środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowy Prezydent Łomży?

Kto ma szanse zostać Prezydentem Łomży w wyborach w 2018 roku według Was?

Wiadomo obecny prezydent zna się na wysyłaniu smsów i pozowaniu do zdjęć więc wiadomo, że większych szans mieć nie będzie ;)


Moje wymagania:
- posiada dużą wiedze teoretyczną ale także praktyczną - nie tylko teoretyk
- posiada doświadczenie w zarządzaniu - np. swoją firmą
- posiada już swój majątek a nie dopiero się dorabia- człowiek, który nie idzie do polityki aby się dorobić
-człowiek dojrzały ale dynamiczny - by nie miał mnóstwa kolegów w młodym wieku, którzy są żadni stołków
-człowiek obyty i nie mający problemów z wypowiedzeniem się
- człowiek uczciwy
- człowiek nie bojący się trudnych problemów - nie chowający głowy w piasekJakie są Wasze propozycje ?
Jest ktoś taki ?

W przyszlych wyborach nie glosuje na Pana Chrzanowskiego!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Galimatis łomżyński trwa od lat i ekip przeszłych to wzór na kasę chorych dokładnie przeczytać.......Kasa chorych

Władza jest jak czarna dziura, pochłania wszystkich, którzy znajdą się w jej orbicie. Wystarczy zostać wybranym do zasiadania w wehikule demokracji, by dotrzeć do czarnej dziury władzy. Stamtąd nikt dobrowolnie nie powraca, Będzie tam tkwił dopóty, dopóki jakiś wielki wybuch nie odrzuci go daleko w polityczny niebyt.

Władza wyrasta na budżecie i budżetem się karmi. Budżet to kasa chorych. Chorych na władzę, na przerost ambicji, na próżność. Władza żerując na budżecie wytwarza truciznę. Ta trucizna niewoli umysły ludzi władzy. Zabija odruchy serca. Ludzie władzy cenią tylko jedną wartość, wartość władzy. Wszystkie inne wartości są dla ludzi władzy drugorzędne, przydatne tylko na tyle, na ile mogą być przydatne do utrzymania się w orbicie władzy.

Trucizna władzy niszczy sumienia ludzi, zniekształca im psychikę. Z uczciwych czyni aferzystów, z prawdomównych kłamców, z wrażliwych twardzieli a z honorowych szmatławców. Trucizna władzy oślepia ludzi władzy. Ludzie oślepieni władzą widzą świat prze pryzmat swojej, wyimaginowanej nieomylności. Ludzie władzy wszystko wiedzą najlepiej i są przekonani, że mają na władzę wyłączność.

Władza daje ludziom władzy dostęp do budżetu i prawo do jego podziału. Pierwsze przykazanie dla ludzi władzy brzmi: Dopóki jesteś przy władzy wyciągnij dla siebie z budżetu ile się tylko da. Drugie: Daj trochę kasy tym, którzy podtrzymują cię przy władzy. Trzecie: Głoś wszem i wobec, ze to, co robisz, czynisz wyłącznie dla dobra ludzi, gminy, miasta, kraju. Czwarte: Staraj się jak możesz, żeby pozyskać ludzi mediów, bo media kreują celebrytów, wynoszą na piedestał, ale mogą też wtrącić w przepaść zapomnienia. Piąte: Wyniszcz bezwzględnie wszystkich, potencjalnych przeciwników, szczególnie tych, których nie możesz przekupić i pozyskać na swoje usługi

Anatol M

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Jedyne szanse na wygrana ma obecny prezydent!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

HAHAH ;) Dobre ...

Wpisz jego imię i nazwisko na Youtube i popatrz jakie ma poważanie ;)


SMSy każdy jeden potrafi wysyłać ale robić nie ma komu ;)
Do tego brak odwagi z mieszkańcami porozmawiać ;)

W przyszlych wyborach nie glosuje na Pana Chrzanowskiego!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

A miało być tak ładnie i normalnie jak tenor....a jest g...wno....wygramy wybory wrescie bedzie normalnie w lomzy.....http://www.youtube.com/watch?v=PkUcZ8Wb2nA&feature=youtube_gdata_player

