piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Panie i Panowie GŁOSUJEMY i wspieramy łomżyńską młodzież !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Czy ktoś widział wypadek na skrzyżowaniu dmowskiego i legionów w sobotę. jak się nie mylę to chyba astra z vectry. Dobrze się rozbijają.

Odwiedź Link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

jak bys mial wiecej niz 4 posty i poczytak trohe forum to bys dalnie wiedzial o co kaman dziecko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

żyjemy ponoć w demokratycznym kraju gdzie wolność została wywalczona przez Solidarność. I tak wpieprzamy szkodliwą sól i nawet nie wolno na się dowiedzieć kto ta solą nas podtruwa. Dzieki solidaruchy za taką demokracje.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

To ten wysoki cudak z vectry roz...lił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

@frotka
Szczerze mówiąc chyba nikt nie jest "kompletnie surowy biegowo", choć może mu się tak wydawać. Bieganie jest dla człowieka czymś naturalnym, już jako małe dzieci, gdy tylko zaczniemy chodzić, próbujemy różnych form, elementów składowych biegu.

W późniejszym całym swym życiu, nawet osoby nie zajmujące się sportem, cały czas wykorzystują /często nie zdając sobie z tego sprawy/ bieg jako formę np. zabawy z dzieckiem, pogoni za psem, gier i zabaw z wykorzystywaniem piłki, lotki, podbiegów pod górkę z sankami, czy choćby goniąc na przystanek autobusowy.

Nie jest to oczywiście bieganie na długie dystanse /tutaj już trzeba solidnie potrenować/, ale tak naprawdę każdy z nas ma w sobie duszę biegacza oraz ukryte naprawdę spore możliwości.
Od nas samych tylko zależy, czy odkryjemy ten potencjał i znajdziemy prawdziwą pasję sportową, która często przerodzi się w sposób na zdrowe i dające dużo satysfakcji życie :-)

Zazwyczaj w regulaminach zawodów amatorskich/masowych limit czasu na dotarcie do mety półmaratonu jest ustalany na 2.5 godziny. To tempo średnie nieco ponad 7 minut na kilometr, które trzeba utrzymać by zdążyć przed zamknięciem trasy. Maszerując szybkim krokiem można uzyskać tempo 9 minut/km.

Bardzo początkujący biegacze często stosują metodę Jeffa Gallowaya, która polega na łączeniu biegu i marszu naprzemiennie. W ten bardzo popularny w USA sposób zawodnicy pokonują nawet dystans maratonu /42km/.

Oczywiście zaczynając swoją biegową przygodę warto zdać sobie sprawę z naszej aktualnej dyspozycji. Nierozsądnym będzie zaczynanie od półmaratonu, gdy przez lata nie byliśmy aktywni, mieliśmy pracę głównie siedzącą, złapaliśmy trochę za dużo kilogramów itp.

Celem może być bieg ciągły przez 10 minut, za miesiąc lub dwa może to już być 30 minut, ważne by był on adekwatny do aktualnych możliwości.
Po 6. miesiącach zaskakująco łatwe będzie bieganie pełną godzinę bez przerwy.

Oprócz półmaratonów jest wiele imprez biegowych dla zupełnych amatorów na dużo krótszych dystansach: 4km, 5km, 8km, 10km, 12km, 15km.
Zawody takie odbywają się także na zróżnicowanych nawierzchniach: ulicami miast - często po najpiękniejszych turystycznie szlakach, na bieżni, w terenie leśnym, przez pola i łąki itd.

Dlatego każdy powinien określić cel dla siebie, uwzględniając swój "kapitał początkowy", obecny stan wytrenowania, posiadaną kondycję. Kolejnym etapem jest systematyczna jego realizacja, najbezpieczniejszą metodą "krok po kroku". Wielką frajdą jest osiąganie takich kolejnych wyzwań, co staje się po jakimś czasie nieodzowne i zdrowo uzależnia.
Poza tym bieganie, to bardzo dobra szkoła życia, test charakteru i przyswojenie bardzo przydatnych w codziennym życiu cech wolicjonalnych.

