czwartek, 23 stycznia 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
\"Jojo\" Bredziński reaguje na tragedie w Koszalinie.

Miło z jego strony. Muszę pogratulować Panu Mistrowi \"Jojo\". Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, że przejął się tragedią.
Oczywiście \"Jojo\" Bredziński zajęty ściganiem bandytów ubierających pomniki w koszulki z napisem KONSTYTUCJA miał prawo zapomnieć i nie zauważyć, że za czasów rządów PiS i Jego Szanownej Postaci zarżnięto Służbę Cywilną. Nie zauważono, że wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia związane z szeroko rozumianymi \"rozrywkami i używkami\" muszą być poddane kontroli państwowym służbom i DOPUSZCZONE do użytkowania?
Lokal rozrywkowy musi spełniać szereg wymogów, KTÓRE SĄ KONTROLOWANE przez SŁUŻBY PAŃSTWOWE jak i samorządowe.
Ale
\"Jojo\" Bredziński wie kogo ścigać.

https://wiadomosci.wp.pl/brudzinski-reaguje-na-tragedie-w-koszalinie-beda-kontrole-w-escape-roomach-6334976994486401aOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Jojo\\\" Bredziński reaguje na tragedie w Koszalinie.

Tak...tak...pamietam słowa Sienkiewicza z PO o Polsce..a przeciez to wtedy nastąpił wysyp dopalaczy i setki młodych Polakow umierało a ta POwska menda
(Sienkiewicz] zajmował sie prowokacjami w stylu palenia budek pod jakas ambasada. To za czasow PO strzelano do górników i palami rozpędzało zdesperowanych ludzi ktorzy protestowali kiedy odbierało im sie godność robiąc z ńich niewolników UE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Jojo\\\" Bredziński reaguje na tragedie w Koszalinie.

Autor: Feldkurat Katz (---.ph.ph.cox.net) Data: 05-01-19 04:47

Tak...tak...pamietam słowa Sienkiewicza z PO o Polsce..a przeciez to wtedy nastąpił wysyp dopalaczy i setki młodych Polakow umierało a ta POwska menda
(Sienkiewicz] zajmował sie prowokacjami w stylu palenia budek pod jakas ambasada. To za czasow PO strzelano do górników i palami rozpędzało zdesperowanych ludzi ktorzy protestowali kiedy odbierało im sie godność robiąc z ńich niewolników UE.
____________
a coś w temacie? Czy brak wytycznych z centrali \"zielony ludziku\" Putina?Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Jojo\\\" Bredziński reaguje na tragedie w Koszalinie.

A co to za temat ???? To pierdolenie głupot nieprzytomnego człowieka. O czym nie zaczniesz , na butach Piotrowicza i agenturze Putina się kończy. Sam zacznij logicznie pisać na temat. Od kiedy takie miejsca rozrywki powstały, kto zmienił wymogi o których piszesz ? Zmieniły się ? Jak tak , to kiedy ? A kiedy te wymogi powstały ? O jakiej Służbie Cywilnej piszesz ? Służba Cywilna to od lat w Polsce literatura fantastyczna . Obsada stanowisk, to łupy wyborcze wygranych partii, tak było i tak jest. Nic się nie zmieniło. Taka tragedia może powstać w dowolnym miejscu i czasie i nie będzie to wina, ani ministra, ani partii rządzącej, tylko wszechobecnego burdelu, niechlujstwa. Jak zwichrowanym psychicznie trzeba być , aby takie tragedie wykorzystywać politycznie
Szkoda młodych ludzi, straszna tragedia, szkoda, że przygłupki nie potrafią wznieść się wyżej i nie wykorzystywać tragedii do walki politycznej. No cóż, ale właśnie nie mogą, bo przygłupki.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Jojo\\\" Bredziński reaguje na tragedie w Koszalinie.

