niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kto tworzy partię Wiosna

W niedzielę za Robertem Biedroniem stanęli politycy w przeszłości związani z Palikotem, przede wszystkim koordynatorzy struktur regionalnych. Na przykład Małgorzata Prokop-Paczkowska to była szefowa struktur Twojego Ruchu na Pomorzu Zachodnim, a Łukasz Kohut - w Rybniku. Sławomir Szymczak, były sekretarz gdyńsko-słupskiego okręgu Ruchu Palikota, jest jednym z formalnych założycieli zarejestrowanej latem w Gdyni partii Kocham Polskę.

Wiceprezesem partii Wiosna został Marcin Anaszewicz, prezes think-tanku Roberta Biedronia – Instytutu Myśli Demokratycznej. Wcześniej był dyrektorem strategicznym kampanii Biedronia w 2011 r. do Sejmu i w 2014 r. na urząd prezydenta Słupska.

Wiceprezeską ds. prawno-legislacyjnych została Gabriela Morawska-Stanecka, prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Krzysztof Gawkowski to sekretarz zarządu. W latach 2012-2018 był Sekretarzem Generalnym i Wiceprzewodniczącym SLD.

... oraz partner Biedronia Krzysztof Śmiszek.

Pod koniec konwencji Biedroń przedstawił 14-osobowy parytetowy zespół najbliższych współpracowników. Wśród nich jest dwójka warszawskich samorządowców : wieloletnia miejska radna, była wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz oraz burmistrz Bielan Grzegorz Pietruszczuk - oboje związani wcześniej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Jest i Łukasz Kohut, Ślązak, przedstawiciel Demokratycznej Unii Regionalistów Ślaskich , były działacz Ruchu Palikota, ostatnio współpracujący z Nowoczesną .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Czy to kogoś dziwi?
Oni wszyscy to pieprzone krążowniki. Aby tylko gdzieś się podczepić i na żerowisko wpłynąć. Polski plankton bardzo im odpowiada.
To przecież ich sposób na życie.
Posieł, poślica, miejsce na liście, samorząd, urząd, rada, spółka,-wszystko dobre. Aby tylko udawać że coś się robi i dobrze z tego żyć.
Te wszystkie stada nie po to są tworzone, aby coś robić. Ale żeby się dorobić.
A na kim-czym lepiej, jak nie na innych? A skoro jeleni nie brakuje?
Weźmy na ten przykład Kijowskiego. Nie dosyć że ćwiknął ponad 100 tysięcy, to później durnie zrzucili się na ponad 30 tysięcy, aby miał na święta.
Inni muszą coś zrobić aby zarobić. Tym mendom wystarczy że, trochę kitu nawciskają w te skórzane worki na czaszkę, łapami pomachają, wyszczerzą się i sprawa załatwiona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Te, kali, ale najwiekszy zbior partyjnych wloczegow to chyba PiSdzia trzoda przygarnela, nie? Ale to ze te wszystkie „polityki” to takie same pasozyty i darmozjady jak faceci w czerni, to juz inna sprawa....

urbi et orbi !
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

...twarze znane, jednak nie zgrane i nie skompromitowane udziałem w jakimkolwiek nierządzie PO 1989 r.

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Biedroń to powtórka Palikota.
Tylko bez facia, który mówił, że w Bangkoku wycięli mu co trzeba.
Za to u Biedronia więcej pedałów.
Będą uczyć naród jak rzyć.

Do jesieni z Biedronia nic nie zostanie.
Ba. Do jesieni z PO nic nie zostanie.


z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Łomżę na kongresie w Warszawie reprezentowali :
\"Poza Domasiewiczem, który jest jedną z osób trzymających bilbord nowej partii z napisem ŁOMŻA jest tam także była miejska radna Ewa Chludzińska, Magdalena Wdziękońska, szefowa miejskich struktur SLD, Sławomir Gromadzki, były radny województwa z doświadczeniem kilku partii, czy Krzysztof Cieśliński, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. \"

