkalnych.
12. Odniesienie kosztów i należności na jednostkę fizyczną ( osoba, powierzchnia, lokal, wskazanie urządzenia pomiarowego w lokalu, podzielnika kosztów, charakteru lokalu, jego atrakcyjności i lokalizacji ) i wynikające z tego opłaty określa regulamin uchwalony przez Radę Nadzorczą.
(..)14. 1) Wysokość opłat za korzystanie z lokalu jest ustalana na podstawie rozliczenia kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi Spółdzielni poniesionymi w poprzednich okresach.
2) Szczegółowe zasady rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi użytkowymi i garażami oraz wysokość opłat ustala Rada Nadzorcza.
3) Członek Spółdzielni nie może potrącać swoich wierzytelności do Spółdzielni z opłat za korzystanie z lokali.
(..)

§ 35.
1. Opłaty, o których mowa w § 33 powinny być uiszczane co miesiąc z góry do dnia 15 każdego miesiąca.
(..)

§ 36.

Członkostwo w Spółdzielni ustaje na skutek:
1. wystąpienia członka,
(..)

§ 37.

1. Członek może wystąpić ze Spółdzielni w każdym czasie za wypowiedzeniem złożonym Zarządowi, które pod rygorem nieważności powinno być dokonane na piśmie.
2. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po dniu zgłoszenia wystąpienia.
3. Za datę wystąpienia członka ze Spółdzielni uważa się następny dzień po upływie okresu wypowiedzenia.(..)


...ja tam nie znalazłem opcji, by spółdzielnia kupowała coś, a potem przedstawiała faktury mieszkańcom i mówiła: "To jest Twoja własność więc zapłać!". Następnym razem kupi doniczki i kwietniki, albo kosze na śmieci na każde piętro i też każe płacić?
Czy nie można tego pokryć z funduszu remontowego? 5 lat temu było wiadomo, że będzie taka konieczność - nie mozna było się wczesniej przygotować?

A tak przy okazji - ciekawe w jakim zakresie stare skrzynki nie spełniały wymogów ministerstwa? W jakim też zakresie rozporzadzenie ministerstwa jest spójne z normami unijnymi? - może jest bardziej "restrykcyjne"?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

ustawa

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

rozporządzenie
i jego nowelizacja

Statut spółdzielni

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Czy coś jeszcze trzeba zmieniać?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

wiec jesli to wymog Unii ------TO UNIA NIECH DA KASE! PROSTE?!!!!!!!! mnie nie potrzebna skrzynka.Ponadto kefas takich spraw sie nie zalatwia poprzez ogloszenie.

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

nie spoko...tylko mnie sie rozchodzi o to...bo nie widzialem tego z bliska....czy tam paluchow nikt nie wsadzi...np, zeby zabrac list? np mam rachunek telefoniczny...ktos mi go ukradnie...i bede mial nieprzyjemnosci...to kto za to bedzie odpowiadal?

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Ja tak sobie myśle, że z dwojga złego może i dobrze, że będa te unijne skrzynki za które zapłace - bo to bedzie moja skrzynka i biada listonoszom i całej poczcie jak będą wrzucać ulotki, Do tej pory poczta twierdziła,że skrzynki sa ich i ulotki będą wrzucać. Jak bedzie to moja skrzynka to juz takowego prawa nie będą mieć.

Lora

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

o ile ktos nie wyjmie ulotek z twoimi listami...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

LORA zasmucę Cię, do nowych skrzynek niby spełniających normy unijne każdy może coś wrzucić po podniesieniu klapki, działa to też w druga stronę, każdy będzie mógł sobie coś wyjąc. Oczywiście nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zapominając klucza nie trzeba wracać sie do domu lub gdy skrzynka zapcha sie reklamami można przerzucić je do sąsiada.

Aha, w tej cenie ponad 40 złotych jest nalepka z prośbą o niewrzucanie reklam i ulotek.

PS: Ciekawe w jaki sposób Poczta Polska będzie teraz tłumaczyła sie z niedostarczonych lub zaginionych przesyłek, skoro jak już wspomniałem sam wyciągam sobie listy bez otwierania skrzynki.

