środa, 22 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Dnia 1 kwietnia 1656 r. który przypadł w sobotę w oktawie
Zwiastowania Najświętszej Panny udał się król do kaplicy
i z senatorami z uroczystą okazałością i w przytomności
wszystkich stanów bractw kościelnych i całej ludności.
Wziąwszy obraz pięknie przystrojony a przez dwóch
duchownych niesiony wprowadził go w procesji do
kościoła i na wielkim ołtarzu kazał umieścić.



Pieśń wotywną odśpiewał Nuncjusz stolicy apostolskiej
Piotr Wido biskup Laudeński. Po nabożeństwie i przyjęciu
komunii św. przystąpił król z senatorami do wielkiego ołtarza
i przyklęknąwszy na pierwszym stopniu z wielką pokorą i wnet
z nabożeństwem takie Śluby Lwowskie na karcie spisane odczytał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

„Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!



Ja Jan Kazimierz, z łaski Syna Twego, Króla królów, i Pana mego, i z Twego miłosierdzia, król, upadłszy do stóp Twoich najświętszych, Ciebie dziś za Opiekunkę moją i za Królowę królestwa mojego obieram. I siebie i moje królestwo Polskie, księstwo Litewskie, Ruskie, Pruskie, Mazowieckie, Żmudzkie, Inflanckie i Czernihowskie, wojska obudwu narodów i lud cały Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twojej pomocy i litości w tym nieszczęśliwym i przykrym królestwa mojego stanie, przeciwko nieprzyjaciołom św. Rzymskiego kościoła pokornie błagam.



A że mnie wielkie dobrodziejstwa Twoje z całym narodem moim do nowego gorliwszego służenia Tobie pobudzają, więc przyrzekam też i na przyszłość w mojem własnym, senatorów moich i ludów moich imieniu, Tobie Najświętsza Panno i Synowi Twojemu Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi: że cześć i chwałę Twoją wszędzie i zawsze po całem królestwie mojem z największą usilnością pomnażać i utrzymywać będę. Obiecuję nadto i ślubuję, że jeżeli za wielowładną przyczyną Twoją, i wielkim Syna Twojego miłosierdziem, otrzymam zwycięztwo nad nieprzyjaciółmi a osobliwie nad Szwedami, Twoją i Syna Twego cześć i chwałę wszędzie rześladującymi, i zupełnie zniszczyć usiłującymi, u stolicy Apostolskiej starać się będę, aby ten dzień na podziękowanie za tę łaskę Tobie i Synowi Twemu corocznie jako uroczysty i święty na wieki obchodzono, i z biskupami królestwa mojego przyłożę starania aby to, co obiecuję, od ludu mojego dopełnione było.



A ponieważ z wielkim bólem serca mego oczywiście widzę, że za łzy i uciśnienia ludzi wiejskiego stanu, w królestwie mojem, Syn Twój sprawiedliwy Sędzia świata, od siedmiu już lat, dopuszcza na królestwo moje kary powietrza, wojen i innych nieszczęść, przeto obiecuję i przyrzekam oprócz tego: iż ze wszystkiemi memi stanami po przywróceniu pokoju, użyję troskliwie wszelkich środków dla odwrócenia tych nieszczęść i postaram się, aby lud królestwa mojego od uciemiężenia i niesprawiedliwych ciężarów był oswobodzony.



Uczyń to najmiłosierniejsza Pani i Królowo, abyś jako mnie i stanom moim najszczerszą dała chęć do uczynienia tych ślubów, tak też u Syna swego łaskę do ich wykonania uprosiła. Amen“.



W ślad za królem senatorowie, z rycerstwem licznie zebranem; uklęknąwszy pod przewodnictwem Andrzeja Trzebickiego, biskupa Przemyskiego, podkanclerzego koronnego, następny ślub przez tegoż biskupa z karty głośno odczytany, uczynili:



\"Wielka Boga-człowieka Matko i Przenajświętsza Panno,



my N. N. upadłszy do stóp Twoich najświętszych na kolana, Ciebie za Opiekunkę naszą i Polski, i ojczyzny naszej Królowę dziś obieramy. Nas samych i to królestwo Polskie, księstwo Litewskie, Ruskie, Pruskie, Mazowieckie, Żmudzkie, Inflanckie i Czernihowskie, wojska obudwóch narodów i wszystkie ludy ojczyzny naszej Twojej osobliwej opiece i obronie polecamy, i o Twoje pomoc i miłosierdzie w tym nieszczęśliwym i bolesnym królestwa tego a ojczyzny naszej stanie przeciw nieprzyjaciołom świętego Rzymskiego kościoła pokornie upraszamy.



