sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

marcelus-ja tu mieszkam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

wklejam artykuł z SPIGELA , bo na odtworzenie linku nie bedzie czasu - tak bedziecie zajęci dyskredytowaniem mnie!!!!!!

HANS-JÜRGEN SCHLAMP/16.02.2006 10:18
Tchórzliwa Europa
Zamiast solidarnie i pryncypialnie przeciwstawić się fali islamskich zamieszek, Unia Europejska chowa się za ostrożnymi oświadczeniami – i jak zwykle nie mówi jednym głosem
W „English Academy”, szkole języków obcych w Brukseli szaleje wojna religijna. Podczas gdy Duńczycy i Niemcy, nawet Flamandowie i Waloni uczą się spokojnie razem, muzułmanie z belgijskim paszportem nagle zaczęli wzniecać raban. Mówią, że „nie mogą pozwalać, by nadal ich dyskryminowano”.



Polityka, religia, seks, miłość i inne tematy zachodniej dekadencji mają być na zajęciach tabu. Muzułmanie nie zamierzają też tolerować nauczycielek. Zaangażowali nawet adwokata. Władze szkoły bezradnie rozkładają ręce. Co robić? Zrozumieć i zaakceptować, wytargować kompromisy czy też wyrzucić buntowników?






Kilkaset metrów dalej, w szklanych pałacach centrali UE, padają dziś bardzo podobne pytania – tyle że o znacznie większym ciężarze gatunkowym.

Od kiedy duńskie karykatury zachęciły muzułmańskich działaczy w wielu krajach do gwałtownych protestów przeciwko Danii i całemu Zachodowi, Unia Europejska szuka w tej sprawie własnego stanowiska. Na razie bez rezultatu. A przecież mogła to być godzina chwały UE. Jedynie wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, jak brzmi powtarzane od lat credo, nadaje wagę wartościom i interesom mieszkańców Starego Kontynentu. Tylko że zawsze, gdy sytuacja robi się poważna, 25 partnerów nie może znaleźć wspólnego języka. Tak jest i tym razem.

Płonące europejskie ambasady skłoniły niektórych do pomysłu zwołania szczytu ministrów spraw zagranicznych lub nawet szefów rządów. Projekt został jednak natychmiast odrzucony przez Komitet Polityki i Bezpieczeństwa, upadł także w dwustronnych rozmowach. Uznano, że jest zbyt niebezpieczny. Po pierwsze państwa członkowskie nie mają jednolitej opinii na temat napięć, jakie powstały w obszarze między wolnością prasy a szacunkiem dla religijnych uczuć. Po drugie takie spotkanie mogłoby jeszcze bardziej wzburzyć muzułmańskie masy.

I dlatego Europa ucieka się teraz do ostrożnych oświadczeń. Nie akceptuje przemocy, stoi zdecydowanie po stronie duńskich przyjaciół, ale rozumie także zranione uczucia muzułmanów. W mediach rozległy się jednym głosem wezwania: „okazać powściągliwość i odciąć się od dalszej przemocy”. Ale takie pustosłowie w równiej małym stopniu uspokaja obywateli Europy, co rozfanatyzowane masy w islamskim świecie. Przeciwnie – ledwo komisarz UE Peter Mandelson nieśmiało przestrzegł przed irańską groźbą bojkotu duńskich towarów, a już Teheran demonstracyjnie zerwał stosunki handlowe z Danią.

Nie pomogło również wspólne wezwanie UE, ONZ i Organizacji Konferencji Islamskiej do „spokoju i namysłu”. W ubiegłym tygodniu doszło do dalszego rozszerzenia się zamieszek na tle religijnym. W Libanie, Iraku, Pakistanie, w należącej do Indii części Kaszmiru, w Indonezji i Iranie dziesiątki tysięcy rozwścieczonych muzułmanów paliły flagi, samochody i domy. Nawet w Brukseli przemaszerował front prawdziwych wiernych, a w Londynie dziesiątki tysięcy islamistów wzywały do „ścinania głów chrześcijańskim obywatelom”.

Zamiast zareagować na te incydenty odpowiedzialnie, ale z pełną świadomością własnej wartości, bez bicia pokłonów w stronę Mekki, Europa zachowała się defensywnie i mało solidarnie. Bojkot duńskich produktów jest „z definicji bojkotem europejskich towarów” – wywodził Mendelson. Ale to tylko głupia gadka. W rzeczywistości wszystkie pozostałe kraje europejskie cieszą się, że nie dotknęły ich irańskie restrykcje.

Szwajcarski koncern Nestle wskazał konsumentom na Bliskim Wschodzie, że jego produkty mleczne nie pochodzą od duńskich krów. Egipska filia francuskiego koncernu Carrefour oczyściła regały i gorliwie poinformowała swoich „drogich klientów”, że „solidaryzując się” z nimi nie oferuje już żadnych duńskich towarów.

