niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowy dyrektor MPGKiM.

Nowy dyrektor MPGKiM.
\"Ekspert w kancelariach radcowskich i adwokackich w Warszawie i Olsztynie. Doradza podmiotom sektora prywatnego, świadczącym usługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.\"

A co bedzie jak ta osoba bedzie chciala kandydowac na Prezydenta Lomzy. To bedzie kolega czy zdrajca.

Taki ekspert a idzie do pracy na garnuszek podatnika za takie pieniadze. Buhahahaha !!!!!!

Gdzie konkurs.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

\"Doradza podmiotom sektora prywatnego, świadczącym usługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego\" - super, ale co to doświadczenie ma wspólnego z MPGKiM. Czyżby kolejny mądry dr prawa, który zna się na wszystkim. Ciekawe, ile posiada udokumentowanego stażu pracy? Pracy na uczelni nie ma co liczyć, bo to sfera nauki a nie praktyki gospodarczej. Jaka grupą ludzi nowy Pan Dyrektor zarządzał dotychczas i jak długo???
Zdaje się, że w 2016 roku wydał książkę pt. \"Detektywistyka : prawne i funkcjonalne aspekty działalności detektywistycznej w Polsce i na świecie\". Co ten dorobek naukowy ma wspólnego z instytytucją, którą będzie zarządzał.
Był kiedyś taki świetny film \"Wystarczy być...\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

Ekspert w kancelariach radcowskich i adwokackich w Warszawie i Olsztynie.

Pewnie na paliwo wiecej wydal niz zarobil. Buhahaha !!!!! Dlatego lepiej pracowac na garnuszku podatnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

W chwili obecnej jest rozstrzygane postepowanie nie finansowe, ponieważ na początku, żeby nie płacić odsetek przedsiębiorstwo musiało „dogadać się” z Urzędem Marszałkowskim, ustalając spłatę tych rat. Jeżeli przed sądami administracyjnymi przedsiębiorstwo udowodniłoby, że ma rację, to oni z odsetkami zwróciliby tę kwotę MPGKiM, ale że nie udowodniło, to musiało jak najzręczniej się ułożyć. Z karą ok. 1.600 tys. zł udało się niezbyt zręcznie ułożyć, bo płacone jest 200 tys. zł. Natomiast jeśli chodzi o drugą, to będziemy przez 10 lat płacić po 100 tys. zł, a za 10 lat rozważać przedłużenie spłaty może 20, czy 40 lat. Nie wstrzymuje to jednak żadnego postępowania administracyjnego przed sądami. SKO ma zapłacić przedsiębiorstwu 25 tys. zł tytułem rękojmi, a WSA wstrzymał postępowanie do chwili uzyskania pisemnego orzeczenia NSA. Ponadto NSA nie chciał złożyć wniosku MPGKiM do Trybunału Konstytucyjnego i będzie namawiał pana Prezydenta, aby na jego wniosek Rada Miejska podjęła taką uchwał i zwróciłaby się do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie skargi MPGKiM.

Teraz wybitny ekspert zlozy skarge do Trybunału Konstytucyjnego a drugi niedoszly doktor prawa konstytucyjnego sprawdzi tylko bledy. Buhahahaha !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

Z karą ok. 1.600 tys. zł udało się niezbyt zręcznie ułożyć, bo płacone jest 200 tys. zł. Natomiast jeśli chodzi o drugą, to będziemy przez 10 lat płacić po 100 tys. zł, a za 10 lat rozważać przedłużenie spłaty może 20, czy 40 lat.

Te wczesniejsze kary to pewnie tez beda wliczone do nowych podwyzk odbioru smieci a koszty sa pewnie o wiele wyzsze bo pewnie adwokat tez skasowal swoja dole za prowadzenie sprawy przed WSA i NSA.
Za bledy tych uczonych mgr mieszkancy beda placic przez 20 a moze 40 lat. To jest ta odpowiedzialnosc za powierzone mienie naszej Wspolnoty. Winnych nigdy nie ma ale do rzadzenia to sami eksperci - FACHOWCY. Buhahahaha !!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

Rozmowa z nowym dyr. MPGKiM

Czy pan Mariusz Zapert będzie nadal pełnił funkcję zastępcy Dyrektora?

Na tą chwilę nie przewiduję zmian personalnych na tym stanowisku.

ps. Pawel L. w poczekalni nogami przebiera - juz ma odpowiedni staz. Szesc m-cy w zarzadzie MPEC. Buhahahaha !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

Tylko to durne spoleczenstwo powinno szybko zbierac podpisy o REFERENDUM i odwolac , ale to tylko czy ciemnego ludu sie chce ,czy bedzie jeleniony i bidolic tylko ,tylko .A ku....rfa tak prosto mozna pozmieniac wszystko w komzy.Zolte kamizelki w cywilizowanych ,a tu chyba prymitiv19wiek.....jakby zakryty czarem czarnych kiecek.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy dyrektor MPGKiM.

