czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gmina Jedwabne

Głupota i podłość niektórych radnych z Jedwabnego sięgnęła dzisiaj zenitu. 9.07. odbyła się sesja radnych gminy Jedwabne. Radni:Chrostowski, Iwanowski,Turowski,Kozłowska,Górski,Załuska,Ramotowski ,Wykowska zagłosowali przeciwko termomodernizacji, przeciwko budowie wodociągu, przeciwko budowie drogi obok Farmera i cmentarza, przeciwko budowie 5-cio kilometrowego odcinka innych dróg na wsi ,przeciwko dowożeniu dzieci przez nowo powstałą spółkę. Wygląda na to ,że radni są nawet przeciwko swoim wyborcom. Swoją głupotą przerośli samych siebie. Ci sami radni ,którzy byli za tymi projektami głosowali przeciw w sytuacji gdy gmina wyłożyła już spore pieniądze na projekt i ma zapewnienie o dofinansowaniu z funduszy unijnych.
Przez ostatnie lata inne gminy rozkwitły korzystając z funduszy unijnych.
U nas prawie nic się nie zmieniło przez dwie poprzednie kadencje. Pieniądze były rabowane do prywatnych kieszeni. Teraz dostaliśmy nową szansę .Nowy burmistrz dąży do rozwoju gminy. W ciągu roku wykonano 8 kilometrów dróg metodą konsolidacji teraz planowano 5-cio kilometrowy odcinek dróg ,które pożniej zamierzano pokryć 4-ro centymetrową warstwą asfaltu .W te sposób gmina mogła uzyskać tańszym sposobem bardzo trwałe i tańsze drogi i choć trochę nadrobić zaległości. Jednak niektórzy radni robią wszystko aby tę szansę zaprzepaścić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

pierdu pierdu pierdu głodne kawałki to przed kościołem w Jedwabnem sprzedawać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zgodzę się tylko z tym ,że jesteś ten gorszy. Jesteście w Jedwabnem jak ta stonka ziemniaczana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Czy możesz podać dlaczego tak zrobili ,zapytaj tych radnych muszą ci pisemnie odpowiedzieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nareszcie znalazła się ósemka, która zablokuje bezsensowne wydawanie pieniędzy. Tak zwana termomodernizacja - 3 miliony za tyle to można kilka takich budynków jak urząd gminy wybudować . Stop dalszemu zaciąganiu kredytów i zadłużaniu gminy! W poprzednich 2 kadencjach byliśmy liderem w pozyskiwaniu unijnych funduszy , a teraz na tyle złożonych projektów przeszedł tylko jeden ha, ha!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Dróżki konsolidacyjne- czytaj: piach i zmielony stary żwir polany chemią. Ale jak brzmi!!! Który nie czyta myśli ,że technologia ciut nie z kosmosu...za kosmiczne pieniądze. A prędkość dozwolona 40 km/ h. Nasza gminę nie stać na taką kasę. Chyba, że jest to skok na dużą kasę, do kieszeni włodarza i tego ze spółki co Kraje ostro . Mózg wszystkich pomysłów . To chyba jak mówiła teściowa sprawa pod prokuraturę... I nie zrobili Ci prezentu urodzinowego...a fe przejrzeli Cię

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Raczej liderem w rozgrabianiu pieniędzy gminy. Banda nieudaczników nie potrafi inaczej zarobić pieniędzy to nakarali się na budżet gminy .Już diety radnych im nie wystarczą .Niektórzy z tej wspaniałej ósemki mają duże doświadczenie w ograbianiu gminy. Gmina to nie jest instytucja charytatywna do rozdzielania diet na komisjach gdy kogoś ogoliła kochanka albo ma pusty łeb i lewe ręce. Beata i Kasiulka was też przejrzeli i jakoś wasze plany nie wypaliły.Wielka szkoda ! Takie mądre i elokwentne! Tylko do szczekania na forum ,ale gdy przyjdzie do konkretów to szkoda gadać. Jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych w poprzednich dwóch kadencjach urząd gminy był na ostatnich miejscach w województwie. Tylko rolnicy z PROW pozyskali duże pieniądze i nie potrzebują ,żeby poprzednia władza gminy przypisywała sobie ich zasługi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A wracając do tych nieszczęsnych dróg to się jedna z drugą nie wypowiadaj bo nie masz zielonego pojęcia. Nawet ich na oczy nie widziałyście.Siedzicie zamknięte w tym swoim kokonie i tylko szczekacie na forum. Wasz guru z waszym radnym zrobili wam około 2 km. dróg po Jedwabnem i na tym koniec. W tym czasie w innych gminach zrobiono po kilkanaście kilometrów. Skoro tak wam tu żle to sobie zmieńcie pracę i miejsce zamieszkania i przestańcie swoim jadem zatruwać wszystkich. Wiem ,że byście tak zrobiły .Macie wysokie aspiracje.Tylko gorzej z kwalifikacjami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