A ponieważ największemi Twemi dobrodziejstwy w nas i w całym narodzie naszym została obudzona na nowo gorąca chęć służenia Tobie, przeto obiecujemy tak we własnem imieniu, jakoteż w imieniu rządców, panów i wszystkich ludów tego królestwa, iż odtąd cześć i chwałę Twoję przenajświętszą zawsze i wszędzie po wszystkich krajach ojczyzny naszej rozszerzać będziemy. Przyrzekamy prócz tego i ślubujemy, iż gdy król za świętem Twojem pośrednictwem i wielkiem Syna Twego miłosierdziem nad nieprzyjacioły, a osobliwie nad Szwedami, Twoją i Syna Twojego cześć i chwałę wszędzie prześladującymi i zupełnie zniszczyć usiłującymi zwycięztwo odniesie, u stolicy apostolskiej starać się będziemy, aby ten dzień na podziękowanie za tę łaskę Tobie i Synowi Twojemu corocznie jako uroczysty i święty na wieki w ojczyźnie naszej obchodzono, i będziemy czuwać nad tem przy pomocy biskupów królestwa naszego, aby to co przyrzekamy, od ludów Ojczyzny naszej dopełnione było.



A ponieważ z wielkim bolem serc naszych poznajemy, że za łzy i ucisk włościan w Królestwie naszem, Syn Twój sprawiedliwy Sędzia świata przez siedm lat już dopuszcza na nas kary powietrza, wojen i innych nieszczęść, przeto obiecujemy i przyrzekamy oprócz tego, iż ze wszystkimi naszymi stanami po przywróceniu pokoju wszelkich dla odwrócenia tych nieszczęść troskliwie użyjemy środków i postaramy się, aby lud naszej Ojczyzny od niesłusznych ciężarów i ucisków był uwolniony.



Uczyń to Najmiłosierniejsza Pani i Królowo! abyś tak samo, jakeś najszczerszą chęć w nas, w naszym królu i stanach do uczynienia tego ślubu wzbudziła, także nam łaskę u Syna Twego dla wypełnienia tego ślubu uprosiła. Amen.\"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Śluby króla Jana Kazimierza wypełniły się dopiero
w czasach II Rzeczpospolitej. A apogeum miało miejsce
15 sierpnia 1920 r. kiedy lud miast i wsi przegonił bojców Marksa
spod Warszawy. Ratując na ok. sto lat lat ludy Europy przed komunizacją
...
Dziś Unia antyEuropejska dopina niemiecki projekt IV Rzeszy.
Podobno protesty rolników to nowa Wiosna Ludów.
Jest szansa na przegnanie uczniów Marksa
jeśli miastowi ruszą ciała z kanap




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

...a to matka Jezusa żyła z Józefem w grzechu i jako panna POrodziła bękarta..?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!





Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Gdyby Rzyjdzicowy wDvpekrata miał i używał rozumu wówczas przekonałby się, że z wiary w takie bzdury kler żyje PO królewsku, a parafianie klepią biedę:
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/tam-ma-zamieszkac-abp-jedraszewski-powstaje-krakowskie-castel-gandolfo/4kwpkxy,79cfc278

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!



Kto ufa niemieckim i żydowskim szmatławcom...
ten sam sobie szkodzi. No ale żydokomunie...




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Rzyjdzicowy wdvpekrata wierzy w religijne bzdury i ignoruje fakty:



...tak będzie mieszkać na stare lata ekspert od czerwonej zarazy, a wybitny przedstawiciel czarnej...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Nie warto dać się podjudzić polskojęzycznej żydokomunie
Oni zawsze działali metodą „dziel i rządź”.
Więc krótko-
Wara czerwona gnido od spraw Kościoła i majątku
katolików w zarządzie kapłanów. Wara. Wara!
Już nas ograbili Lutry w czasach Potopu
w czasach zaborów i II wojnie świat





Niemcy prowadzą z Polską wojnę od 2016 r. Po utracie władzy przez folksdojczów.
Niemcy mają wiele aktywów do tej wojny – w Polsce i poza Polską. W tym
Moskwę i Brukselę. Dramat jest straszny bo po zmarłej cioci STASI
zostały pamiętniki na wielu polityków w Polsce. O roli Onet
i innych mediów wiadomo… #paplik ma swój udział
w nadziei na przerobienie Polski na POland…
albowiem Niemcy ogarnęła rewolucja obyczajowa
i wyznaniowa. Wiadomo – Niemcy krajem Lutra i Marksa.
Niemcy to kraj Nietzego i Hitlera. Merkel chciała być Katarzyną.
Katarzyną Wielką XXI wieku – wyrosła na rodowodzie cioci STASI.




