środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Zenit
babcia i dziadek co wychowali dzieci, patrzyli na narodziny wnukow, pomagali na starcie swojemu potomstwu, pobudowali domy , przezyli cale zycie i wiele widzieli - ma o wiele wiecej oleju w glowie niz malolat, co ich nazywa "moherowymi beretami" , niewiele widzial, wie tyle ile zje i w dodatku wpatrzony jest w kolorowe pisemka i klamliwa telewizje.
wiec glosuj i zyj jak sobie chcesz, ale daj zyc i glosowac innym tak, jak oni tego chca.
zreszta nie czepiaj sie - oststnio wygrali ci, ktorych popierała tzw mloda i wyksztalcona czesc spoleczenstwa - a jak juz sa przy korycie to maja gdzies swoich mlodych wyksztalconych wyborcow, kaza im wy.. * za granice, rozwalaja i sprzedaja za bezcen zaklady pracy, niszcza, co polskie.
wiec masz mlodziku co chciales - glosuj tak dalej, a zobaczymy czy na stare lata wogóle dostaniesz emeryturkę - skoro ani stazu pracy mial nie bedziesz (bo gdzie pracowac jak nie ma etatow ) , albo te prywatne fimry emerytalne zwane OFE wogóle przestana do tego czasu istniec.
poczytaj sobie w necie - kto stoi za OFE.
i zanim skrytykujesz babcie i postąpisz zgodnie z haslem wyborczym pewnej partii "zabierz babci dowód" - postaraj sie zrozumiec, ze stary nie znaczy głupi i bezwartosciowy.
wiem, ze to cie nie przekona, ale nie wypisuj takich głupot, bo przykro czytac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Ja chce może się przyłączyć do mnie,ale sama musiałaby dotrzeć na alejki do pierwszej ławeczki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Dlatego zapraszam się do przyłączenia sie do naszej akcji " Obudźmy łomżyńska starówkę" już 368 łomżyniaków nas poparło , weż udział w happeningu 2 maja o 12. 00 na starówce, weż ze soba cos do siedzenia i piknikowania , pokażmy że nie zgadzamy sie na uśmiercanie starówki!!!


”…Byłem znowu na rynku i widziałem, z jakim entuzjazmem Żydzi witali Niemców – wspomina Julian Jamróz. – Ci zbaranieli, byli zdziwieni i wściekli…”

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

mala eol- ok ,teraz rozumiem w jakim polozeniu jestes.
oczywiscie w takiej sytuacji nie masz wyboru,pozostaje Lomza.
ale nie badz tak negatywnie nastawiona-byc moze wtedy trafilas po prostu na kiepska zmiane,gorszy dzien....w koncu polozne to tez ludzie, a nie maszyny-moga miec tez jakies swoje klopoty,problemy....

mysl pozytywnie-to jest lepsze niz zamartwianie sie ze cos bedzie nie tak.

jest wiele kobiet ktore,pomimo ze Lomza nie cieszy sie tak dobra opinia ,rodza tu i sa zadowolone.
wiele zalezy od nas samych i naszego nastawienia-czasami to bardzo duzo daje,czasami troche mniej,ale zawsze pomoze.
zycze wszystkiego dobrego i badz dobrej mysli !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

nie znasz tamtych czasow.
wcale nie bylo mozna wybudowac domu za jajka - moi starzy pobudowali dom wielkim wysilkiem, nie kupowali wcale wedlin, jedli chleb ktory sami wypiekali z wody i maki - wiele lat. wynajmowali "pokoj" w budynku po chlewiku, gdzie na oknach byly kwiaty "od mrozu" a w wiadrze wody przyniesionej ze studni pływała kra. duzo by opowiadac. to sam pamietam z dziecinstwa. poziom zycia gorszy niz nawet teraz.
ale byla przynajmniej stabilnosc pracy.
nie bylo fajnie dla wszystkich - dobrze mieli ci, co mieli dojscia i koneksje - oni mieli ulatwienia w zakupie materialow , pozwolen.
co wiecej - moi starzy jak pisalem przymierajac glodem i marznac, znoszac nieludzkie warunki pobudowali maly domek - a potem musieli chodzic po urzedach i tlumaczyc skad wzieli kase.. wybrneli z tego - wielu ich znajomych za lata wyrzeczen musalo jakies kary placic.
a nie mieli pomocy od rodziny. potem wiele lat splacali kredyty..
wyjazdy do stanow - owszem bylo to bardzo dobre zrodlo dochodu, wartosc dolara inna - po kilku latach mozna bylo dom kupic. ale z mojej rodziny akurat nikt nie dostal pozwolenia na wyjazd za granice.
a owszem - wyjezdzaly osoby i na stypendia zagraniczne, i do pracy - ale nie kazdy mogl wyjechac.
u mnie w dalszej rodzinie byla jakas "ciocia" w ameryce- to w rzadkich rodzinnych uroczystosciach widzialem jekies ciuchy od niej, komus pare dolców przyslala. ale jak pisalem wyzej - nie kazdy mial taka pomoc,