o Jedwabne ma tez takiego asystenta medialnego jak prezydent w Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I dobrze ,że ma .I ten asystent wam przypomni ,że wasi wspaniali radni,wasza wspaniała ósemka głosowała również przeciwko budowie wodociągu. na który będą fundusze unijne. nad którymi tak ubolewacie. Wy już o tym zapomniałyście. Uczepiłyście się tych dróg jak rzep psiego ogona.
A może wam nie pasuje dyrektor spółki bo to nie wasz Mariuszek.
A wasz Boguś się zapomniał ,biedactwo tak się zamotał,że zagłosował nawet przeciwko budowie drogi w swoim okręgu.Ale się jego wyborcy ucieszą!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

polakpierwszegosortu spójrz sobie prosto w oczy jak dasz radę...ale przyznam Ci rację...te drogi są nieszczęsne...na oczy je widziałam. Szału nie było, bardziej jak bym to oceniła- szok! Dyrektor spółki nam pasuje , co ma nie pasować . Chyba na temat spółki mało wie , bo się nie wypowiada na sesjach, pewnie żeby nie zaszkodzić wizerunkowi. A Ty widać Jedwabne mało znasz skoro nawet nazw ulic nie pamiętasz. Chciałabym przypomnieć, to ulica Marii Curie Skłodowskiej co Farmer mieszka:) Czyżbyś pomagała projekty pisać i przez te nieścisłości żaden nie przeszedł ? Co za pech! Ale tak to jest jak się nic nie wie a kwalifikacje ma...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ty chlapiesz jęzorem na prawo i lewo za siebie i za wszystkich ,czy masz coś do powiedzenia czy nie masz.Ale dzięki za podpowiedż nazwy ulicy. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w Jedwabnem. Wspaniała ósemka głosowała przeciwko jej budowie. Jeśli chodzi o drogi metodą konsolidacji to my jesteśmy ze swojej zadowoleni .Ty nie musisz .Masz wokół siebie nowy asfalt .Jeśli się komu nie podoba nowa technologia to niech burmistrz robi drogi tym mieszkańcom ,którym to odpowiada. Nie pomagałem projektów pisać i nawet ich nie czytałem .Wiem tylko ,że na 300 projektów przeszło 100. z powodu ograniczonych środków unijnych. W poprzednich 2 kadencjach gdy wszystkie okoliczne gminy rozkwitały u nas nic się nie robiło ,bo większość budżetu przejadali kolesie ze szkoły. Zajrzyj do oświdczeń majątkowych na BIP Jedwabne. Nauczyciele, koledzy byłego burmistrza kasowali powyżej 70 000 zł.Obecny burmistrz musi spłacać za tamte kadencje długi.Macie szczęście ,że obecny burmistrz 10 latemu wam szkołę wybudował .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

uwaga mieszkańcy Jedwabnego lokalny pisobolszewik nazywający się zgodnie z obowiązującym trendem polak pierwszego sortu inwidiuluje was i spisuje wasz majątek. Chrońcie swoje kury , kaczki, krowy i świnie a najbardziej stan konta bo znajdziecie się na jego liście ludzi podejrzanych. W sumie jak widać każda gmina swego pisobolszewickiego idiotę ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

