wtorek, 01 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ciepła woda

Mam pytanie, może ktos z was się orientuje jaką temperaturę powinna mieć ciepła woda płynąca w naszych kranach i czy jakaś rada osiedlowa może ustalić, że np. od godz 23 nie ma ciepłej wody(wiecie niby tańsza eksploatacja mieszkania)??? Bardzo proszę o odpowiedzi lub info gdzie mogę uzyskać fachowe informacje na ten temat.
Dziękuję:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

proponuję napisanie listu do prezesa spółdzielni żeby zafundował możliwość ogrzewania wody po 23 i zapłacił za koszt jej ogrzania prywatnie. ja głównie używam wody po 23 więc powinienem za nią płacić jak za zimną

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

wogóle to jest chore ludzie...żeby po 23 niemożna było skorzystać z ciepłej wody , jak dla mnie to jest chooore przez wielkie "CH"..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

^_`

^_`

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

racja racja czlowiek nie moze wziasc prysznica bo nie ma cieplej wody, leci zimna aplaci sie za ciepla.

to jakies oszustwo

moze do tej federacji praw konsumenta by to zglosic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

zjeb prezesa i tyle

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

i w taki sposob spoldzielnia okrada naiwnych mieszkancow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

dokladnie, to samo jest z domofonami, placi sie 2pln miesiecznie ale jak sie zjebie to placisz sam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

A czynsz i tak sie nie zmienia(chyba ze w gore).Zwykle zlodziejstwo.Lomza z tego znana ze same zlodzieje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

dzięki za sugestie
... domofon jak sie z... to przychodzi gość ze spółdzielni i bez łaski naprawia na szczęście:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

tak, ale na klatce, niech ci sie w domu zjebie to zobaczysz czy ci naprawi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

naprawi.... za gotówkę :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

proponuje aby każdy z nas napisał list do prezesa spółdzielni, że skoro w kranach leci zimna woda za miast cieplej to powinno sie placic jak za zimną, ja jutro taki list przygotuję i każdy sobie go wydrukuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Ja mam ciepłą 24h na dobę.
Lipe macie z tą wodą ;p człowiek przychodzi po 22 z roboty a tu grzać wode trza żeby się umyć.
21 wiek jest.
gdzie dokładnie tej ciepłej wody nie ma po 23??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Perspektywa :/ bylem w szoku jak sie wprowadzilem na to osiedle :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

na bawełnie również
czyli ŁSM



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

ŁSM Osiedle Konstytucji :-/ Paranoja jak ktoś napisał , człowiek zmęczony , i wogóle , i niemoże już na "wieczór" się umyć XXI wiek mamy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

jak myslicie czy można to od razu zgłosić do jakiegoś ministerstwa czy coś? bo w umowie ze spółdzielnią na dostawy wody chyba nic nie ma o tych "przerwach"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

super że jest nas więcej (mam na myśli, że będzie z kim działać, a nie fakt iż inni tez nie mają ciepłej wody...:))
tommeknet - czekam na ten list do druku...
Pozdrawiam:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

na razie rozmawiam z prawnikiem, na pewno coś wykombinujemy,
byłem w spółdzielni powiedzieli że jesli włączą w nocy ciepłą wodę to będzie to się wiązało z podniesieniem opłat za wode w całym bloku do czego wymagana jest zgoda większości mieszkańców - parodia co?

kto by się pisał na akcję wysłania listów w odpowiednie miejsca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

też byłam w spółdzielni i powiedziano mi to samo. Ponoć w nocy nie płacimy za podgrzewanie.. to może niech zamkną dopływ ciepłej wody na amen nocą...
Wcześniej mieszkałam w zasobach ŁSM, ciepła woda była non stop (wręcz gorąca) i płaciłam mniej niż teraz, dziwne prawda? A tak na marginesie, ciepła woda w kranie powinna mieć podobno 60 - 65C, ale u mnie z pewnością tyle nie ma... następna kwestia do dopilnowania.
Nie dajmy się!!!

ja się piszę (już nie pierwszy raz:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