Okazało się, że pod taką presją trudno jest bronić podstawowej zasady wolności prasy i swobody wypowiedzi. Jest ona wprawdzie fundamentalnym prawem człowieka – napisano w rezolucji, którą ma w tym tygodniu przyjąć Parlament Europejski. Ale musi łączyć się z „odpowiedzialnością” i „szacunkiem dla uczuć religijnych”, jakie „naruszyli” niestety duńscy karykaturzyści.

Również prezydent Francji Jacques Chirac, pamiętając o sześciu milionach łatwo burzących się muzułmańskich obywateli w swoim kraju, zaczął nagle wysuwać takie argumenty, jakby był strażnikiem wiary. Jego zdaniem przedrukowanie duńskich rysunków we francuskim piśmie satyrycznym jest „prowokacją”.

Innym torem podąża natomiast prawica we Włoszech. Wzywa do krucjaty. Papież Benedykt XVI – zażądał z całą powagą Roberto Calderoli, minister reform instytucyjnych w rządzie Berlusconiego – powinien, tak jak jego poprzednicy w XVI i XVII wieku, „stanąć na czele chrześcijańskiego świata przeciwko zagrożeniu ze strony islamu”. Jak wtedy, gdy Turcy stali pod bramami Wiednia, nadszedł czas, by „sięgnąć po środki zapobiegawcze”.

Reakcja była natychmiastowa. „Berlusconi musi zwolnić ministra i poprosić islam o wybaczenie” – wściekał się Seif al-Islam al-Kadafi, syn rewolucyjnego przywódcy libijskiego, pułkownika Kadafiego. Jeśli to nie nastąpi, „zareagują Libia, świat arabski i islam.” CZY tego dziennikarza także posądzicie o ciemnotę ,zasciankowość??? "kolanko" napisal ,że " przypadku naszego kraju jest to wizja dość odległa""---------nieprawda , jest ona tuż za progiem!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Poruszacie tu moim zdaniem trochę za szerokie choryzonty tej sprawy. Moim zdaniem najpierw trzeba wziąć pod uwagę naszych studentów. Ja sam studiowałem na polskiej uczelni, na której również studiowało stado hindusów. Powiem wam, że to dla nas było przykre jak np. nie można było skorzystać z komputera w czytelni, bo cała sala komputerowa była zawalona hindusami- po trzech siedziało przy kompie i się tylko zmieniali, jak któremuś czas się kończył. Smród w sali, wszystkie komputery zablokowane, okupacja normalnie... Śmiesznie było też z co poniektórymi dziewczynami..., ale w sumie może to dobrze, co głupsze to niech wywiozą- może rozwinie się u nas przemysł detektywistyczny (to taki żarcik ;) )



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Dziwnie sie to wszystko czyta bo każdy jest aninimowy. Takie wyznanie wiary co niektórych że wierzą lub podpisują się wierzący poprostu jest bezwartościowe. Jesteś wierzący to po co sie z tym ukrywać.
Poza tym to opowiadać głupoty a na codzień być zupełnie kimś innym to conajmniej dziwne. Uznanie dla Ptysia, który często tu na forum jest krytykowany ale chyba jako jeden z niewielu nie jest tu anonimowy - spróbujcie jakie to trudne pisać i ponosić za swoje wypociny pełną personalną odpowiedzialność.
Wygląda to jakby wszyscy tutaj podający się za wierzących należeli do sekty której należy sie wstydzić. Mogę też wnioskować że Łomżyniacy poza kościołem wstydzą sie swojej wiary. Uwarza że jeśli się chodzi do kościoła to jest się chrześcijaninem w kościele i poza nim.
Ile można sie bać swoich przekonań ?
Dla nie znających mnie - moja stronka http://republika.pl/kisielnica/Stajnia.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

: thompson--------- z hindusami to pół biedy!!!!! może poruszamy szerokie horyzonty ale rzeczywistosć puka do drzwi. To nie jest smrod to JEST FETOR NIE DO ZNIESIENIA!!!!!!!!!!! nie mowię tu o pomieszczeniach zamkniętych ale wystarczy tylko jazda metrem w kierunku takiej dzielnicy, ale ten uwierzy , kto sprawdzi. Oni zamiast się myc -- leją litry perfum i wód kolonskich na siebie !--- byc może mysla ,że dalej sa na pustyni z kozami i wielbladami



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Są takie badania nad hipnozą regresywną, której celem jest cofnięcie świadomości człowieka do poprzednich wcieleń i wtedy rzeczywiście mówią językami innymi z poprzedniego istnienia, które przytaczają ze szczegółami dającymi się sprawdzić i weryfikować. Może to coś takiego, ale trzeba by uznać reinkarnację....Coś w tym jednak jest.
Pytanie: w takie stany (opisane wyżej) popadają również i wyznawcy innych religii i filozofii więc co z tym "duchem świętym" i "jedynym, słusznym" wyznaniem?