Najważniejsze w bieganiu jest czerpanie z tego przyjemności, by to była frajda, a nie obowiązek czy wręcz męka /jak pamiętam kiedyś sprawdziany na 1000m na lekcjach WF/.

Najlepszą motywacją jest spotykanie się w zgranej grupie osób, dzielących wspólną pasję lub dążących do osiągnięcia podobnych celów!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Poczekaj może ty się roz.... ciekawe jaką będziesz miał minę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

P.A masz 100% racji. Tylko ze nie mowa o wyścigach w mieście to nie "szybcy i wściekli" poza miastem jest wiele dróg które w pewnych godzinach są nie urzywane przez nikogo. Wiec nie ucierpią na tym osoby postronne. A co do samej jazdy i ryzyka każdy kto zechce spróbować swoich umiejętności raczej jest jego świadom. Wiec krzywdę może zrobic sobie nie innym. Taka moja zajawka nic na to nie poradzę poza tym ze staram sie ja realizować tak by nie zrobic nikomu krzywdy poza sobą wrazie wypadku. Poruszylem ten temat bo byłem ciekaw czy są osoby o podobnych zainteresowaniach w Łomży. Wiec nie mów mi o moim poziomie prosze. Mam prawo rozmawiać publicznie na każdy temat. Nie napisałem tu nic typu "sobota o 23 na moście" itp do niczego nikogo nie namawialem a ten temat nie ma na celu nawolywania do łamania prawa jest czysto orietacyjny. Wiec mnie nie oceniaj.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

amen .....

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Witam mam pewne problemy dotyczące telefonów komorkowych. Właściwie to nie sa problemy a bardziej niewiedza co zrobic i prośbą o poradę ;p więc :

1). Gdzie bardziej opłaca mi się sprzedać najlepiej w Łomży telefon LG GT540 z pudelkiem ze wszystkim tak aby że tak to ujme nie "zerżneli" mnie z ceny ? chyba ze ktos z was byłby zainteresowany kupnem :)

2.) Mam numer w ORANGE i noszę się z zamiarem przejscia do sieci PLAY. I wiem ze można przenieść numer. Lecz zaczełem zastanawiać się czy jest to jakas różnica, gdybym przeniósł numer z Orange do Play czy poprostu bym podpisał nową umowę ? Chodzi mi czy to ma wpływ na ofertę itp

3.) I ostatnia taka prośb e jest następująca. Od dość dawna podobaja mi się telefony z klawiaturą QWERTY i chcialbym jakis sobie kupic taki po dość rozsąnej cenie. Waham się pomiędzy Nokią C3 a Samsungiem CHAT. Który z telefonów byście bardziej polecali ?


Proszę o radę, z góry dziękuję :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

4x100 reanult clio

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Odpowiadam:
1) Jaką cenę życzysz sobie za ten telefon?
2)Na pewno korzystniejsze bedzie przeniesienie numeru
3)W 100% NOKIA C3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Odpowiadam:
1) Jaką cenę życzysz sobie za ten telefon?
2)Na pewno korzystniejsze bedzie przeniesienie numeru
3)W 100% NOKIA C3

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

Orientowałem się po ile teraz ten telefon stoi chodzi mi o lg gt 540. I widzialem ceny nowych wahały sie mniej wiecej 380-480 dość duża rozbieżność widzialem nawet cene 520 zl. No uzywanie widizalem 250- 340. NIe jestem ekspertem jesli chodzi o taka sprzedaz. Najpierw zorientowalbym sie za ile moglbym dokladnie sprzedac moj telefoni sądze że to byla by kwestia dogadania sie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a to zaprawdę wielki sukces pisowskiego rządu

nokia c3 tez ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org