niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Co nas tak naprawdę powinno martwić!

Proszę tutejszych forumowiczów, poświęćcie te 26 minut i wysłuchajcie tego z linku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=bLIuTZ-v6IU

Całkowicie podzielam zdanie Marcina Roli i jego pesymistyczne przewidywanie przyszłości. I to zapewne niezbyt odległej.
Każdy Polak powinien wysłuchać. A wnioski sam wyciągnie. Naprawdę nic wesołego. Jednak wszystko zmierza w kierunku, o którym M. Rola mówi.
I jeśli nadal będziemy ulegać tym wszystkim manipulatorom, do tego nas doprowadzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

A tutaj z Archiwum X coś co w historii polski jest .....https://m.youtube.com/watch?v=5U9NIlkgiT4

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

Niestety uważam tego gościa za głupka, szczególnie po ostatniej jego wizycie w Anglii.


z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

A czym podpadł w tej Angli?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

lobo,
chyba pierwszy raz się z tobą zgodzę ,
jednak głupek , to trochę za delikatnie powiedziane

kali widać nie tylko jest ślepy, ale i głuchy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

W odróżnieniu od tych topowych, przynajmniej się nie zeszmacił.
Mówi jak jest i niczego nie owija.
Poprawną propagandą też nie rzyga. A jego kanał przekroczył 200 tysięcy subskrybcji. Za \"państwowe\" również nie gada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

towarzyszu polus \"zielony ludziku\" Putina . Ciebie obchodzi Polska, czy miejsce przy butach Piotrowicza?

„Wyłącz TVPiS, włącz myślenie”

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

Mnie towarzyszu obchodzi to że, taki np Soros, 18 miliardów wypieprzył na te jego tzw. \"otwarte społeczeństwo\", multi-kulti, oraz całą resztę lewackiego g*wna.
Promowanie, wdrażanie i duraczenie medialne ludzi.
Ale on sam, taki otwarty że, własną chałupę otoczył ponad 3-metrowym murem, z kamerami i ochroną.
Sam nie pójdzie mieszkać między islamistów, pederastów, czy jeszcze innej dziczyzny.
Też już dawno pisałem że, każdy z tych padalców, będzie ryczał o np dobru eutanazji, aborcji, zmniejszeniu populacji do 1 miliarda. cudzie pedałowania, itd. itp. Ale żaden z tych promotorów i naganiaczy, za cholerę nie chce zacząć od siebie i swojej rodziny. Na tym akurat polu, robią coś zupełnie odwrotnego i wbrew własnemu pierd*leniu.
Ich ta cała maniana, ma trafić do barana.
Słuchałem dzisiaj Biedronia z przerwami. I to że on ładnie i górnolotnie gębę wydziera, niespecjalnie mnie dziwi. Ryżawy i Duda, też ładnie i wzniośle kazali.
Dziwi mnie natomiast to że, tyle tam obecnych ludzi, wiwatuje i bije brawo, niczym małpy w ZOO.
Oni wierzą chociaż w 1/10 tego co on tam wygadywał? Łatwowierni, czy zwyczajnie debile?
Powiedział Korwin do gen. Dukaczewskiego,-\"skoro i tak pan rządzisz całym tym krajem z tylnego siedzenia, weź pan wypieprz to towarzystwo i zacznij rządzić normalnie, jako głowa tego państwa\". Dukaczewski się nie zgodził. Musiałby wziąć na siebie odpowiedzialność, a tego nie chce. Woli trzymać lejce i przeciągać batem po zadach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

może czas na nową zmianę i Partię wiosna coś nowego starczy rządu kłamstw pisu ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

,,Co nas tak naprawdę powinno martwić!,,

1.Konkordat
2.ZUS
3.Służba zdrowia
4.Bezrobocie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

Konkordat? Zgadzam się.
Po tym co oni wszyscy razem wzięci, odstawiali na zwłokach Adamowicza, wychodzi że to jeden ch.j.
Jak i z tym \"królestwem bożym\", które Hanka tyle lat budowała.
Ja mogę zrozumieć że, leming nawet g*wno łyknie. Ale żeby prymas zdurniał?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

Autor: ziomex (---.as13285.net) Data: 03-02-19 20:59

towarzyszu polus \\\"zielony ludziku\\\" Putina . Ciebie obchodzi Polska, czy miejsce przy butach Piotrowicza?

