piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

Ostatnio zamówiłam tam pizzę i nie żałuję. Zdecydowanie godna polecenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

Micrografx Picture Publisher 7 w pełnej angielskiej wersji był opublikowany w PC World Komputer nr. 2/2001. Działa pod XP, nie wiem czy pod Siódemką bo nie mam jak sprawdzić - gdzieś mi wcięło CD, mam tylko okładki. Jeśli chodzi o program do obróbki zdjęć to polecam choćby GIMP-a. Jest po polsku i jest darmowy. Możliwościami jest porównywalny nawet z Photoshopem a dla przeciętnego a nawet zaawansowanego użytkownika chcącego pobawić się fotkami jest wystarczający z taaakim zapasem. Co trzeba podkreślić jest stale rozwijany i ma wsparcie społeczności internetowej. Można go ściągnąć z wielu stron choćby "www.dobreprogramy.pl". Jest tam też parę innych programów tego typu.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

skoda to dobre auto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

tak, ale nie DVB-T
tylko DVB-C - to zupełnie co innego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

wszędzie wszystkie takie same gnioty i niewiele się różnią od tych placków z Biedronki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

dr Ściana w prywatnym gabinecie nie robi żadnych problemów z L4

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

każda inaczej przechodzi ciążę więc jeśli Ty Gama dałaś radę to nie znaczy że ktoś inny ma tak samo.Jedne mogą 8 miesięcy pracować innym trudno wytrzymać 8 godzin pracy.Zrozum to.

3xmmm - jezeli lekarz do którego chodzisz (pewnie prywatnie
) robi problemy albo zmień go i leć do np. dr.Załęskiej albo porozmawiaj z Nim że nie dajesz rady i trudno żeby kosztem dziecka pracować te kilka godzin dziennie.Jeśli stanie się coś złego tobie lub dziecku ciekawe czyja to będzie wina.A tym że masz taką pracę w którą wchodzi spory wysiłek :(

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

napisz objawy i ile jesteś w stanie zapłacić - być może znajdziemy rozwiązanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Posiedzenie Poselskiej Komisji Śledczej.

Nudne, marudzisz;p

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org