poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Wszystkie jego? :)

Któraś może chce zarobić na sprzedaży okularów.
U mnie pewien pieniądz i możliwość dorobienia"na boku" ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Najlepiej w garażu ale jak nie pada to i na dworze zszyjesz.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Pytać tam gdzie organizują kolonie. Także ogłoszenia dawać na forumach.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Wiecie może czy w Łomży będą jakieś strefy kibica jak w innych miastach albo czy może mecze będą wyświetlane gdzieś na telebimach ??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Polecam Ci Concordie jedzenie super, nowa sala ładny wystrój, właściciel też OK.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Niezmiernie wkurza i denerwuje i co tylko mnie ten fakt że aby dostać gdziekolwiek prace trzeba mieć doświadczenie! A niby gdzie Ci młodzi ludzie mają je zdobyć?
A najlepsze jest to że pracodawcy przyjmuja tych z doswiadczeniem ktory ma wyje*ne na prace a tego ktory bylby w pelni zaangazowany nie!
Ludzie ..teraz mlodzi szybciej sie ucza niz starzy....troche logicznego myslenia a bedzie zylo sie nam lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

A jak w nocy Tirami jeżdżą to po cichu? od 16 do 22 jest chłodniej i mniejsze natężenie ruchu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Będzie strefa kibica jednodniowa na stadionie na zjezdzie. Jeden dzien i tylko na dwa mecze otwarcia.... ;// Porażka ;p ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

za dużo wymagasz logiczne myślenie to za trudna praca dla przeciętnego Polaka :) Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

2 lata po studiach i 5 lat doświadczenia :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Bo to jest poje.banka podrzucona przez bocianka,
albo ja starsza znalazla w kapuscie,a potem wyciela glaba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?



:)

a na kaca ... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_eoBecRrc14&feature=fvst



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Merida, słyszałem, że świetny sprzęt może powiesz coś więcej na jego temat? Ja kupowałem rower jakoś na jesieni, dużo jeżdżę od dziecka ale nigdy nie zagłębiałem się bardziej w szczegóły no i kupiłem można powiedzieć nie świadomie bez jakichś większych wymagań, wziąłem Coyote Dakar z grubymi oponami bo lubię bardziej jazdę w terenie a teraz zastanawiam się nad zmianą sprzętu na coś poważniejszego i chyba padnie na Meride.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

przyłączam się do głosu KaMaro porażka ! mecz otwarcia transmitowany na stadionie, wstęp wolny piwo i kiełbaski cholera go wie w jakiej cenie ... pozostaną lokale na al. Legionów, 54 (jak w trawi piszczy z mega promocjami), Warka (jeden ze sponsorów Euro) i Ogródek (z dużym telewizorem na zewnątrz)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

fajnie, wybiorę się na stadion specjalnie żeby wygnieść tą trawę xD
Niech Przyjdzie Cała Łomża Im Nas Więcej Tym Lepiej,
Pokażmy Jak Bawi Się Nasze Miasto Na Otwarciu Ludzisskaaa
AAAAA Te Dwa Mecze Są NASZEEEEE

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

CZASAMI LUDZIE SĄ WREDNI A TAK ŚLICZNE STWORZENIA NIE CHĘTNIE ODDAJĄ MÓJ PIESEK NIE BYŁ YORKIEM A MIESZAŃCEM I KTOŚ GO SOBIE PRZYWŁASZCZYŁ MIMO TEGO ŻE PROSIŁAM O POMOC W ODNALEZIENIU I ZWROT PIESKA WŁAŚCICIELOWI MINĄŁ JUŻ ROK JAK NIE MA GO Z NAMI A MY NADAL ZA NIM TĘSKNIMY MAM NADZIEJĘ ŻE ZNAJDZIE SIE OSOBA ŻYCZLIWA KTÓRA POMORZE CI W ODNALEZIENIU LILKI POZDRAWIAM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Jak dla mnie te które pracują tam są mile, ale szefostwo : szkoda gadac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

hej czy ktos z was wie jakie sklepy beda w venedzie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Dzieki bardzo, dzwonilam tam, ale powiedziano mi, ze nie maja.
Ale znalazlam jeszcze przy okazji inny w ktorym maja na Wojska Polskiego.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

tradycyjnie......ale nie koniecznie winko

http://www.youtube.com/watch?v=MIzsW1q8BwQ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

chyba 23. 40 z zachodniego w Łomży jest około 2 nad ranem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

ale to juz jest z materiałem i ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami i niemusisz nic jeździć kupywac na własną reke