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Onet dla niemieckich POlaków i
Wyborcza dla żydowskich Poliniaków
przodują w antypolskiej narracji. Natomiast
w Łomży 4lomza nazywają to “nowoczesnością“

A to tylko nowoczesny bolszewizm. Idzie z zachodu
...
Nie było w Polsce dekomunizacji szkół i sądów
urzędów i uczelni. Oraz oczywiście także i mediów.
Kuratoria już nie mają reagować na antypolonizmy
...
Już Bodnarowcy szykują się do likwidacji IPN?




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

\"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego\" (Mt 19, 24).

...a co dopiero kato-książętom żyjącym dzięki naiwności wiernych PO królewsku...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Kiedy Polska jest zbyt słaba aby bronić Polaków
odwieczni wrogowie Polski mordują nas tysiącami -
Rosjanie z Żydami i Niemcy z Ukraińcami.




Katyń 1943 - zbiorowe mogiły 20.000 polskich oficerów
zamordowanych strzałem katyńskim w tył głowy.
Urban mordował słowami nienawiści. I judził
on zbójów przeciw Polakom Niezłomnym



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Kmiocie, tak ku przypomnieniu ci tego, jak na prawdę brzmią pierwsze trzy przykazania, które Jahwe spuścił na ten ziemski podół ….

Oryginalne 10 przykazań Bożych, które znamy z Księgi Wyjścia, brzmią następująco:

\"Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

1. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
3. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Kmiocie @czar~ - widzę że znasz Boga swoich praojców.
Ale mnie to nie ziębi ani grzeje. Nie jesteśmy wam braćmi



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Jahwe to jest twój, Rzyjdzicowy wdvpękrato, bóg, ten sam, który syna swego POsłał na śmierć i ten sam, który zakazał czcić ludzi, figurki i obrazy...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Ten kretyn wdupekrata sam nie wie w co wierzy…. Jemu się wydaje, że jak wyklepie kilka zdrowasiek to już conajmniej w czyśćcu wyląduje a jakaś litania zapewni mu Raj na wieki….. Takie palanty żałują że te święte obrazy nie mają rewersu, bo z uniesieniem całowali by wszystkie błogosławione zady….





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Każdy racjonalny i rozumny i nie ślepy człowiek wiedział o fakcie już dawno.

A teraz mieli okazję się dowiedzieć i wyznawcy demagogii zła. Znamienny upadek kościoła zdemoralizowanego i pazernego potwierdził sam Jezus w Watykanie gdy to swój wizerunek Chrystus umieszczony przy ołtarzu podczas celebrowanej przez papieża Franciszka Mszy na Placu Św. Piotra, upadł na ziemię. Zdarzenie uwieczniono na relacji i zdjęciach z wielkanocnej liturgii. Przewrócone przedstawienie Zmartwychwstałego boga figurę bałwochwalstwa podniósł niebawem watykański personel. Co nie zmienia faktu że twarz kościoła ziemskiego unurzana jest piekielnej smole:) od dawna i na zawsze.






Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

..do której Rzyjdzicowy wdvPOkrata się modli..?, do Większej, czy też innej Mniejszej..?

Papież potwierdził, że wydał dyspozycje, że chce być pochowany w bazylice Matki Bożej Większej.

...a w kato-POlsce nie ma tej Największej..?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

W Polsce jest najWiększa….





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

paplak zmień lekarza







Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Warto pamiętać że to nie pejsaty bóg ukierunkował i miał wpływ że do dziś by ludzie modlą się do tego konkretnego narzędzia tortur jakim był krzyż tylko Cesarstwo rzymskie miało na wybór które okupowało te ziemię.