https://4lomza.pl/index.php?wiad=51360

... oraz forumowy Wiewióra i Belzebubik :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Co obiecywał Biedroń cztery lata temu obejmując urząd prezydenta Słupska i co udało mu się zrealizować w czasie kadencji.
Przypomnijmy część obietnic, które pojawiły się w programie wyborczym Roberta Biedronia:
- Ograniczę korzystanie ze służbowych samochodów.
- Prezydent przesiądzie się na rower.
- Internet za darmo w całym mieście.
- Obniżymy ceny biletów.
- Drogi Rowerowe - konieczna jest budowa nowych, dogodnych połączeń.
- Zabiegać będziemy o powołanie województwa środkowopomorskiego.
- Powstanie Instytut Zielonej Energii.
- Chcemy zmniejszenia liczby uczniów w klasach.
- Zwiększymy inwestycje w kulturę wprowadzając kartę słupską.
- Zbudujemy halę sportową dla mieszkańców Słupska.
- Doprowadzę do stworzenia nowoczesnego i przyjaznego specjalistycznego oddziału położniczego oraz utworzenia pierwszego w Polsce specjalistycznego centrum szpitalnego dedykowanego seniorom oraz oddziału chorób zakaźnych.
______________
Za kadencji Biedronia udało się zrealizować kilka pomysłów, ale niekoniecznie tych wskazanych w programie.

1.Obniżenie cen biletów – NIEZREALIZOWANE
2.Zapewnienie miejsc w żłobkach – NIEZREALIZOWANE
3.Likwidacja Straży Miejskiej – NIEZREALIZOWANE
4.Program rowerów miejskich – NIEZREALIZOWANE
5.Dokończenie budowy Parku Wodnego – NIEZREALIZOWANE
6.. Instytut Zielonej Energii – NIEZREALIZOWANE
7.Darmowy Internet – NIEZREALIZOWANE
8.Karta Słupszczanina – NIEZREALIZOWANE
9.Ściągnięcie dużych inwestorów – NIEZREALIZOWANE
10.Budowa rozbudowanego sytemu ścieżek rowerowych – NIEZREALIZOWANE
______________

Owszem, Biedroń zrezygnował z samochodu służbowego na rzecz roweru i odebrał urzędnikom miejskim dodatki na benzynę.
Jednak Biedroń większość czasu jak był prezydentem mieszkał 50 metrów od ratusza. Później 200 metrów od ratusza. On żadnym rowerem nie dojeżdżał. Raz zdjęcie wykonano i ono po sieci krążyło. Przejechał się raz czy dwa razy pozując do zdjęcia .

Biedroń rzadko bywał w Słupsku. - Lokalne media podliczyły, że on 20 miesięcy był poza Słupskiem w delegacjach. Z tych 48 miesięcy, kiedy był prezydentem. To miało być po to, żeby jakiegoś inwestora ściągnąć. Nie ściągnął żadnego.

Obiecał bezpłatne bilety komunikacji miejskiej, nie ma. Obiecał, że prąd będzie o połowę tańszy. (To padło na debacie ze w drugiej turze. Absurd, bo to nie są kompetencje prezydenta miasta.) Obiecał też likwidację straży miejskiej, ona jest. I oczywiście dokończenie parku wodnego, który teraz jest kończony dopiero, a jego już dawno nie ma na stanowisku prezydenta miasta -

No i zadłużenie miasta : Nastąpiło zrolowanie długu miejskiego.
Faktycznie, księgowo rzecz biorąc jest ono na niższym poziomie. Ale to się stało z kilku przyczyn. Po pierwsze stworzył jedną ze spółek miejskich Trzy Fale, która de facto zadłużyła się na potrzeby miejskie, ale wprost to nie jest wykazywane w sprawozdaniach finansowych - to blisko 30 mln .

Zgodnie z wieloletnią perspektywą finansową, która była przedstawiona w 2015 roku, w 2030 roku zadłużenie miasta miało być całkowicie spłacone. Pod koniec kadencji Roberta Biedronia w tym samym planie finansowym w 2030 roku jest już 71,5 mln zadłużenia


