sobota, 06 czerwca 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gaweł zapuszkowany

Poseł PO Stanisław Gawłowski decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.https://wiadomosci.onet.pl/kraj/stanislaw-gawlowski-aresztowany-na-trzy-miesiace/r5xnn00
...sądzę, że Gaweł może być umoczony w korupcję, a platfusy zbyt POchopnie go bronią i stracą na tym wizerunkowo...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

A oni mają jeszcze jakiś wizerunek?

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

Haha. Trafne pytanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

paplik, pojebało cię?
Zakładasz takie tematy z podtekstem, że ktoś już winny przed wyrokiem sądowym ?
Toż, to woda na młyn tej pisiej trzody, już dwa kundle się odszczekały :)
Zamiast tępić chwasty na każdym kroku, dostarczasz im pożywki.
Teraz nakręcają sprawę, a co będzie , jak za kilka lat po prawomocnym wyroku okaże się że to była zemsta polityczna i pomówienia ?
Ktoś, coś bąknie, drobne przepraszam, szkody wizerunkowej nie da się już odrobić.

PS:
pamiętasz pomówienia Cimoszewicza jak walczył o prezydenturę, mendy zniszczyły chłopa :
Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Jarucka działała z wyrachowaniem, manipulowała opinią publiczną i naraziła na szwank dobre imię Cimoszewicza. Według sądu, motywem byłej asystentki byłego szefa MSZ \"mogła być\" chęć zemsty za ignorowanie przez Cimoszewicza jej próśb o załatwienie pracy ...

... a Koguta , tak broniłeś i cieszyłeś się, że pisowska zgraja nie zgodziła się w Sejmie na areszt tego aferzysty .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

Wszystko oparte na zeznaniach działaczy PiS , prokuratura nie posiada ani jednego twardego dowodu wobec jego osoby.

Wszystko jest oparte o zeznania trzech działaczy. Wszyscy związani z PiS-em, wszyscy stojący pod zarzutami, a jeden z nich, już po zakończonym procesie, a przed odsiadką - przekonywał. - Wszyscy posiadający interes własny, żeby złagodzić im wyrok, bo wystarczy obciążyć posła opozycji, a tak właśnie to w tej chwili wygląda - powiedział polityk PO.

Najważniejsze zeznania, które mogą stać się gwoździem do trumny byłego wiceministra złożył Krzysztof B., przedsiębiorca z Darłowa, a dziś mały świadek koronny.

Krzysztofa B. w Darłowie wszyscy dobrze znają. - Miał jakiś biznes na plaży, prowadził sklep z ciuchami, tu w Darłowie. Później poszedł w biznesy takie już wyższe i znalazł innych kolegów. Mała miejscowość, to my tu nie robimy dużych biznesów - mówi zachowujący anonimowość urzędnik z Darłowa.

Według zeznań Krzysztof B. miał wręczyć Gawłowskiemu 170 tysięcy złotych łapówki.

- Miałem przyjąć łapówkę od członka PiS-u, o którym inni członkowie PiS-u piszą, że on jest zaangażowany w kampanię wyborczą PiS - zwraca uwagę Stanisław Gawłowski.
Chodzi o dokument podpisany przez członków lokalnych struktur PiS z Darłowa. Bronią w nim aresztowanego w 2013 roku Krzysztofa B. List adresowany jest do polityka tej partii, obecnie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

- Krzysztof B. był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Był kierowcą, nazwijmy to \"nadwornym\" Czesława Hoca, wówczas takiego barona koszalińskiego, pisowskiego, teraz europosła.

CZYŻBY BYŁ TAK GŁUPI ABY DAĆ SIĘ KUPIĆ CZŁONKOWI PiSu ZA PARĘ GROSZY ?


Kto mógł przewidzieć wynik wyborów. Łapówka miała być w zamian za przychylność w przyszłych, organizowanych przez zachodniopomorski wydział melioracji przetargach. Miała być wręczona wiceministrowi w nieustalonym dniu 2011 roku. Miało to być tuż przed wyborami i nie było oczywiste, że wygra w nich Platforma Obywatelska. - Dać wiarę wyjaśnieniom podejrzanego, który twierdzi, że w czasie kampanii wyborczej, jako członek Prawa i Sprawiedliwości wpłacał na kampanię Platformy Obywatelskiej, po to żeby korumpować pana Gawłowskiego na wypadek jego przyszłego ministrowania po wyborach, to jest absurd. Kto mógł przewidzieć wynik wyborów w 2011 roku, jeżeli sondażownie nie potrafiły tego przewidzieć - mówi Roman Giertych, pełnomocnik Stanisława Gawłowskiego.