"parodia co?" - jaka parodia ? to proste jak spędzanie czasu w Lasku Jednaczewskim :P - chcesz mieć ciepłą wodę po 23 to albo sam zbierasz opinię mieszkańców w swoim bloku lub (co jest prostsze) pisemnie zlecasz zebranie opinii przez spółdzielnię - jeśli większość mieszkańców wyrazi zgodę (z pełną świadomością, że uruchomienie cyrkulacji c.w. po 23 zwiększa koszty dostawy ciepła do całej nieruchomości) to masz ciepłą wodę całą dobę ... chyba że nie chce Ci się tyłka ruszyć żeby sprawą się zająć. Możesz być pewien, że nikt w spółdzielni nie zamierza dręczyć Cię brakiem c.w. w nocy - pamiętaj jednak że mieszkasz w budynku wielorodzinnym i większość decyduje. Zatem Tomku do dzieła :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

co to znaczy większość...
żyjemy chyba w państwie prawa, płacę za wodę więc chcę ją mieć ciepłą o każdej porze dnia i nocy i ni8c komu do tego o której godzinie pod prysznic się wybieram! Jeszcze tego brakowało żebym z petycjami po sąsiadach biegała. Im i tak nic nie przeszkadza - zepsuty domofon, trudno, brak światła na klatce też może być itp. itd. książkę można napisać o obojętności ludzi, ale jak z nimi porozmawiać to wiele by chcieli zmienić, ale tak żeby się nie angażować...
no comments:(
P.S jak juz pisałam wcześniej"Wcześniej mieszkałam w zasobach ŁSM, ciepła woda była non stop (wręcz gorąca) i płaciłam mniej niż teraz" więc coś tu nie gra a Perspektywa bo o niej tu mowa okrada mieszkańców.!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Witam, niech się tylko za daleko nie posuną z tą "oszczędnością". Niedługo sezon grzewczy, może też będą po 22 godzinie wyłączać centralne? A tak poważnie, rozmawiałem kiedyś z pracownikami ciepłowni miejskiej. Interesowało mnie w jaki sposób jest rozliczana energia cieplna dostarczona do bloku. Więc są dwa liczniki, jeden na "wejściu" do budynku, drugi na "wyjściu" z budynku. Różnica wskazań pomiędzy jednym a drugim pokazuje ile energii cieplnej "zużył" blok. I za to spółdzielnia płaci ciepłowni.

Pozdrawiam
MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

mirek ma rację.
teoretycznie spółdzielnia płaci tę właśnie różnicę. rzeczywistość pokazuje że jest inaczej.

rozpoczyna się sezon grzewczy. teraz weszła jak dobrze pamietam ustaważe spółdzielnia musi się rozliczyć z kosztów. zobaczy się co będzie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Proszę zwrócić uwagę, że pomysł i wprowadzenie podzielników ciepła i liczników ciepłej wody, nie "wyszedł" od "ciepłowników". I mamy "błędne koło" - ludzie oszczędzają, ciepłownia podnosi ceny. A spółdzielnie zarabiają spore pieniądze na pośrednictwie w sprzedaży energii cieplnej.

Pozdrawiam
MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

nie jestem w błędzie, zbiorę tylko opinię ludzi i to, że nie chcemy wzrostu kosztów... jeśli tak to niech od 23:00 za odkręcenie ciepłej wody odliczają mi to od rachunku ciepłej w dzień bo leci zimna

to tak jak by internet o 23:00 wyłączali bo szkoda pieniędzy na prąd zasilający serwery

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

bez internetu człowiek przeżyje ale bez wody...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

MirekO chyba rozmawiałeś (nikomu nie urągając) ze stróżem w ciepłowni a nie z ciepłownikiem. W każdym budynku jest jeden główny licznik ciepła, na podstawie którego co miesiąc każdy budynek jest obciążany kosztem dostawy energii cieplnej do nieruchomości. Licznik ten mierzy przepływ czynnika grzewczego oraz różnicę temperatur na zasilaniu i powrocie. Iloczyn przepływu i róznicy temp. daje Ci zużycie ciepła w GJ.
Właśnie w ten sposób szerzą się plotki i niedomówienia na tym forum. Ktoś gdzieś słyszał ktoś z kimś rozmawiał a tak naprawdę nie ma się zielonego pojęcia o danym temacie. Każda spółdzielnia funkcjonuje na zasadzie no profit - w przypadku ciepła jest identycznie - dokładnie tyle ile spółdzielnia płaci MPEC dokładnie tyle samo muszą uiścić mieszkańcy.

