czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Inwestycje w Łomży

Jak w temacie: wybieram się w piątek wieczorem do Warszawy. Czy mogę się z kimś zabrać?
Z powrotem będę jechać w niedzielę i też chętnie komuś dorzucę się do paliwa:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

Witaj. Mniemam, że to server WoW`a. Nie chcę być nie miły, ale gdy brać pod uwagę przeznaczenie ww sprzętu, nie kwalifikował bym go do żadnej klasy. Może wyjaśnię :

Procesor - w grach typu MMO, już przy liczbie graczy oscylującej w okolicach 100 online, komputer przetwarzać musi niebotyczne ilości danych tj ; lokalizacje wszystkich graczy jak i mobów, itemów, wszystkie wbite levele, questy, jak i te same itemy i questy oddzielnie dla każdego gracza - są to dziesiątki milionów wpisów tekstowych ktore procesor musi przemielać na bieżąco. (obecny procesor na dziś dzien nie jest wystarczający nawet do uciągniecia co bardziej wymagających gier)
Dysk - jw. ze względu na ciągłą pracę określonych sektorów istnieje spore ryzyko utraty danych - nie bez powodu profesjonalnie do takich celów używa się dysków RAID - są to dyski o ograniczonej pojemności - jednak że z automatyczną kopią całej zawartości, na blizniaczym dysku.
Internet - Z takim łączem problemy zaczną się nie pozniej jak w przypadku procesora tj. przy ok 100 online, możliwe, że już przy 50 zaczną się tzw. "lagi". Osobiscie zawsze przliczałem, oczywiscie dając delikatny zapas przepustowi, 1mb na 1 gracza. (wykonaj speedtest, jestem pewien, że nie osiągniesz więcej jak 6mb rzeczywistego przepustu - generalnie ISP oszukują ludzi, bez różnicy czy to netia, vectra czy cokolwiek innego)

Zajmowałem się serverami mmo - głownie l2 - z wielotysięcznym online`em. Najsłabszą maszyną z którą przyszło mi pracować był host o 2 procesorowej płycie Quad Core 3.0 12Gb Ram`u i 3ch dyskach 100Gb na Raidzie z łączem 100mb. Możesz mi wierzyć na słowo, dla uciechy graczy koniecznym wręcz jest skorzystanie z hostingowych usług i maszyny za minimum 300zł miesięcznie, gdyż sprzęt w pełni wydajny do takiego celu jest poprostu nie osiągalny z poziomu kieszeni zwykłych szaraczków jak my.
Komputer który ww. śmiało wystarczy Ci do kodowania, testowania wprowadzanych nowości, czy do zabawy w gronie kilkunatu, być może kilkudziesięciu kolegów. Jednak z uwagi na dobro ew. graczy ktorych udało by Ci się pozyskać, zastanów się, czy warto.

Jeżeli planujesz szybko modernizować sprzęt, na początek polecam skusić się na platforme AMD, nie dużym kosztem będziesz w stanie zaopatrzyć się w 2 procesorową płytę 2x 4 rdzenie, 16Gb RAM i jakiś porządny dysk - najlepiej dwa, jeden na bazę danych, drugi na server sam w sobie - wystarczą 2 stu gigowe raidy. Bez problemu powinieneś zmieścić się w ok 3 tysiącach złotych.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

Cleric z wirtualnymi postaciami nie rozmawiam:)





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

Mrauuu ta wypowiedzi z 16-11-11 10:56 jest po prosu wklejka.


http://wykurw.pl
Nie mam nic do zaoferowania kobiecie
http://wykurw.pl/index.php/nie-mam-nic-do-zaoferowania-kobiecie/

Opublikowane 16 sierpnia 2011.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

Indar, a co powiesz o Carcassonne? Jak wypada na tle pozostałych w swojej klasie? Grałem raz w nią i nie wiem, czy są lepsze czy nie. Cały czas myślę czy jej nie kupić, czekam, aż będzie dużo polskich dodatków i kupię hurtem:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

oj ja tez byłem tam dawno temu, w końcu stary jestem straszliwie, ale urokliwe miejsce muszę przynać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

no mnie się smutno zrobiło bardzo :(, pewnie to spoko gościu jest, ja też tak dawniej o sobie myślałem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

:D:D
mi chodziło, że miło w sensie wspominania, a nie wspominania czego :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inwestycje w Łomży

a raczej kogo :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org