i tez nieźle przyciął na tej budowie. Pudło -nie pracuję w szkole. A wiesz , chyba się przejadę i zrobię parę zdjęć tym drogom konsolidacyjnym, które wiążą nie tylko kruszywo, ale i rączki , kieszenie i konta naszym rządzącym. Zdjęcia poddam opinii publicznej. Jestem bardzo ciekawa jak teraz wyglądają i czy warto było wydać te miliony?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie jestem ani PIS-owcem ani bolszewikiem ale kłamców i złodziei za mordę wezmę. Dość ograbiania naszej gminy. Na kanty , kłamstwa i oszustwa nastał kres.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co skok na kasę się nie udał i frustracja wielka? Jesteśmy za- niech prokurator prześwietla finanse i tych byłych i tych obecnych. To co się dzieje to tylko pod prokuratora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

tez tak myślę, trzeba przyjrzeć się kantom, kłamstwom, oszustwom i manipulacjom obecnie urzędującego i jego spółce i wezwać prokuratora, CBA i CBS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co skok na kasę się nie udał i frustracja wielka ? Jak tak kradli to pod prokuratora. Po co pisać na forum oskarżenia bez pokrycia . Pod prokuratora i tych byłych i tych obecnych. Jak ktoś nie ma nic do ukrycia to nie kręci i nikogo się nie boi. polakpierwszegosortu zgłaszaj sprawę do prokuratury!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Po waszych rządach został tylko smród w Kossakach. Tego nie da się zaprzeczyć. odchudzają się wasze portfele i to wy jesteście sfrustrowane.
Nie macie nic na swoją obronę to piszecie w kółko to samo.Zasrywacie tylko forum .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ja uwazam ze niektorzy maja racje a inni nie natomiast

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

O. Coś o smrodzie w Kossakach. W tej sprawie to najwięcej wie przewodniczący. Jeżeli się wylewa szambo do strugi za wsią to normalne że będzie smierdzialo. A jak na dodatek beczką usługowo za kasę to śmierdzi że zdwojoną mocą. No a co do portfela to cieńszy jest ostatnio a i owszem no ale to normalne bo teraz są w nim same banknoty a nie bilon.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

a ja myślę ,że po Waszych rządach nie tylko smród zostanie ale i cele się zapełnią. Takie przekręty nie mogą przejść bez kary. Może i do telewizji by materiał przesłać? Niech ludzie widzą jak się grabi w imię lepszych zmian. Tylko co powiedzą do kamery ci radni , którzy podnoszą ręce i nie mają bladego pojęcia za czym głosują. Niektórzy to i do Kanady czmychną .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wiesz dobrze ,że chodzi o śmietnisko, za które kiedyś wszyscy zapłacimy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ja oceniam za to co było anie za to co będzie.Ty próbujesz insynuować ,ze wszystkich zamkną i będą rządy czarownic. Pewnie tych ,które tu piszą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Macie swego policjanta w radzie. I co ? Widzi takie przekręty i nie reaguje?
A może biedak nie ma czego już się czepnąć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

patrzę w Olszewie chyba darmowy internet mają...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

3 mln na termomodernizację to szacowana na podstawie szczegółowych kosztorysów inwestorskich wartość zadania. To nie jest, jak się Kasiulllka wyraziłaś, \"Tak zwana termomodernizacja\", tylko poważna inwestycja, na którą ,z tego co wiem, gmina otrzymała dofinansowanie. Skoro zabierasz głos na forum powinnaś wiedzieć, że zwykle kwota wynikająca z kosztorysu jest zwykle ok. 20% niższa, w przypadku dróg nawet 40% niższa. (można to sprawdzić, zachęcam do wejścia na BIP jakiejkolwiek gminy, zamiast zatruwać forum polityka). I jeszcze jedno: to co Gmina wyłożyłaby z własnych środków, zwróciłoby się po około 5 latach z oszczędności typu: węgiel, energia, zatrudnienie palacza itp. Niższe koszty utrzymania budynku to więcej kasy na inwestycje. Szkoda, że przez grupę 8 radnych o inwestycjach z w gminie możemy mówić wyłącznie w \"czasie przyszłym niedokonanym\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Beatka z pani profesor próbujesz przekształcić się w detektywa.Nie wychodzi ci to. Bardzo mi przykro. Wiesz czego dokonali uczeni: Połączyli geny hieny i świni i wyszła nasza wspaniała ósemka radnych ,ty i twoje koleżanki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie przekonuj ich Kropka, bo od nich wszystko się odbija. Oni nie są zainteresowani oszczędzaniem tylko ujadaniem a ich wspaniali radni skupili się na sabotażu gminy.Tylko gdzie ich przysięga ,ze będą pracować dla dobra gminy? Pewnie zapomnieli. Może ich elektorat niech im przypomni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

co za weterynarz o tych krzyżówkach genów ci podpowiada? Powiem Ci postaw przed sobą lustro to chociaż ta w odbiciu lustrzanym będzie się śmiąć z twoich dowcipów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Podziękujęmy radnym przy następnych wyborach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

