piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Prałat Jankowski

otwarta, ale dzis tylko do 17, bylem i robilem normalnie zakupy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

biedronka otwarta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Ludzie, którzy wyrzucają odpowiadają tylko, jeśli zostaną zatrzymani na uczynku. Wiem, że właściciel posesji musi dbać za czystość chodnika obok:
http://www.nieruchomoscipomorze.com.pl/index.php?event=combo&parent_id=7&menu_id=2&press_id=178

Właściciele są zobowiązani sprzątać chodniki wzdłuż ich działek. Jeśli nie dopełnią tej czynności, a przechodnie poniosą wskutek tego szkodę, będą musieli ją naprawić. Dotyczy to wszystkich posesji bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania.
...
Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity DzU z 2005 r. nr 236, poz. 2008 ze zmianami) mówi, że właściciele muszą dbać o czystość i porządek nie
tylko na chodnikach. Powinni przede wszystkim wyposażyć nieruchomości w urządzenia służące gromadzeniu odpadów komunalnych (śmietniki, zsypy, szamba) oraz utrzymywać je w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym.
...
Ustawa z 1996 r. przewiduje, że sprzątaniem chodników może się zająć gmina. Mieszkańcy muszą wyrazić na to zgodę w referendum gminnym. Oznacza to jednak, że właściciele będą płacić za wykonywanie przejętych obowiązków.

Jeśli właściciele nieruchomości uchylają się od obowiązku utrzymywania czystości i porządku, grozi im kara grzywny, którą wymierza się wedle procedury obowiązującej przy ściganiu wykroczeń.

Wójt (burmistrz, prezydent miasta) może też wydać decyzję nakazującą właścicielowi wykonanie obowiązków wynikających z ustawy z 1996 r., w tym uprzątania chodników z lodu, błota i śniegu.
...
Właściciela obciąża odpowiedzialność cywilna za skutki wypadków spowodowanych brakiem dbałości o chodnik. Jeśli ktoś pośliznął się na nieuprzątniętym lodzie i złamał rękę, skręcił nogę, upadł i doznał dotkliwych potłuczeń, może ona być znacznie dotkliwsza niż grzywna.
...
Ofiara takiego wypadku może zażądać od właściciela zwrotu wszelkich wydatków na leczenie, zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę, renty w razie utraty zdrowia lub kalectwa, pokrycia innych strat, np. utraconych zarobków. Jeśli jednak właściciel czy zarządca zaangażowany przez właściciela lub wspólnotę mieszkaniową powierzył wykonywanie usług, w tym sprzątanie chodnika, przedsiębiorcy prowadzącemu odpowiednią firmę, on będzie odpowiadać za takie szkody. Potwierdził to Sąd Najwyższy w wyroku z 5 sierpnia 2005 r. (sygn. II CK 595/04). Takie osoby są też z reguły ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.


Tak więc jak wygląda to na ulicy Sikorskiego. Czy za czystość chodnika odpowiadają mieszkańcy domów sąsiadujących z nim, czy Gmina lub Miasto?

W przypadku Dworca PKS czy Targowicy z pewnością za czystość odpowiada właściciel.

Powyższy link mówi, że można żądać odszkodowania jeśli się na takim chodniku złamię nogę, ale już jeśli tylko sprawia bul estetyczny to już nie?

Po prostu zastanawiam się kogo można zaskarżyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

jak ci tak to przeszkadza zakładaj pomarańczową kamizelkę bierz taczkę i łopatę i jedziesz z koksem drugiego dnia świąt;))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

A ja pytam gdzie Straż MIejska??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Darck napisał

:"Powyższy link mówi, że można żądać odszkodowania jeśli się na takim chodniku złamię nogę, ale już jeśli tylko sprawia bul estetyczny to już nie?"

Chyba myślenie i chodzenie do szkoły sprawiało ci BÓL!!!:))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

linkhttp://www.songer.pl/mazowsze-koledy-88881

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

@Janusz kos:
Wolę, aby inni się za sprzątanie zabrali lub przynajmniej finansowo Cierpieli. Ja sprzątam przed swym mieszkaniem. (Polska być trudna mowa. Na serio)

@zlikwidować_straż_miejską1:
Co tam z tą strażą? Jakiś paragraf, że oni mają coś z tym wspólnego może znasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski



albo dobrego techno : http://www.youtube.com/watch?v=plOGceJy-n4



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

gdzie jest ten na prusa?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Omania nie wierze że nie mas kogo poprosić o odkręcenie kilku śrubek w lapku;)za free. Nie biorę pieniążków za takie drobnostki tylko ta osoba co daje mi lapka do przeczyszczenia ma do mnie całkowite zaufanie wie że łapek nie wkładam tam gdzie nie potrzeby:)