------------------

Co Biedroniowi udało się zrobić dla Słupska ? - Z kluczowych tematów niewiele.
Można wskazać remont części lokali komunalnych z dodatkowych pieniędzy rządowych, które się pojawiły, ale już nie wybudowanie nowych. Co jeszcze… miski z wodą dla psów w ratuszu zrobił. Wybudował też cmentarze dla zwierząt.
Zbudowano nowy dom sąsiedzki, przebudowano dom Ottona Freundlicha i stworzono tam centrum start-upów. Powstało nowe Centrum Współpracy Międzypokoleniowej i Streetworkingu. Wyremontowane zostały zabytkowe kamienice i powstały nowe place zabaw i ogrody społeczne. Biedroń rozpoczął też budowę schroniska. Wykonana została termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Rozpoczęta została budowa nowej siedziby Teatru Nowego. W 2015 podpisał zarządzenie przewidujące wzrost czynszów za najem lokali komunalnych, a rok później wprowadził abolicję dla osób zalegających z płatnościami czynszowym. Wprowadził również rady konsultacji z mieszkańcami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Globo aby do jesieni z ciebie coś zostało z tym Po to zobaczymy oj chyba twój pis pójdzie w pis ....du ten szlam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

a swoją drogą co pis ten twój naród uczy jak to taka ciemnota?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Jakość Biedronki jako prezydenta Słupska trzeba ocenić przede wszystkim PO tym, że jego ekipa POnownie wygrała wybory, choć sam w nich nie startował (prezydentem została jego zastępczyni) no i różne są oceny jego dokonań np. taka: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,21999391,cud-biedronia-w-slupsku-byl-deficyt-budzetowy-jest-spora-nadwyzka.html

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

paplak, przytaczasz artykuł z 23 czerwca 2017r.

tu sobie poczytaj :
Robert Biedroń żongluje długami miasta i nie mówi prawdy
https://gp24.pl/robert-biedron-zongluje-dlugami-miasta-i-nie-mowi-prawdy/ar/13511520
Biedroń publicznie szczycił się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania.
Biedroń uzyskał zgodę większości radnych, z wyjątkiem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, na emisję obligacji miejskich w wysokości 25 mln zł, które mają być przeznaczone na przesunięcie w czasie spłaty miejskich długów. Wcześniej przez spółkę Trzy Fale miasto zaciągnęło duży kredyt na sfinansowanie dokończenia budowy parku wodnego .

Według WPF (wieloletniej prognozy finansowej) z 2014 roku, czyli początku jego kadencji, w roku 2025 dług Słupska miał wynosić 66 mln. Według WPF z 2018 w 2025 roku zadłużenie Słupska to... 167 mln.

Zgodnie z wieloletnią perspektywą finansową, która była przedstawiona w 2015 roku, w 2030 roku zadłużenie miasta miało być całkowicie spłacone. Pod koniec kadencji Roberta Biedronia w tym samym planie finansowym w 2030 roku jest już 71,5 mln zadłużenia

A Robert Biedroń deklaruje, że spłaca długi jak nikt wcześniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

W taki sposób jak poniżej, każdy lizodup może walczyć z długiem.

https://www.wykop.pl/link/3002785/fakt-bylo-ogromne-wsparcie-dla-slupska-od-rzadu-ewy-kopacz/

Czekajcie dalej aż wam który prawdę powie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

...z pustego i Salomon nie naleje, jednak mieszkańcy jego cenili i docenili...
ja osobiście marzę o takiej sile POlitycznej, która zdoła utworzyć rząd na rzeczywistych wartościach socjalliberalnych i dokonać realnych zmian państwa na nowoczesne, czyli świeckie oraz oprzeć gospodarkę i POlitykę społeczną zasadzie wyrównywania szans życiowych i solidaryźmie, jednak POlska scena POlityczna jest zabetonowana dwiema opcjami, które de facto konserwują dyktat większości parlamentarnej oparty na dzieleniu łupów i zależności gospodarki od POlityki, co w wykonaniu PiSlamistów staje się patologią ze szkodą dla nas wszyskich...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Mało?

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ewa-kopacz-dala-robertowi-biedroniowi-10-mln-zl/5yl2jk2

Pamiętajcie jedno, platfusy zawsze mieli i nadal mają wielkie opory, kiedy jakiś grosz dla Polaków.
Dla kolesi i folksdojczów, nigdy nie brakuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