W końcu w tej gminie żyje jakiś człowiek ! Dzięki za zainteresowanie .
Zainteresuj innych! Niech się w końcu obudzą i zobaczą kogo wybierają. Na dodatek niektórzy to wieczni radni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ciekawi mnie tylko jedno, jaka będzie reakcja radnych jak w niedalekiej przyszłości oczyszczalnia ścieków przestanie funkcjonować bez dotacji i zaleje nas \"gówno\". Mam tylko nadzieję że społeczeństwo będzie świadome, dzięki którym radnym tak się stało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeśli większość radnych robi sabotaż to wiadomo kto będzie winien. Żadnej uchwały nie przegłosowaliście ale diet się nie zrzekacie. Patrioci od siedmiu boleści.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Gdy coś nie wychodzi to wszyscy z mordą na burmistrza a to przecież radni głosują a burmistrz wykonuje ich uchwały .Zbieracie się ,rozdzielacie dietki głosujecie na szkodę mieszkańców i nie chcecie za swoje decyzje ponosić żadnej odpowiedzialności. Myślicie ,że gmina to krowa dojna dla radnych. Teściowa dopiero wylała wam wiadro zimnej wody na łby.Szkoda że tak póżno. Niektórych decyzji nie da się już cofnąć. Z tymi taczkami z gnojem też dobry pomysł. Z wami tylko tak należy postąpić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Drogi michasiu.
Albo nie tak będzie źle.
Bardzo drogi michasiu.
Nie jeszcze inaczej żeby nie było niejasności bo lubisz odwracać kota łbem o przepraszam ogonem.
Zatem od początku.
Bardzo kosztowny michasiu.
Nie popieramy twojego punku widzenia który tak usilnie nam wpierasz pod tymi wszystkimi loginami które założyłeś w takim pośpiechu. To że rada nie dała się oszukać i była przeciwna niejasnym planom to tylko oznaka jej siły i odpowiedzialności. My Wyborcy na pewno im tego nie zapomnimy robiąc wszystko żeby dalej godnie reprezentowali nas podczas następnych kadencji we współpracy z innym Burmistrzem. Jeżeli prezes jak zwykle siedzi jak mumia i na tematy dotyczące spółki tylko ty masz coś do powiedzenia, skarbnik nie umie się wytłumaczyć bo nie wie skąd wzięły się kwoty proponowanych zmian rzędu setek tysięcy zł a kierownik urzędu przychodzi wyposażony w ręce w kieszeni to nie licz na głosy na TAK. Otoczenie się idiotami i jest ci wygodnie bo nie rozumieją i nie oponują tępo wykonując twoje polecenia ale właśnie w takich szczególnych chwilach też ci i nie pomogą błaźniąc siebie i ciebie. I właśnie się o tym przekonałeś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tym wpisem potwierdzasz wszystkie zarzuty skierowane przeciwko wam .Świadczy on o wyjątkowej twojej złośliwości .Jak nie ty to ktoś z twojego otoczenia napada na forum to na tego to na innego i trafia jak kulą w płot.
A radnym ,wspaniałej ósemce gratuluję inteligencji skoro te plany były dla nich niejasne. Tłumacz sobie jak chcesz. Twój wpis świadczy jaka jesteś rozgarnięta. Jeśli komuś trzeba łopatą wszystko do głowy wkładać i nadal nie rozumie albo udaje ,że nie rozumie to niech się zastanowi co on robi w radzie.