Tomek skoro wiesz, że po 23 nie ma ciepłej wody to po co odkręcasz kurek i nabijasz sobie koszty? Miałem Cię za inteligentnego faceta :) I powiedz mi jeszcze jedno - jak krążąca w nocy cyrkulacja może nie generować dodatkowych kosztów ? Słyszałeś o takich pojęciach jak straty w tym m.in. na przesyle ?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

"beerFun co to znaczy większość... żyjemy chyba w państwie prawa" takie są uroki mieszkania w budynku wielorodzinnym - większość decyduje czy tego chcesz czy nie :)

Pozdrowienia




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Vlad: w nocy woda ciepła jest "cieplejsza" od zimnej czyli tak do 1:00 jest ledwo letnia ale nie umyje się w niej bo jest zbyt zimna

z tego co wiem to nikt nie decydował że ma być tak z tą wodą, oni sami to zrobili przy czym ceny wody nie poszły w dół co powinno być....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Vlad: to co napisałeś jest tylko rozwinięciem mojego postu z 24-09-07 22:16. A bzdury które piszesz o "krążącej w nocy cyrkulacji", pozostawie bez komentarza. Porozmawiaj nawet z "dozorcą" u hydraulika, on ci wytłumaczy na jakiej zasadzie jest podgrzewana ciepła woda użytkowa w wymienniku ciepła.

MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

MirekO tak się ciężko przyznać do niewiedzy? Skoro w google znalazłeś już pojęcie wymiennik to znajdź również słowo pompa i jak połączysz już te dwie definicje będziesz wiedział na czym polega nocne wyłączenie cyrkulacji bo widzę nadal wiesz że dzwonią ale czy u Ambroziaka czy w Krzyżu ?.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

co Vlad w zarządzie jesteś czy masz kogoś z rodziny w "perspektywie"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

...wiem ale nie powiem :P



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

też nie mam ciepłej wody po 23 - ej




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Rozliczenie za zużycie wody w ŁSM: dodatkowo została doliczona opł. rozliczeniowa bieżąca w kwocie 1,22zł. Doliczona jest opł. rozliczeniowa zaliczka 3x1,22zł ale dlaczego bieżąca. Za co w sumie te kwoty są doliczane? za zaksięgowanie? Spis wody jest raz na trzy miesiące, zaś zostało naliczone aż cztery razy po 1,22zł co w sumie daje 4,88zł. Nadmienię że do spółdzielni już wysłałam zapytanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

no to co bedzie z ta woda ?
bedzie w nocy ciepla ?

skoro nie ma cieplej w nocy to niech juz lepiej wogle ja zakreca a nie zimna puszczaja

i mogli by troche cisnienei w rurach zwiekszyc

masakra trzeba burzyc bloki i domy budowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Odpowiedź z ŁSM:
Opłata rozliczeniowa jest związana z rozliczeniem. Każdym rozliczeniem. Rozliczeniem szacowanym są rachunki zaliczkowe, rozliczeniem jest wykonany na koniec okresu odczyt rzeczywistego zużycia ustalający nadpłatę lub niedopłatę.
Opłata rozliczeniowa to kwota, która ma pokryć koszty związane z
rozliczeniem zużycia wody. Do podstawowych kosztów związanych z rozliczeniem należą koszty osobowe, sprzętu, oprogramowania itp. Zgodnie z obowiązującym w ŁSM regulaminem opłata rozliczeniowa nie może być wyższa niż rzeczywiste koszty rozliczenia.

I co my możemy.....................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

skąd wiesz że to odpowiedź z ŁSM?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

pisałam i dostałam taką odpowiedź

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Chamstwem jest także to że jak się odkręci kurek od ciepłej wody to trzeba czekać zanim zleci woda zimna i dopiero po około 20 sekundach pojawia sie w kranie ciepła. Płacimy za zlatywanie zimnej jako za ciepłą... W skali miesiąca, kwartału roku to są już pieniążki...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Vlad, a gdzież ty bierzesz prysznic skoro u mnie jest po 23 ciepła? W innej cześci miasta, czy jak? Mi zdarza się moczyć o północy albo ok 2 rano i zawsze jest....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

