niedziela, 05 grudnia 2021 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
robi coś wbrew sobie dla korzyści

...Dla Sochańskiego, który czasy „świeżej głowy” miał już za sobą, nie było wówczas miejsca. Pojawiła się wtedy nawet propozycja, żeby pójść w kierunku PiS, ale Sochański nie chciał o tym nawet słyszeć. Z tą partią nie było mu po drodze – mówi Onetowi jeden z dawnych bliskich współpracowników Sochańskiego. \"Po drodze\" z Prawem i Sprawiedliwością Sochańskiemu nie było również podczas kolejnych wyborów samorządowych, kiedy ubiegał się po raz kolejny o fotel prezydenta Szczecina. Chciał wówczas \"budzić Szczecin\" z własnym komitetem wyborczym i wsparciem Stronnictwa Demokratycznego. Wybory w 2010 roku zakończyły się dla Sochańskiego fiaskiem, a on sam na jakiś czas zrezygnował z polityki i skupił się na pracy adwokata. Wrócił w 2015 roku, nieco ponad miesiąc przed wyborami parlamentarnymi, które wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Pojawił się na jednej z sesji rady miasta Szczecin z pudełkiem podpisów dotyczących powstania w mieście pomnika Lecha Kaczyńskiego. - To był zaskakujący ruch i chyba pierwszy taki sygnał pójścia w stronę \"dobrej zmiany\" – wspomina dziś jeden z dawnych przyjaciół sędziego TK. W 2017 oficjalnie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od chwili poparcia PiS dostał posadę w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, m.in. podległej Grupie Azoty spółce Transtech, czy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, gdzie był sekretarzem. Z informacji ujawnionych przez media wynika też, że na poparciu PiS skorzystała też kancelaria, której Sochański jest wspólnikiem. Trybunał na \"pocieszenie\"
Ale porażka w wyborach prezydenckich nie zakończyła się tak źle: został radnym przewodniczącym klubu PiS. Zrezygnował w kwietniu 2020 roku, kiedy Sejm powołał go na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Sochański widnieje jednak wciąż jako wspólnik kancelarii prawnej, którą wcześniej prowadził. Ta kancelaria miała wcześniej dostać dość szeroką obsługę prawną spółek Skarbu Państwa. Nie wiadomo jednak, czy sam Sochański na tym zarabia. Jego oświadczenie majątkowe zostało utajnione. Z takiego rozwiązania skorzystało pięciu sędziów TK. Teraz to on uzasadniał orzeczenie TK w sprawie wyższości prawa polskiego nad unijnym. - Nie spodziewałem się, że człowiek, który chciał zaczynać Unię od Szczecina dojdzie do takiego momentu. Myślę, że to jednak pewien pragmatyzm zmęczonego człowieka, który chce po prostu stałych wpływów na konto – mówi dawny bliski współpracownik Sochańskiego.

Inny dodaje: - Ja wolę wierzyć, że on naprawdę ma takie poglądy, bo poglądy mogą się zmienić. Wolę nie wierzyć, że robi coś wbrew sobie dla korzyści. To byłoby gorsze, niż zmiana strony barykady.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bartlomiej-sochanski-barwna-postac-obecnego-sedziego-tk/ccc99gy,79cfc278


]
Przezorny zawsze zaszczepiony

Nie bóg tylko człowiek jest dobrem najwyższym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: robi coś wbrew sobie dla korzyści

żyd!

STRANSKY

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0