_73_

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Halinko wydaje mi się że ty jesteś w Unii...tak jak my wszyscy...;)

Unijne to nie znaczy tylko że finansowane przez Unię. Także dostosowane do jej dyrektyw.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

w Łomzy są juz dwie poczty jedna to oczywiscie poczta Polska a druga to PAF- prywatny operator pocztowy czyli konkurencja, skrzynki ułatwią życie obu stronom ale bardziej listonoszom PAFu gdyż do tej pory nie mogli korzystac ze skrzynek PP i musieli z każdym listem isc pod same drzwi!!!

co do zapłaty za skrzynki to faktycznie spółdzielnie wiedziały juz 5 lat temu i mogły od tamtego czasu brac od każdego mieszkańca po 1zł miesiecznie i teraz nie było by problemu, ale oczywiscie nasze spółdzielnie wolały odkładac to na ostatni moment! wiec niech teraz spółdzielnie rozłożą na raty zapłate za skrzynki na 5 lat !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

jak ja mam płacić za tą skrzynkę to powieszę sobie ją na drzwiach(mieszkam na 4 pietrze) i niech listonosz wchodzi i wkłada tam te listy ...zobaczymy jak długo wytrzyma(a nie jest pierwszej młodości:):):))
i po sprawie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

miki33 - przeczytaj sobie ustawę do się dowiesz, że w budynkach wielorodzinny jest obowiązek powieszenia jednej zbiorczej skrzynki w ogólnodostepnym miejscu.

Art. 37. ustawy
"1. Właściciel lub współwłaściciele:
1) nieruchomości, której częścią składową jest budynek;
(..)
- są obowiązani umieścić oddawczą skrzynkę pocztową.
2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1, jest realizowany:
(..)
2) w budynkach wielorodzinnych, w których wyodrębnione są co najmniej 3
lokale
- przez umieszczenie w ogólnie dostępnej części nieruchomości zestawu oddawczych skrzynek pocztowych w liczbie odpowiadającej liczbie
samodzielnych lokali mieszkalnych
oraz lokali o innym przeznaczeniu, jeżeli
posiadają osobny adres.'

...i tyle...

W dostosowaniu do przepisów UE nie chodzi o to by skrzynka miała jakiś konkretny kształt, tylko by do skrzynki mieli dostęp wszyscy operatorzy, a nie tylko Poczta polska jak jest teraz...

...ja jednak nadal nie znalazłem podstawy prawnej, według której spółdzielnia mogłaby kupować coś dla mieszkańców przedstawiając im jednocześnie faktury....

...zaraz zaczną chodzić po mieszkaniach i tam gdzie są urządzenia nie spełniające norm będą urządzać przetargi i kupować co im się żywnie podoba , a ludziom będą przedstawiać faktury... panu wymienią kuchenkę gazową, panu pralkę, a pani wymienią instalację elektryczną - a potem przedstawią fakturę do zapłaty i powiedzą, że ustawa i polskie normy ich do tego zmusiły....

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

kefas...sypiesz tymi ustawami jak ryzem na weselach...a przeciez nie o to chodzi... ktos nie ma pieniedzy to jak zaplaci? chyba lepiej bylo pobierac oplate groszowa co jakis czas...tym bardziej, ze dowiadujemy sie tu, ze bylo to wiadome juz dawno...

s jak pisze nam tu smart73 to jest tragiczne...moze w krajach sasiadujacych z nami takie rzeczy sie nie dzieja...chodzi mi o zabieranie listow...wkladanie niedopalkow po fajkach...i co nie dosc, ze mam placic, za cos czego nie chce...to musze jeszcze znosic to, ze bede mial nieprzyjemnosci w roznych instytucjach czy firmach...za to, ze tego listu nie mam? paranoja...i ja mam byc poszkodowany z tego powodu? niech wymysla skrzynki, ktore sa lepsze od tych co teraz mamy...a nie za takie, ktore sa nie przydatne...bo po co komu skrzynka na listy, bez listow?

chyba proste i logiczne...swiat idzie do przodu, a nie do tylu...

i nie chodzi mi tu, ze poczta cos zle robi...i cos w stylu, ze bedzie ganial do mnie z listami...bo to nie ich wina...musza, to musza.

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

zaraz wybieram sie kupic sobie skrzynke !!!!!!!!!!!!!! a faktura z SM??? jak chca to niech zaplaca ! WOLNOSC TOMKU W SWOIM DOMKU--- NIKT NIE BEDZIE MNIE NARZUCAL JAK CHCE ODBIERAC LIST CZY INNE BADZIEWIE!!!!!!!!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Samochodem też jeździsz po drogach jak ci się podoba? - lewą stroną, bez ubezpieczenia, albo bez świateł nocą? Nie! Bo ustawa o ruchu drogowych, o ubezpieczeniach obowiązkowych itp. zobowiązuje Cię do czego innego, a ty jako praworządny obywatel to respektujesz.

Ustawa mówi, że prawie do końca sierpnia mają wisieć takie które dają dostęp dla wszystkich operatorów - właściciele, bądź współwłaściciele mają obowiązek dostosować swoje skrzynki (jeśli są niedostosowane) wg zasad opisanych w ustawie i rozporządzeniach.