============================
Czerwono-brunatny P.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co nas tak naprawdę powinno martwić!

Ano ,ano kasa i siano ,medialne przekazy podprogowe,nanotechnologie na umysłach ciemnego ludu ,to powinno polaków bardzo martwić we własnym kraju , (a,bee..dla niektórych raju koloratkowych na ziemi )...O buntowniczych nastrojach księży wobec biskupów lub władz zakonnych robi się głośno, gdy powszechnie znani duchowni wyrzucają sutanny na śmietnik swojego życiorysu i odchodzą „do cywila”.


Ot, choćby ostatnie przypadki:
# były już kapłan archidiecezji poznańskiej – m.in. rektor tamtejszego seminarium duchownego i dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego – profesor Tomasz Węcławski („Wybrałem uczciwie, bo  w prawdzie wobec własnego sumienia” – tłumaczy odejście z szeregów funkcjonariuszy kat. Kościoła, po 28 latach od uzyskania święceń);
# niedawny jezuita (29 lat kapłaństwa) Stanisław Obirek („Doonało się coś dziwnego: znikła partia, znikła dyktatura systemu komunistycznego, a Kościół zaczął uzurpować sobie podobne prawa” – zauważył, będąc jeszcze zakonnikiem);
# teolog i filozof Tadeusz Bartoś (autor konstatacji: „W Polsce mamy do czynienia z nadmiernym wpływem Kościoła na życie publiczne”), który zrzucił habit po 20 latach spędzonych w zakonie dominikanów).

I taką postawę szanujemy: nie po drodze mi z wami, odchodzę, pocałujta w dupę wójta!
Tymczasem w archidiecezji gdańskiej działa od niedawna grupa księży-konspiratorów, którzy zamiast wykrzyczeć swoje pretensje abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu prosto w twarz, zeszli w podziemie, skąd judzą konfratrów – zwłaszcza przeciwko 50-letniemu biskupowi Ryszardowi Kasynie (na zdjęciu przewodzi gromadce biskupów).

„Ostatnim udanym posunięciem Arcybiskupa jest wybór biskupa pomocniczego ks. Ryszarda. Jego zawołanie biskupie »W prawdzie i w miłości «(fragment Drugiego Listu św. Jana Apostoła – dop. red.), na pewno nie przez przeoczenie pominęło wcześniejsze słowa »A miłuję ze względu na prawdę«. Jeżeli by tak było, to miałby w pamięci słowa »Ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała«; albo »Czyż wziąwszy członki Chrystusa, będę je czynił członkami nierządnicy?«(oba wersety pochodzą z tzw. Listu do Koryntian – dop. red.)”– czytamy w niskonakładowym biuletynie kolportowanym wśród gdańskiego duchowieństwa.

Po tym nieco przydługim i niejasnym dla laika wstępie, autorzy odezwy przechodzą do konkretów:

„Nie może być dla nikogo zrozumiały taki wybór (ks. Kasyny na biskupa – dop. red.). Czy musiał to być ksiądz związany z kobietą, która odeszła z zakonu i to po ślubach wieczystych? Czy to ma być wzór do naśladowania dla wiernych i dla młodych kapłanów? Wielu się zastanawiało, dlaczego biskup Ryszard nie zamieszkał w Oliwie? Tam przecież jest gotowy apartament. Powód jest tylko jeden, byłoby za daleko do Chwarzna i osiedla Sokółki”.

