piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \"zielone ludzika\" Putina niezwykle się uaktywnili.

Do *specu* : Człowieku piszesz, że parę bloków odnowionych, a gołym okiem widać, że parę tylko jest nieodnowionych. Piszesz o podwyżkach za sprzątanie klatek i podajesz jako przykład sąsiadów po drugiej stronie Zawadzkiej. A nie dalej jak kilka miesięcy temu rozgorzało forum o podwyżkach własnie u nich. Ale nikt Ci nie broni, żebyś się tam przeniósł. Wskaż mi te błyszczące klatki i poodnawiane bloki i te super miejsca parkingowe, bo ja tu mieszkam i jakoś tego nie widzę! Nie o to chodzi, żeby krytykować którąkolwiek spółdzielnie, bo w każdej są dobre i złe strony. Jak chcesz mieć wpływ na decyzje podejmowane w administracjach, przychodź na zebrania organizowane przez spółdzielnie. Jeśli nie chodzisz, znaczy że godzisz się na decyzje podejmowane przez prezesa i nie powinieneś narzekać, bo sam się na to skazujesz. Rusz tyłek a będzie Ci lepiej, a jak nie to zapisz się do PiS tam dopiero sobie ponarzekasz!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

do <domnisoara demolka> zgadzam się z Tobą w 100 %.

Każdy wydaje na to co chce, mimo, że ja nigdy nie robiłam makijażu u kosmetyczki, to nie wykluczam, że gdy będę (ewentualnie) wychodzić za mąż to skorzystam z takiej usługi (niestety nie u P.Serafińskiej). Wszystko jest dla ludzi.

Abstrahując od Pani Serafińskiej, ciekawa jestem jakby wyglądała nasza gospodarka i bezrobocie, gdyby każdy odmawiał sobie wszelkich przyjemności jak np. wizyta u kosmetyczki czy wyjście do kina?

CHYBA PROSTE- brak klientów, Pani kosmetyczka zamyka gabinet, szuka pracy, albo zmienia zawód albo zasila grono bezrobotnych, otrzymuje zasiłek od Państwa i jest kolejną osobą, którą utrzymujemy MY PODATNICY, więc czy nie lepiej, żeby ta Pani miała swój gabinet i tych klientów?

Potrzebującym trzeba pomagać, ale z głową..

NIE daruj GŁODNEMU ryby, PODARUJ mu WĘDKĘ i NAUCZ go ŁOWIĆ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

Jeśli jest rasowa to spr. uszy, powinien tam byc tatuaż, nr rejestracyjny.
Warto zdjąc i spr. obroże może jest tam adres lub telefon właściciela.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

I

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

http://www.youtube.com/watch?v=yVDuJBBr-Oc&ob=av2e

Może to?

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

Widziany ok godziny temu w okolicach lodowiska... Ewidentnie szuka tropu do domu. Poza tym wczoraj na Pięknej błąkał się brudny, raczej chudy bernardyn.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

Poszukuję osoby, z którą mogłabym dojeżdżać do pracy, z Kolna do Łomży. Proszę o kontakt na maila: magdalons88@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

dla mnie to właśnie tak powinien wyglądać teraz sezon zimowy.w polsce jak do tej pory.zima do ciepłych krajów
poszła.i niech nie wraca.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

Z gasnącą radością oglądałem od lat finały Wielkiej Orkiestry Jerzego Owsiaka.
Pamiętam, gdy impreza startowała. Było to 19 lat temu. Ja wtedy byłem, kolokwialnie mówiąc, "mały".
Miałem 10 lat. W tych czasach nie było komputerów (znaczy się istniały, ale... sami wiecie).
Osobowość dziecka kształtowała się "na podwórku", wśród równieśników, w głębokich relacjach z rodzicami oraz rodzeństwem.
Rzeczy nie miały wymiaru wirtualnego. Rzeczy miały charakter fizyczny i namacalny.
Przyjaźnie zawiązywały się w sposób naturalny. Nie było tej cyfrowej strefy buforowej, w której dziś można zawieśić emocje oczekując przed lapotopem na post kumpla lub sympatii.

