wtorek, 01 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
KLONOWANIE

co myslicie o klonowaniu narzadow i ludzi? waszym zdaniem to dobre czy zle i dlaczego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

No nie wiem... Przykładów daleko nie trzeba szukać, choćby Prezydent... ;-) A tak poważnie, to czemu miałbym być przeciw klonowaniu narządów, jeśli w zamierzeniu mają one ratować ludzkie życie? Narząd to jeszcze nie człowiek.

Co do klonowania ludzi też nie jestem absolutnie przeciw. Pomyśl na jakim etapie rozwoju technologicznym bylibyśmy obecnie jeśli żyłby wśród nas jakiś klon (albo więcej) Ainstaina?

Nie da się powstrzymać rozwoju nauki, tym bardziej jeśli wisi nad nami groźba spotkania z obcą cywilizacją, która może być od nas bardziej zaawansowana i kiedyś zmieść nas z powierzchni Ziemi. Można przy tym kierować się też zasadami etyki, co nie jest domeną tylko wierzących, właściwie głównie ateistów jak wykazały ostatnio badania.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Co do klonowania to ja byłbym raczej za klonowaniem, przecież to nic innego jak odpowiednie zapłodnienie (już od dawna stosowane są zapłodnienia in-vitro). Dużo ludzi myśli, że klonowanie to postawienie człowieka i zaraz obok niego pojawia się drugi taki sam. A klonowanie to przecież normalne urodzenie osobnika przez samicę!

Żeby tak było, że klon otrzymuje pamięć swojego poprzednika to rzeczywiście skok w nauce byłby potężny.

Markac: wyobraź sobie 1000 klonów osób których nie lubie Ty i ja (r...r - między innymi) :D

Cała Historia to wojny, kiedyś ludzie obawiali się nowych światów (chociażby ameryka) a potem były tam wojny. Teraz może być tak samo, naszą planetę znamy praktycznie na wylot, pojawi się obca cywilizacja i bum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Klonowanie ludzi:NIE ,klonowanie narządów:TAK



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Nie mozna tak poprostu sobie zrobic (sklonowac) np watroby. Moze byc ona pobrana on klonu. Osobiscie jestem przeciw bo jak powiedziec osobie (ktora moze nie byc tego swiadoma) ze jest tylko czyims odpowiednikiem...

pozdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Tommeknet dziwne, jeżeli mnie pamięć nie myli to zapłodnienie to połączenie materiału genetycznego dwóch komórek. W takich okolicznościach klonowania nie można uznać za zapłodnienie. Twoja opinia w ten oto sposób staje sie mało wartościowa. Tak więc przed wyrażeniem własnego zdania radzę zasięgnąć informacji o komentowanym problemie. Bycie ignorantem nie jest zaletą.Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Dałem porównanie podobieństwa sklonowania człowieka do normalnego urodzenia (jest to praktycznie to samo), i jak już powiedziałem chodzi mi o obalenie twierdzenia, że "Dużo ludzi myśli, że klonowanie to postawienie człowieka i zaraz obok niego pojawia się drugi taki sam. A klonowanie to przecież normalne urodzenie osobnika przez samicę!"

Nie znam szczegółów klonowania a swoje zdanie podtrzymuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Jestem za klonowaniem. Najlepiej gdyby za gdzieś ok. 50 lat można było to robić, a w pakiecie klonowania do wyboru można by było przenieść moją pamięć oraz duszę(?). Tak jakby przenieść dysk z jednego komputera do takiego samego, ale nowego :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

powstaną ludzie na licencji open source

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

frertka co pani profesor prace domową zadała??:D

"Walczmy z alkoholizmem!!!Pijmy więc więcej aby inni mieli mniej!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Klonowanie? Zwierzat i roslin -tak, ludzi nie.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

loosac czemu nie ludzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

"powstaną ludzie na licencji open source"

a bedzie mozna dostac nerke w wersji OEM?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

pewnie będzie można jak zamówisz też pęcherz moczowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KLONOWANIE

Bastian nie pan profesor zadał:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org