wtorek, 01 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Problem z systemem

Witam!
Mam problem,mianowicie muszę reinstalować system Windows ,ale gdy próbuje to zrobić,pojawia się komunikat,że wersja systemu na komputerze jest nowsza od tej,którą mam na płytce i chce zainstalowac teraz..a mam tylko tą,bo komputer był w serwisie i tak wgralli mi jakąs kurewska wersje;/ co teraz zrobic? HELP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

A napisz jeszcze jaki system masz na komputerze, a jaki chcesz zainstalować. Prawdopodobnie instalator chcesz z windowsa zainstalować....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Mam system Windows XP Professional ,chce zainstalowac także Profesionala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Dokładnie jak powyżej - nie instaluje sie systemu nakładając na niego inny.
np.
1. Przeczytaj Umowę Licencyjną Użytkownika Oprogramowania, a następnie naciśnij klawisz F8.
2. Aby zainstalować system Windows XP, uruchamiając komputer z dysku CD z systemem Windows XP, włóż ten dysk do stacji dysków CD-ROM lub DVD-ROM, a następnie ponownie uruchom komputer.
3. Po wyświetleniu komunikatu „Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD” naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD z systemem Windows XP.
4. Na ekranie Instalatora System Windows XP — Zapraszamy! naciśnij klawisz ENTER, aby rozpocząć instalację systemu Windows XP.
5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wybrać i sformatować partycję, na której ma zostać zainstalowany system Windows XP.
6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć instalację systemu Windows XP.
Potem wgrywasz sterowniki i po wszystkim.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

W takim wypadku prawdopodobnie wlaczasz instalator z windowsa.... Musisz "zbootowac" plytke... Tzn... w biosie musisz miec ustawione bootowanie z cd.... restartujesz kompa(plytka ma byc wlozona). Pozniej sie pyta czy chcesz naprawic istniejaca wersje czy zainstalowac nowa... wybierasz nowa i po klopocie.
Pozniej mozesz sformatowac dysk(nie zapomnij zgrac dane) itp rzeczy....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Unomat Myślisz ze ja pierwsy raz próbuje zainstalowac sobie system?Robilem to milion razy i nie mialem z tym problemow,tylko teraz wyskakuje komunikat,że system na komputerze jest nowszy od tego na nosniku i nie chce puscic dalej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Byles szybszy ;-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

KrzyzaK A mozesz mi powiedziec jak wlaczyc to bootowanie? <zawstydzony> :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

1. Restartujesz kompa. Zaraz po rozpoczeciu restartowania wciskasz del lub F2. Jak masz stacjonarny to na 90% "delete".
2. Wlaczy Ci sie bios. Przechodzisz do zakladki "Advanced BIOS Features".
3. Masz tam takie cos:"First/Second/Third Boot Device (Boot Sequence)". Pierwsza rzecza musi byc cd-rom, pozniej hdd itd
4. Pozniej wychodzisz i klikasz w "Save & Exit Setup" lub wciskasz F10(lub F12..nie pamietam...)
Tyle...

Fajnie jakbys napisal czy masz stacjonarny czy laptopa... bo w laptopach mozna zmienic kompbinacje bootowania jednym kliknieciem wlasciwie :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

mam stacjonarnego,ale w BIOS-ie nie mam takich zakładek jak napisałeś ;-|

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Nie spotkalem się z biosem, który nie ma takich zakładek ;-) Poszukaj dobrze...
Musisz w kazdym badz razie znalezc boot sequence lub first boot device... Ale musi to byc.. poszukaj dobrze....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

no ni ***** nie moge;/ nie mam takich opcji to jakis po... bios..wkurzylem sie,system ledwo mi dziala a nie moge zmienic;/////

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

To k* sformatuj dysk i nie będziesz miał systemu na dysku i zainstalujesz specjalisto! :)

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Gdybym był "specjalisto" nie prosiłbym o pomoc ;] KrzyzaK dzięki za fatyge

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

"Unomat Myślisz ze ja pierwsy raz próbuje zainstalowac sobie system?Robilem to milion razy i nie mialem z tym problemow,tylko teraz wyskakuje komunikat,że system na komputerze jest nowszy od tego na nosniku i nie chce puscic dalej.."
Milion razy to ty może robiłeś nakładkę tzw. aktualizację systemu :-), system Ci nie chce puścić dalej - bo niby co ma zaktualizować.
Musisz postąpić tak jak Ci podpowiada - KrzyzaK
Ps. Jak masz dysk na SATA to zaopatrz się jeszcze w dyskietkę startową do dysku - bo instalator nie wykryje HDD.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

A nie lepiej użyć quick boot menu??(na ecs'ach f8)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Krajowy..a możesz dokładniej wyjaśnić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

unomat.... instalator nie widzi dysków SATA?? ...jeszcze mi się nie zdarzyło... może za nowe chipsety miałem??

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Owszem zdarza sie, ze instalator nie widzi dyskow SATA.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Kefas: instalator windows XP bardzo żadko widzi dyski sata... trzeba wtedy mieć sterowniki od nich na dyskietce, ewentualnie należy przerobić sobie instalke windowsa, żeby robiła to automatycznie....

Greg12: jak opiszesz dokladnie jaki masz komputer(plyta glowna, bios...) to wtedy mozemy cos wiecej powiedziec. Ale mysle, ze to co juz zostalo napisane powinno pomoc w zupelnosci ;-) Quick boot menu nie jest w kazdej plycie....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Wiecie chłopaki... SCSI wymaga dodatkowych sterowników, ale SATA.... jak mówię, jeszcze się nie spotkałem.... pewnie mało widziałem :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

...rzeczywiście mało widziałem.... :) ...a jak myślicie, dlaczego przy instalacji nowego sprzętu nie potrzebowałem sterowników, system bez problemu się zainstalował i działa...?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

jeku nie instaluj windowsa gdy masz odpalonego kompa i windowsa załdowanego tak się nie robi LOL



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Postaraj sie o dyskietkę startową win98 i z niej uruchom komp z obsługą CD rom . Potem uruchamiasz instalatora XP formatujesz partycję i wszystko będzie działało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z systemem

Problem rozwiązany,bootowałem cd-rom pół dnia i okazało się,że płytka z systemem jest zepsuta =] (nie miałem innej pod ręką)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org