piątek, 22 lutego 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Komuna w Polsce.

jak to jest, ze ja w polskich mediach nie mogę usłyszeć, że komuny w Polsce nie było. Ba, sa tacy, którzy krzyczą, ze do dzisiaj jest, mało tego, ze komuna rządzi.
Wstyd zajjjebisty. Musze się posiłkować ruskim portalem.
Profesor, jak należy Polak, członek PAN, a i emerytowany profesor Uniwersytetu Notre Dame (USA), nie ze go jakiś Ruski, Kiszczak, czy tez Jaruzel podstawił. Nasz profesor.
No a jeśli mu wierzyć, to co IPN robi?
https://pl.sputniknews.com/opinie/201901119561135-Andrzej-Walicki-W-Polsce-nie-bylo-komunizmu-Krzysztof-Pilawski/

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Komuna w Polsce.

dzięki pisowi komuna wraca na dobre

przytomny jesteś?
jak może coś wrócić, czego nigdy nie było?
i co mi w poważny temat, jakoś partyjkę mieszasz?
bez napiiierdalanki PiS i Peło zyć juz nie potraficie?

nie wtrącam ci się w temat ..a co do komuny była lat temu..sporo a co robi i wprowadza pis właśnie cofa ja się do tej ciemnej komuny niestety miłego wieczoru

Komuna nie jest taka zła, np. w kubańskim wydaniu :)
Podczas gdy wielu mieszkańców Kuby przymiera z głodu, rodzina zmarłego w 2016 roku Fidela Castro, opływa w luksusy. Podróże do Europy, jachty i luksusowe samochody – tym m.in. chwali się na Instagramie wnuk dyktatora Tony Castro.
Chociaż sam Fidel uwielbiał pozować na człowieka ludu, znającego bolączki biednych, miał z nimi niewiele wspólnego. W skład jego osobistego majątku wchodziła m.in. kopalnia złota, luksusowy jacht, dwadzieścia posiadłości i prywatna wyspa.
Tymczasem średnia miesięczna pensja na Kubie wynosi około 30 dolarów, co daje sumę 112 zł.

speech a te kubańskie cygara by zajarał pozdr:)

czytaj Fakt a daleko zajdziesz.

e wolę Fakt jak pisowską propagandę może zajdę i dalej a nie cofnę się w rozwoju i zostanę w tyle..

Wiewiór, dla ciebie wiarygodna jest Komsomolskaja Prawda - Комсомольская Правда i portal Sputnik ?
... coś często na forum cytujesz ruską propagandę :)))

to zależy co rozumieć przez POjęcie \"komuna\", PRL w POrównaniu np. z ZSRR, mocno się różniła zachowując prywatne rolnictwo i drobny sektor gospodarczy, tak samo była bardziej liberalna w sferze POlityczno-ideologicznej, POprzez, do pewnego stopnia tolerowania oPOzycji, kościół miał się znakomicie oczywiście w POrównaniu do Wschodniego bastionu komunizmu

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

tak ubolewam nad tym. U góry pisałem.
Jak to jest, ze ja nie przeczytam o tym w wolnych, demokratycznych, o wartościach europejskich i jeszcze innych cudach wiankach, polskich mediach?
No jak to jest?
Czasu nie mają aby wywiad przeprowadzić z tym profesorem?

Gdzie dostrzegasz tu ruską propagandę?
Wy juz się z tymi Ruskimi i Putinem to posracie.
Patrzenie we wschodnim kierunku, to juz zbrodnia. ;-)
Wasz idol, ksywa Bolek ostatnio usiłował stosować odkręcankę.
Marzy mu się przybić piątkę z Putinem w świetle jupiterów.
Nie ta liga.
Ale niech mu się marzy. ;-)

To ten profesor, który opiewa Putina.

Tu poczytaj :
Troll Putina Andrzej Walicki zdemaskowany
http://racjonalista.tv/troll-putina-andrzej-walicki-powtornie-odczarowany/

Język, sposob myslenia oraz brak logiki w wypowiedziach wskazują ze zarowno paplik jak i speech to relikty komunizmu czy tez socjalizmu w minionej Polsce.
Byc mozesz to byli pracownicy UB lub SB ktorym odebrano tluste emeryturki stad ta nienawiść do wszystkiego co polskie i do samej Polski. Na szczescie sa w duzej mniejszości choc pobuja jątrzyć bo tak uczyli na kursach w Moskwie.

,,To ten profesor, który opiewa Putina.,,

dokładnie ten sam.
Czy chłopki mieli ziemię i ją sobie uprawiali?
Czy była tzw.prywatna inicjatywa?
A jak kiecowe się mieli w wymienionym czasie?
Odpowiem, jak pączki w maśle.
co ma do tego Putin, Rosja i cały Kosmos?

a kto ich małych karierowiczów do tej ,,komuny,, by przyjął.
Się tylko na Syberię nadają.

Wiewiór , jak i jego profesor bronią PRLu :)))
... to teraz czas się ujawnić i wołaj głośno KOMUNO WRÓĆ :))))

ps;
re: Autor: Feldkurat Katz
typie, który sam się tu kilka dni wstecz, przedstawiłeś jako KSIĄDZ !

... albo ty jesteś z tych \"inteligentnych inaczej \" ,
albo za rzadko zaglądasz na forum ,
każdy, kto mnie zna, nigdy nie posadziłby mnie o przychylny stosunek do komunizmu czy też socjalizmu pod jakąkolwiek postacią ,

... do tego uważam , że dobrze zrobiono odbierając przywileje byłym pracownikom UB lub SB !!!!!!!!!!!!!!!!!!