Wykładnia językowa art. 292-293 p.o.ś. dowodzi, że jedyną przesłanką odpowiedzialności podmiotu korzystającego ze środowiska za opłaty podwyższone jest bezprawność postępowania: korzystanie ze środowiska mimo braku wymaganego pozwolenia bądź niedozwolone składowanie lub pozbycie się odpadów. Z interpretacji językowej powołanych przepisów wynika, że podmiot korzystający ze środowiska w pełnym zakresie ponosi ryzyko swojego bezprawnego zachowania się, choćby przyczyny tego stanu rzeczy były od niego niezależne. To, że danemu podmiotowi nie można postawić subiektywnego zarzutu, nie powoduje, że dezaktualizują się negatywne konsekwencje normatywne związane z bezprawnym korzystaniem przez niego ze środowiska, tzn. obowiązek uiszczania opłat podwyższonych.

Czy występują inne, dostatecznie ważkie argumenty, aby przełamać zasadę interpretatio cessat in claris oraz wyniki wykładni językowej art. 292-293 p.o.ś

W czasie kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości:
1. Naruszenie warunków pozwolenia zintegrowanego DIS-V.722.1.1.2011 z dnia 28.02.2011r.. ze zmiana w decyzji DIS-V.722.L8.2011 z dnia 13.04.2013r. wydanego przez Zarząd Województwa Podlaskiego - przekroczenie ilości odpadów dopuszczonych do wytworzenia, przekroczenie ilości odpadów poddanych procesom unieszkodliwiania 5 odzysku w ZPiUO w Czartorii.
Przekroczone zostały ilości odpadów dopuszczonych do wytwarzania:
190501 - nie przekompostowane frakcje odpadów komunalnych i podobnych, w roku 2012 wytworzono 4816,88 Mg - dopuszczona ilość 2000 Mg/rok - przekroczenie ponad dwukrotne
190503 - Kompost nie odpowiadający wymaganiom (nie nadający się do wykorzystania) - w roku 2012 wytworzono 14343,76 Mg, dopuszczona ilość 1000 Mg/rok - 14 krotne przekroczenie.

Przekroczone zostały ilości odpadów skierowanych do odzysku w procesie R3
190805 - ustabilizowane komunalne osady ściekowe - na kompostownię skierowano w 2012r. 4315,01 Mg. dopuszczalna ilość 300 Mg - przekroczenie ponad 14-krotne
191212 - inne odpady z mechanicznej obróbki odpadów, w 2012r. poddano kompostowaniu 25664,87 Mg - dopuszczalna ilość 200 Mg - przekroczenie 128-krotne

Przekroczono ilości odpadów dopuszczonych do unieszkodliwiania w procesie D5
190501 - nie przekompostowane frakcje odpadów komunalnych i podobnych, w 2012r. złożono na składowisku 5499,29 Mg (dopuszczalna ilość 2000 Mg/rok) - 2,5 krotne przekroczenie

Przekroczono ilości odpadów dopuszczone do odzysku w procesie R14
190503 - kompost nie odpowiadający wymaganiom (nie nadający się do wykorzystania) w ilości 15659,57 Mg skierowano w roku 2012 do okrywy rekultywacyjnej (dopuszczalna ilość 3000 Mg/rok) – przekroczenie ponad pięciokrotne .

Chyba ze !!!!!!!!!!!!

W odniesieniu do opłat podwyższonych kolizję tę można jednak satysfakcjonująco rozwiązać, odwołując się do zasad odpowiedzialności odszkodowawczej, w tym odpowiedzialności za bezprawne postępowanie organów władzy publicznej (art. 77 ust. 1 Konstytucji, art. 417-417¹ k.c.)
Jeżeli podmiot korzystający ze środowiska ponosi ciężar opłat podwyższonych w wyniku bezprawnego zachowania się organu, w tym wskutek przewlekłego postępowania w sprawie wydania wymaganego pozwolenia, może żądać wynagrodzenia szkody od Skarbu Państwu (art. 417¹ § 3 k.c.). Przewlekłość postępowania można także zwalczać w drodze skargi na bezczynność organu. Istniejący mechanizm balansowania wartości konstytucyjnych, moze spełniac przesłanka proporcjonalności (art. 31 ust. 3 Konstytucji).


Powodzenia - Buhahaha!!!!!!!Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0