sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
jak PiS robi z łomżyniaków kolejowych idiotów!!!!!!!

Kolej w Łomży już dzisiaj by była i zapewne razem z otwarciem nowego dworca autobusowego byśmy świętowali otwarcie nowego dworca PKP reaktywowanej kolei. Pisze byśmy bo środki na ten cel już były już przydzielone w wysokości odpowiedniej dla remontu tej linii kolejowej jednak pisowski zarząd województwa zabrał w odwecie te środki i przeznaczył na tory na Białoruś. PiS przed wyborami prezydenckimi ratował sytuacje kreśląc przed naiwnymi łomżyniakami wizję nowej szybkiej kolei przez Łomżę na Mazury. Pisda czyli 500+ okrzyknęła to cudem nad Narwią i łyknęła jak ryba powietrze. Natomiast myślący łomżyniacy z mety wiedzieli ,ze to kolejne puste obietnice.


Już w 2027 r., czyli wraz z otwarciem nowego lotniska, miało być gotowe 530 km tras. Chodzi np. o szybką linię z Warszawy przez CPK i Łódź do Wrocławia i dalej przez Wałbrzych do granicy z Czechami. W tym czasie miał być też gotowy odcinek z Ostrołęki do Łomży,.

W ostatnim czasie w samej spółce CPK zaczęło jednak dochodzić do sporów o to, czy nowe harmonogramy i zakres inwestycji są w ogóle realne.

Była to jedna z głównych przyczyn niedawnej dymisji wiceprezesa CPK Piotra Malepszaka, który odpowiadał za część kolejową. Choć spółka oficjalnie nie podaje powodów rozstania, to mówią nam o nich pracownicy CPK.

- Malepszak dążył do urealnienia harmonogramów. Uważał, że na razie nie powinno się zaczynać budowy zbyt wielu odcinków. Twierdził, że w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na \"Igreku\", czyli na szybkiej trasie z Warszawy przez Łódź do Wrocławia i Poznania. W tym przypadku mamy szanse na największe skrócenie czasu przejazdu i największą liczbę podróżnych.Zresztą sam Malepszak kilka miesięcy temu w rozmowie z \"DGP\" przyznawał, że priorytetem powinien być \"Igrek\". Inny rozmówca z CPK mówi, że w ostatnim czasie władze spółki zarzucały Malepszakowi, że jest zbyt zachowawczy. Były wiceprezes miał twierdzić, że na razie nie ma co myśleć o niektórych nowych liniach regionalnych, np. z Ostrołęki do Łomży. Uważał, że na wszystkie przedsięwzięcia nie wystarczy pieniędzy i w przypadku takich miast, jak Łomża.

I taka jest prawda czyli kolejne oszustwo pisowski aparatczyków

facmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak PiS robi z łomżyniaków kolejowych idiotów!!!!!!!

CZYLI - powinniśmy to zapamiętać i odpowiednio, zapobiegawczo zachować się TAK samo przy najbliższych wyborach do SEJMU.

Bo PIS zaczyna Nas tak samo traktować jak Białystok.
Trzeba z tym skończyć !?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0