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Mozna tez zrobic prywatne laboratorium analityczne.
Takie z prawdziwego zdarzenia.Przyniesie np.ktos mocz
do analizy to moglby sobie przysiasc z jakims dziarskim
,moherem' przy stoliku z kawka i pogadac na temat
np.ktory dentysta w miescie naj robi trzecie zeby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

I ZNOWU POJEBANKA WY...NA PRZEZ BOCIANKA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Witam wszystkich, piesek się cudem odnalazł, zapodziała się 100m od domu, ale wpadła w dobre ręce, ogłoszenie na forum i w okolicy domu pomogły w odnalezieniu zguby, dla ciekawskich, piesek uciekł przez uchylone drzwi jak wynosiłam śmieci wybiegł na podwórko, mam 3 miesięczne dziecko i nie mogłam zostawić wszystkiego i lecieć za psem, teraz już będziemy bardziej uważać. Pozdrawiam! Bardzo Dziękuję za oddanie psa:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Miejsce załatwienia sprawy:
Urząd miasta/gminy.
Sprawy związane z rejestracją psów prowadzą zazwyczaj wydziały gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska (w zależności od struktury organizacyjnej urzędu).

Wymagane dokumenty:
W różnych urzędach wymagane są różne dokumenty. W niektórych wystarczy ustne zgłoszenie psa lub pisemny wniosek zawierający dane właściciela oraz rasę i wiek czworonoga. W innych wraz z wnioskiem trzeba przedstawić następujące dokumenty:
aktualne zaświadczenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie (ważne 12 miesięcy od daty szczepienia),
dowód wpłaty podatku od posiadania psa,
dla osób posiadających psa rasy uznanej za agresywną — zezwolenie na utrzymywanie psa.


W przypadku ulg podatkowych przysługujących osobom:
powyżej 65 lat: kserokopia dowodu osobistego,
inwalidom I grupy: kserokopia legitymacji inwalidzkiej,
emerytom/rencistom: kserokopia odcinka emerytury z ostatniego miesiąca,
utrzymującym psy w celu pilnowania gospodarstwa rolnego: kserokopia nakazu płatniczego podatku rolnego.


Termin załatwienia sprawy:
Niezwłocznie.

Opłaty:
Rejestracja jest bezpłatna.
O podatku od posiadania psa i opłatach dotyczących psów ras uznanych za agresywne piszemy poniżej.

Forma załatwienia sprawy:
Zwykle pisemne potwierdzenie rejestracji i w niektórych urzędach aluminiowy znaczek identyfikacyjny dla psa.

Uwagi:
za niezarejestrowanie psa grozi mandat karny do 500 zł,
wyrejestrowanie psa następuje na wniosek właściciela lub po okazaniu zaświadczenia lekarsko-weterynaryjnego o zgonie bądź eutanazji psa.



PODATEK OD POSIADANIA PSA

Ile wynosi podatek?
Wysokość podatku ustalana jest przez gminy. Aktualne stawki można znaleźć na stronach internetowych samorządów. Zazwyczaj zawarte są one w uchwałach rady miasta w sprawie określenia stawek podatku od posiadania psów. Podatek jest płatny jednorazowo za cały rok.

W 2006 roku podatek wynosił przeważnie 30 – 40 zł, nie była to jednak kwota stała. W niektórych gminach podatek był dużo niższy (za pieska płaciło się tylko kilka złotych), w innych — przekraczał nawet 50 zł.

Zwolnienie od podatku
Z mocy ustawy podatku od posiadania psów nie pobiera się:
pod warunkiem wzajemności — od członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób kalekich (niewidomych, głuchoniemych, niedołężnych),
od osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe — od jednego psa,
z tytułu posiadania psów utrzymywanych w celu pilnowania gospodarstw rolnych — po dwa na każde gospodarstwo.


Dodatkowo z mocy uchwały rady miejskiej z podatku mogą być zwolnieni:
właściciele psów, którzy poddali swoje psy zabiegowi sterylizacji lub kastracji,
osoby, które nabyły psa ze schroniska dla bezdomnych zwierząt (na podstawie umowy adopcyjnej).


Zwolnienia te obowiązują zwykle od dnia przeprowadzenia zabiegu/nabycia psa ze schroniska do końca roku podatkowego oraz przez następny rok.