Następna wariatka bawi się w detektywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No to wieczni radni się wykazali jaki wstyd ,jak zatem nam wyborców teraz mogą spojrzeć w twarz to hańba dla całej społeczności Jedwabnego.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Pani detektyw niech zajrzy na stronę gminy Jedwabne i zobaczy czego tam można nie zrozumieć. Głosowano przeciwko inwestycjom ,które uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych.Radni!!! , Polacy!!!. W całej Polsce takich radnych nie znajdziecie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Obecność większości radnych w radzie zastanawia. Od początku kadencji nie zabrali na sesji nawet raz głosu i nie zgłosili wniosku nie zadali pytania czy choćby mrugnęli okiem. Raczej nie wiele rozumieją z tego co się wokół nich dzieje. Służą tylko do podnoszenia ręki na znak przewodniczącego a raczej burmistrza bo przewodniczący inteligencją nie grzeszy. O cokolwiek zapytany szuka pomocy u burmistrza albo szybko kończy dyskusje żeby nie wyszły na jaw jego brak kompetencji albo ignorancja. Przerzucanie odpowiedzialności na kogokolwiek nic nie pomoże. Od pierwszej sesji widać kto rozdaje karty. Burmistrz wykorzystuje radnych do realizacji swoich pomysłów, których konsekwencje mieszkańcy będą ponosić przez kolejne długie lata. Kolejne kredyty brane między jedną a drugą sesją trzeba będzie przecież spłacać. A kto jak nie obecny burmistrz w swojej kampanii krzyczał, że gmina jest zadłużona do granic możliwości. Teraz juz nie widać jego troski o kasę gminy. Jeśli mu naprawdę zależy na wodociągach i drogach to niech nie próbuje przy okazji wciskać jakiś podejrzanych finansowo dopłat do projektów. A radny który wstrzymuje drogę pod własnym domem by nie narażać budżetu gminy na zakup rurek za 2 mln wykazał się odpowiedzialnością obywatelską i uczciwością bo nie dal się kupić. zastanawia jak mogły wzrosnąć koszty termoizolacji przez kilka miesięcy o takie pieniądze. Co za fachowcami otacza się przecież \"najmądrzejszy z burmistrzów\", skoro nawet nie potrafią określić kosztów termo remontu i mylą się o 2 mln. Przez miesiąc ponoszą koszt 100 tysięcy na projekt, który jeszcze nie zaczął być realizowany. I nie potrafią niczego wyjaśnić.
A radni dopóki głosowali po jego myśli to mu odpowiadali, a jak się wyłamali to miesza ich tu z błotem. Ot moralność Kalego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jednak niewiele rozumiesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ja wiele rozumiem. Również to że zamieszczanie na stronie gminy informacji które tam się pojawiły wczoraj to manipulacja i bezczelność . Świadczą o perfidnym i wyrachowanym charakterze burmistrza i tych którzy go otaczają. Od dawna możną zauważyć że zarówno strona gminy jak i jej biuletyn służą tylko do szerzenia propagandy i manipulowania ludzi. I każdy kto trochę myśli powinien zamieszczone tam informacje przefiltrować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Brawo Radni, którzy się nie dają zmanipulować burmistrzowi i kierują się rozumem, rozsądkiem i dobrem ogółu a nie prywatnym. Oby tak dalej. Trzymajcie się, jesteśmy z Wami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Cytat ze strony gminy - Skutki głosowania na \"nie\" dla budżetu gminy, odbiją się także na pracownikach - zabraknie już w tym miesiącu środków na pobory w Miesko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem.
BRAWO dla p. Skarbnik, która źle skalkulowała budżet GOKu. Dobrze że o budżety innych jednostek walczy jak lwica. Ale cóż burmistrz każe sługa tzn. skarbnik musi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