Nasza bis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Takie grupy są najczęściej przyczyną różnych herezji. Czemu nie ma mowy o 09obecności duszpasterza w tej drupie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Niedługo bedziemy mieli taką samą strone z Kaczyńskim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

"O ile wiem, to rozlepienie jakichkolwiek ogłoszeń"


rozlepianie TAK, okrecenie bez użycia jakichkolwiek pinesek, gwozdzi czy kleju na potrzebu akcji prawu nie przeczy. A co do plakatu "kocham unię" to takiego nie powieszcze, bo nie lubie robić żeby które nie są ze mna zgodne, a zabawa pod publike mnie nie interesuje.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Sekta.

Nasza bis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Jak sadzicie czy w lomzy da sie zalatwic prawo jazdy na lewo i gdzie ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

wiecej moge tego wkleic :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Nie wiem skad takie pytanie, ale mam nadzieje, ze nie bedziesz jezdzil samochodem nie potrafiac go prowadzic. Mysle, ze nie chcesz zabic siebie lub kogos innego. czy nie dosc juz wypadkow.., moze nawet kilka bylo przyczyna zalatwionego PRAWKA.

apostata

ks. Tischner:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

ptysiu91=imbecyl ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Keicam- tak trzymaj ! Normalne podejście tak jak pozostałych oprócz "moherowego" Marcusa. Marcus czy Ty w ogole byłeś gdzieś poza łomża i białymstokiem? Czy widziałes cos innego niż "podlasie"? Czytając Twoje posty mam wrażenie, że :
a) nic nie widziałes, nic nie wiesz, ale myślisz, że wiesz
b) jesteś jednym z śmiesznych i żałosnych łomżyńskich sklepikarzy.
c) może jesteś sympatycznym Panem Grzymałą, który robi niesamowitą furrorę w tym wspaniałym, rozwijającym się mieście.
d)... brak mi słów...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

no ale ze nie ma tam nic o ptysiu.. :/

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

wszystkich watpiacych odsyłam do ks. Wojciecha Nowackiego - wykladowcy w seminarium łomżyńskim.

jest (a przynajmniej do niedawna był) m.in. krajowym moderatorem Odnowy w Duchu Św. czy jak to sie tam nazywa.

Jedna ze wspólnot "Odnowy" jest przy Katedrze.


Jak juz mowilem - dar jezyków jest moze spektakularny lecz jest najmniejszy z darów ;))

pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Zbych się boi by mu w głowie nie namieszali gdyż degreg stwierdził " któ jest zainteresowany niech tam idzie, kto nie wierzy niech idzie to uwierzy". No , no no i co teraz będzie . Jak Zbych uwierzy , gotów jestem i ja się tam wybrać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

POMAGAM.... tylko, ze rąk do pomocy potrzeba więcej....

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Organizacja "Kobiety rządzą wszystkim" ma zaszczyt zaprosić na wieczorne zajęcia podyplomowe dla mężczyzn!

WSTĘP WOLNY
TYLKO DLA MĘŻCZYZN

Uwaga: ze względu na trudny i zawansowany charakter, każde ze spotkań musi być ograniczone do maksimum ośmiu uczestników

Kurs jest dwudniowy i obejmuje następujące zagadnienia:

DZIEŃ PIERWSZY

JAK WYKONAĆ KOSTKI DO LODU
Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją

PAPIER TOALETOWY - CZY WYRASTA NA TRZYMAKACH?
Dyskusja

RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ
Ćwiczenia praktyczne (z pomocą zdjęć i wykresów)

STATKI I SZTUĆCE; CZY LEWITUJĄ SAMODZIELNIE KIERUJĄC SIĘ DO ZMYWARKI ALBO ZLEWU?
Debata panelowa z udziałem ekspertów

PILOT DO TELEWIZORA
Utrata pilota - Linia pomocy i grupy wsparcia

NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY
Otwarte forum tematyczne - Strategia szukania we właściwych miejscach vs. przewracania domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania

DZIEŃ DRUGI

PUSTE KARTONY I BUTELKI; LODÓWKA CZY KOSZ?
Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne

ZDROWIE; PRZYNOSZENIE JEJ KWIATÓW NIE JEST GROŹNE DLA ZDROWIA
Prezentacja PowerPoint

PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PYTAJĄ O KIERUNEK KIEDY SIĘ ZGUBIĄ
Wspomnienia tych którzy przeżyli

CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO GDY ONA PROWADZI?
Gra na symulatorze

DOROSŁE ZYCIE; PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJĄ MATKĄ A TWOJĄ PARTNERKĄ
Ćwiczenia praktyczne i odgrywanie ról

JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM W ZAKUPACH
Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i techniki oddechowe

ZAPAMIĘTYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓŹNIENIA
Pamiętaj o zabraniu własnego kalendarza lub telefonu komórkowego

TECHNIKI PRZEŻYCIA; JAK ŻYĆ BĘDĄC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE
Dostępni indywidualni psychoterapeuci



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Słyszał ktoś że w niedziele pod 3lo ma byc pod napieciem? bo nie wiem czy to prawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

a tu przykład z Gdańska.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/pogrom-na-nowych-testach-na-prawo-jazdy,1,5404989,region-wiadomosc.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historia zatoczyła koło - na europejskie salony polityki wraca Leszek ...

Piesek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org