Pytanie tylko, czy wypełniając zapisy ustawy ŁSM robiła to zgodnie z prawem wystawiając faktury na mieszkańców? Nie mam pojęcia na jakiej podstawie!? Może ktoś podpowie, bo jak dla mnie jest to zbyt grubymi nićmi szyte... tym bardziej, że przetargu nie wygrał najtańszy, tylko "najlepszy". A jakie były kryteria oceny? Wielkość otworu wystarczająco duża, by wyciągnąć list paluchami? :) Przecież parametry były okreslone przez rozporządzenie ministra i nie trzeba dużo wymyślać tylko umieścić je w dokumentacji przetargowej!

Podsumowując:
- przepisy i normy które weszły stabilizuja i "unormalniają" rynek pocztowy w Polsce - wg mnie to jest OK
- realizacja zapisów ustawy przez ŁSM - do bani!

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

No jak to nie? a kto mi zabroni jezdzic po nocy bez swiatel? nie wlacze i juz...ale jezeli mie zlapia to juz inna bajka:)

mnie jedyne co sie nie podoba to, to ze jakis pajac bedzie mi listy zabieral...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

chodzi o to że do starych dużo reklam się nie mieściło, były własnoscią poczty, teraz wszyscy będą mogli wrzucać różne śmieci reklamowe a listy oczywiście wyciągać.

angella

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Czytając, mam wrażenie że nie zrozumieliście co pisze Kefas. Słusznie wymiana, ale dlaczego my mamy ponosić koszty? Ja niestety, nie jestem taka sprytna i korespondencji bez otwierania skrzynki kluczem nie wyjmę. Co tyczy sie reklam, to sami jesteśmy sobie winni. U nas jest domofon. Osoby, które roznoszą ulotki są wpuszczane ( a lokatorzy na skrzynkę ponaklejali karteczki). Ja osobiście wolę mieć ulotki w skrzynce niż pod drzwiami. Leżące na wycieraczce "krzyczą" nikogo nie ma w domu. Fakt, nadal się zastanawiam czy opłacić tą fakturę, a może spłacać po 1 zł?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

miki 33 - jetes debilem, a skrzynke to se najlepiej w sraczu zamontuj to bedziesz tam zuzyty papier wrzucał i nikt inny ci nic nie wrzuci!!

tylko pamiętaj ze juz kartki na swieta od rodziny nie zobaczysz!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

barbra, mam pytanie. mowisz, ze nie jestes sprytna...ale mowisz o tych nowych skrzynkach? ja jej na oczy nie widzialem, wiec nie moge stwierdzic, czy da sie latwo wyjac, czy tez nie...ale przypadkiem udalo mi sie zaobserwowac skrzynke taka, o ktorej mowimy, mianowicie byla oderwana ta cala smieszna klapka...dodam, ze nie jedna... i byl ten caly otwor...wydaje mi sie, ze dosyc spory...na to, by wyjac sobie cos, co do niego nie nalezy...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Tak, dotyczy tej nowej skrzynki. Skoro nie widziałeś, to dla informacji: dno skrzynki jest ze sporym spadkiem w dół, nie jest równoległe do podłogi. Korespondencja leży daleko od otworu w skrzynce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

a jak to sie ma do tego calego otworu?

przypominam:) dla chcacego nic trudnego... dla pocieszenia dodam, ze zawsze wyjmuje listy tego samego dnia, co do mnie przychodza...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

U mnie na JanTarzE są te skrzynki od tygodnia 45 zł kosztują niby uNijne cóź z tego 5 lat temu też wymieniali jedyny plus ze listonosz nie otwiera skrzynki tylko przez otwór wrzuca listy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

zły_człowiek - dla chcącego nic trudnego.... ze starej skrzynki jakby ktoś chciał wyjąć list, też by wyjął.... :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

fionix...moglbys zrobic fotke tego otworu:)?

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 24 września 2003 r.
w sprawie nadawczych skrzynek pocztowych
(Dz. U. z dnia 14 października 2003 r.)
Na podstawie art. 34 ust. 3 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. Nr 130, poz. 1188) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa:
1) wymiary nadawczych skrzynek pocztowych;
2) sposób oznaczenia nadawczych skrzynek pocztowych;
3) warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać nadawcze skrzynki pocztowe.
§ 2. Wymiary nadawczej skrzynki pocztowej, zwanej dalej "skrzynką", powinny być nie mniejsze niż określone w normach: PN-P-71007, PN-P-71008 i PN-P-71009.
§ 3. 1. Skrzynka powinna być oznaczona:
1) znakami umożliwiającymi w sposób jednoznaczny identyfikację operatora naniesionymi w sposób gwarantujący trwałość oznaczenia;
2) napisami informującymi o częstotliwości wyjmowania przesyłek listowych przez operatora, zgodnie z normą PN-P-71010.

