środa, 27 maja 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
System komżyński

Temat jest na czasie ,piszcie dlaczego to miasto w 21wieku bazuje na ciemnocie 19 wieku oprogramowania ..mile widziane komentarze ...

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

Anatol (a może Anatolij?)...

nie zapomnij, że OŚWIECENI XX wieku, o CZERWONYCH łbach (znaczy ideach), wymordowali dziesiątki milionów ludzi.

Nie zapomnij też, że Polacy wielokrotnie zatrzymali pochód DZICZY azjatyckich, a najsłynniejsze wiktorie polskiego żołnierza, to Wiedeń r. 1683 i Wisła-Niemen r. 1920.

Nie zapomnij też, że byliśmy też w Moskwie (i to dłużej niż NAPOLEONczycy i HITLERczyńcy). I dopiero STRATEGICZNE PARTNERSTWO rusko-pruskie (protestancko-prawosławne) i masowe mordy na Polakach złamały świetność RZECZPOSPOLITEJ - największego państwa chrześcijańskiego.

Wszystko przed nami, wszystko zależy
od obudzenia POLSKICH ŚPIĄCYCH RYCERZY.Polska przedmurzem chrześcijaństwa. Dał nam przykład król Sobieski, jak zwyciężać mamy.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Polska rządna i gospodarna, bogobojna i sprawiedliwa PROGRAMEM Polskiego Narodu!

........
JKK

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

Kilka ważnych szczegółów...

w bitwie pod Wiedniem brała udział chorągiew łomżyńska HUSARII, nazywana chorągwią koronną królewicza Aleksandra, czyli drugiego syna Jana III Sobieskiego.

Tak samo bez Cudu nad Narwią w 1920 r. nie byłoby Cudu nad Wisłą. Zatrzymanie bolszewików przez kilka dni na Fortach koło Łomży pozwoliło przygotować się do bitwy o Warszawę.

Dlaczego przypominam te wydarzenia? Bo łomżyniacy zasługują na to, by znać swoją historię i być z niej dumni. Łomża nie powinna być znana głównie z Jedwabnego i piwa. Nie wiemy zbyt wiele właśnie o chorągwi łomżyńskiej czy o Kazimierzu Pułaskim, który jest bohaterem w Stanach Zjednoczonych, a był przecież marszałkiem ziemi łomżyńskiej.

W Polsce brakuje upowszechniania historii lokalnej.Polska przedmurzem chrześcijaństwa. Dał nam przykład król Sobieski, jak zwyciężać mamy.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Polska rządna i gospodarna, bogobojna i sprawiedliwa PROGRAMEM Polskiego Narodu!

........
JKK

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

Ty w ogóle kmiciocie nie zrozumiałeś tematu, (do ruskich nie porównuj anatola bo to ktoś urodzony w łomży z dziada ,pradziada z szlachetnymi przodkami nawet prababcia za poglądy polityczne wywieziona do rosji carskiej przepadła była z arystokracji )wybiegająco opisujesz ,tu chodzi o teraz tu w tym mieście w komży,gdzie tu widzisz dobro ,dobro nie pyta nie pyszni się nie szantażuje ekonomicznie ,dobro to dobro wspólne a w komży nie adekwatnie dzielone w systemie z 19 wieku oprogramowaniem ciemnego ludu w komży ,w jakim stopniu od roku 2000 to miasto się rozwineło ? Biedronki dla biedy,apteki dla schorowanych emerytów i rencistów i banki aby zadłużac w złudnych nadzejach kościelnych ten prymitywny lud oraz hipermarkety by mieli gdzie iść po kościele takie babilon skie rozwiązania nowe relikwie mamona i bez perspektyw dla młodych zdolnych co z tąd uciekają.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

Piszesz kmiocicu o przeszłości ,A CZY TY WIESZ kmiotku że takich prawdziwych łomżan jest niespełna 10% ww,większość to przybysze napływowi ,tu w 21wieku ,pozatym to miasto łomżan wygnało za chlebem Ameryka większość ma tam rodziny które wsperają finansowo tu (ja to opisałem jako KROPLÓWKA finansowa co jeszcze jakoś to miasto funkjonuje z dopływu gotówki).Więc znawco wsi ,opisz co dobrego tu widzisz od 2000r. A nie tam twoje farmazony z przeszłości. Fakty < z 13 kościołów ul.sezamkowa ( mnóstwo darmozjadów) 1 jechowa i jedna zielonoświątkowców na ul .Dmowskiego tochę szkół ....gdzie ktoś znajomy pokazał że wykształcenie wyższe z łomży to się śmiali w warszawie że takie to se może i kazali nowe studia zrobić w wawie lub krakowie to znajdzie w kierunkowym dobrą prace.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

Anatol dobrze płatną pracę to daje duże miasto typu W-wa,Poznań,Gdańsk...

