sobota, 25 maja 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
J.PIŁSUDSKI - idol prawicy ... nie był Polakiem-katolikiem

J.PIŁSUDSKI - idol prawicy ...

]Piłsudski nie był Polakiem-katolikiem

Mało osób jednak wie, jak wyglądały prawdziwe poglądy Józefa Piłsudskiego na wiarę katolicką.
Tożsamość religijną Józefa Piłsudskiego przybliżył polskim czytelnikom w książce pt. \"Piłsudski a religia\" ksiądz Józef Warszawski – żołnierz Powstania Warszawskiego z zgrupowania Radosław i kapelan antykomunistycznej emigracji.
Ksiądz Warszawski opisał jak Józef Piłsudski wyrzekł się wiary katolickiej i został członkiem kościoła ewangelicko-augsburskiego. Był już wtedy dojrzałym mężczyzną mającym 31 lat. Wyrzeczenie się katolicyzmu poprzedzone zostało długim okresem przygotowania katechetycznego do konwersji.

Po wyrzeczeniu się katolicyzmu Piłsudski 15 lipca 1899 pojął za żonę rozwódkę Marie Juszkiewicz z domu Koplewską. Ślub został zawarty w kościele ewangelicko-augsburskim.

W 1917 roku kochanką Piłsudskiego została jego towarzyszka partyjna Aleksandra Szczerbińska. Z kochanką Piłsudski miał dwie nieślubne córki. Po śmierci żony (17 sierpnia 1921) Piłsudski zawarł 25 października 1921 ślub w Kościele katolickim (Aleksandra należała do Kościoła katolickiego).

Piłsudski traktował kwestie wiary z lekceważeniem, nie przejawiał zainteresowania religią. Nie był przywiązany do dogmatów. Pomimo, że był luteraninem żywił sentyment do Matki Boskiej Ostrobramskiej. W czasie I wojny światowej w rozmowie z Hallerem deklarował swoją bezwyznaniowość i ateizm.

Nie było w tym nic dziwnego, ponieważ Piłsudski był przedstawicielem subkultury socjalistów deklarujących swoją pogardę dla religii i kościoła (na łamach wydawanego przez siebie pisma „Robotnik” uznawał za brata w idei Augusta Babla, który głosił, że popiera socjalizm czyli demokrację w polityce, komunizm w gospodarce i ateizm wobec religii). Partia Piłsudskiego PPS była organizacją ateistyczną, antyklerykalną i zwalczającą Kościół katolicki.

W 1926 Piłsudski obalił demokratyczne władze Polski podczas zamachu majowego. Plany zamachu były doskonale znane komunistom, międzynarodowej finansjerze i Niemcom, a zamach majowy współorganizowała masoneria w łonie piłsudczyków. Dzięki zamachowi Piłsudskiego władzę w II RP przejęli masoni. Piłsudski przed I w.ś. wspierał rozwój masonerii w organizacji Strzeleckiej.

Wyrazem masońskich porządków po przewrocie majowym był dekret prezydenta Mościckiego, który usuną z orła (będącego godłem Polski) krzyż i uzupełnił go masońskimi gwiazdami. Po zamachu na rozkaz Piłsudskiego torturowano jego przeciwników politycznych w Berezie Kartuskiej, w tym narodowców późniejszych bohaterów w walce z Niemcami, komunistyczną Rosją i bezpieką.

Piłsudski wierzył, że jego duchem opiekuńczym jest Napoleon (Napoleon wspierał masonerię, a masoneria Napoleona darzyła kultem). W obozie piłsudczyków krążyły legendy, że w Belwederze Piłsudskiego prześladowały złośliwe duchy. Przerażony widziadłami Piłsudski wielokrotnie do duchów miał strzelać.

Józef Płlsudski nie nawrócił się również na łożu śmierci. Wezwany ksiądz Korniłowicz ostatniego namaszczenia udzielił najprawdopodobniej już zwłokom Piłsudskiego. Współpracownicy Piłsudskiego (wszyscy masoni) wezwali za późno księdza, by uniemożliwić spowiadającemu się marszałkowi zdradę tajemnic sanacji.

Arcybiskup Sapieha był przeciwny pochówkowi Piłsudskiego na Wawelu. Wieniawa-Długoszowski po śmierci Piłsudskiego nakazał zaś luterańskiemu pastorowi by nie robił trudności w zorganizowaniu katolickiego pogrzebu marszałka.

