czwartek, 06 sierpnia 2020 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
\"Koszyk Dudy\" pięć lat później. Sprawdziliśmy, jak wzrosły ceny

Pięć lat temu Andrzej Duda, jeszcze jako kandydat na prezydenta, wybrał się do dyskontu i wrzucił do sieci zdjęcie paragonu. Wtedy zakupy kosztowały go dokładnie 37,02 zł. My dziś zrobiliśmy niemal identyczne zakupy. Jak przez ten czas wzrosły ceny?

Wizyta Andrzeja Dudy w Biedronce w 2015 roku była oczywiście elementem kampanii wyborczej. Ówczesny kandydat na prezydenta chciał pokazać, że w należącej do strefy euro Słowacji jest znacznie drożej - i że na przyjęciu europejskiej waluty możemy tylko stracić.

5 lat później Duda walczy o reelekcję, ale do dyskontu na zakupy już nie idzie. Zrobiliśmy więc to my. Jak zatem wzrosły ceny przez 5 lat? Mieliśmy pewność, że nie będą takie same. Inflacja nie stoi w miejscu. Z drugiej strony - ceny z \"koszyka Dudy\" nie były wcale oczywiste. W końcu mamy kryzys, a z początkiem lipca zmieniły się stawki VAT na część produktów. Dodajmy też, że zmieniają się również zarobki. Średnie wynagrodzenie w marcu 2015 r. wynosiło 4214,14 zł, ostatnie dane dotyczące zarobków - z maja 2020 r. - mówią, że przeciętne wynosi 5119,94 zł, a więc wzrosło w tym czasie o 21,5 proc.

Ostatecznie za \"koszyk Dudy 2020\" zapłaciliśmy 46,08 zł. A to wzrost niemal o 24,5 proc. w stosunku do 2015 r.

facmen

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: \\\"Koszyk Dudy\\\" pięć lat później. Sprawdziliśmy, jak wzrosły ceny

to wzrost cen na podstawie tych wybranych produktów ale popatrzcie na ceny mięsa , wędlin, nabiału , ryb, i co najwazniejsze ważyw i owoców to ten wzrost będzie zdecydowanie wyższy.

w sumie co ja będe mówił ludzie inteligentni mający rozum w głowie a nie pisowskie siano jak ci tkórzy dzisiaj sprzedali honor naszego miasta na placu Niepodległości sami widza płacąc rachunki w skepach na targu.

facmen

A jak się cofniesz do 89r. to ci oczy z orbit wyskoczą, takie wtedy były ceny. I co z tego? Liczy się siła nabywcza. Ile margaryn kupi Kowalski ze swojej wypłaty a nie po ile kg cebuli.

ta no to pokaż tą siłę nabwacza !!!!!!!!!!!!!!! Ja ja widziałem na wasne oczy w kauflanzie gdzie starsze panie sobie wyrywały w promocji prawie suchą młoda włoszczyznę.

facmen

flakuś nie rób badań w restauracji PO srańców Sowa i przyjaciele, tam zawsze były drogie wina i ośmiorniczki ludzie w Polsce kupują na rynku i w sklepach nie kupują ośmiorniczek i wina za tysiąc złotych a tam wsio normalna...
Pewno te ceny dostarczył ziuta z putem...

Głosuję na PIS i Dudę

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0