detektywem być nie trzeba, żeby rozpatrzyć się o co burmistrzowi chodzi. A Ci , którzy tego nie widzą żyją w głębokiej nieświadomości ,żeby nie napisać ciemnocie. Weszłam na stronę Jedwabnego . Widnieje- zakup ciągnika . równiarki itp do spółeczki. Ciągnik już chyba został kupiony. Przebudowa ul Skłodowskiej...czyżby ze środków unijnych? A drzewa miały być wycięte , bo inaczej z kasy nici. Śmiać się chce z tego komfortowego mercedesa po przeróbkach. Tak się zastanawiałam czy te dróżki nie były pod niego robione, prędkość dopuszczalna 40km/ h! Przejrzałam też biuletyn. Kto czyta ze zrozumieniem ...to inwestycje powalają . Nie będzie pieniażków na pobory dla pracowników MGOK w Jeddwabnem. A na pompowanie w spółeczke są? To się chłopie wyrządziłeś. Znów komisarz zakończy twoją kadencję?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ten kto mówi kłamstwo nie uświadamia sobie, jak wielkiego zadania się podejmuje, bo będzie musiał wymyślić jeszcze dwadzieścia innych kłamstw, żeby podtrzymać to jedno...i tu się \"nasz\" michaś przejechał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

My znamy radnych i nie trzeba nam podpowiadać kto jest kim na forum. Teraz próbuje się szantażować ludzi wymyślając dziwne historie o poborach , że nie będzie na nie pieniędzy, o dowożeniu . Radny- znany radny, który nie startuje z Jedwabnego bo tu nigdy by nie przeszedł, który mandat radnego wykorzystuje do czerpania korzyści , który swoje biznesy ulokował w gminie i walczy o jak największą kasę dla siebie raptem stał się filarem rady i uczciwości . Temu panu i jego wspierających już dziękujemy na czele ze wspierającym go burmistrzem. Tu naprawdę powinien wkroczyć prokurator. jak uczciwość tej rady ma być taka jak tego pana to ja dziękuję. Sławna Ósemko oby było was więcej. ja zawsze będę głosować na jednego z was. Nie ulegajcie presji kłamstwa i szantażom, bo to jest specjalność tego pana - kłamać w żywe oczy, robić wodę z mózgu , żeby tylko osiągnąć swój cel. manipulować do granic możliwości. Konsolidacyjno- termomodernizacyjne wyprowadzanie pieniędzy z rewitalizacją oświetlenia w tle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Brzostowska Dorota
Mocarski Józef
Owsianka Adam
Popowski Daniel
Skrodzki Edward
Szmitko Mariusz
\"Mieszkańcy zgromadzeni na sali podziękowali radnym, którzy byli za inwestycjami w gminie\"....a Edkowi za przedszkole podziekowali? to jest ten lepszy sort Jedwabiniaków!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To jest najlepszy sort.Mimo trudnej sytuacji gospodarczej i dużej konkurencji Edek dał pracę kilku osobom z Jedwabnego. Ciekawe co powiedzą te osoby, które teraz stracą pracę ,bo nie przegłosowano dowozu wykonywanego przez spółkę.
Koniec dyskusji z paniami o wątpliwej reputacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeszcze się zabawniak musisz dużo uczyć! Od kiedy to skarbnik kalkuluje budżet GOKU? Gmina daje dotację na działalność statutową instytucji kultury w oparciu o wyliczenia Dyrektora tej instytucji. GOK jest odrębną jednostką, sam tworzy swój plan finansowy i wprowadza w nim zmiany. Tyle w temacie. Taki z ciebie znawca tematu, że aż cię szkoda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

skoro nie ma kasy na wypłaty to może sięgnąć po pieniążki odkładane w warszawskim banku , na wykupienie spóleczki . Przecież one są z naszego budżetu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Pieniądze na wypłaty są .Nie mieszaj faktów.Będzie się teraz płacić za pracę a nie za siedzenie w kantorku .Już ci raz powiedziałem ,że jesteś za głupia ,żeby dyskutować o finansach gminy. Jedni oszczędzają pieniądze w banku a inni wydają na nowe majtki i kiecki ,zeby przypodobać się kolejnemu facetowi.
Tylko niech uważają, zeby nie złapały syfilisa jak to jednej mądrej się zdarzyło i póżniej dupę leczył pół roku. A jej rodzinka opowiedziała wszystkim o dolegliwościach kochanej kuzyneczki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ok. I wszystko jasne. Skoro cała reszta jest głupia. A tylko ty mądra to rozumiemy, że to twoja jest ta przygoda z syfem czy co tam jeszcze w tym olszewie chodujesz. Ale co nas obchodzą twoje problemy zdrowotne . Idź do weterynarza co go masz w nowej rodzinie niech ci da końskiej maści. Wysmaruj se nią miejsca zainfekowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