A nie \"najlepsza\" uczelnia w Warszawie lub Krakowie,bo po skończeniu tych uczelni to jak wrócisz do Łomży to i tak dostaniesz 2000zł wypłaty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

A tu bardzo ciekawe info z innego portalu (komentarz Jedrzeja)idealnie pasuje do ™system komżyński™ czyli jak bezkarnie ruch...ać ciemny lud w komży....niedziela, 02 grudnia 2018 16:01 Umieszczone przez: Jedrzej Borowy
mylomza takie anty k.lerykalne a do tej pory nic nie naskrobali o naszej gwieździe radiowej dyrektorku z radyjka co to nadzieję w szyldzie ma- panu Tomku Olszewskim co ró cha co popadnie i sprawę w sądzie miał i pozwany był jako przyczyna rozpadu małżeństwa pewnej znanej skrzypaczki.... Czemu cisza??? Czy jest NADZIEJA na artykuł?

Odpowiedz niedziela, 02 grudnia 2018 16:17 Umieszczone przez: nikko
Do wyborców:Proszę nie głosujcie już na panią Krynicką.Sami widzicie co ona sobą reprezentuje.
Dziękuje.

Odpowiedz niedziela, 02 grudnia 2018 16:21 Umieszczone przez: Roks
Jedzrzej Borowy chyba księdzu T.Olsz... nie panu

Odpowiedz niedziela, 02 grudnia 2018 16:29 Umieszczone przez: pionek sklepowy
Gdy malowana robi zakupy sklepy pustoszeją.

Odpowiedz niedziela, 02 grudnia 2018 16:29 Umieszczone przez: JacaPraca
Jasne ciemnylud przed niedzielami robi takie zakupy jak na wojne by sie szykowali taka dobra zmiana

Odpowiedz niedziela, 02 grudnia 2018 16:38 Umieszczone przez: Bolesław D.
Jedrzej jak powiedziales A. to powiedz do tych owiec cos wiecej B.inga? Bingo. Taka gra jak o...lszewiak kogo i gdzie r...u...cha cha cha. Czy rozpadło się to małżenstwo? I co tam z ta sprawa .....info...rmuj ciemny lud w komży

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: System komżyński

A tu kto tym wszystkim kręci ,i szukają sposobu jak wyciszyć...– Będą zeznawać też inni księża z parafii łomżyńskiej – zapowiada ks. Stanisław D.

– Dlaczego z owym oczyszczeniem ksiądz czekał tak długo? – zapytaliśmy.

– Dojrzało to we mnie – wyjawił nam ks. Stanisław. I zaprzeczył, by oskarżenia o łapownictwo, kierowane pod adresem ordynariusza diecezji łomżyńskiej, miały jakikolwiek związek z ostatnimi wydarzeniami (ks. Stanisławowi odebrano probostwo, dostał nakaz opuszczenia plebanii i nałożono nań suspensę – przyp. red.).

Listy z okupowanej plebanii

Ks. Stanisław D. urodził się w 1952 roku, wyświęcony został w 1981 roku. Pochodzi z Augustowa, ale ma podwójne obywatelstwo: polskie i amerykańskie. W Stanach przebywał przez 15 lat, był tam kapelanem w szpitalach. Po powrocie do Polski objął parafię w Bokinach koło Białegostoku. W 2004 roku, po buncie parafian w Bokinach, ks. Stanisław przyszedł do Krysiak. Tu także parafianie byli z niego niezadowoleni i zażądali odwołania proboszcza. Kuria, po kilku głośnych protestach (o czym obszernie pisaliśmy w Tygodniku), żądania parafian spełniła. 3 marca 2007 roku administratorem parafii Krysiaki został mianowany proboszcz parafii Myszyniec, ks. kan. Zbigniew Jaroszewski. Tego samego dnia kuria ogłosiła bezterminowy urlop ks. Stanisława. Nowego proboszcza parafianie z Krysiak doczekali się w sierpniu – funkcję tę pełni ks. Mirosław Teofilak. Jednocześnie ks. Stanisław otrzymał nakaz wyprowadzki z dotąd zajmowanej plebanii. Nie usłuchał, co prawdopodobnie bezpośrednio skutkowało nałożoną na niego 28 września minionego roku suspensą. Tym samym ks. Stanisław został pozbawiony uprawnień i dochodów wynikających ze stanu duchownego. Były proboszcz Krysiak nadal jednak mieszka na plebanii… i pisze listy.

