piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
gdzie jest prawo gdzie uczciwośc , gdzie ukryta sprwiedliwośc

widziałam i był bardzo podobny, ale było już ciemno i nie jestem w stanie powiedzieć czy to ten sam piesek na 100%. Codziennie tamtędy przejeżdżam i sprawdzam czy nie ma tam tego pieska. Spisałam Pani numer i jeżeli jeszcze raz zobacze tam pieska to będę od razu dzwonić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie jest prawo gdzie uczciwośc , gdzie ukryta sprwiedliwośc

Tu chodzi o fakt, o to, żeby zachować ścisłość historyczno-geograficzną - w końcu po coś są te nazwy i atlasy. Chyba lepiej, że człowiek, który gdzieś tam się rodzi i żyje, wie coś na temat swoich stron. I niech nikt nie traktuje tego, co piszę jako snobizm, bo dla mnie Mazowsze to żaden prestiż, a Podlasie to żadna kraina drugiej kategorii, przecież tak naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia skąd kto pochodzi; czy miasto, czy wieś, wschód czy zachód. Dlatego zawsze bawią mnie ludzie, którzy z pianą na ustach wierzgają i drą koty, że ich ktoś do Podlasia przypisał, jakby to ujmę jakąś przynosiło. Jak ktoś z dala nie wie gdzie Łomża leży, to trudno. Przypisanie do województwa sprawę w pewien sposób ustawia, z resztą w Polsce jest wiele miast, które leżą niby na pograniczu różnych krain, a ludzie spoza przypisują je według podziału administracyjnego, i nic w tym dziwnego. Czym niby taki człowiek ma się kierować?, wikipedię za każdym razem czytać? Bez sensu. Więc jak ktoś nie wie podstawowych spraw na temat rodzinnych stron, niech trochę poczyta, ludzi popyta, bo ignorancja jednak jest sprawą wstydliwą, a ci, co wiedzą zamiast krzywić na kogoś ryja, niech atlas pokarzą, i wytłumaczą bez obrażania i unoszenia się. Powiedzcie sami, gdyby Łomża faktycznie leżała na Podlasiu czy wstyd wam by było za to miasto, czy byłoby mniej urocze, a jego mieszkańcy gorsi? A to, że Mazowsze - zawsze lepiej brzmi - szczególnie jak się za Wisłę pojedzie, prawda? O wtedy to duma rozpiera, jakby było o co. Lokalni pseudopatrioci, trzeba jakoś leczyć kompleksy niższości. Proponuję zachować zdrowy rozsądek i nie pienić się, a lokalni ignoranci poczytać trochę, o Łomży w każdej encyklopedii jest i jak wół stoi - Mazowsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie jest prawo gdzie uczciwośc , gdzie ukryta sprwiedliwośc

Zgadzam się.Ludzie wrażliwi pomagają i ludziom i zwierzętom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org