Aspekt wszystkich spraw od 1989r. WW III R.P.(wojny ekonomiczne na własnym narodzie) jest o wiele szerszy w horyzontach szeroko rozumianych układów w tym w k.k. ile milionów polaków wyjechało za chlebem,ile w biędę zostało wrobionych przez system ( wawa kamienice ,autostrady podwykonawcy bankruci ) i potem naganianie do modlić się trzeba( a belzebub z torunia i inni pajac e mają na wszystko e) system antyludzki ,system kradnij albo ciebie będą okradać,oszukuj,kłam,korumpuj ,i ten czarny bissnes..FiM – Duch arcybiskupa
Nasze publikacje o skandalach w archidiecezji gdańskiej wywołały oburzenie księży z innych regionów. Twierdzą, że pasjonujemy się Głódziem i jego „Actimelkiem”, tracąc z oczu pozostałych władców. Najwięcej protestów otrzymaliśmy z diecezji łomżyńskiej.

– Swoistym signum temporis naszej diecezji jest portret wiszący na honorowym miejscu w jednym z gabinetów biskupa Janusza Stepnowskiego (na zdjęciu). Schodami na pierwsze piętro i w lewo. Zwykłych interesantów tam nie przyjmuje, bo tuż obok tronu wisi słynny molestant kleryków abp Juliusz Paetz. Dobroczyńca, patron i czuły opiekun Stepnowskiego w początkach jego kariery. Żadnych innych obrazów tam nie ma. Nawet papieża – podkreśla ksiądz A.

Paetz, który – po piętnastu latach pracy w Watykanie – w styczniu 1983 r. otrzymał sakrę i posadę biskupa łomżyńskiego (sprawował ten urząd do kwietnia 1996 r.), osobiście wyświęcał Stepnowskiego. Kleryk musiał przypaść szefowi do gustu, skoro natychmiast po ukończeniu seminarium (1985 r.) dostał od niego ofertę wyjazdu na studia do Hiszpanii. Ksiądz Janusz zakończył je w 1988 r. doktoratem z prawa kanonicznego. Pojechał następnie do Włoch, gdzie przez rok uczył się języka, by od listopada 1989 r. dostać etat w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. Miał wówczas zaledwie 31 lat.
– Dzięki swoim układom Paetz cały czas go pilotował. Dzisiaj widać, że bardzo skutecznie, skoro niemający żadnego doświadczenia duszpasterskiego Stepnowski został od razu ordynariuszem. Byłem świadkiem rozmowy, w której ks. prof. Witold J (…) twierdził, że w tamtych czasach na studia zagraniczne i do pracy w Rzymie szli niemal wyłącznie młodzi i bardzo przystojni, „żeby dziadkowie mieli z kim się bawić”. W okresie rządów [bp. Stanisława] Stefanka Juliusz miał szlaban na wizyty w Łomży. Teraz dostał „wizę wjazdową” i chętnie odwiedza byłych wychowanków – ironizuje ks. B.

Mówi ksiądz C: – Jestem głęboko przekonany, że w diecezji istnieje lobby gejowskie. Świadczy o tym m.in. fakt, że choć zdecydowana większość żyje w różnych formach konkubinatu hetero-, to jednak najważniejsze stanowiska i najbardziej dochodowe parafie otrzymują księża mający wyraźne preferencje homoseksualne.

Duchowny sypie nazwiskami niczym z rękawa, ale powtarzać ich z oczywistych względów nie będziemy. Opowiada m.in. o wpadce pewnego infułata, który kupił rodzicom molestowanego ministranta mieszkanie, żeby wyciszyć skandal. Wspomina o utrzymankach silnie eksponowanego w katolickich mediach prałata, błyskotliwej karierze kanonika przeniesionego z sąsiedniej diecezji za uleganie „skłonnościom”. Mówi o byłym przełożonym seminarzystów, a obecnie proboszczu widzianym niedawno w towarzystwie swojego wikarego w warszawskim klubie gejowskim. Opowiada o dyrektorze instytucji diecezjalnej zwanym przez kolegów „dziwką łajdaczącą się po wszystkich diecezjach” oraz o dwóch księżach Andrzejach szczególnie blisko związanych z Paetzem. Mówi też o kochanku kardynała z Kurii Rzymskiej…