Bo gdyby okrutni barbarzyńcy karali za bunt np gilotyną….? Nie jest nabijanie się tylko fakt. Lepiej było chyba zostać przy Logo Ryby. No ale cóż …





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Może paplak powinieneś wydać te swoje
mniemaniestyczne monologi drukiem.
Albo trójgłosem dla ubogacenia się
- paplak #atbis
- paplak #czar
- paplak #paplik

...
I świat się dowie i Łomża będzie
słynna na całym świecie. A jaki
prestiż wśród żydokomuny a
Niemcy to się już schowają
Kto to wie? Może szatan
tylko lepszy jest. Tylko



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

...wystarczy, że ty, Rzyjdzicowy wdvPOkrato, przeżywasz rozterkowe katusze zaczytowując się bez pamięci w moich wPiSach...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Może tym sposobem się czegoś ten pustak nauczy…. Przynajmniej o swojej wierze….





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Twoja paplak żydologia o Chrystusie mnie insertuje.
Zadziwiający jest natomiast ten fakt ileż energii
zużywasz walcząc z Bogiem Którego nie ma
wg niemieckiego Żyda - Karola Marksa.
...
Widocznie jest to efekt pukania się
w pusty łeb. Jak ten efekt pocierania
szmatką w szybę aby zobaczyć Jezusa.
...
Łomżyńska żydokomuna ma chyba cud. Nie
wierząc w Jezusa odnalazła Jego ślady na forum
w wyniku walenia się w łeb aby zrobić na złość katolom.



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Korekta-


Twoja paplak żydologia o Chrystusie mnie nie interesuje.
Zadziwiający jest natomiast ten fakt - ileż energii
zużywasz walcząc z Bogiem Którego nie ma
wg niemieckiego Żyda - Karola Marksa.
...
Widocznie jest to efekt pukania się
w pusty łeb. Jak ten efekt pocierania
szmatką w szybę aby zobaczyć Jezusa.
...
Łomżyńska żydokomuna ma chyba cud. Nie
wierząc w Jezusa odnalazła Jego ślady na forum
w wyniku walenia się w łeb aby zrobić na złość katolom.



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

...nie walczę z bogiem tylko z patologicznymi skutkami wiary w niego...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Patologią jest marksizm. Zarówno ten w wersji sowieckiej
jak i brukselskiej. Tamci strzelali kulami z pistoletów
a dzisiejsi są doskonalsi. Jedne ofiary mordują
na wniosek swoich macoch. Innym wodę
z mózgu robią. Np. aby zmienić peć.
...
Bo nie płeć przecież. Które są dwie.
A neokomuchy wymarksowali 56+ /pci/.
I tak zabijają człowieczeństwo w człowieku.
...
A że życie nie znosi próżni to za 100 lat będą po
ulicach Berlina i Paryża hasać islamskie dzieci. No ale
w Polsce to nie jest jeszcze przesądzone. Bo z Bogiem my
możemy wszystko wywalczyć. Nie tylko deKomunizację i deDojczy...



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

...lecz się nieszczęśniku na nogi, bo na łepetynę już za późno...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Arcybiskupi i biskupi po przejściu na emeryturę mogą liczyć na sowite emerytury oraz często luksusowe lokum. Za kilka miesięcy abp Marek Jędraszewski przestanie być metropolitą krakowskim i już szykowane są dla niego apartamenty w ścisłym centrum Krakowa. Przypominamy, jak mieszkają inni hierarchowie na emeryturze.https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tu-mieszkaja-koscielni-hierarchowie-na-emeryturze-okazale-posiadlosci-robia-wrazenie/exd1ngl,79cfc278

Posiadłość abpa Głódzia


Była siedziba abp. Peatza

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Pierwsza fotka to letnia rezydencja arcybiskupów warszawskich.
Druga to siedziba biskupów łomżyńskich, Kiedy przyjeżdża
do Polski jakiś kard. z Niemiec to nie śpi w hotelu
ale jest gościem arcybiskuw/biskupów.
To i tamto- własność Kościoła
...
Kosmiczna emerytura tuska Tuska za służbę
dla Niemiec was posTępaków nie porusza/wzrusza?




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

...bzdura, na pierwszej fotce jest rezydencja skompromitowanego Głódzia. Tak wygląda pałac księdza. Luksusowe życie arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia.
Metropolita gdański długo szykował się do emerytury w rodzinnej wsi Bobrówka. Czeka tam na niego dwudziestohektarowa posiadłość z pałacem. Sama ziemia jest warta ok. milion złotych. Budynki i ich wyposażenie nawet dwa, trzy razy tyle.
Arcybiskup Głódź jest właścicielem ponad 15-hektarowych nieruchomości, w tym budynków, gruntów ornych, lasów i stawów. Najbardziej luksusowa jest posiadłość z pałacem we wsi Bobrówka (woj. podlaskie). Jak ujawnia WP.pl budynek (niegdyś szkoła), w którym obecnie mieści się pałac, arcybiskup kupił w 2006 r. od gminy za 60 tys. zł. Na posiadłości znajduje się dom opieki prowadzony przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. I właśnie POd pretekstem tego domu opieki Głódź POzyskał od przychylnych władz środki na budowę pałacu. A to wszystko mimo tego, że został przez Watykan ukarany i POwinien nosić wór POkutny i żyć skromnie.https://www.o2.pl/informacje/luksusowa-zycie-arcybiskupa-glodzia-wiadomo-ile-kosztuje-jego-palac-6662886282341120a