W dniu śmierci Piłsudskiego święta siostra Faustyna Kowalska miała widzenie że dusza możnego człowieka który właśnie umierał trafi na jakiś czas do piekła gdzie będzie cierpieć męki piekielne.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: J.PIŁSUDSKI - idol prawicy ... nie był Polakiem-katolikiem

Aleś to zerżnął ...należałoby dodać ,że chrztu na protestantyzm udzielił Kacper Mikucki]
pastor urzędujący w Łomży w tym obecnie odrestaurowanym Domku Pastora...jako
Łomżanin warto o tym pisać ...co do pochodzenia to Piłsudski był Żmudzinem , co
do jego widzeń to raczej składałbym to na karb c2h5oh , jednak moim skromnym
zdaniem o Marszałku co wywalczył nam Wolność powinno się pisać dobrze albo wcale...

...i dlatego ma bohaterskie karty w swoim życiorysie, obok POnurych, kiedy na starość skłaniał się ku bałamutnemu kościołowi Rzymskiemu...

Jeśli masz do dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź

Należy to zrozumieć ...bo wraz z wiekiem wszyscy w tym kierunku się skłaniają he he he

Trochę podobne do ryżawego. Ten też pognał po ślub kościelny kiedy ofiarował się nasz kraj niszczyć. Pewnie i w tym przypadku podług instrukcji działał.

alkoholu, czyli uważasz, że na starość głupieją ?
... ty masz ponad 60ątkę :)

Mam trutniu 52 latka i ostatnio muszę cię zmartwić odmłodniałem he he he

Piczka innym truteń wiek liczy jak sam ma 60 tkę, to się nazywa debilizm...

Kasia

Wam tu w komży kury szczać prowadzać, bić ku...vy i złodzieji, kościół bieże nie kwituje żada więcej jak w komży park z kręgami w betonie (chyba dla kosmitów) księża i biszopi z komży na księżyc uprawiać symonię. Naród wspaniały lecz ludzie skur...ieni. Józef Piłsudski był prawdziwym patryjotą okres dwudziestolecia Polski był wspaniały.....Bo ni z tego ni z owego mamy Polskę na pierwszego.
Bodaj że z czasem trzeba będzie cokolwiek w program (PPS) wprowadzić gwarantującego Żydom pewne prawa w owym raju polskim. (…) w tym znaczeniu, że w program można by wprowadzić punkt w postaci uchwały zjazdowej mówiącej specjalnie o Żydach, jako że mogą sobie w przyszłej Polsce zostać Żydami, jeśli im się to podoba i jako że będziemy bronili ich praw jako narodowości. No, ale to przyszłość.
Opis: w liście z lutego 1902 do Kazimierza Kelles-Krauza.
Źródło: Timothy Snyder, Nacjonalizm, marksizm i nowoczesna Europa Środkowa. Biografia Kazimierza Kelles-Krauza, tłum. Marta Boguta, Warszawa 2011.
Bramy przepastne śmierci dla niektórych ludzi nie istnieją. Świadczą o prawdzie wielkości takiej, że prawa wielkości są inne, niż prawa małości. (…) W imieniu Rządu Rzeczypospolitej polecam panom odnieść trumnę Juliusza Słowackiego do krypty królewskiej, bo królom był równy.
Opis: przemówienie podczas ceremonii złożenia trumny z prochami Słowackiego na Wawelu.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.
Źródło: dedykacja dla „Żołnierza Polskiego”, 24 grudnia 1918.
Był cień, który biegł koło mnie – to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle. Cieniów takich było mnóstwo, cienie te otaczały mnie zawsze, cienie nieodstępne, chodzące krok w krok, śledzące mnie i przedrzeźniające. Czy na polu bitew, czy w spokojnej pracy w Belwederze, czy w pieszczotach dziecka – cień ten nieodstępny koło mnie ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nieszczędzący mi niczego, co szczędzić trzeba – rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie; ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów – to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie; ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nie-szczęścia, zwycięstwa i klęski. (…) Ta szajka, ta banda, która czepiała się mego honoru, tu zechciała szukać krwi. Prezydent nasz zamordowany został po burdach ulicznych obniżających wartości pracy reprezentacyjnej, przez tych samych ludzi, którzy ongiś w stosunku do pierwszego reprezentanta, wolnym aktem wybranego, tyle brudu, tyle potwornej, niskiej nienawiści wykazali. Teraz spełnili zbrodnię

Anatol M.

