wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zacni goście zawitają do POlski

Wiesz oremi z tym umieraniem i z tą "nie najgorszą wiarą" jest tak jakby wierzyć, że przyjaciela ufo porwało zamiast tego, że po prostu poszedł wysrać się do kibla.

Umieranie to część naszej egzystencji. To co się rodzi musi zestarzeć się i umrzeć. Umierają rośliny, umierają zwierzęta i umierają ludzie.

Wątpię aby organizm jednokomórkowy, robak, albo roślina umierając myślały "i co teraz ze mną będzie, gdzie teraz pójdę??!!"

Zwierzęta umierając też boją się rozpaczliwie, są przerażone, ale przecież wg religii katolickiej nie mają duszy, nigdzie nie idą.

To, że człowiek myśli, że po śmierci miałby gdzieś pójść, ale już nie myśli o innych niższych egzystencjach będącej w tej samej sytuacji wynika z jego pychy i z tego, że chce dominować w całym ekosystemie. Po prostu za dużo myśli........
I dzięki tej naiwności powstają religie, gusła, zabobony i zawsze znajdą się tacy co zechcą na tym zarobić.

Co jakiś czas na ziemi pojawiają się ludzie, którzy mają trochę więcej wglądu w naturę rzeczy niż inni (np. Jezus), poświęca się nauce, kontemplacji i badaniu. Później próbują jakoś ludziom przekazać czego się dowiedzieli. Jak mają mądrych uczniów to jest szansa, że zachowają przekaz ustny i będą praktykować poprzez doświadczenie tego czego doświadczył ich mistrz.
Jeśli taki człowiek ma mało czasu i głupich uczniów to albo wcale daje sobie spokój z uczeniem, albo jest taki efekt jak w przypadku religii katolickiej.

Jezus miał naście lat jak "zaginął gdzieś", wrócił w wieku 30 lat i zaczął nauczać tego co sam się przez ten czas nauczył. Już mniejsza o to gdzie był, czego i od kogo się uczył. Nauczał tylko 3 lata. Przekaz ustny i praktyka tego czego nauczał zaginęło wraz z odejściem pierwszych uczniów.
Zostały tylko zapisy, w dodatku sprzeczne ze sobą w wielu kwestiach.
Kościół przez lata je poprawiał i interpretował na swój użytek. Dodawał i odejmował jak ze scenariusza filmu. Każdy uczeń z 12 spisał swoją ewangelię (w tym Judasz również), a my znamy tylko 4.

Ta religia skończyła się wraz z odejściem pierwszych uczniów Jezusa, czyli zanim tak naprawdę powstała. To co teraz wyznają ludzie to sami sobie odpowiedzcie co to jest za twór.

Osobiście polecam filozofię, fizykę i etykę. Nie piorą mózgu.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

nina jak bedziesz cos wiedziala to napisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

Przepraszam, że się wtrącę, ale uważam, iż każdemu może się zdarzyć "walnięcie bąka w locie". Każdy może mieć lepsze albo gorsze dni. Mi też przyp....czył ni z gruchy, ni z pietruchy. I co? Mam rozpamiętywać? Mam większe problemy ( tak jak, z pewnością, większość forumowiczów).

A można by tak( no, może nie aż tak dosłownie:-) )
http://www.youtube.com/watch?v=LtjhW-ERoak

Już znikam ;-)

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

Chciał bym się dowiedzieć ile kosztuje taki kurs na ciężarowe samochody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

nie daje nie wspieram Caritasu niecxh ta fundacja się rozliczy ile idzie faktycznie na pomoc osobom potrzbującycm a ile przejmuje kler.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

Wszyscy są zadowoleni z obsługi ,,zastępczego dworca PKS" na Wschodnim?!

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

1750 u ferenca ale nie polecam ...

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

koszt to od 12 zł do 65 zł. za m2 zależy co i jak i z czego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

http://www.iph.lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=430456&t=430450

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

Autor: Mr_Andrzej (87.119.11.---)
Data: 21-03-12 10:29

Autor: algeroth (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21-03-12 09:28

Tak na marginesie, na Andrzejowe obrazki polecam wtyczkę AdBlock Plus ;)

____________________________________________________________

algeroth - nie gadaj jak świnie ze znanej książki i filmu pod tym samym tytułem Folwark Zwierzęcy które kolektywnie i po świńsku ograniczały swoje społeczeństwo manipulując tym co te społeczeństwo ma robić realizując ich (tu- twoje) cele.


Panie Andrzeju I. zaczynasz mnie wku..wiać, łaskawie odpierdol się Pan ode mnie, nie pisałem do Ciebie debilu, tylko do tych, których drażnią Twoje obrazki i nie mają ochoty oglądać ich wbrew swojej woli. To TY jesteś świnią, bo narzucasz ludziom aby oglądali facetów w sukienkach. To, że lubisz się przy nich onanizować, nie znaczy, że każdy tak ma. Pa.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

Nie długo opuszczą nas jeszcze co niektórzy :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zacni goście zawitają do POlski

Ja osobiscie robilem prawko naprzeciwko farmala w SZ i maja tam MANa takiego jak w WORDzie plac manewrowy mają nowy elegancki nie taki jak u Kamińskiego ktory wyglada jak pół kurnika :) (Panie Kaminski wynajmie pan sobie normalny plac a nie na takim małym poletku pan kisi kursantow)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org