wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zmierzch. Ofensywa ideologii gender

Zatrważające przykłady realizacji ideologii gender w Polsce. Celem ataku tej ideologii jest każdy z nas również nasze dzieci i wnuki. Oglądaj i nie daj się zaskoczyć
https://youtu.be/yP-F0ZvPT7Q

Zuza

„Wystarczy bierność dobrych ludzi, aby zło zwyciężało” (E. Burke)

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Zmierzch. Ofensywa ideologii gender

towarzyszko zuzanno, jaka ideologia gender? Od kiedy słowo jest ideologią? No chyba, że nawiążemy do Starego Testamentu \"Genesis\", cyt. \"Na początku było słowo.....\".

Towarzyszko zuzanno, informuję, że słowo gender, w języku angielskim znaczy płeć. Czyli atakuje nas ideologia płci? No chyba, że towarzyszka jest bezpłciowa jak pan poseł Krystyna Pawłowicz, to faktycznie jest się czego bać. Bo to ani, to, a ni tamto.

Poszukiwany pilnie HONOR Ziobry. Ktoś coś ?

ziomex: nie należałam do żadnej partii, a do komunistycznej siłą nie zaciągniesz.
Po drugie: za słowami gender i marksizm stoi odczłowieczenie jednych i śmierć drugich.
Na koniec: szkoda mi czasu na prostowanie głupot.
The end.

Zuza

Jemu najlepiej wychodzi pisanie o wazelinie, czopach i o honorze którego nawet namiastki nie posiada ...
Bierze 4x500+ i protestuje przeciwko rozdawnictwu PiS - i pojmij tu czopka...

Pastucha znowu bug natchnal?

nie ma żadnej ideologii, gender to skrótowe określenie akademickiej teorii, a nauka nie jest ideologią...

O proszę - ten ci zawsze wytłumaczy - nie ideologia tylko nauka, hihi.
Tak jak marksizm-leninizm.

Homoseksualizm pojawia się ZAWSZE wtedy, gdy poprawiają się warunki bytowe - a gdy społeczeństwo osiąga dobrobyt, to już w ogóle - każdy z każdym, w każdej chwili, w każdej pozycji i sytuacji, i w ogóle (pomińmy w tych rozważaniach sytuacje skrajne i nienormalne: wojnę, wojsko, więzienie - gdzie zaspokojenie popędu płciowego z samej natury okoliczności musi być nienormalne), ale proszę też łaskawie zauważyć, że ZAWSZE, gdy w danej populacji przeważają związki homoseksualne, to społeczeństwo to jest skazane na zagładę.

Na ogół nazywa się to epoką schyłkową. Potem następuje wojna, zalew barbarzyńców, zaraza (bardzo często przenoszona drogą płciową - halo, AIDS!) albo rewolucja.

To, że WHO wykreśliło homoseksualizm z rejestru chorób, oznacza, że żyjemy w czasach schyłkowych, gdy nie liczy się nauka, tylko szarlataneria.

Gender to jest właśnie szarlataneria.

.
.
.

belzedup znowu sciana tekstu z ktorej nic nie wynika, oprocz faktu ze nie wie co to nauka

marksizm jest ideologią bo tyczy koncepcji rzeczywistości, filozofia zawsze tworzy jakąś ideologię
...natomiast mianem gender określa się teorię naukową o tzw. kulturowości płci (jeśli precyjnie się wyraziłem), która opiera się na badaniach socjologicznych, czyli nauce...

PO,KO, PSL I SLD to opozycje utworzone, by zniszczyć, odebrać, nam, zwykłym Polakom, to co zrobił i robi dla nas obecny rząd! Pierwszy raz od 30 lat, rząd o nas zadbał! Zadbał o wszystkie grupy społeczne.Nie głosujemy na palety i inne szamba. Głosujemy na ludzi którym Ojczyzna jest bliska sercu. Ja będę głosował na Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego? Bo chcę złamać kark PSL-owi, SLD, Platformie Obywatelskiej (...) Teraz trzeba złamać całkowicie kark temu instytucjonalnemu PRL-owi, który tu jeszcze tkwi. Głosuję tylko na PiS który jest prawdomówny i realizuję swoje zadania .-JEST WIARYGODNY.