No jesli jest to zalezne od zgody mieszkancow bloku, to moze w jednym jest, w innym nie ma. U mnie na szczescie jest, blok na Sniadeckiego. I nawet jesli faktycznie oplata jest za to wyzsza to wole tak, niz nie miec cieplej wody po 23. Tym bardziej, ze jak z przyzwyczajenia odkrecilbym po 23 kurek z ciepla, to zaplacilbym jak za ciepla. Tak jak ktos napisal, moze niech wszystko po koleii zaczna wylaczac, w ramach oszczednosci i jeszcze moze asfalt zwina na noc... Wiekszosc wiekszoscia, ale pewne rzeczy to juz przesada, nie zyjemy w sredniowieczu. Moze powinni takie podpisy zbierac i udzielac informacji, zanim ktos kupi mieszkanie w takim razie? Bo moze ktos by zrezygnowal, a tu powiedzmy wykupi mieszkanie w nowym bloku, po czym okaze sie, ze wiekszosc ustalila i taka niespodzianka. To moglby byc istotny czynnik dla kogos, przy podejmowaniu decyzji.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Moge sie mylic, ale chyba nie do spoldzielni z tym a do MPECu

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

do spoldzielni... bylem z tym ale loosac musimy mini petycje napisac i przelacza to

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

z pewnością nie do MPECu to decyzja spóldzielni a nawet mieszkańców poszczególnych bloków

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

jak wodę wyłączali w nocy ciepłą nikt o tym nie wiedział....
tak myślę żeby iść do prawnika, sprawę nagłośnić.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

ja dzwoniłam do rzecznika praw konsumenta. Dowiedziałam się, że aby coś zdziałać trzeba mieć jakąś podkładkę np. że miało być taniej, a wcale nie jest. W takim wypadku bezzasadna jest decyzja jakiegoś tam komitetu blokowego o braku ciepłej wody po północy...tommeknet napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

no czyli chyba się wszystko zgadza, woda na pewno nigdy nie potaniała......
myślę, że dobrym argumentem też byłoby to, że leci woda zimna a płacimy za ciepłą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

ja nic nei chce gadac, ale teraz u mnie jest za goraca:)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

a gdzie Ty mieszkasz zly_czlowieku?

tommeknet, ale trzeba to udowodnić... Tak rzecznik powiedział:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

poludnie

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

...ale która spółdzielnia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

da się udowodnić zbierając informacje od mieszkańców jak było wcześniej, jak jest teraz itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

tak, ale trzeba mieć sąsiadów normalnych... a jak oni chcą zimnej wody nocą to ciężko będzie:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

myślę, że 2, 3 osoby z bloku i już można coś zdziałać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

perspektywa...
od paru dni jest tak goraca, ze mozna wyskoczyc z wanny:), ale to dobrze:)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

to super, szkoda tylko że jedynie do północy:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

Myly Panstwo,
dość dobrym rozwiązaniem jest posiadanie autonomicznego bojlera tak ok. 50-80 litrów. Mam w bloku takie rozwiązanie. Kilka lat płaciłem znacząco mniej za zwiększone zużycie prądu niż wcześniej za tzw. "podgrzewanie" wody. Ostatnio walnął mi ten mój jescze XX-wieczny (z lat 80-tych) wiekowy BIAWAR.

Łączę się więc z Wami w tej chłodnej wodzie późnowieczorową porą i złorzeczeniach na prawa fizyki i ekonomii.

Pompy cyrkulacyjne kosztują, energia kosztuje, doprowadzenia rurowe są metalowe i długie znakomicie studzą wodę - a i lokatorzy są najogólniej wredni i mają jakieś fanaberie...!

I jak tu żyć w tym XXI wieku?

To tak żartobliwie, ale na pewno wymienię bojler i znów się odłączę od miejskiego ogrzewania wody. Będę miał ciepłą wodę o świcie, późnym wieczorem, nocą - a także przed i po.... - cokolwiek mamy na myśli.

Ciepełka w wannie życzę!

H.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

"a także przed i po" dobrze powiedziane :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciepła woda

No rzeczywiście, dopiero jak czytam wasze wiadomosci to skojarzylam ze ja tez jak pare razy wrocilam do domku późno to tylko sobie popatrzyłam na prysznic ;), jednym słowem ktoś nas tam rąbie w d...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org