Ksiądz D: – Jak ognia unikam teorii spiskowych, ale niektóre zaskakujące awanse wręcz idealnie do nich, niestety, pasują. Przykładowo: pół roku temu niczym niewyróżniający się wykładowca naszego seminarium duchownego, 45-letni (wygląda jednak zdecydowanie młodziej) ks. Sławomir Ś (…), został nagle osobistym sekretarzem 65-letniego… niemieckiego abp. Müllera, nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, która jest jedną z najważniejszych instytucji w Kościele. Jakim cudem prefekt go wypatrzył? Ano takim, że zaraz po wyświęceniu (sic!) w 1995 r., oczywiście przez Paetza, został skierowany na studia do Monachium, gdzie ks. prof. Müller wykładał teologię dogmatyczną. No i bardzo się tam zaprzyjaźnili mimo różnicy wieku. Gdy Müller dostał sakrę i biskupstwo Ratyzbony, bodajże dwa razy odwiedził Łomżę, a ks. Sławek z kolei jeździł często do Niemiec. Gdy w lipcu 2012 r. Niemiec został arcybiskupem i szefem Kongregacji, dyskretne spotkania stały się praktycznie niemożliwe, więc ściągnął przyjaciela do siebie. Jak komentowano to w naszej diecezji, nie muszę chyba tłumaczyć…

###

Spostrzeżenia i oceny łomżyńskich duchownych nie ograniczają się do lobbingu.
– Wisi mi, kto z kim sypia oraz za co awansuje, bo dla mnie o wiele bardziej dokuczliwym problemem jest bezwzględne zdzierstwo. Wizytacja kanoniczna biskupa w parafii rozpoczyna się od 10 tys. zł w górę. Gdy włożysz do koperty mniej, to od razu padają uwagi, że chyba nie dajesz sobie rady. Wcześniej przyjeżdżają kurialne dziady zwane „wizytatorami wizytacji wstępnej”, którym trzeba zapłacić co najmniej 1 tys. zł za „odebranie świadectwa wiary”. To samo dzieje się przed bierzmowaniem. Jeśli biskup wpadnie na kolędę, zainkasuje 2 tys. zł. Gdy Stepnowski obejmował diecezję, obowiązywała jednorazowa danina po 800 zł od każdego księdza. Dostał więc w sumie około 240 tys. zł. W październiku 2012 r. rozpoczął się Rok Wiary i znowu trzeba było płacić po 800 zł od łebka. Teraz nakazał, żeby księża katecheci pracujący w szkołach oddawali co roku jedną pensję. Całe szczęście, że można ją wpłacać ratalnie. On jeździ wypasionym audi A8, emeryt Stefanek ma audi i opla omegę, a drugi emeryt, bp Tadziu Zawistowski, poczciwy chłop – skodę superb. Stefanek przed odejściem kazał wydzielić sobie cztery mieszkania w nowym domu emeryta. Połączył je w jeden apartament o powierzchni około 200 mkw. Całą rodzinę wyposażył. Infułat Jan (…) kupił sobie trzecie mieszkanie, kanonik Tadeusz (…) jest właścicielem stacji benzynowej w Ostrowie Mazowieckim, dziekan Zbigniew (…) wybudował wspólnie z bratem prywatną klinikę… Podobnych przykładów mogę wam podać na pęczki. Trzymając sztamę z szefami, można żyć jak pączek w maśle, a później to już samo się nakręca, bo jak cię wywindują, to przecież masz z czego płacić – tłumaczy ks. E.
– Źródłem pokaźnych wpływów pasterzy są też księża umoczeni w jakieś afery. Dasz, to żyjesz dalej, dopóki sprawy nie nagłośnią media. Nie dasz, idziesz od razu na aut – dodaje ks. A.

Każdego z naszych rozmówców (spotykaliśmy się indywidualnie) pytaliśmy, dlaczego nie pojadą do Warszawy, żeby poskarżyć się watykańskiemu ambasadorowi abp. Celestinowi Miglioremu. Wszyscy jednomyślnie orzekli, że nie są kamikadze, skoro w nuncjaturze „pierwszym po Bogu” jest ks. infułat Karol Ł., rodak z diecezji łomżyńskiej, pracujący w tej placówce od ponad 20 lat…

[2013] FaktyiMity.pl Nr 18(687)/2013

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0