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

jeszcze się taki kandydat nie urodził..., trzeba poczekać na zmieszanie się genów uchodźców z kurpiowskimi...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

podziały polityczne, to jedna tragedia.
Tu aż się prosi ktoś niezależny, kto rozgoni to w pizduu, te całe pseudo patriotyczne towarzystwo PiS i salonowców z PO.
Kiedy ten naród to zrozumie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Wszystkie te Łotry, Anatole itp. to ta sama postać ukrywająca się pod różnymi nazwami. Co jest dobre, to jest dobre. Trzeba pochwalić, a jak złe to zganić. Widzę zdecydowaną różnicę i efekty obecnej władzy Miasta w porównaniu do zarządzających w poprzedniej kadencji. Ktoś jest zazdrosny i pisze byle co. Zakompleksiony Staruch miał czas się wykazać. Nie był doceniony. Teraz za późno. Pozostało tylko prosić o przebaczenie.
Panie Prezydencie i Państwo V-ce trzymać tak dalej. Mieszkańcy Państwa chwalą. W następnej kadencji życzę motywacji w pracy na tym samym poziomie.
Nowy Prezydent, to ten sam Prezydent Pan M. Chrzanowski i jego zastępcy: Pani Muzyk i Pan Garlicki. Powodzenia. Trzymam kciuki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

oj, lekka przesada.
A może zapytać te towarzystwo co mają do powiedzenia w tym temacie?
http://4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=411224&t=411224

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Autor: Magdalena1976

1. Program wyborczy Mariusza Chrzanowskiego

https://www.youtube.com/watch?v=r6OfjDi7IAg

cyt : slowa M. Chrzanowskiego

Po pierwsze gospodarka problem bezrobocia to najwazniejsze zadania do zrealizowania w latach 2014 - 2018. Obecnie jak wiemy bezrobocie jest najwazniejszym problemem miasta.

Mam konkretny program walki z bezrobociem.

koniec cyt;

Czy ten konkretny program walki z bezrobociem juz dziala.

2. Protokół nr XLV/13 z obrad XLV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży,
które odbyły się dnia 27 listopada 2013 roku.

Interpelacja na podstawie protokolu j.w. dla E. Rabczyńskiej – na sesje rady miasta .

- Prosi o odpowiedź, jak wygląda polityka Prezydenta w zakresie likwidacji
bezrobocia. Zauważyła, że Rada z Prezydentem pracują trzy lata, były założenia, że wszyscy będą robić wszystko, aby w mieście zlikwidować bezrobocie, a
okazuje się, że nie ma efektów.

- Prosi również, aby Prezydent przedstawił swoją politykę w zakresie zatrudniania nowych pracowników w Urzędzie Miejskim i jednostkach podległych
Prezydentowi.

koniec cyt.

Radna E. Rabczyńska - juz wie jak Prezydent zatrudniania nowych pracowników w Urzędzie Miejskim i jednostkach podległych Prezydentowi.

Czy pani Rabczynska pracowałaby w MPEC Lomza gdyby nie byla radna. Stracilem wiare w uczciwosc ludzka. Ile kiedys bylo nienawisci. Byl ziec byla synowa byly dzieci radnego. Gdyby nie glosy wyborcow radna Rabczynska z PiS nigdy w zyciu nie otrzymalaby pracy w Cieplowni Miejskiej.

3. MPEC Lomza powalanie na czlonka zarzadu osoby bez doswiadczenia. Pierwsza praca.

4. Konkurs na Dyrektor MOSiR Lomza.

Ile kosztowala opinia prawna Kancelaria Michal Wierzbicki i Wspolnicy.
aby zatrudnic obecnego dyr. MOSiR.

5. Dotacje unine na projekty:
- modernizacja hali targowej
- park Jana Pawla II
- modernizacja kamienic przy ul. Polowej

Ponadto:
Co wynika z konsultacji spolecznych :
- kontynuacja bulwary lomza ,
- modernizacja Starego Rynku - fontana
- czy bracia Kozłowscy powinni zostac patronami ulicy w Łomży

Czy to stracony czas.

6. Podziekujcie radnym PiS bylej kadencji ktorzy wiedzieli kiedys co to jest program oszczednosciow budzetu miasta pilnowali sposobu zatrudniania w urzedzie miasta i spolkach podleglych prezydentowi a obecnie sa statystami na sesjach rady.
Radni PiS bylej i obecnej kadencji :
- Janusz Sławomir Mieczkowski
- Wanda Mężyńska
- Elżbieta Rabczyńska

7. W oparciu o Protokół nr 27/16 z dnia 19 stycznia 2016 r. Komisji Gospodarki Komunalnej w Lomzy. Protokol dostepny na str. BIP http://www.lomza.pl/bip/index.php?wiad=12754
cyt.: fragment wypowiedzi czlonkow zarzadu spolki MPEC- Lomza.

