sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

Zastanawiam się nad kupnem, ale nie sądzę że 2tys to zbyt niska cena.
Sprzedający chce 3,5 tys, to dużo czy mało?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

to dobrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

We wszystkich sklepach gdzie kupujesz okna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

Czy nie można szybciej i prościej? Można pomijając aromatyzowanie. Sam miód i sok jabłkowy plus ugotowane na wodzie kakao, zawierają w sobie pewne aromaty, które w zupełności wystarczą. Błędnie podałem że 100 ml soku na pół kg tytoniu. 100 ml używam na 25 dkg tytoniu.
No więc, setka soku, setka kakao, 3-4 łyżeczki miodu, ma być słodkie i mocno kwaśne, najwyżej dodać pół łyżeczki kwasu cytrynowego. Dodać łyżeczkę lub dwie, glikolu, podobno polepsza palenie i zapobiega wszelkim grzybkom. Taką mixturę dolewać do pół kg skrojonego tytoniu Burley. Po czym podgrzać do 140 stopni najlepiej w przykrytym garnku z nierdzewki. Powiedzmy na jakieś 10 minut, lecz aby cała zawartość osiągnęła tę temperaturę. wysuszyć do wilgotności 13%, sprasować ściskając np w szczelnej reklamówce, zawiązać i odłożyć w chłodne i ciemne miejsce najlepiej na 6 miesięcy. Niestety, to się musi powiedzmy-przegryźć. Niektórzy używają mikrofali, oczywiście w szklanym lub porcelanowym naczyniu. Podobno jeszcze lepiej i szybciej, choć nie próbowałem.
Jeszcze szybciej? Odpowiedni liść odmiany Burley, wykroić nerw główny, obie połówki odpowiednio ułożyć i zwinąć w cygaro. Nałożyć gumkę recepturkę, aby się nie rozwinęło. Można końce podkleić używając np rzadkiego kisielu, napewno nie "butaprenu". Po wyschnięciu, sztachać się jak diabeł z pistoletu.
Przeważnie mamy do czynienia z dwoma gatunkami, Wirginia i Burley który jest tytoniem "cysto" papierosowym i cygarowym.Trudno trafić na Burley który byłby w sam raz. Drugi to Wirginia, tytoń bardziej szlachetny, ale z którym bez fermentacji ani rusz. Znałem jednego kamikaze który kurzył niesfermentowaną Wirginię, która naprawdę może udusić. Piszę znałem, gdyż nie jestem pewien czy jeszcze żyje. Najlepszy rezultat daje mieszanka tych gatunków. Są jeszcze tytonie albańskie i orientalne, z którymi raczej ciężko z dostępnością. I to już byłoby prawie wszystko, choć dopiero początek.
Rzepicho, raczej to ja prosiłbym o adres. Nie z jakiejś tam obawy, gdyż zajmuję sie tym jako ulubionym hobby i w celach kolekcjonerskich. Więc z ofertą na rynku, raczej mnie nie spotkasz. Lecz dla świętego spokoju. Ostatnio trochę wypisywałem tutaj swoje wypociny, lecz niewiadomo czy znowu nie zejdę do podziemia na rok, lub dwa.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

Dziś na 18 jest ostatni trening w sali przy Agrobiznesie jak chcesz możesz przyjść i się wszystkiego dowiedzieć bo następne treningi zaczną się po wakacjach we wrześniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

no patrz pewnie zrobiłem to tylko dla tego aby posiedzieć dłużej :) już od roku czasu klienci zwracali mi uwagę aby było dłużej otwarte bo sporo osób po 22.00 kończy pracę i po pracy wpadli by coś zjeść i do tego jedno, dwa piwka do snu .... fakt ludzie po pracy pewnie chodzą pijani i są bez kultury. Gratuluje takich znajomych bądź polecam iść do pracy i wtedy zrozumiesz czemu tyle osób mówiło o dłuższych godzinach otwarcia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wielu sympatyków Judy na spotkaniu z Morawieckim to tam nie było .

2 tys malo powiadasz to spojrz na ogloszenie ktore wkleilem niecale 1900zl umeblowane budynek ocieplony nowa elewacja wszedzie blisko a zarazem na uboczu nie daj sie wydymac budowlanka pada firmy plajtuja niedlugo banki beda z abezcen oferowaly puste lokale jak jeden z drugim oglosi upadlosc

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org