Może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary
Krzysztof B. w związku z korumpowaniem dyrektora Zarządu Melioracji w Szczecinie został zatrzymany w 2014 roku. O udziale Stanisława Gawłowskiego przypomniał sobie jednak dopiero dwa lata później, już po objęciu prokuratury przez Zbigniewa Ziobrę.

Za swoje nowe zeznania może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.( do tej pory siedzi ). Krzysztof B. miał wielokrotnie powoływać się na znajomość ze Stanisławem Gawłowskim.


Miał zażądać zegarków
Stanisława Gawłowskiego swoimi zeznaniami obciąża także były wicedyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Łukasz L. Łukasz L. zeznał, że w 2011 roku Gawłowski zażądał od niego dwóch zegarków za utrzymanie pracy w instytucie. Z nieznanego adresu mailowego miał wysłać wybrany model z dopiskiem \"razy dwa\". ( ... nieznanego ?) Gawłowski faktycznie ma zegarek tej marki, ale kupiony cztery lata wcześniej, na co ma stosowny rachunek. Jest też to zupełnie inny model niż ten, którego szuka prokuratura.

Bohaterowie układu w IMGW Łukasz L. i jego zwierzchnik dyrektor Mieczysław O. to główni bohaterowie układu w IMGW rozbitego przez ABW. Prokuratura oskarża ich o udział w wyprowadzeniu z instytutu ponad miliona złotych i wzięcie ponad 800 tysięcy złotych łapówek. - Zarzuty przedstawiono 19 osobom. Przedstawiono łącznie ponad 140 zarzutów popełnienia przestępstw - informuje prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jeszcze do niedawna profesor Mieczysław O. był doradcą Jana Szyszki. Gawłowskiemu udało się odnaleźć zdjęcie, na którym profesor ma zegarek bliźniaczo podobny do tego, jaki miał być łapówką dla posła. Wieloletni dyrektor instytutu Mieczysław O. traktował IMGW jak swój prywatny folwark. Od blisko roku jest tymczasowo aresztowany. - Polecał wypłaty z kasy instytutu w celu zakupu biletów lotniczych na loty jego i swojej żony. Polecał, bądź zatrudniał osoby, które następnie dzieliły się z nim znaczną częścią wynagrodzenia, a także przyjmował od podległych pracowników korzyści majątkowe w postaci części premii, jakie oni uzyskiwali w związku z pełnioną pracą - tłumaczy prok. Łapczyński.

Nagrana rozmowa W 2013 roku Łukasz L. potajemnie nagrywa rozmowę przy kolacji z dyrektorem i jednocześnie partnerem. Jako pierwszy stenogramy z tej rozmowy opublikował \"Newsweek\". Większość rozmowy poświęcona jest temu, jak nie wykonać polecenia Gawłowskiego, który polecił zwolnić Łukasza L. Dziwi fakt, że przez dwie godziny kochankowie nie wspominają o zegarkach, które mieli wręczyć dwa lata wcześniej. - Nadal są problemy z Gawłowskim, który nadal chce go (Łukasza L.- red.) zwolnić. Jego głównym celem - tak może się wydawać z tej rozmowy - jest doprowadzenie do usunięcia tego człowieka z tej państwowej instytucji. Więc co, łapówka nie zadziałała, czy była za mała? Ale to też w tej rozmowie się w żaden sposób nie pojawia. Rozmowa jest prywatna, toczy się gdzieś przy alkoholu, wieczorem, przy kolacji, wiec rozumiem, że w takiej sytuacji, kiedy druga strona nie wie, że jest nagrywana, to raczej się rozmawia w sposób otwarty - zauważa Michał Krzymowski z \"Newsweeka\".

ZEMSTA PEDAŁÓW !

