sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Pelno takich oszustow, co biora dotacje zaklDAJA Pseudo firmy i po roku zamykaja. Tylko ze przez takich oszustow szanse na dotacje traca prawdziwi przedsiebiorcy ktorzy chcieliby otworzyc cos na dluzej, a ich nie stac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

elina nie rozumiesz o co chodzi z tym podatkiem. On jest od posiadania, czyli dotyczy tej grupy ludzi która decyduje się na chowanie psa. Ile tak naprawdę ludzi nie płaci tego podatku? Dla mnie mogą wprowadzic podatek i od posiadania kota. Poza tym jak ktoś chowa psa na własnych podwórku to też za nie płaci i nikt za niego nie sprząta odchodów po zwierzętach.
Nawet gdyby został zniesiony, to i tak koszty związane ze schroniskami ponosi gmina. To jak są rozdysponowane i kto kładzie na nich łapę to inna bajka. Wiadomo od dawna, że w naszym państwie od dawna dochodzi do szachrajstw i przekrętów. Sprawiedliwości nigdy nie było nie ma i nie będzie.
Chodzi o kulturę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Co prawda na piercingu się nie znam, ale mogę zerknąć ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/01/a2214254a777b9435c8fcc71572bc722.jpg?1327785885

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Elina, tak na koniec załóżmy dwie teoretyczne sytuacje:
1. nie ma obowiązku sprzątania po psach, których jest sporo w naszym mieście. Nikt po nich nie sprząta, psie kupy zaczynają zalegać w całym mieście. Pies codziennie musi się też wypróżnić. Nie ma też obowiązku wywożenia przez miasto takich odchodów. Co wtedy? Deszcz nie zmyje problemu. Może dojść do skażenia. Teoretycznie jest możliwość zwiększenia się zapadalności ludzi na różnego rodzaju choroby pasożytnicze. Koty różnią się od psów tym, że zakopują swoje odchody, a więc odchody pozostają w ziemi i jest mniejsza szansa na zarażenie się taką chorobą niż w przypadków psich odchodów - nawet jeśli chodzi o koty dzikie, bo te nie zawsze korzystają z piaskownic. Koty domowe korzystają zazwyczaj z kuwet, psy muszą wyjść na zewnątrz by się wypróżnić.
2. powstaje teren wydzielony dla posiadaczy psów, ale jest pewno ale, kto będzie sprzątał z takiego terenu? Jakie koszty poniesie miasto, a tym samym my wszyscy, a nie tylko płacący posiadacze psów. Psie kupy to nie tylko koszt torebek, ale również pracowników sprzątających takie odchody i wywozu i składowania śmieci. Dochody z tego podatku są nieadekwatne do kosztów jakie wtedy poniesie miasto.

Takie wydzielone tereny mają sens tylko wtedy, gdy ludzie nauczą się kultury i zaczną sprzątać po swoich psach.

Nie mam żadnych paranoi jeśli chodzi o ten temat, jestem za finansowaniem schroniska i lubię zwierzęta. Czas najwyższy by miasto zrobiło porządek z właścicielami psów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Rossman na 100 % :]

Najłatwiejszym a zarazem najbardziej podstępnym sposobem aby zrobić z kogoś niewolnika to dać mu pieniądze których nie zarobił! Tak dokładnie działa sukinsyńska lewica...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Dzięki ! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Edward, tylko że w niezakłócony cykl prowadzi do czegoś takiego jak naturalna selekcja. Działalność człowieka prowadzi do tego, że jest tych zwierząt dużo, więcej niż gdyby było to naturalnie w przyrodzie. Właściciel takiego psa żyje w końcu wśród ludzi i wypadałoby, że by zachowawywał się odpowiednio. W innych krajach, jakoś łatwiej jest przyswajalny temat psich kup. U nas stanowi niestety problem, bo taka paniusia nie schyli się, żeby posprzątać po swoim zwierzaki.

drzewko szczęścia od jakiegoś czasu nie ma zakazu wchodzenia na trawniki to raz. A po drugie, psy i koty robią gdzie popadnie, a piłka może upaść w taką niespodziankę, nawet jeśli nie jest na trawniku. Dziecko nie chodzi przecież w rękawiczkach.
Dzikich psów jest mniej niż tych domowych, bo albo są odławiane albo korzystają w miejsc, gdzie człowiek rzadko się pojawia, więc i logicznie ich odchodów jest mniej. Koty zaś zakopują swoje odchody. Dlatego problem w głównej mierze dotyczy psów domowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

nieesia popieram.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Ja znalazłam w stokrotce i w kauflandzie:) W kauflandzie przy nutellach a w stokrotce jak wchodzisz to drugi rząd na samym końcu koło pieczywa:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

elina, ale nie każdy odrobacza regularnie swoje psy, taki jest problem. Pies musi się wybiegać i skąd masz gwarancję, że nie złapie pasożyta odchodów innych psów. Powiedz mi czy taka babcia, której ledwo wystarcza na leki, przeznaczy te pieniądze na psa? Czy wszyscy właściciele psów naprawdę regularnie chodzą do weterynarza?
Wielu ludzi nie czuje się tak naprawdę do odpowiedzialności za swoje zwierzę, nie tylko za psa.
Ja też mam zwierzęta i chodzę z nimi do weterynarza, koszty są niemałe. Kiedyś za krople do oczu zapłaciłem ponad 30 zł. A inne zabiegi?
Zwierzę to nie tylko przyjemność ale również obowiązki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Może ktoś ma wiatrówkę???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

1 tabletka na robaki na 10kg masy psa czy jakoś tak, taka tabletka kosztuje chyba jakieś 6zł za sztukę i starcza na jakiś tam okres, jak uczysz psa, żeby nie ruszał gówna innego psa to w życiu go nie ruszy, nawet nie będzie wąchał, psy nie są takie głupie jak myślisz kukułeczko, co do miejsc zabaw dla dzieci to masz chociażby piękne korty z boiskami na osiedlu Perspektywa, place zabaw przy niemal każdym bloku, ładnie zagospodarowany teren na dawnej "strzelnicy" na Osiedlu Konstytucji 3 maja. Kilka, mniejszych czy większych osiedlowych boisk i pływalnie miejskie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zagadka trochę wyborcza: jak nazywa się koalicja Tuska z Jobbikiem.

Ostatnio na mailu "przestraszyła" mnie pewna reklama pewnego banku z Tybetańskim mnichem, że ich motto to "płać naszą, kartą i naszymi pieniędzmi a my Ci damy do 600zł rocznie" (czy tam miesięcznie) odpisałem im, powodzenia w szukaniu naiwnych, ten system działa tak, że nie dość, że musisz im wpłacać na konto co miesiąc określoną sumkę pieniędzy to jeszcze za korzystanie z ICH pieniędzy dostajesz marną darowiznę od której musisz w PIT-ach odciągnąć podatek od darowizn, czyli "i tak z Ciebie to ściągniemy, prędzej czy później ale, płać i płacz". Uważajcie i nie dajcie się na to nabrać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org