Ale do rzeczy.
Jak bardzo zmieniło się nasze życie przez te 20 lat widać wszędzie: w domach, w firmach, w sklepach, w rozmowach.
Zmieniła się też Orkiestra. Zryw emocjonalny, zmaterializowanie się empatii, jakim kiedyś była, nie wróci już tak, jak nigdy nie wróci do nas fontanna na Starym Rynku. Zamiast zielonych drzewek mamy latarnie. Zamiast betonowych deptaków jest bezpłciowa kostka brukowa. Tam, gdzie kiedyś siedzieli zakochani, dzisiaj parkują samochody dostawcze z towarem dla spragnionych konsumetnów...
I właśnie w tym rzecz.
Kiedyś, byliśmy darczyńcami z wielkim sercem. Teraz - Owsiak traktuje nas jak pospolitych konsumentów.
Zachęca nas z telewizora reklamując przy tym operatora telefonii komórkowej. Zezwala na umieszczanie swojego logo w gazetkach reklamowych supermarketów. Telewizje, znając wartość niedzielnych reklam, walczą o możliwość transmisji live z Orkiestry. Kiedy chodziło o kasę, dzisiaj chodzi o Wielką Kasę (i nie mówię tu o Waszych datkach).
IMO i nie tylko (bo fundacji nie da się nigdy do końca sprawdzić) najwięcej na orkiestrze zarabia transmitująca telewizja.
Drudzy są ogólnopolscy sponsorzy, typu pewien operator komórkowy.
Następni w kolejce są ludzie celebrujący imprezy - mniej lub bardziej znane zespoły, kasujące grube tysiące za występy w tysiącach polskich miast.
Później jest sam Owsiak z rodziną, którą zatrudnia za Wasze "datki".
Pod koniec są "wybrańcy orkiestry", w tym roku młode matki z cukrzycą.
ALe to nie koniec listy. Mamy z tych pieniędzy również sponsoring zaćpanego i podpitego Przystanku Woodstock.
Ja się do tego dokładać nie będę.


Tych parę milionów złotych, zebranych raz w roku, w skali kraju, wbrew temu, co się Wam wydaje, nie jest dużo. Przypomnijcie sobie, ile kosztował tomograf dla łomżyńskiego szpitala? Co roku na sprzęt szpital wydaje kilka milionów złotych z naszych łomżyńskich pieniędzy. I ja dokładam się do tego: jako mieszkaniec, płatnik podatków, płatnik składek zdrowotnych.
Trzydzieści-kilka milionów zebranych przez WOŚP to jest dużo i mało. Jest wystarczającą kwotą, aby mamić społeczeństwo charytatywnym aspektem imprezy, kamuflować rzeczywiste cele istnienia fundacji. Ale jest też kwotą zbyt małą, aby cokolwiek zmienić w Polsce.

Wiem, że zdajecie sobie sprawę z rzeczy, które napisałem, ale nie chcecie się do nich przyznać.

Kazik śpiewał w jednej z piosenek:
"Zaczepia mnie pijanych meneli wielu
Jutro spotkają się w kościele"

Spotkają się w kościele, i dadzą na tacę. Na tacę, z której tak wielu dających "na Owsiaka" szydzi. Sam daję na tacę, ale też brzydzę się dawaniem klerowi z pobudek egoistycznych. Daję, bo wiem, że moja obecność w Kościele kosztuje. Kosztuje przecież remont, kosztuje hostia, w końcu kosztuje prąd, którym oświetla się salę. A i ksiądz jeść coś musi. Ludzie jednak tam sypią (na tacę), bo podświadomie czują, że to ich zbliży do Boga, że rozgrzeszy, otworzy wrota Niebios...

Tak samo Wy, wspierający fundację Owsiaka, dajecie, aby poczuć się lepiej. Myślicie, że 5zł rzuconych do puszki uczyni Was lepszymi ludźmi. Jesteście jak gówniarze, wrzucający z apelem na swoje facbookowe profile zdjęcia głodnych dzieci w Afryce w poczuciu, że coś dla nich robią (nie ruszając się oczywiście przy tym z d...py).

Stawiam między Wami, "owsiakowcy", a tymi "menelami spotykającymi się w kościele" ZNAK RÓWNOŚCI. Niczym się wszyscy nie różnicie. Tacy sami ludzie, tylko hipokryzja inaczej wyrażona.

Brzydzę się tym i nie chcę w tym cyrku uczestniczyć. Mam nawet wyrzuty sumienia, że przez WOŚP te dwadzieścia parę minut na napisanie posta zmarnowałem.

Bądźcie dobrzy zawsze, a nie tylko raz w roku (lub tylko co niedzielę).


Peace V

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po ujawnieniu kolejnego TW SB w pis, \\\"zielone ludzika\\\" Putina niezwykle się uaktywnili.

Zapytaj w rybnym koło "blaszaka". Kiedyś kupowałam tam świeże ryby, ale nie wiem czy będą takie jakich szukasz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org