2. Kolor skrzynki powinien jednoznacznie wyróżniać skrzynkę danego operatora od skrzynek innych operatorów działających na rynku, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Kolor, o którym mowa w ust. 2, stosowany do oznaczania skrzynek przez operatora w dniu wejścia w życie rozporządzenia, może być przez niego nadal stosowany na zasadzie wyłączności.
§ 4. 1. Konstrukcja skrzynki oraz materiał, z którego skrzynka jest wykonana, powinny spełniać wymagania określone w normach, o których mowa w § 2, i zapewniać:
1) dostęp do zawartości skrzynki oraz możliwość wyjęcia z niej przesyłek listowych wyłącznie przez uprawnionego operatora;
2) ochronę znajdujących się wewnątrz przesyłek listowych przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.
2. Skrzynka powinna być wyposażona w zamknięcie, którego konstrukcja wykorzystuje rozwiązania techniczne indywidualne dla każdego operatora.

§ 5. 1. Skrzynka powinna posiadać otwór wrzutowy o wymiarach co najmniej 154 mm x 21 mm.
2. Otwór wrzutowy powinien być umiejscowiony, wykonany oraz osłonięty zgodnie z wymaganiami określonymi w normach, o których mowa w § 2.
§ 6. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
________
1) Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - łączność, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 32, poz. 302 oraz z 2003 r. Nr 19, poz. 165 i Nr 141, poz. 1359).



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

zmech79 - w całym wątku była mowa o skrzynkach oddawczych, a Ty piszesz o nadawczych - doczytaj i zamieść prawidłowy fragment :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

"Skrzynka kosztuje z 400zł a Pocz"

nie no, trzeba miec troche pojecia o otaczajacym swiecie zeby sie na publicznym forum wypowiadac. rozdzielnia elektryczna ktora producent, zeby mogl ja wprowadzic na rynek, musi spelnic X norm ktorych zrobienie wiaze sie z badaniami, uzyskaniem atestow itp to tyle kosztuje, a jest zrobiona z blachy kilkukrotnie grubszej i maduzo wieksze gabaryty.

--
tomek w.

\"Rzuciłem myśl, że cokolwiek mi się należy\"

\"Żeby mi się chcialo tak, jak mi sie nie chce\"




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

ludzie zastanowcie sie chociaz przez chwile!!!!!Lomzyniacy sa narodem wedrujacym przynajmniej po Europie ----------- gdzie widzieliscie takie skrzynki!!??? w Szwecji np . listonosze czy reklamodawcy zapieprzaja na piechote ile by nie bylo pieter - list wrzuca sie poprzez otwor w drzwiach w UK tak samo~!!!Moze niech ktos napisze jak jest w pozostalych krajach???

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

Tyku wczoraj powiedziałam dokładnie to samo

cytuję:
'Nowe skrzynki będą stanowiły własność użytkowników lokali."
Czyli na przykład kupił bym tą skrzynkę... i przy zmianie mieszkanie mógł bym sobie wyciąć, wyjąć i zabrać ze sobą tą skrzynkę?:D:D'

pozdrawiam

.......:::::JaKbY nIe ByŁo JeSt BaRdZo MiŁo::::::......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

u mnie wczoraj zamontowano te skrzynki kluczy jeszcze nie ma a połowa skrzynek po otwieranych ale jest 1 dobra strona z zamontowania tych skrzynek na naszych klatkach czyściej sie zrobi bo wwszystkie smieci znajda sie w skrzyneczce bo sie tylka do kosza nie bedzie chcialo ruszyć tylka młodzierzy a kosz tak daleko bo turz za drzwiami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

czytaliście i co Wy na to? "W przypadku największej w mieście Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za skrzynki mają zapłacić sami mieszkańcy, a spółdzielnia ograniczyła się do wyboru ich producenta - mówi prezes ŁSM Ryszard Siedlecki. Koszt wymiany skrzynki pocztowej wynosi tu ok. 48 zł i jak podkreśla prezes nie było żadnych większych protestów mieszkańców w związku z płaceniem za nie. ....Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży chcą aby za zakup i montaż nowych skrzynek pocztowych zapłaciła spółdzielnia, a nie poszczególni jej mieszkańcy" Uważam, ze ŁSM postawiła nas przed faktem dokonanym, a teraz prezes mówi że nie było sprzeciwu. Jak oni nas traktują?? Odpowiedź to ja miałam taką "nie stać nas na taki wydatek, pieniądze potrzebne są na remonty"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Unijne" skrzynki na listy

no ja tez przeczytalem to...i sie ciesze, ze placic nie musze...choc wiadomo, ze z niczyich pieniedzy to nie bedzie:) fundusz remontowy...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \"Unijne\" skrzynki na listy

Jakby ktoś potrzebował skrzynkę na listy proszę bardzo. Powołajcie się na forum i będzie rabat http://www.skrzynkipocztowe24.pl/28-euroskrzynki-skrzynki-na-listy-euro

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org