Biskup kontra CBA

Ks. Stanisław D. twierdzi, że wszystkie jego nieszczęścia mają jedną przyczynę.

– Bo w odpowiednim momencie nie wręczyłem ordynariuszowi diecezji łomżyńskiej łapówki – mówi. Zresztą nie tylko mówi. Również pisze. W listopadzie minionego roku były proboszcz parafii Krysiaki zawnioskował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego „o zatrzymanie ks. Biskupa Stanisława Stefanka, ordynariusza diecezji łomżyńskiej, jako równego obywatela Rzeczpospolitej Polski, zobowiązanego do przestrzegania prawa”.

Ks. Stanisław oskarżył ks. biskupa o przyjmowanie i wymuszanie łapówek. Wyznał przy tym, że za parafię w Bokinach zapłacił biskupowi tysiąc dolarów, a za parafię Krysiaki – 5 tys. zł. „Kościół w Polsce jest bardziej skorumpowany niż instytucje świeckie, co jest przestępstwem i gorszeniem dla ludzi oraz hańbą dla biskupa, który łapówki bierze. Dlatego też należy zwalczać ten groźny proceder, więc chce w tej sprawie szczegółowo zeznawać i jestem przekonany, iż wielu innych księży (..) też zechce w tej bulwersującej sprawie zeznawać, aby oczyścić z łapownictwa Kościół Katolicki w Polsce” – napisał ks. Stanisław D.

CBA przekazało sprawę do Prokuratury Okręgowej w Łomży. Ale CBA nie było jedynym adresatem doniesień ks. Stanisława. Obszerne relacje dotyczące kościelnej korupcji skreślone ręką ks. Stanisława trafiły także do mediów i hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Ks. Stanisław zapewnił nas przy tym, że wszystkie materiały do wiadomości otrzymał także ks. biskup Stanisław Stefanek.

– Ale żadnego odzewu od biskupa do tej pory nie miałem, nawet telefonicznego – mówi były proboszcz parafii Krysiaki.

Ukarany dla przykładu

W trzech kolejnych pismach, z października, listopada i grudnia ubiegłego roku ks. Stanisław D. pisze, że ordynariusz diecezji łomżyńskiej od wielu lat wymusza łapówki za parafie i za tytuły kościelne. Twierdzi też, że wymuszeń było wiele, ale, jak dotychczas, księża milczeli ze strachu przez represjami ze strony władz kościelnych. Ks. Stanisław ową zmowę milczenia postanowił przerwać. I od razu, jak twierdzi, spotkało się to z reakcją.

– Kiedy zacząłem o tym głośno mówić, ks. biskup wydał polecenie wymiany zamków w kościele w Krysiakach, abym nie miał do niego wstępu. Od tamtej pory, tj. od 5 kwietnia 2007 roku, jestem zmuszony Msze św. odprawiać w plebanii na stoliku – twierdzi.

Wśród represji, jakie go spotkały za ujawnienie rzekomego łapówkarstwa, ks. Stanisław wymienia także suspensę i pozbawienie wszelkich dochodów. Nie oddane mu zostały także prywatne pieniądze, które, jak twierdzi, zainwestował w parafię w Krysiakach (nieco ponad 65 tys. zł). „Błagam o pomoc w zmobilizowaniu Jego Ekscelencji ks. Biskupa o przeniesienie mnie na inną parafię i zaprzestanie znęcania się nade mną i innymi księżmi w diecezji oraz moją schorowaną 82-letnią mamą i gospodynią, które od kilku lat zamieszkują razem ze mną, ponieważ nic złego nie zrobiliśmy. Z przerażeniem stwierdzam, że Jego Ekscelencja w sposób ewidentny zmusza mnie od miesięcy do rezygnacji z kapłaństwa jako 55-letniego człowieka po przebytym zawale z 26-letnim kapłaństwem lub oczekuje na większą łapówkę” – te błagania pochodzą z listu wysłanego do hierarchów Kościoła Polskiego.

Los kierowany łapówkami

Ks. Stanisław uważa, że wszystkie jego nieszczęścia to wynik sprzeciwu przed daniem trzeciej z kolei łapówki. „Jestem pewien, że gdybym zawiózł biskupowi kopertę z co najmniej 20 tys. zł, to byłoby dawno przeniesienie i nie byłoby suspensy, ale sumienie mi nie pozwala” – pisze w liście do Episkopatu.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0