ZA ODPOWIEDNIE ZEZNANIA I TEN OD ŁAPÓWKI - aresztowany w 2014 roku ,który dopiero po dwóch latach odsiadki sobie nagle o tym przypomniał, ciekawe co go powstrzymywało wcześniej przed denuncjacją \"wspólnika od łapówek \" , a jednak i przeciwnika politycznego ? - teraz I PEDAŁY od zegarków - MOGĄ WYJŚĆ WCZEŚNIEJ Z WIĘZIENIA .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

sprawa Cimoszki i Gawła są niePOrównywalne, zdaję sobie sprawę również z tego, że Felliksgniew Ziobrzyński używa prokuratury i służb jako narzędzia do walki o głosy wyborcze, jednak niektórzy POlitycy, szczególnie oPOzycji sami mu to ułatwiają...
Kogut miał być ofiarą złożoną na ołtarzu w celu usprawiedliwienia ścigania notabli z oPOzycji, a że od lat jest z Feliksgniewem Ziobrzyńskim skonfliktowany, zatem ten drugi chciał upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, czyli POłączyć osobistą zemstę z uwiarygodnieniem bezstronności w kolejnych sprawach...
sprawa Gawła (została wszczęta jeszcze za POprzednich nierządów) wygląda jednak POważniej niż przedstawia ją on sam i jego środowisko, a Giertych na niej może stracić reputację, oto bowiem jeśli prokuratura udowodni procesowo zakup apartamentu na POdstawionych teściów pasierba (akt notarialny znaleziono u Gawła) to reszta obciążających go zeznań, przynajmniej w części, stanie się także wiarygodna i kilkuletni wyrok jest jak w banku, zatem radziłbym kierownictwu platfusów wstrzymać się z jego bronieniem jak Częstochowy, bo czarna owca znajdzie się wszędzie, ale nie wolno takiego czegoś bronić i tolerować...
wydaje się, że jeszcze ten sąd w Szczecinie nie został przez Ziobrzystów spacyfikowany, zatem ufam w trafność jego orzeczenia...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

\"\"W ocenie sądu zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G. zarzucanych mu przestępstw\" - poinformował dziennikarzy w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.\"\"

Link:http://fakty.interia.pl/polska/news-wyjasnienia-sadu-w-sprawie-aresztu-dla-stanislawa-gawlowskie,nId,2569819Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

Ciekawe jak to się stało, że pan Sobiesiak wybudował wyciąg narciarski w Zieleńcu na terenie parku narodowego za zgodą Ministerstwa Ochrony Środowiska (podobno po czasie). Czy przypadkiem wtedy pan Gawłowskie nie był w ministerstwie? Pan Sobiesiak to kolega pana Schetyny, pan Gawłowski też kolega Schetyny. Taki czysty przypadek?

Może to dlatego dzisiaj Schetyna tak broni Gawłowskiego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

11 godzin posiedzenia sądu mogą świadczyć o rzetelnym POdejściu-zbadaniu jak również na przepychanki i zakulisowe naciski odgórne..., mało kto o tym wie, natomiast nie zdziwiłbym się, że zarzuty nie mają wystarczających POdstaw, jak tego, że Gaweł jednak POłakomił się na korzyści...
wątpliwości jest wiele bo sędzina orzekła, że miała za mało czasu (11 godzin rozprawy!) i jakby przyklepała areszt na wyrost oraz to, że: \" W zeszłym roku, kiedy prokuratura stawiała zarzuty dla byłego zarządu ZCh Police, dwie instancje sądu w Szczecinie nie zgodziły się na areszt - mówił Sławomir Neumann. - Teraz ci sędziowie są ciągani po przesłuchaniach.\" Może to być zatem efektem nacisku wszak sądy są w trakcie kadrowej wymiany na POsłusznych PiSlamistom zamiast na niezawisłych i niezależnych, PO to przecież robili SKOK na wymiar niesprawiedliwości, zobaczymy co POstanowi trzy osobowy skład odwoławczy

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

Pan Sławomir Neumann pewnie przygotowuje już bajeczkę o sądach, bo niedługo i im się zajmą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

to.ty4
...o jakiej ty bajeczce świętuszysz, przecież faktem jest, że sędziowie, którzy w tym samym Szczecinie odmówili aresztu dla prezesów ZCh teraz są ciągani na przesłuchania, czy to nie jest forma nacisku na POzostałych, że odmowa sPOtka się z represją tym bardziej, że teraz sądy będą przeobrażane w PiSlamskie trybunały kapturowe, zatem nie wszyscy muszą się załapać na stanowiska...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

A ty nie bierzesz pod uwagę, że tamci sędziowie może i powinni być ciągani na przesłuchania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gaweł zapuszkowany

Moja kobieca intuicja podpowiada mi , że tym razem nie da się uniewinnić na telefon.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0