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Odnośnie siedziby abpa Głódzia - rozumiem
że waginat tuska Tuska może zajechać siłami
połączonych band BND/ABW i dokonać rewizji i
aresztowania/aresztowań.
...
No a emerytura tuska Tuska za służbę dla Niemiec
posTępków nie wzrusza. Prężcież za wierną
służbę emerytura należy się jak miska
psu od pana



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

\"Pastwisko. Jak przeszłość, strach i bezwład rządzą polskim Kościołem\".
https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/pracowala-w-kurii-poziom-seksizmu-lepkosci-atmosfery-byl-nie-do-zniesienia/sfv6fe5,2b83378a

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!



Niemcy prowadzą z Polską wojnę od 2016 r. Po utracie władzy przez folksdojczów.
Niemcy mają wiele aktywów do tej wojny – w Polsce i poza Polską. W tym
Moskwę i Brukselę. Dramat jest straszny bo po zmarłej cioci STASI
zostały pamiętniki na wielu polityków w Polsce. O roli Onet
i innych mediów wiadomo… #paplik ma swój udział
w nadziei na przerobienie Polski na POland…
albowiem Niemcy ogarnęła rewolucja obyczajowa
i wyznaniowa. Widomo – Niemcy to kraj Lutra i Marksa.
Niemcy to kraj Nietzego i Hitlera. Merkel chciała być Katarzyną.
Katarzyną Wielką XXI wieku – wyrosła na rodowodzie cioci STASI.

Polacy Niezłomni odmawiają współpracy z agresorami!
Polacy Niezłomni odmawiają współpracy z ludźmi
szatana - zza Odry i zza Atlantyku.



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Ważna sprawa- w USA partia komunistyczna
wprowadziła ponad tysiąc konfidentów.
do seminariów duchownych jurnych
konfidentów. I dziś w USA Kościół
ma poważne problemy. I Polska
...
Judasze byli zawsze. Ale wiemy-
mocami Chrystusa każde zło
może być pokonane. I jest
pokonywane. W USA i PL




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Król Europy Głódzia może nie ruszy, ale innego abepe i owszem:

Biskup tarnowski Andrzej J. został oskarżony przez prokuraturę o to, że mimo posiadania wiarygodnej informacji o przestępstwach dwóch księży, miał nie powiadomić organów ścigania. To pierwszy biskup, który może odpowiadać przed sądem za krycie pedofilii.

...a durny Rzyjdzicowy wdvPOkrata wciąż emanuje naiwnością wiary...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Za czym katolicy wymordowali całe cywilizację i nim dopadło nasze ziemie była piękna kraina w Europie na dzisiejszym terenie Polski. I ludzie Słowianie … wolni i szczęśliwi i mądrzy, a potem przyszli oprawcy mordercy z mieczem i krzyżem …. I do dziś grabią bez skrupułów.

Jacy byli Słowianie? Oto co zapisat kronikarz Ottona! Możemy być dumni! Polacy nie katozjeby.

\"Taka panuje u nich uczciwość i wzajemne zaufanie, że nie znając
u siebie zupeinie kradzieży i oszustw, schowki i skrzynie trzymają
niezamkniete. Niezwyczajni zamknięć i kluczy, wielce sie
dziwowali, widząc juki i skrzynie biskupa pozamykane.\" A Helmold, kronikarz z drugiej polowy XII w. o Słowianach z Wolina pisał: *Poza tym, jeśli chodzi o moralność i gościnność, trudno by znaleźć lud bardziej zacny i szlachetny.\"
O plemieniu Ranow pisal zaś tak: \"Nie znajdziesz u nich kiedykolwiek żebraka albo kogoś w niedostatku.