Borys-50

Ideologia gender to największe zagrożenie i uderzenie w rodzinę, dzieci,normalne zachowania...

\"Elity władzy chcą ograniczyć liczbę ludności na świecie. Seksualizacja dzieci, likwidacja tożsamości płciowej, zniszczenie rodziny - to wszystko prowadzi do tego, że ludzie nie chcą być rodzicami. Homoseksualizacja też prowadzi do ograniczenia liczby ludności na świecie. Za sprawą Gender człowieka wyrywa się z korzeniami. I tak mamy dziś duże problemy z tożsamością. I teraz mamy jeszcze kwestionować własną płeć! Za tym stoją światowe elity władzy i elity finansowe. Widocznie mają jakiś interes w tym, by wykorzenić człowieka\"

https://wpolityce.pl/m/spoleczenstwo/74831-gender-rujnuje-rodziny

Kasia..

ty to mozesz zlamac
sie jak srasz

katarzyno, jestem zdecydowanie za tym by z z tej ziemi wyplenic wszystkie pasozyty takie jak ty, kali i smolen

\"Według ideologi gender, płeć biologiczna nie ma żadnego znaczenia jako wyznacznik tożsamości. Jeżeli ktoś uważa, że jest samcem bo ma penisa, albo samicą bo ma pochwę, to zadaniem ideologi gender jest wytłumaczenie,że tak mu się tylko błędnie wydaje. Ideologia gender zakłada, że tożsamość jest określona nie płcią biologiczną (genotypem, posiadanym układem płciowym), a preferencjami seksualnymi, czyli tym z kim ma się ochotę kopulować. Oznacza to, że według gender, nie jesteśmy kobietami lub mężczyznami, a gejami, lesbijkami, zoofilami, nekrofilami, pedofilami, heteroseksualistami, transseksualistami…\"

\"Dodatkowo zdaniem ideologii gender, ludzie nie mają stałych preferencji seksualnych, tylko raz mają ochotę na kopulacje z osobnikami swojej płci, raz płci odmiennej, a innym razem mają ochotę na relacje międzygatunkowe. Tak więc tożsamość zdeterminowana zmiennymi preferencjami ulega nieustannym zmianom.\"

\"Celem ideologii gender, jest aktywizacja seksualna dzieci, wprowadzana za pomocą „edukacji” seksualnej i mediów, negowanie tradycyjnych ról społecznych, indoktrynacja dzieci w duchu ideologii gender. Ideologia gender postuluje, by w procesie wychowania nie kształtowano tożsamości płciowej dziecka, by dzieci nie mogły określić swojej płeć, tak by dzieci miały zmienną tożsamość płciową otwartą na relacje homoseksualne i inne formy seksu. Koszty społeczne, państwowej propagandy ideologii gender w szkołach są gigantyczne\"

https://prawy.pl/34565-ideologia-gender-zagrozenia/

Kasia..