Sam widzę że znasz kilkanaście osób z tego forum i nikt nie jest wstanie Ci pomóc? Boje się Twego towarzystwa bo widzę ile kolegów masz za sobą i jak coś zpitole to będą mnie ganiać po mieście i po necie:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Ludzie sprzątający też mają święta. Jak Ci przeszkadza, to idź i zbierz te śmieci. W nocy wiało, więc pewnie i śmieci przywiało.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Kto za to odpowiada? Wg ci, którzy śmiecą. Nie ma problemu, centrum jest objęte monitoringiem wizyjnym, można zlokalizować sprawców. Mandat wynosi od 50 do 500 zł plus koszty uprzątnięcia.
Wesołych i radosnych, trwających Świąt Bożego Narodzenia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

@Mniejszy: Czy sugerujesz, że odpowiada za to straż miejska, (jak myślę oni monitoring obsługują) która nie egzekwuje kar za wyrzucanie śmieci? Kto jest w takim razie zwierzchnikiem Straży Miejskiej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

@Ahh: Winę ponosi miasto. A kto dokładniej? Kogo można zaskarżyć, prezydenta? Na pewno jest koś niżej kto odpowiada za chodniki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Kto chce może się z mną zabrać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

hehe chyba nie było komu przyrządzić jedzenia świątecznego... MC otwarty jest

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Miles Club otwarty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Nie ustosunkuje się do Twojej wypowiedzi ponieważ ja nie znam Ciebie a Ty nie znasz mnie. Więc nie rozumiem twych intencji .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Ewy Błaszczyk nie robi takiego splendoru wokół siebie i jest dla mnie bardziej wiarygodna niż Owsiak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Kiedy zostaniesz szczęśliwym posiadaczem dziecka, kiedy dojdzie do pierwszego badania słuchu dziecka tuż po porodzie, odmów tego badania, bo uważaj bo sprzęt jest opieczetowany serduszkiem, serduszkiem fundacji Owsiaka, to tylko takie małe nic..., ułamek tego co trafia.
Fundacji o charakterze akogo jest wiele, których zalążkiem jest nieszczęscie jakie dotknęło osoby bezpośrednio związane z przedsięwzięciem.
Każda przez duże K fundacja opobiera %-ty na utrzymanie, jak wyżej mam gdzieś, co ile i dla kogo, ważne są efekty, mam gdzies odbiegając od tematu ile zarabia prezydentl, premier, to są ich srodki ich wynagrodzenie, radny czy też wózkarz.





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

O 2:57 to męczył co innego, bo rodzice dopiero zasnęli.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

wg mnie osobiscie dom musi byc odrazu ocieplony- wielkie okna i drzwi nie spelniaja swojej roli ,poniewaz zalezy to od wspolczynnika przenikania ciepla (szklo) a szklo z czasem traci swoja spoistosc i zwartosc. Mozna sprawdzic w prosty sposob: dotknij szkla nowego i starego ( bedziesz czuc wiatr pomimo szyby i zamknietego okna) Po drugie nasza strefa klimatyczna - nie zaprzeczysz ,ze doswiadczenia tutaj sa ogromne i nie idioci projektowali. Zwracalam uwage bedac w Szwecji , tam nie uswiadczysz duzych okien - jest duzo otworow okiennych ale sa male.Napewno technologia idzie do przodu ale nie raz przekonalam sie ,ze to co zostalo zbudowane z tradycjami jest o wiele tansze i skuteczniejsze. pozdrawiam





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

A ja tam chodzić będę, bo odpowiada mi jakość towaru i ceny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Mr_Andrzej tobie pomylil sie temat czy odbilo??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Witam.
Wszedłem w posiadanie książki w/w autora, jest ona bardzo stara jej autor żył w latach 1802-1827. I pisana tak jakby stylem gotyckim. Mój znajomy podczas remontu w Hiszpanii znalazł ją w jakimś starym domu. Miał ktoś podobne "zabytki" ? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

hahaha, to jest zajebiste.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Chciałabym kupić telefon Sony Ericsson W300i ( z kolorem pomarańczowym w obudowie ) najlepiej nowy lub...prawie nowy... Gdzie jeszcze taki dostanę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

To forum to moje całe życie :):)
Gdyby odcięli mi neta to zmarniał bym jak roślinka bez wody :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Mrauuu!!!!!!!!!!!
Proszę pisać mój nick z małej litery bo się fochnę !!!! :):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Autor: maruda (82.139.184.---)
Data: 27-12-11 13:21

To forum to moje całe życie :):)
Gdyby odcięli mi neta to zmarniał bym jak roślinka bez wody :):)




.................nie wątpię...ale żeby aż tak....?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Także polecam człowieka z Ogrodowej w Piątnicy. Może nie jest najtańszy ale wszystko najpierw sprawdzi i nie będzie pakował Cię w niepotrzebne koszty. Oczywiście mogą trafić się wyjątki od reguły, ale ja z jego usług jestem zadowolony.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Co to jest za firma ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

