niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
rosyjska torpeda przywaliła w amerykański okręt podwodny.

jAK ONI TO ZAŁATWIAJA I NIE MAJA POSLA ?

Obwodnica Ełku w ciągu drogi krajowej nr 16 i 65 będzie drogą klasy GP, zlokalizowaną po północnej stronie Ełku. Długość odcinka obwodnicy budowanego w ramach III i IV etapu wynosi 4,8 km. Początek znajduje się na istniejącej drodze nr 16 około 300 metów przed mostem pomiędzy jeziorami Ełk i Sunowo, natomiast koniec będzie się dowiązywał do II etapu obwodnicy Ełku w odległości 600 metrów za istniejącym skrzyżowaniem z ul. Kolonia.

Etap III obwodnicy przebiega po północnej stronie miasta Ełk, w pobliżu osiedla Bajkowego, następnie przecina ul. Kajki i wzdłuż istniejących ogródków działkowych prowadzi do ul. Kolonia.

Trasa IV etapu obwodnicy miasta Ełk na początku przebiega wzdłuż dotychczasowej drogi krajowej nr 16, po czym przecinając ul. 11 Listopada kieruje się nowym śladem na północ.

Szczegółowy zakres inwestycji obejmuje budowę:
odcinka obwodnicy,
dróg zbiorczych, lokalnych, dojazdowych i gospodarczych,
skrzyżowań typu średnie rondo na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. 11 Listopada i drogi wojewódzkiej nr 656,
dwóch węzłów typu WB "Ełk-Północ" i "Ełk-Wschód",
obiektów inżynierskich (1 most, 1 tunel pod linią kolejową, 2 wiadukty nad linią kolejową, 3 wiadukty drogowe),
urządzeń ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne i przepusty dla zwierząt),
odwodnienia drogi i oświetlenia ulicznego,
remont istniejącej sieci dróg.
Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: MIRBUD S.A., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A, Zakład Robót Mostowych „MOSTMAR” Marcin i Grzegorz Marcinków spółka jawna i Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Międzyrzec Podlaski S.A.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Porozumienie w sprawie dofinansowania projektu podpisano 14 czerwca br. Całkowity koszt zadania wynosi około 128,83 mln zł, z czego maksymalna kwota dofinansowania UE to 113,64 mln zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rosyjska torpeda przywaliła w amerykański okręt podwodny.

..już miało być wspólne wyjście na sanki i nie doszło do skutku...a teraz te niby wino...:D chyba wirtualne :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rosyjska torpeda przywaliła w amerykański okręt podwodny.

poczekaj do maja.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rosyjska torpeda przywaliła w amerykański okręt podwodny.

no jato wiem hmm :)
jedynie pytam bo wiesz zapraszasz a nie wiem czy starczy :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rosyjska torpeda przywaliła w amerykański okręt podwodny.

Omania włąśnie towarzyszy mi redsik delikatnie dziś wieczorem na smaczek ,a tak szczerze to mam tylko to w lodówce a do sklepu wyjść nie mogę ,
Kama osobiście mnie nie było ale owszem zabawa im się udała na sankach więc ten twój ubaw nie idzie na marne :)ale oni mieli lepszy:)pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rosyjska torpeda przywaliła w amerykański okręt podwodny.

Redsik może być...ale zapraszam na wino.

Roberto,dla Ciebie wystarczy na pewno.Oddam Ci swoją działke;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org