( jednak, PiS przesadził w kwestii emerytur, gdzie przy okazji wszystkich przed 1989r wepchnięto do jednego worka ! Wystarczył JEDEN dzień pracy np. w bibliotece MSW , a już zredukowali szeregowym pracownikom emerytury do poziomu najniższej krajowej , przekreślając często Bogu ducha winnym ludziom dorobek całej ich pracy zawodowej )

,,każdy, kto mnie zna, nigdy nie posadziłby mnie o przychylny stosunek do komunizmu czy też socjalizmu pod jakąkolwiek postacią ,,,

a no nie, bo ty mały hochsztapler jesteś.
Pasożyt, żerujący na zdrowej tkance społecznej..
na Syberii przy wycince byś zaaapierdalał, jak nic.

Wiewiór, z tą Syberią to twoje déjà vu, komuchu stalinowskie metody ci imponują ? Putin też niewygodnych opozycjonistów do współczesnych gułagów, obozów pracy zsyła .

he,he,he,
dobrze robi, a kto ma to zasiedlać?
Kto ma tam zapierrrdalać?
Pojechałbyś z własnej woli?
Punkt widzenia zależy od czasu.
jeszcze te zsyłki to okażą się za jakiś czas mądrym posunięciem.

https://www.cda.pl/video/256294e3

... to dlaczego ty nie obrałeś azymutu na Syberię,
tylko siedzisz w Raichu, Niemca dorabiasz i na niego psioczysz ?

powoli, ta Syberia to jeszcze przede mną.

Speech powiem ci szczerze. Ludzie chcieliby, aby na nich w określony sposób patrzono. Rzecz jasna - wyidealizowany. Odgrywają te swoje śmieszne role, zapominając, że ta Łomża jest strasznie mała, a była jeszcze mniejsza- wszyscy się znali i wiedzieli kto czym pachnie lub śmierdzi(do wyboru). Tak było kiedyś, tak jest i dzisiaj. Nie chce mi się wchodzić mocno w łomżyńską historię, ale niekiedy zastanawiam się czy taki ziomex i inni obrońcy PO, mocno szafujący komuną, PRLem i innymi reliktami dawno minionej epoki wiedzą gdzie i na jakich stanowiskach pracowali za komuny np.:dziadkowie i rodzice liderów PO, czy innych partii. Jak nie wie, to niech się zapozna. Nie twierdzę, ze to coś strasznego, noooo ale niech się zapozna. Co prawda dzieci pracują na siebie i trudno robić im z tego powodu wyrzuty, ale dobrze jest wiedzieć z jakiej miski ktoś za młodu zupę siorpał. To niekiedy coś tłumaczy. A to, że ktoś starą złodziejską sztuczkę stosuje \"łapaj złodzieja\", aby odwrócić uwagę, to mnie nie wzrusza, to stary ograny trik. Im głośniej krzyczy, tym mniej mu wierzę. Ostentacyjne darcie pzdy \"precz z komuną\" najczęściej bywa formą kamuflażu, atrybutem odgrywanej roli.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

a to , ze na Kubie zarabiają 30 dolców, to żaden argument. Kwestia ile i czego mogą za to kupić, jak mogą przeżyć.
Dla przykładu jak nam ceny ciągle będą podnosić- wiele mamy wyższych jak na zachodzie, to nam nawet obecne marzenie ŚREDNIA EUROPEJSKA będzie mało

Co do emerytur, to uważam, ze ludziom którzy większość swojej emerytury zawdzięczają pracy w PRLu, powinno się zrobić jedną uśredniona prlowską emeryturę zbliżoną do minimum socjalnego. Nie ważne kto ile zarabiał i gdzie pracował,należał. W końcu projekt by się ziścił i wszyscy by mieli po równo. Prezesi, dyrektorzy, sekretarze i inna nomenklatura - tw,ormowcy- mieli w tamtym okresie super, więc jeżeli wstydzimy się tego okresu, to podpory jego powinny się wstydzić brać wysokie emerytury.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Autor: Feldkurat Katz (72.222.186.---) Data: 12-01-19 19:40

Język, sposob myslenia oraz brak logiki w wypowiedziach wskazują ze zarowno paplik jak i speech to relikty komunizmu czy tez socjalizmu w minionej Polsce.
Byc mozesz to byli pracownicy UB lub SB ktorym odebrano tluste emeryturki stad ta nienawiść do wszystkiego co polskie i do samej Polski. Na szczescie sa w duzej mniejszości choc pobuja jątrzyć bo tak uczyli na kursach w Moskwie.
_______
odezwał się ten co nałogowo liże buty towarzyszowi Piotrowiczowi

speech ....nie znam cie osobiscie i nie mam ochoty na poznanie....ale niestety znam podobnych tobie.....jakichs takich anty Polakow...ktorzy widza jasność w tym wszystkim co antypolskie i życzą Polsce tego co najgorsze, czyli dominacji Niemcow czy tez Ruskich, abysmy znow byli podludzmi i niewolnikami.
Masz prawo do takiego myslenia bo o demokracje walczyliśmy ale sprubuj uszanować inny sposob myslenia i nie nazywaj mnie swolocza tak jak twoj lider nazwał mnie szarańcza tylko dlatego ze inaczej mysle.
A co do ksiedza...feldkurat....to ksiadz polowy....z Przygód Szwjka.....przeczytaj, pośmiej sie...przestań byc jak kamień w studni.

Speech jest z pełO dziękuję.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0