Były również wykorzystywane dotacje unijne na modernizację i przebudowę sieci cieplnych i było to ponad 20 mln. zł, co miało wpłynąć na obniżenie strat ciepła. Prawda jest taka, że straty na przesyle są bardzo duże i sięgają ponad 15 %. Mówi o tym tylko dlatego, że wpływ na te straty mają nie tylko modernizacje sieci, bo tak naprawdę od 10 lat wiadomo, że one nie wnoszą wiele, ponieważ te technologie, które były dawniej, były technologiami lepszymi i np. MPEC Siedlce nie robiło wcale modernizacji, tylko poprawiało dane i osiągnęło poniżej 10 % strat. Na straty ma wpływ nie tylko stan izolacji. Zaniedbania wg niego i wg kolegi Laskowskiego wynikają z tego, że ta sieć nie jest regulowana, jest od 30 lat rozbudowywana i nigdy nie było zrobionej żadnej analizy przepływu. Była budowana z taką myślą, że w perspektywie miasto będzie się rozbudowywało i tak naprawdę ta sieć mogłaby obsłużyć dwie Łomże, co generuje w jakiś tam sposób większe straty. Brak tej regulacji wpływa na to, że nie wiemy, co się w tej sieci dzieje.
Koniec cyt.
Majac na uwadze fakt iz ceny dystrybucji ciepła, podobnie jak ceny wytwarzania ciepła, są taryfami wcałości uregulowanymi przez URE.

Zwracam się z pytaniem;
1. Jaki poziom maks. strat ciepla na przesyle akceptuje URE jako koszty uzasadnione.
2. Jezeli poziom maks. strat ciepla na przesyle jest wyzszy od akceptowanych przez URE kto ponosi koszty.
Z tresci protokolu jw. mozemy dowiedziec się ze MPEC Lomza otrzymal pomoc publiczna na modernizacje sieci cieplowniczej. Na str. Spolka informuje ze 73,7% całkowitej długości sieci cieplnej wysokich i niskich parametrów to rury preizolowane.
Nasuwa się pytanie:
4. Czy w Polsce istnieje jakas odpowiedzialnosc za utrzymanie sieci w odpowiednim stanie technicznym jeżeli z protokolu jw. dowiaduje się o zaniedbaniach.

Dlaczego Prezydent nie dazy do obnizenia kosztow utrzymania budynkow uzytecznosci publicznej np. w ukladzie PARTNERSTWO PUBLICZNO-PRYWATNE.

8. Pogonic te towarzystwo z rady miasta Lomza ktorzy mysla tylko o funkcjach w radzie miasta i wiekszych pieniadzach do prywatnej kieszeni.

cyt: fragment korespodencji radnej PiS Lomza.

Panie Jarku
ma Pan rację tak było w poprzedniej kadencji. Niektórzy przeszli \\\\\\\"metamorfozę\\\\\\\". Pani Bernadeta K. ,Bogumila O., Wanda M. radne nie były w PIS. Kandydowały do RM z listy wyborczej PIS. Jest to wielka różnica.W obecnej kadencji zdradziły PIS i utworzyły swoją koalicję w RM, w zamian otrzymały funkcję w RM, których wcześniej nie miały zasłaniając się przy tym sztucznym uwielbieniem. Taka jest prawda. PIS nie kłamie. Kłamią ludzie, którzy mają tupet i nie maja nic wspólnego z PIS, a podszywają się pod PIS.

koniec cyt.

Rzygac sie chce na te cale towarzystwo. Radny to nie tylko przywileje ale praca sluzba wiekszosci spoleczna poswiecanie swojego prywatnego czasu dla mieszkancow miasta. Jezeli myslisz tylko o dodatkowym dochodzie innych profitach nie kandyduj!. Nikt nikogo nie zmusza do bycia radnym miasta.