nie pisze, ze teraz jest lepiej - kiedys przynajmniej byly warunki do zkladania rodziny - podzial swiata na zachod i wschod, obawa wojny tych blokow - i rzadom zalezalo na dzietnosci i liczebnosci narodu - dlatego panstwo prowadzilo polityke prorodzinna lepsza niz teraz.
przydzialy mieszkan, dodatki do pensji sprzyjały slubom i rodzeniu dzieci
teraz panstwo popiera polityka socjalna samotne macierzynstwo i czesto patolodgie spoleczna.
czlowiek traktowany jest jak smiec, kobiety boja sie rodzic ze wzgledu na utrate pracy, mezczyzni nie maja normalnej pracy, likwidowane sa zaklady, mlodziez wyganiana za granice - co sprzyja rozpadowi najwazniejszej komroki jaka jest rodzina.
teraz widac wyraznie, ze na przemianach wzbogacili sie dawni decydenci, a reszta ma bardzo zle.
to moje poglady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

W ubiegłym roku skończyłam pg6 i nie jestem w 100% pewna, ale wydaje mi się, że właśnie w ubiegłym roku progi były aż śmiesznie niskie, nie wiem ile początkowe, ale ostatecznie wystarczyło mieć niecałe 50 pkt (TAK - podczas gdy za sam egzamin można zdobyć 40) bądź coś koło tego, w każdym razie zdecydowanie nie trzeba było mieć jakiegokolwiek tytułu :P
średnia nie ma znaczenia, ale oceny tak, a gdy jest dużo kandydatów z tą samą punktacją średnia i drobniejsze osiągnięcia też są brane pod uwagę.
I naprawdę, mimo wielu wielu wielu narzekań trzeba zwrócić uwagę na to, jak niewielu uczniów z pg6 idzie do innego niż Ilo liceum - naprawdę, jest ciężko, nie wiem jak w innych gimnazjach, ale zdecydowanie warto i dla poziomu, i dla samej szkoły :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Co do starszych ludzi, np. w takich Niemczech są szanowani i mają swoje miejsce w społeczeństwie, żyłem tam i widziałem. Wystarczy spojrzeć na starszych ludzi mieszkających w Polsce i porównać widok do ludzi w tym samym przedziale wiekowym naszych zachodnich sąsiadów. Też nie wychowałem się w bogatym domu swoje widziałem i miałem sporo czasu na dojście do pewnych wniosków i wyrobienie sobie światopoglądu. Jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to prawa, ktoś kto dorastał w domu gdzie niczego nie brakowało nie zrozumie rówieśnika, dla którego nowe buty czy spodnie to było coś. Cenię nasz kraj i chciałbym tu żyć godnie jednak tak jak pisałeś, sytuacja zmusza młodych do wyjazdu za granicę. Żyłem trochę właśnie w Niemczech, i tam po opłacie prądu wody jedzenia itp itd zostawało mi na egzystencję na poziomie, w dodatku mogłem sporo zaoszczędzić i wrócić do kraju z paroma groszami. Jednak to smutne, aby dorobić się samochodu czy czegokolwiek trzeba wyjeżdżać za granicę. Rozważam też propozycję wzięcia dotacji na własną działalność z UE, pomysł na firmę już jest tylko ryzyko też spore. Zeszliśmy trochę z tematu jednak co to ma za znaczenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

ma ktoś numer do tego tenisa ziemnego przy przepompowni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po smoleńskie żniwa w pełni. Błasikowa dostaje kolejny milion.

Z kąd wiesz ?? Jelcze wszystkie zostaną zezłomowane w Jedwabnym


Człowiek bez boga jest ciagle człowiekiem.
Bóg bez człowieka jest Niczym!
Na lotniskach i Białowieży


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org