Termin „ideologia gender” został wymyślony na potrzeby chwili. Chodziło przede wszystkim o odwrócenie uwagi od afer pedofilskich w polskim Kościele. Termin ten zrobił niewiarygodną karierę i dziś jest centralnym elementem wielkiej krucjaty Kościoła na rzecz „nowego średniowiecza”, czyli powrotu kobiet i mężczyzn do tradycyjnych ról.
Czy ktoś widział człowieka? Nie sądzę. Widzimy głównie kobiety i mężczyzn. Czym się różnią? Na pewno fizjologią, choć ta w dużej mierze jest niewidoczna. Kobiety i mężczyźni mają jednak odmienny styl bycia, inne możliwości, inne potrzeby, inne sposoby ubierania się, oczekiwania i aspiracje. Dziś różnice te się zacierają. Zmieniają się wzorce kulturowe kobiecości i męskości (gender), choć fizjologia i biologia (płeć) pozostają te same. 100, 200, 500 lat temu różnice były tak duże, że filozofowie i teologowie, pisząc o człowieku, pisali wyłącznie o mężczyznach. Kobiety pisać nie mogły, bo nie miały prawa do żadnej z kulturowych czynności, które wykonywali mężczyźni. Kobiecość kobiety polegała na służbie i całkowitej nieobecności w sferze publicznej. Męskość mężczyzny na panowaniu. Kobieta – jak pisał św. Tomasz – jest bytem „wybrakowanym i niewydarzonym”; jest grzeszna, słaba, bezrozumna, niezdolna do niczego prócz bycia „pomocą do rodzenia”, glebą dla znajdującego się w męskim nasieniu (!) zarodka. Św. Tomasz i jego wizja niezmiennego, hierarchicznego świata, gdzie jedni są podporządkowani drugim (poddani – panom, kobiety – mężczyznom, czarni – białym, robotnicy – pracodawcom, a wszyscy – księżom), jest w Kościele stale aktualna. I to właśnie ona stanowi punkt odniesienia do krytyki tzw. ideologii gender.

https://www.wprost.pl/tygodnik/428283/Gender-dla-poczatkujacych.html

Przede wszystkim św. Tomasz nic takiego nie napisał - tak to jest jak wkleja się kocopaly z internetu .....

Jak to pisał klasyk? Dwie rzeczy są nieskończone - głupota paplaka i wszechświat, ale nie jestem pewien co do wszechświata .....

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

Paplik zacytował fragment wypocin o tak niskim poziomie merytorycznym że uśmiałam się czytając. Ale zaraz potem zdałam sobie sprawe za jakich głąbów mają pismaki Polaków. A z drugiej strony oni piszą do POlaków. Dla których Polskość to nienormalność jak twierdzi Donald Tusk.
Żal mi Was POlacy, nienawidzący rodowitych Polaków, jak Olga Tokarczuk.

Zuza

Tusk nie wyraził swojej opinii: \"polskość to nienormalność\", wystarczy przeczytać większy fragment jego publikacji sprzed 30 lat:https://oko.press/polskosc-to-nienormalnosc-slowa-tuska-denerwuja-pis-patriotow/

...za to w tym samym temacie ciekawie wyPOwiedział się Rymkiewicz:
Najpierw przypomnijmy słowa Rymkiewicza z tych samych łamów: „Wszystko wiąże mi się z polskością i tylko z polskością i to jest moja bieda, nieszczęście, głupota. Ja jestem z tego i przez to głupi. Na tę moją głupotę nie ma, niestety, lekarstwa. Przynajmniej ja go nie widzę”.

„Polskość lepiej by zrobiła – lepiej by na tym wyszła w przyszłości – gdyby zechciała łaskawie zauważyć, że w jej duchowych dziejach, w jej duchu było bardzo dużo podłego, nikczemnego i głupiego”.

Natomiast mój cytat jest wypełniony naukowymi treściami na bardzo wysokim POziomie merytorycznym, oparty na oczywistej, POwszechnie znanej, społecznej sytuacji kobiet na przestrzeni dziejów. W Rzymskim kościele kobiety nadal są POdle traktowane, najwyższym zaszczytem jakie np. zakonnice mogą dostąpić,to pranie biskupich gaci. To dlatego kler dziś sprzeciwia się dostosowania prawa i edukacji do POstęPOwych zmian jakie kobiety wywalczyły w kwestiach równouprawnienia i emancypacji...

paplak myślał nie rozumem, tylko negatywnymi emocjami; nie chodziło mu o prawdę, tylko o to, żeby rozbudzać złe uczucia pod adresem Kościoła i chrześcijaństwa.

