czwartek, 12 grudnia 2019 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wszyscy Obywatele R.P. są równi wobec prawa

Wszyscy posiadający prawa obywatelskie w Polsce dotyczy to również nabytch praw obcokrajowców oraz panów w czerni państwa Watykan gdzie zostały wydane przez Papieża Franciszka dekrety prawne dotyczące też kleru w polsce prawo kanoniczne art 212 § 3 ,dziwnym zbiegiem numerologi z art 212 k.k. kto dla kogo to układał tą układankę...konstytucja R.P. art.54. Konstytucja R.P.art 49....im tu papież Franciszek daje wszystkim poszkodowanym przez k.k. ,zgłaszanie spraw do prokuratury (w przypadku komży do prokuratury krajowej od przestępczości zorganizowanej)kto zataja czyny (zbrodnie)pedofilskie itd,itp....C.D.N......

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wszyscy Obywatele R.P. są równi wobec prawa

Dalej postrzeganie PRAWDY w komży jest TABU(kto im wyżej siedzi spostrzega ze swego punku widzenia) kan.219. kan 202. kan.221. wy uczeni w piśmie i mowie papież Franciszek 15.08.2019r. coś wam prze....powie........

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wszyscy Obywatele R.P. są równi wobec prawa

Anatol
To, że mówisz (piszesz0 po polsku nie oznacza, że jesteś Polakiem. Polakiem jest ten, kto pragnie rozwijać Polskę. Polskę rozumianą kulturowo, jako ciąg pokoleń, o wielopokoleniowej tradycji.
Bądź tak dobry i napisz, jak ma wyglądać przyszłość Polski po dokonaniu rewolucji, do której dążysz.

Zuza

„Wystarczy bierność dobrych ludzi, aby zło zwyciężało” (E. Burke)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wszyscy Obywatele R.P. są równi wobec prawa

Dobrze ,proszę ...mała istoto ludzka Zuziu ,pamiętaj nikt w tym ja nie jest przeciw prawdziwemu chrześciaństwu czy religii k.k. bardzo szanuje Franciszka który mimo zagrożeń ( nawet otrucia )LECZ tak jak w leczyć ,leczyć i wyrażać sprzeciw wobec patologi w k.k.w tym w komży.... jest ewolucją ....W czasie rewolucji francuskiej część jej uczestników uważało, że nowa Francja powinna być państwem ateistycznym[9]. Był to efekt poglądów krytycznych wobec religii, w szczególności chrześcijaństwa. Zdaniem niektórych rewolucjonistów, takich jak Anacharsis Cloots, wiara była reliktem starych czasów i wobec rozwoju nauki przestała być potrzebna[9]. Innym zwolennikiem ateizmu i walki z religią był radykalny działacz rewolucyjny Jacques-René Hébert. Był on jednym z promotorów ateistycznego Kultu Rozumu. W wyniku między innymi jego działalności kult ten został ogłoszony przez rząd republikański oficjalnym wyznaniem państwowym[10]. Później jednak wycofano się z tego i za obowiązujący uznano deistyczny Kult Istoty Najwyższej[9], czym odżegnano się od ateizmu państwowego.Jednak po upadku Robespierre’a następuje powrót do „religii cywilnej”, co według jednego z komisarzy Dyrektoriatu oznaczało że prawo jest religią cywilną. W 1795 roku Boissy D’Anglas stwierdził że religia powinna zniknąć, gdyż ogłupia ludzi. Od 1797 roku dechrystianizacja jest przeprowadzana administracyjnie, według profesora Jean de Viguerie w 1799 roku we Francji istnieje już tylko „religia świecka”, w której panuje kult narodu, prawa, wolności, natury, rozumu i innych abstrakcji które stały się bożyszczami[11].

W czasie rewolucji przeprowadzono zakrojoną na szeroką skalę kampanię, której celem była dechrystianizacja[9]. Przejawiała się ona w usuwaniu i niszczeniu obiektów kultu, próbie podporządkowania kleru władzy, zamykaniu kościołów lub zamienianiu ich na Świątynie Rozumu[12][13]. Działania te doprowadziły do reakcji ze strony katolików i rojalistów, których najbardziej znanym wystąpieniem była rewolta w Wandei. Zdaniem części historyków tłumienie tego buntu przez siły republikańskie było pierwszym ludobójstwem w nowożytnej historii[13]. Są jednak historycy którzy odrzucają taką interpretację faktów.

Próba przymusowej ateizacji Francji trwała przez całą rewolucję francuską z wyjątkiem krótkiego okresu Kultu Istoty Najwyższej[11], proces ten jest uważany za ważny ze względu na wpływ jaki miał na późniejszych zwolenników i ideologów ateizmu. Chodzi tu między innymi o Ludwiga Feuerbacha[14], którego poglądami inspirowali się Marks, Engels i Freud.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wszyscy Obywatele R.P. są równi wobec prawa

Anatol
To Ty jesteś polskojęzycznym jakobinem? Bo zdaje się, że taką postawą się chełpisz.

Zuza

„Wystarczy bierność dobrych ludzi, aby zło zwyciężało” (E. Burke)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


191212011647.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0