Gdy wpadł nam w ręce egzemplarz biuletynu, postanowiliśmy dotrzeć do któregoś ze spiskowców miotających tak okropne oszczerstwa wobec hierarchy. Natrudziliśmy się co niemiara, ale nie na próżno…

###

Ksiądz B. wyznaczył spotkanie we Wrzeszczu, w restauracji „Newska”. Dlaczego zgodził się na rozmowę?
– Jestem już emerytem, więc niewiele ryzykuję. Młodsi nie potrafili zdobyć się na odwagę, stąd tylko moja tu obecność – tłumaczył.

Wyjaśnił nam też motywy działania nieokreślonej liczebnie „grupy kapłanów” atakujących biskupa Kasynę.
– Lustracja oraz otwarcie esbeckich teczek mają rzekomo oczyścić Kościół. Tymczasem o wiele gorsza jest, naszym zdaniem, zgnilizna moralna księży i biskupów. Tej Episkopat jakoś nie chce dotykać. Utrzymywanych za pieniądze parafian kochanek, nieślubnych dzieci, partnerów homoseksualnych… Postanowiliśmy ruszyć tę kwestię na naszym podwórku, a ponieważ ryba psuje się od głowy, zaczęliśmy od strzału w biskupa Ryszarda – stwierdził ksiądz B.

Z jego dalszej opowieści wynikało, że bpa Kasynę oskarżają przede wszystkim o intymny związek z byłą zakonnicą (personalia znane redakcji) pracującą obecnie w Gdańskim Trybunale Metropolitalnym, czyli wewnątrzkościelnym sądzie. Kobieta mieszka w Gdyni (wspomniana wcześniej dzielnica Chwarzno, a w jej obrębie osiedle Sokółki), co ma być rzekomo powodem, dla którego biskup opiera się przed przeprowadzką do pałacu w Oliwie, tradycyjnego lokum rządców diecezji.
– Zamieszkuje na plebanii gdyńskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie Trybunał ma swoją siedzibę. Do pewnego czasu, gdy jeszcze sprawował funkcję oficjała (odpowiednik prezesa sądu – dop. red.) Trybunału, było to usprawiedliwione. Ale teraz chodzi już wyłącznie o bliskość do garsoniery pani (…), która właśnie dla niego zostawiła habit, mimo iż była już po ślubach wieczystych. Razem wyjeżdżają na wycieczki, widziani byli między innymi w Alpach… Doprawdy, piękny przykład dla kleryków! – ekscytował się ksiądz B., wskazując na fakt, że biskup wykłada prawo kanoniczne i wyznaniowe w Gdańskim Seminarium Duchownym. Uszy nam więdły, no bo czyż ktokolwiek rozsądny mógłby uwierzyć w takie bzdury?

Nasz rozmówca zapowiedział ciąg dalszy publikacji dotyczących prywatnego życia hierarchy. Usiłował też – nie kryjąc pewnej ku nam antypatii – nakłonić dziennikarzy „FiM” do pomocy w zbieraniu materiałów, mogących skompromitować biskupa i bliską mu kobietę. Grzecznie, acz stanowczo, odmówiliśmy…

###

Zanim ks. Kasyna został w 2005 roku biskupem, przez dziewięć lat kierował kościelnym wymiarem sprawiedliwości. Był na tym stanowisku bezpośrednim następcą ks. Ernesta K., którego w gdyńskiej siedzibie Trybunału Metropolitalnego zasztyletował Rumun Silvestru G., kochanek złowiony na dworcu kolejowym („Zabić księdza”, „Sieczkarnik” – „FiM” 35, 47/2005).

Powiedzmy otwarcie: bardzo nam imponuje, że biskup Ryszard nie boi się mieszkać w tak fatalnym miejscu. Cieszy również to, że nie idzie śladem erotycznych upodobań poprzednika. Dla świętego spokoju radzilibyśmy jednak przeprowadzkę do Oliwy, bo nóż w plecy potrafi wbić nie tylko kochanek…

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0