e Kaczor lepsze robił szmugle przycichło ?hmmm ale to cisza przed burzą i jego upadek jak i tej sekty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Były poseł i prezydent Słupska twierdzi, że wniesie powiew świeżości do polskiej polityki. Jednak otacza się osobami, które od lat w niej funkcjonują.
Partia Twój Ruch przyznaje, że wielu byłych członków zaangażowało się w nowy projekt Biedronia, no i szczury z SLD :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Przypuszczam że, cała ta \"wiosna\" to nowy wynalazek służb. Skoro nowoczesna i jej petrudaktyl nie wypaliła.
Z czasem wyjdzie wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Szkoda tylko tych durniów, którzy myślą że to tak naprawdę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Służby to są w rekach PiSu,
czyżby to oni zawiązali Wiosnę aby rozbić opozycję :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Zapytaj Dukaczewskiego i Czempińskiego w czyich są rękach.
Albo lepiej od razu, jak to jest że, wszyscy robią to, co oni im każą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Zapytaj Brauna o Swiridowa, czy ma bilet miesięczny do Moskwy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Tylko którego? Bo jeśli chodzi o Grzegorza, oprócz samych plusów, żadne minusy do mnie nie dotarły.
A z tym jego stryjem, już nie jest tak różowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

POwtarzam jeszcze raz..., przy Biedronce nie ma POlitycznych mord, które byłyby umoczone w jakikolwiek dotychczasowy nierząd, nie przeszkadzają mi byli Palikociarze, najważniejsze, że nie ma tam żadnego Paligłupa...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Polus że tak zapytam ciebie a twoim zdaniem pis to najlepsza jest partia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Np taki gumniak - gada tylko aby gadać.

Łatwo jest jechać po partii w roku wyborczym, partii która objęła rządy po ewidentnych złodziejach, którzy panoszyli się od wielu dekad, złodziejach którzy mieli kryszę zewnetrzną i przyzwolenie.

PiS jest jedyną partią aktualnie na którą można głosować, to jest jedyna partia która próbuje konkretnie działać, partia która również popełnia błędy.

Tylko przy niej w przyszłości może powstać realna opozycja, ale jak do tej pory nic sensownego nie powstało. Od nich wymagacie, żeby przez cztery lata usatysfakcjonowali wszystkich, a tym czasem, przez cztery lata nic nie powstało realnego i poważnego w postaci opozycji, która mogłaby wejść do Sejmu.


PiS to nie jest coś, co mi odpowiada najbardziej, ale na nich będę głosował i wam to samo radzę.


z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Jak wyżej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

jeśli ktoś dziś coś wsPOmina o złodziejach, niech zwróci uwagę na aktualną aferę związaną z tym, że prezes partii sprawującej nierząd przyjmuje w swym gabinecie prezesa jednego z największych banków, który przyznaje ogromny kredyt na warunkach niedostępnych nawet dla najPOtężniejszych firm (spłata wraz z odsetkami dopiero PO ukończeniu inwestycji) oraz przewiduje wykorzystanie stołecznego urzędu (po wygraniu wyborów przez swojego kandydata) w celu załatwienia niezbędnych POzwoleń mimo istnienia oczywistych przeszkód prawnych ku temu...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

Jakież to przeszkody prawne, oświeć maluczkich, o bełkocący w mroku!

Następny post paplaka to następny bełkot kretyna.
To jest kara za zadawanie się z koniem-biedroniem.


z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

kretynie, jak zwykle bełkoczesz nie mając zielonego POjęcia o temacie..., brak planu zagospodarowania przestrzennego i brak tzw. \"podobnego sąsiedztwa\" wyklucza wydanie nawet decyzji o warunkach zabudowy nie mówiąc o POzwoleniu..., sprawa jest aktualnie w instancji odwoławczej

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

,, Kto tworzy partię Wiosna,,

wiedzą wszyscy.
A jeśli ktoś uchował się i nie wie, to informuje.
Twórcami partii ,,Wiosna,, są tzw. ,,zielone ludziki,, przysłani wiadomo przez kogo. No właśnie, kolejny raz Putin.
ten właśnie ktoś w taki sposób wypowiada umowę zawartą z Donaldiną na molo.
Tworzy wiosnę i odbiera jej elektorat.
Czas na kolejny układ na kolejny spacer, tym razem z Jarosławem, a dla odmiany proponuję Gubałówkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

no i wreszcie Wiewiór zrozumiał , że Putin wszędzie się pcha :)
... czy może przestał mu płacić ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto tworzy partię Wiosna

to nie było co rozumieć.
Sprawa jasna jak słoneczko.
Spacerek na Gubałówce i Biedrona z Jarem wyswatani.
A Platforma, przepadła.
A na Kremlu? ............. wiadomo, korki od szampanów uskuteczniają kanonadę.
A zakąska, w postaci kawioru konsumowana jest złotymi łychami warzelnymi.
Mają skuuurwysyny gest, oj mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0