Nie !!! Dla Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego

Pozdrawiam tych dla ktorych prawda uczciwosc honor to cechy do nasladowania.

ps. Autor: Magdalena1976 Czekam na odp:Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

jarekducha
Uczepiłeś się grupy radnych i uruchamiasz tę samą płytę. Ale nuda. Nie rozumiem. Uważam, ze lepiej jest, jak działacz zabiera głos, niż inny siedzi cicho lub uprawia krecią robotę. Mieszkańcy dokonają oceny.SPOKO.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Jeżeli chodzi o program wyborczy, to uważam, że Pan Prezydent wybrany w wyborach demokratycznych złoży sprawozdanie. Przedstawi co planował , co zrealizował, a czego się nie udało i dlaczego. Trochę cierpliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Łotr 1- musisz odpocząć. Dobranoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Autor: Magdalena1976

cyt: j,w.

jarekducha
Uczepiłeś się grupy radnych i uruchamiasz tę samą płytę. Ale nuda. Nie rozumiem.

koniec cyt.

odp: W ubieglej kadencji radni PiS ostro atakowali poprzedniego prezydenta. Byl ziec byla synowa byly dziec radnego i wszystko to robili dla dobra mieszkancow w ramach uczciwego zatrudniania w UM i jednostkach podleglych prezydentowi. Gdy PiS z Lomzy dopchal sie do koryta o tym z czym kiedys walczyli poszlo w zapomnienie. Radna E. Rabczyńska - juz wie jak Prezydent zatrudniania nowych pracowników w Urzędzie Miejskim i jednostkach podległych Prezydentowi.

Czy pani Rabczynska pracowałaby w MPEC Lomza gdyby nie byla radna. Stracilem wiare w uczciwosc ludzka. Ile kiedys bylo nienawisci. Byl ziec byla synowa byly dzieci radnego. Gdyby nie glosy wyborcow radna Rabczynska z PiS nigdy w zyciu nie otrzymalaby pracy w Cieplowni Miejskiej.
Jak mozna nazwac ludzi ktorzy kiedys mowia co innego a robia inaczej. Jak dla mnie sa to klamcy ZERA.

cyt : slowa M. Chrzanowskiego

Po pierwsze gospodarka problem bezrobocia to najwazniejsze zadania do zrealizowania w latach 2014 - 2018. Obecnie jak wiemy bezrobocie jest najwazniejszym problemem miasta.

Mam konkretny program walki z bezrobociem.

koniec cyt;

Czy konkretny program walki z bezrobociem dziala. A moze to kolejna bajka. Pewnie dlatego bezrobocie w Lomzy jest powyzej 10%. Prosze o przyklady tego programu moze uwierze. A co bedzie za kilkanascie lat . Czy wiekszosc mieszkancow wyjedzie. Prognozy nie sa obiecujace dla Lomzy. Dlug miasta dzis wynosi ponad 2 tys zl na glowe bez wzgledu na wiek. Wieloletnie Prognozy Finansowe odkladane sa w czasie. Zakladajac czarny szczenariusz iz ilosc mieszkancow bedzie sie zmniejszac wowczas wplywy do budzetu miasta beda rowniez spadac a odsetki od kredytow rosnac . Po tych uninych dotacjach pozostanie kolosalny dlug do splacenia nieuzywane baseny hale sportowe boiska a bulwary porosna mchem.

I jeszcze jeden watek ktory nie zostal wyjasniony. Juz dwa razy pisane byly pisma przez Prezydenta Lomzy do prokuratury w sprawie pomowien przez internautow. Czy nie lepiej bylo zamiescic na portalach 4lomza.pl. mylomza.pl lomza.pl oficjalnej informacji dot. sprawy aby wyjasnic sprawe co bylo klamstwem bo jeszcze dzis moga byc rozpowszechniane plotki.

Prawda uczciwosc honor to wzor do nasladowania.

Nie !!! Dla Prezydenta Mariusza ChrzanowskiegoOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

W Słupsku wybrali sobie tęczowego cyrkowca Biedronia więc może zaprosić do Łomży Korwina-Mikke. Albo kogoś z jego towarzystwa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

A może zaprosimy do Łomży Pana Tuska. Tylko czy na taką prowincję przyjedzie?i za takie grosze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

kibel, zaproś sobie kaczora, toć on wasz i mógłby przyjechać, gdyby nie olewał ciemnego elektoratu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Prezydent Łomży?

Coś się z rana przy....ebał ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


171113112220.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0