Na ulgi mogą również liczyć:
emeryci i renciści samodzielnie prowadzący gospodarstwo domowe,
inwalidzi I grupy,
osoby, które nabyły psa w drugim półroczu okresu podatkowego.

Wysokość ulg ustalana jest przez lokalne władze.

Terminy płatności
Podatek jest płatny bez wezwania, jednorazowo w terminie ustalonym przez gminę (termin znajdziemy w uchwale rady miejskiej w sprawie określenia stawek podatku od posiadanie psów). W przypadku nabycia psa po terminie płatności podatek za ten rok jest płatny nie później niż 14 dni od momentu wejścia w posiadanie psa.

W niektórych urzędach przy opłacaniu podatku należy okazać znaczek rejestracyjny psa.

O każdej zmianie stanu faktycznego należy powiadomić organ podatkowy w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zmian.

Podatek można zapłacić:
w kasie urzędu miasta/gminy,
na rachunek bankowy urzędu miejskiego/gminy (z dopiskiem: Podatek od posiadania psów za rok …)


Zmiany od 1 stycznia 2008 roku

Sejm uchwalił ostatnio Ustawę z dnia 7 grudnia 2006 r. o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Z dniem 1 stycznia 2008 roku likwiduje ona podatek od psów, wprowadzając opłatę od psów. Maksymalna wysokość opłaty od psa nie może wynieść więcej niż 100 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

lomzerman kiedyś właśnie się tam odbywał i bardzo mile wspominam te czasy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Witam. Moi Drodzy, gdzie w okolicach naszego miasta znajduje się hodowla psow? Otóż szukam Jamnika Króliczego. Oczywiście dzieckiem nie jestem i potrafię zaopiekować się zwierzęciem. Dziękuję za namiary

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

HEY czy ktos z was mial podobny problem jak ja? chodzi mi o to ze mialem wyrywany zab 2 dni temu i znieczulenie odeszlo mi po 4 godz a do dzis mam problem bo moj jezyk jest jakis dziwny taki jaky byl troche drentwy(ale tylko czubek jezyka:) tzn czuje jak jak go dotykam przy wiekszym ucisku i tez troche boli i mrowi i jak dotykam podniebienia to tak dziwnie ciagnie. czy ty to jest normalne ?czy moze uszkodzil mi hirurg jakis nerw?co mam robic?ps.nigdy nie mialem znieczulenia i nie wiem czy to jest normalne a jak caluje sie z dziewczyno to tak dziwnie jest jak moj jezyk dotyka jej jezyka hmmm...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

W Łomzy to nie wiem,ale kiedys bedac u kumpla w
Sniadowku bylismy na kawce w restauracji SNIADOWIANKA.
Tam robia kawke!Poezja!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W polskiej polityce karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Czy w Poko karty rozdaje podskakujący mecenas Roman?

Zaścianek i drobno miasteczkowość , mentalność buraków z prowincji , gdzie słoma z butów wystaje.
Zrobić w centrum miasta TANIĄ JATKĘ dla emerytów i bazar z zieleniną wspartą badziewiem chińskim ?
KTO tam będzie kupował , jak " małe zaplecze w potencjale ludzkim" , to NIE duże nowe osiedla , gdzie są klienci . Na bazar , to można pojechać i na rynek przy dworcu.

Jak tam się nic nie zrobi i nie dofinansuje tego miasto , to zawsze będzie tam pustynia i syf totalny . A gdyby miasto wywaliło kasę ( na sam projekt przebudowy ok 150 000 zł , A GDZIE REMONT ? ) , to KTO z drobnych straganiarzy zapłaci póżniej cenę wynajmu straganów , tak abyśmy my do tego nie dokładali ?

Wiesz jeden z drugim , ILE kosztuje utrzymanie takiego obiektu ?
Poważny inwestor w to NIE zainwestuje.

Ktoś , tu kiedyś pisał o tym , że można tam sprzedawać produkty regionalne i tzw zdrową żywność . Dla KOGO , kogo na to stać TU w Łomży ? . Czytałem też , że dla turystów i przejezdnych , ILE razy ? w sam WEEKEND ?
KTO SIĘ Z TEGO , TU UTRZYMA ?

PS:
Jak macie gów...ne pojecie o biznesie , to się raczej nie wypowiadajcie .
Jak ktoś jest taki przedsiębiorczy , to niech szybko otwiera market ze zdrową żywnością i produktami regionalnymi TU w ŁOMŻY i trzaska kasiorę , na co czekać ? .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org