Brawo Anatol...

to zezowaty spiczak jest potomkiem tego cienia.

"Bo nie jest światło, by pod korcem stało."
Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba.
"Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić." - Ronald Reagan

Andrzeju Piotrowski vel Autor: c2h5oh,
... na 52 latka , to strasznie staro wyglądasz, mój dziadek lepiej się trzyma :)
dużo lepiej wygląda i ma trzeźwiejszy umysł :
... może to skutek nadużywania alkoholu u ciebie ?

... link do \" mordy\" alkohola - Andrzeja Piotrowskiego :
[URL]http://wolnosc24.pl/2017/05/13/protest-pod-ambasada-egiptu-ludzie-przyszli-zeby-oddac-hold-zmarlej-polce-video/]/URL]

... tak wygląda 52-letni dziadek ?
- toć ty chłopie , pomijając aparycję, masz mordę spuchniętą od alkoholu,
bebech chłapacza piwa i posturę gnoma :)))

Wywiad z panem Andrzejem Piotrowskim z Łomży, forumowym Autorem: c2h5oh

https://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=395368&t=395358

Katolik czy nie dzięki takim ludziom jak Piłsudski możecie szczekać na tym forum po polsku a nie pa ruski czy po niemiecku możecie opluwać partię która doszła do władzy w demokratycznych wyborach obrażając ludzi którzy oddali na nią swój głos.
Możecie donosić na swój własny kraj......

Wszystko dzięki takim ludziom jak Piłsudski.

A co wy robicie ?
Pierdzicie w fotele i plujecie na wszystko. Jaka by partia nie doszła do władzy jakiego by prezydenta nie wybrano. Ciekawe ilu z was poszło na wybory?

nikt nie odbiera Piłsudskiemu zasług dla niePOdległości, wręcz przeciwnie, doceniamy także antyklerykalizm przez niego wyrażany oraz permanetną walke z oszołomstwem kato-prawicowym i faszo-narodowcami np. z Dmowskim, którzy także dziś POdnoszą swój parszywy łeb....
nikt nie odmawia kaczej partii prawa do nierządów i nie kwestionuje wygranych wyborów, jednak ze stanowczym sprzeciwem całego świata cywilizowanego musi spotkać się znaczne przekraczanie mandatu, bo nie wolno/nie mają prawa PiSlamistom zmieniać ustroju konstytucyjnego, likwidować instytucje niezależne i stojące na straży demokracji i wolności..., do tego niezbędne jest znacznie większe POparcie w POstaci tzw. parlamentarnej większości konstytucynej...
nie ma mowy o żadnym donoszeniu na kraj, a działania POdejmowane w organach Europejskich, których Polska jest równoprawnym członkiem, są wymierzone w karygodne działania PiSlamskiego nierządu, które stoją w jaskrawe sprzeczności z zobowiązaniami jakie kraj nasz POwinien przestrzegać, a które PiSlamiści totalnie olewają...
tak samo na krytykę, a nawet na obelgi zasługują ci wyborcy-PiSlamiści, którzy wbrew oczywistym faktom, ślepo POpierają reżim JarKacza, stając się de facto współprawcami szkodzenia POlsce i POlakom, jak np. niegdyś ci, którzy głosowali na Hitlera, albo na PZPR...

Dziwne że cywilizowany świat nie ingerował podczas łamania wszystkiego przez pełowski burdel.
Dziwne tylko dla laików. Gdyż każdy wie że ów cywilizowany świat mając w platfusach usłużne i gotowe na wszystko płazy, tolerował bez mrugnięcia najgorsze poczynania bandy ryżego.
Całkowite ignorowanie społeczeństwa, złodziejstwo na skalę niewyobrażalną, wszelkie najpodlejsze prowokacje i obcałowywanie zadów czołowych unijnych alkoholików. Że o makreli nie wspomnę.

No wygląd jak wygląd ale jak bym miał tak narąbane w pustym łbie to dopiero
byłby problem prawda specu ...

...no i dyżurny PiSlamski kretyn zawsze na POsterunku, na niego zawsze można liczyć, że natychmiast PiSlamskim bełkotliwym wPiSem POtwierdzi moje tezy...

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

190409014858.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0