A potem wiadomo przyszli z krzyżem i Mieszko I pod presją niewoli i wyrżnięcia kraju Polan zdecydował się na przyjęcie chrztu z Rzymu za pośrednictwem Czech.
A dziś cwaniacy Czesi to kraj wolny zlaicyzowany Praktykujących katolików jest 5% a nas Polaków wpakowali w te krwawe szambo :(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Z Polakami Niezłomnymi
przeprowadzali kiedyś wywiady
w takiej oto scenerii koledzy #paplika
Nie do Wyborczej. Do protokołu z autodonosem
napisanego przez ich samych





Czy ktoś nie powinien zainteresować się
jakim prawem reprezentuje pan Cimoszewicz
Polskę w parlamencie Unii antyEuropejskiej. Który
tam się znalazł dzięki tuskowi Tuskowi. Ten
Cimoszewicz to syn żołnierza Armii
Stalina. I potem on był m.in.
w kontrwywiadzie tzw.
wojskówki LWP
...
Kto odpowie za
brak dekomunizacji
za brak odpowiedzialności
za strzelanie do robotników Śląska
i Wybrzeża? I za masakrę ks. Popiełuszko?




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Słynna bitwa pod Grunwaldem była o prawo narodów
do samostanowienia. W dopowiedzi - zakaz nawracania mieczem.
...
Rzeczpospolita Obojga Narodów bronił Cywilizacji Łacińskiej
Zakon Krzyżacki Cywilizację Bizantyńską. Po jakiś czasie
zakon niemieckich łupieżców porzuciwszy katolicyzm
przeszedł na protestantyzm niemieckiego Lutra.
...
Reasumując- #atbis powinien wyjechać do Paryża
albo do Petersburga. Tam gruntownie walczą z katolami




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

...ale twoja boska Marysia nikomu nie ukazała się przekazując sprzeciw, czy inne POtępienie, że krzyżacki zakon POd jej wezwaniem (Najświętszej Maryi Panny) dokonuje morderstw i grabieży...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Boska Żydówka miała tyle dogadania i mocy sprawczej jak kleryk na pierwszym roku w gaciach „amor” przyciśnięty przez Petza pastorałem „kijem pasterskim” do ściany.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

paplak wypowiada się w temacie/ach w którym/ych
niewielkie ma pojęcie. Ale klikalność na forum nieco rośnie.
...
Ale Bóg widzi i zostanie to policzone i zaksięgowane
po stronie- szatan ma. Moje wyrazy współczucia
na brak rozumu w zaawansowanym wieku

...
A może to ona wiara - niemieckiego Żyda
Marksa robi wodę w mózgu. Żydokomunizm
to ciężka przypadłość intelektualno-duchowa




Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

Bóg widzi i prowadzi dialogi i dociera tylko do …. Np.: do tych oczytanych czyli 1 książka /10 lat

O Kościele pozytywnie mówią głównie ludzie starsi, mieszkańcy wsi, rolnicy, emeryci i renciści.

Poza zaangażowaniem w praktyki religijne, które ze zrozumiałych względów współwystępuje z pozytywnymi ocenami Kościoła, z aprobatą o działalności tej instytucji wypowiadają się na ogół zwolennicy PiS oraz respondenci mający poglądy prawicowe.

W większym stopniu niż przeciętnie są to także starsi badani (55+), osoby z wykształceniem podstawowym lub zasadniczym zawodowym, mieszkańcy wsi, rolnicy, emeryci, renciści, a także respondenci uzyskujący niskie i przeciętne dochody per capita (poniżej 2999 zł) oraz źle oceniający własną sytuację materialną.
Od września ubiegłego roku niewielkiemu pogorszeniu uległy oceny działalności Kościoła. Obecnie pozytywnie mówi o Kościele 44 proc. Polaków, negatywnie zaś 45 proc. - wynika z najnowszego badania CBOS.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielka Boga-człowieka Matko, Panno Najświętsza!

”Czas ucieka Wieczność czeka”. Wieczność z Bogiem lub z szatanem.
A ta odwieczna prawda jest zamilczana. Za to ”róbta co chceta”
głosi współczesny świat megafonami i ekranami mediów

...
Kiedy wróci Polska Tuskiszcza i Bodnarowcy oraz posTępaczki
zostaną wyaresztowani bo nie można „przywracać praworządności”
łamiąc prawo oraz demoralizować dzieci w szkołach i truć nastolatek chemią
wcześniej nafaszerowanych komunałami WHO o radości z seksualności



Dziś zabijają dzieci. Jutro będą nas. Kto...
Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.

I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org