A mogę prosic o jakis namiar, adres telefon?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Jesteś w dużym błędzie. Nowoczesne standardy Europejskie polegają na tym, że ani większość, ani mniejszość niczego sobie nie narzucają, bo prawo w sprawach etyczno-moralnych jest tak konstruowane, żeby każda grupa, nawet jednostka mogła dokonywać wolnego wyboru i nie była dyskryminowana. Do tego jednak niezbędne jest państwo neutralne wobec jakiegokolwiek światopoglądu, religii idei. Tylko neutralna przestrzeń publiczno-urzędowa gwarantuje szacunek państwa dla każdej grupy zarówno większościowej jak i mniejszościowej. Przykład z Korei Płn. przywołałem dlatego, żeby pokazać jakie szkody w świadomości ludzi potrafi wyrządzić państwo z dyktatorskim obliczem ideologicznym, w którym zamiast wolności wyboru obowiązują nakazy i zakazy oraz jedynie słuszna ideologia. Polscy ultra-katolicy są ofiarami ideologicznego dyktatu i wykazują, w odpowiedniej skali, podobne cechy nieświadomości w postaci naiwnej wiary i chęci narzucania innym własnych przekonań.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Syrena 105 LUX też tak potrafi :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

W zależności o jakim urazie jest mowa. Na miejscu w Łomży Dr. Gołaszewski przyjmuje na Kazańskiej 2, tam gdzie jest laboratorium "ACER" i jeszcze
Dr. Kruszewski - Wysokie mazowieckie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Wrzuccie jakies fotki, jak to teraz wyglada?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

na wspominki mi sie zebralo i to tyle , bawcie si dobrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

szczebusia :):):)
A gdzieś ty była jak ciebie nie było ????
Gadaj jak księdzoju u konfesjolała :):)

________________________________________________________________
ci co z kolan wstali - pięty se osr..li ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

jakby ktos mial jakas stronke w necie, a moze w tvp?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

piatnica-obok zakladu auto-gaz "Kubus"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Ja sobie zamówiłem na płycie DVD , trwa 8h .





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Za darmo nie robią na pewno :):):)
A jak szukasz tanio to młotkiem klep :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

blachar poszukaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

ta pieczarki :D W Visbeku jest taka chemia, że włosy wypadają na pieczarkach. Zbierasz piętrowo, jak skończysz zbierać na górze, na dole pieczarki urosną znowu (przez niecały dzień). Możesz też iść na łapanie kur (pchły, kury ździczałe, na ręce skarpety grube bo pazury potną). polacy właśnie robią takie roboty. Lepsze roboty to truskawki (na akord, kręgosłup lepiej nie mówić) oraz dobra robota na szparagach. A po za tym Niemcy kojarzą mi się z chemią i ludźmi, którzy szybko pracują (Niemcy to szybki naród, w Pl lub podobno Anglii (osobiście nie byłem) robi się dużo wolniej). Niemcy chyba cenią szybkość ...





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

The Generalissimo Kim Jong Il

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=1-ZNsgH2Jpg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

W odniesieniu jak wyżej cytat poniżej:

Autor: torro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27-12-11 13:32

Mr_Andrzej - sadzac po Twoich wypowiedziach. Nie tylko w tym temacie. Stwierdzam krotko, zes jehowy. Tylko po co piszesz o tym w kazdym temacie.?
Jest jak jest. Naucz sie z tym zyc, a nie na sile probojesz na sile cos zmienic.

___________________________________________________________

W wielu miejscach przedstawiałem się na forum - pewnie wszystkich nie czytałeś powtórzę :

Mam na imię Andrzej jestem chrześcijaninem pochodzenia rzymskokatolickiego.

Jestem chrześcijaninem zaszczutym przez katolików w parafii pw. Andrzeja Boboli w Łomży której mój proboszcz ks. Andrzej Popielski współżyjąc ze złem zachował się jak fałszywy prorok.

Owocem pracy mojego ks. proboszcza fałszywego proroka jest zakłamanie parafian którzy wraz z nim przyczynili się do mojego zaszczucia i ukrycia prawdy dotyczącej bezpośrednio nie tylko mojego życia.


Szanowny przedmówco dlaczego sądzisz że coś chcę zmieniać ?
Dlaczego sądzisz że jestem jehowy ? Skąd to pomówienie ?


Wielu Świadków Jehowy to autentyczni chrześcijanie na sposób ludzki i boski godni do naśladowania "apostołowie" w przeciwieństwie do partaczących Słowo Boże księży proboszczów kapłanów rzymskokatolickich - Panów na parafialnej Ziemi Łomżyńskiej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Zaśmierdziało faszystowskim gównem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Tak tak,chodzilo mi o bitumiczna mate :) Skoro uwazacie ze tasma jest lepsza to wybieram tasme :) Dzieki za odpowiedz.Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Ja kiedyś używałam maseczki. Ładne włosy mi się po niej zrobiły. Ja swoją kupiłam w Kauflandzie w aptece. Mieli promocję. Możesz zajść zapytać, może jeszcze mają.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

ZAMYKAM TEMAT Z POWODU NADUŻYĆ REKLAMOWYCH !!!!!!!!!

I NIECH MI SIE NIKT NIE WAŻY PISAC BO POSADZĘ W CIURMU :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

pętla

-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Przestań pieprzyć maruda!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prałat Jankowski

Prawda stara jak świat :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org