sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
soczewki toryczne

Mam pytanie , mam zamiar zainwestowac w soczewki toryczne tzn soczewki kontaktowe dla osob z astygmatyzmem, czy ktos z was takie nosi badz tez nosil? gdzie moge takie dostac w Łomży, slyszlam ze ciezko z nimi jest, no i czy sa takie w ktorych moge spac ?
Dziekuje za odpowiedzi



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Każdy właściwie okulista, który zajmuje się soczewkami sprowadzi je bez problemu. Astygmatycy mają soczewki na zamówienie (są one asferyczne i z większą dokładnością zakłada się je tzn. przy nakładaniu odpowiednio trzeba ją obrócić do krzywizny oka). Ja miałem takowe ale niestety przy moim funkcjonowaniu nie sprawdziły się. Mówi się że nie powinny wypadać, przeszkadzać podczas uprawiania sportu - bzdura. Soczewki rekreacje jeszcze wytrzymają. Niestety podczas szybszej jazdy konnej, 30-40km na rowerze, troszeczkę szybsze bieganie soczewki są beznadziejne, przeszkadzają i potrawiły wypadać. Soczewki genialnie spisały się za to na pływalni (więc dla osób o trybie samochodowo-siedzącym soczewki polecam)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

kurde bo musze sobie sprawic gdyz dla mnie okulary to koszt ok 700 zl juz sie orientowalam
za duzy wydatek jak dla mnie
no ja mam taki tryb siedzacy troszke imprez basen itp



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

a soczewki nie sa przypadkiem droższe ?

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

ja na lewym oku mam astygmatyzm... i za 3 soczewki na lewe oko zapłaciłem 110 zł (dla porównania za normalne 3 soczewki na prawe oko zapłaciłem 60 zł:P). mam je głównie do jazdy autem i są ok
ps zakupy robiłem pani Kalinowskiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

to zalezy jak na to patrzec
gdyz w ujeciu psychologicznym wydatek rzedu 700 zl z gory wychodzi drozej
niz np wydatek 150 zl miesiecznie
trzeba logicznie pomyslec



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Logicznie myśląc, to w ciągu roku na soczewki wydasz 1800 zł. Masz wtedy dwie pary okularów i jeszcze Ci zostanie 400 na soczewki do pływania...


życie to poemat,czas skończyć bredzić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

mmm ma racje ....
trzeba logicznie pomyslec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Ja zamawiałam na Al Legionów 7 w Optyku. Tylko trzeba trochę poczekać na sprowadzenie, salony optyczne z reguły nie gromadzą zapasów tych soczewek. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

czy ty dalej czlowieku nie kumasz
nie kazdy ma do wydania 700 zl min na raz
wylozyc z kieszeni
a z psychologicznego punktu myslenia tak to wyglada ze jest taniej
podkreslam psychologiczne ujecie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Bemol do biegania tez sie nadaja co do jazdy konnej niewiem bo nigdy nie jezdzilem ale biegalem i wiem ze sa ok mi sie nie zdazylo zeby mi soczewka podczas biegania wypadla nawet podczas deszczu jesli wypada to znaczy ze zle zalozona albo wadliwa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Człowieku, to ty nie kumasz... A słyszałeś o kredytach gotówkowych na dowolne cele? Jeśli myślisz inaczej twoja sprawa.Dla mnie nawet "z psychologicznego punktu myślenia" twoje kombinacje nie mają sensu. I nie musisz sie zaraz tak jeżyć, ja tylko podpowiadam...


życie to poemat, czas skończyć bredzić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

jestescie po je bani !!!!

[gif]boobs.sorkmos.com/animatedboobsom-143.gif[/gif]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

soczewki bez twojej ingerencji (tzn jesli nie bedziesz tarla oka) nie powinny wypasc. moze jedynie przekrecic ci sie taka ,,kreseczka,, przez co bedziesz gorzej widziala,ale soczewki dla astygmatykow sa tak skonstruowane aby byly minimalnie ciezsze w tym miejscu .wystarczy mrugnac pare razy i wszystko bedzie dobrze.
w soczewkach czy to zwyklych,czy dla astygmatykow NIE POWINNO sie spac... mi osobiscie zdarzylo sie pare razy zasnac przed zdjeciem soczewek,ale rano wszystko bylo w porzadku,moze oprocz efektu tzw suchego oka...

polecam doktor kalinowska,wszystko ci wytlumaczy i pocwiczy z toba zakladanie i zdejmowanie soczewek tak abys nie miala z tym problemow w domu,wszystko w bardzo milej atmosferze. poswieci ci tyle czasu ile tylko bedziesz potrzebowala.

jesli jeszcze czegos nie wiesz to pytaj,ale takie rzeczy wytlumaczy ci kazdy okulista.porady na forum to jednak nie to samo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

dziekuje haaaa5 i bemol



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Piszecie o soczewkach, okularach i ich cenach. Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale jako ciekawostkę powiem, że patrząc po wynikach z wyszukiwarki bardzo popularna jest dziś laserowa korekcja wad wzroku.

Praktycznie w czasie minutowego zabiegu laser koryguje naszą wadę. Niestety cena za taki zabieg jest w granicach ok. 2300zł za jedno oko. Ale, jak czytam skoro soczewki są drogie (kilkaset złotych rocznie), to może warto skorzystać z takiego zabiegu. Wtedy zapominamy o okularach i soczewkach, jak głosi hasło rekalmowe, "mamy nowy wzrok" :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

z tego co wiem laserowa korekcja wzroku nie jest skuteczna w 100% przy duzych wadach wzroku jest tylko ok 80-90% szans na calkowite odzyskanie wzroku czesciej niweluje sie tak duza wade np do 0,5 lub 0.25 oczywiscie jest to genialne rozwiazanie dosc kosztowne ale tez nie kazda osoba moze sobie na to pozwolic (nie chodzi tutaj o pieniadze) sa specjalne wytyczne dotyczace osob ktore moga podejsc do takiego zabiegu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Ja akurat bym sie bala, ze cos sie w takim zabiegu nie uda. Ale np. siostra mojego przyjaciela zrobila sobie taka operacje i jest bardzo zadowolona.
A wracajac do tematu: nosilam soczewki toryczne przez 2 miesiace, i zdecydowanie wole jednak okulary niz kontakty. Moje oczy chyba nie sa w stanie sie przyzwyczaic do soczewek.
Loveley, co to za okulary, ze tak drogo kosztuja? Nie wiem, czy kupujac komplet soczewek wyjdzie Ci duzo taniej. Byc moze teraz sie to zmienilo, ale 3 lata temu, gdybym sie na soczewki zdecydowala, musialabym zaplacic z gory za pol roku - z Johnsona sprowadzali opakowania po 6 sztuk (moze w innych firmach jest inaczej). A ze inna wada w lewym, inna w prawym oku - to wychodzila cena za rok.
Ale popatrz w internecie, byc moze da sie kupic na krotszy okres i taniej niz w sklepach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Z innej beczki - https://www.okularywsieci.pl/soczewki-kontaktowe/kolorowe Czy ten typ jest też przy soczewkach kolorowych? Nie widzę czegoś takiego w opisach produktów w sklepie. Przychodzi Wam coś na myśl?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

znow ta menda kempa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: soczewki toryczne

Czy to są właśnie soczewki toryczne? http://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm
Jeśli tak to na tej stronie jest lista specjalistów, w Łomży jest ich kilka, kojarzę na Dmowskiego i Legionów. Najlepiej iść do okulisty, bo on odpowiednio dobierze, wytłumaczy co i jak.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org