Kościół przez całe wieki wytrwale przypominał o tym, że mężczyźni i kobiety są sobie równi wobec Boga, a więc są równi w ludzkiej godności, jednakowo obowiązują ich Boże przykazania, mają taki sam dostęp do źródeł łaski Bożej i tak samo są powołani do życia wiecznego.

Trudno żeby było inaczej, skoro miłość dla Matki Najświętszej stanowi tak bardzo istotny wymiar życia i wiary Kościoła.

św Tomasz: „Utworzenie kobiety z żebra mężczyzny było stosowne dla uwydatnienia, że między mężczyzną a kobietą winna istnieć więź wspólnoty ... Ani kobieta nie powinna panować nad mężczyzną i dlatego nie została utworzona z jego głowy, ani też mężczyzna nie powinien jej lekceważyć jakby jakąś podległa mu niewolnicę i dlatego nie została utworzona z jego stóp” [Summa theologiae I, q.92]

Następnym razem, jeśli chce się cytować czy tam przytaczać niby pogląd jednego z najwybitniejszych filozofów Zachodu, to polecam zapoznanie się z oryginałem, czyli ‚Summą…” – wiem, że to 5 tysięcy stron w pdfie małym drukiem. ale tematycznie podzielone, nie ma się co bać.

Okresem, kiedy prawa kobiet były najbardziej ograniczane, był wiek XIX; nie XVII, nie X, nie XV, tylko właśnie XIX. W jakich krajach było to najsilniejsze? W krajach kulturowo protestanckich, a konkretnie anglosaskich, gdzie zapanowała moda na purytanizm społeczny, reakcją na to były ruchu sufrażystek.

We Francji, Polsce czy też Włoszech (czyli krajach kulturowo katolickich), kobiety cieszyły się o wiele większym prawami niż w krajach anglosaskich, zapewne nie zna paplak publikacji francuskiej mediewistyki Régine Pernoud „Kobieta w czasach katedr”, uznanej za wielkie dzieło przez wiele środowisk feministycznych, doskonale pokazuje i odkłamuje mity, które tutaj paplak prezentuje, przekłamując nie tylko Tomasza z Akwinu, ale cały kontekst kulturowy kilku stuleci wstecz.
.
.
.

Kobieta w chrześcijaństwie

„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)

„Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.” (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)

„Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 – jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)

„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

„Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

„Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464)

„Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.” (Kapokrates, założyciel klasztoru)

„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)

„Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)

„Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.” (Tertulian, pisarz chrześcijański)

„W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta” (Synod Paryski, 846)

„Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.” (Synod w Coyaca, 1050)

„Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym z podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.” (2. Synod w Toledo)

„U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” (Clemens Alexandrinus, 215)

„Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów” (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)

„Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407)

„Kobietom nie wolno śpiewać w kościele.” (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)

„Żona nie chce, chodz ty, dziewczę!” (Marcin Luter)

Wskażę tylko jeden przykład bredni paplaka, bo nie chce mi się z bucem pisać. Jeden wystarcz, bo jak w jednym bredzi, to dlaczego nie przypuścić, że w innych też są brednie.

„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.”

To nie jest św. Tomasz a Arystoteles, cytowany przez św. Tomasza. Ale skąd durny paplak ma o tym wiedzieć, skoro on to skopiował on podobnych sobie chorych na głowę osobników, którym chodziło tylko o to, żeby rozbudzać złe uczucia pod adresem Kościoła i chrześcijaństwa.

Prawdą jest, że trzy razy — zaledwie trzy razy, bo nie zapominajmy, że dzieła świętego Tomasza obejmują ponad sto tysięcy stron! — przytacza on dziwaczne poglądy „genetyki” Arystotelesa, za każdym razem starannie jednak zaznaczając, że są to poglądy tego filozofa.
.
.
.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0