czytam te wpisy polakapierwszegosortu. Nie zazdroszczę Wam Jedwabiniacy takich sąsiadów,kolegów , znajomych. Ta Pani z tego wnioskuje to bardzo ograniczona osoba. Rożne choroby dotykaja ludzi. Medycyna tak poszła daleko , ze z syfilisu można się wyleczyć ale glupota, tępota , chamstwo i prostactwo ma się we krwi. Nie po to forum służy ludziom aby wymyślac takie historie, ale po to aby wymieniać swoje spostrzeżenia na wywołany na poczatku przez Pania temat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Strzelaj jak kulą w płot. Może kiedy trafisz . Takich wariatek świat nie widział.
Kończę z wami dyskusję. Żegnam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To po co zaczynałaś? Po to, żeby niewinnych ludzi z błotem zmieszać ? I wyszła prawda na jaw jak teściowa na forum pomaga. My wiemy kto kim jest i jakie ma zamiary nie musisz nam podpowiadać Wpisałaś nowy post, aby oczerniać innych. Nie ma nic bardziej nieznośnego, niż prostak i głupiec, który uważa , że jest mądry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Sza­cunek do dru­giego człowieka, to ciężar, które­mu nie każdy jest w sta­nie sprostać.
Cham­stwo za to, jest lek­kie, łat­we i pros­te w obsłudze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Radni, którzy byli przeciwni tym inwestycjom powinni poinformować wyborców dlaczego tak postąpili. Artykuł na stronach gminy jest nieobiektywny. Panie burmistrzu, proszę pozwolić ( też na stronach gminy) wypowiedzieć się tej ósemce radnych. Jesteście wszyscy to winni wyborcom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

w imię demokracji burmistrz powinien pozwolić radnym wypowiedzieć się na stronie gminy. Pytanie tylko czy nie stchórzy? Wyborcy mają prawo do poznania powodów, dla których radni tak zagłosowali i do obiektywnej oceny. Najłatwiej jest rządzić publicznymi pieniędzmi. A z tego co widać po wpisach i po tabeli załączonej na stronie Jedwabnego jest wiele niejasności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Czytałem dziś projekt uchwały zmiany w budżecie i dla mnie wszystko jest jasne, nie mam pojęcia o co ta afera

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I został ci udostępniony ...?, bo zazwyczaj dotrzeć do jakichkolwiek dokumentów w gminie to problem. Nawet radni nie mogą doprosić się dokumentów. Grunt to mieć chody w gminie i u burmistrza. Wtedy można wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kropko wyjaśnij jeszcze jedno:\" to co Gmina wyłożyłaby z własnych środków, zwróciłoby się po około 5 latach z oszczędności typu: węgiel, energia, zatrudnienie palacza itp. Niższe koszty utrzymania budynku to więcej kasy na inwestycje\"- to co Gmina wyłożyłaby z własnych środków? Za prawie dwa mln nie przeprowadzi się termomodernizacji? Na co wydano by ponad 1,5 mln zł , na który rozumiem gmina zaciągnęłaby kredyt?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To tamy tylko 13 radnych ? a gdzie reszta ? w przypadku takich głosowań mogliby być wszyscy na sesji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

\"U nas prawie nic się nie zmieniło\" to cytat z postu polakapierwszegosortu.
A o to najważniejsze inwestycje i zrealizowane zadania dzięki gospodarnemu zarządzaniu funduszami gminnymi, rządowymi i unijnymi
- gruntowna przebudowa 8 jedwabieńskich ulic
- budowa sieci wodociągowej tak, że obecnie gmina jest zwodociągowana w ponad 70 %, a była za czasów pana ch. tylko w 11.
( miejscowość Olszewo Góra też ma wodociąg)
- Gruntowne odrestaurowanie budynku zabytkowego dworku w Jedwabnem
- Przebudowa odcinka ulicy Konopnickiej i odcinka Kościuszki
- Modernizacja ulicy Nowy Rynek i budowa placu rekreacyjnego w miejscowości Burzyn
-Liczne remonty dróg, mostków oraz oświetlenia ulicznego na terenie gminy
-Przebudowy dróg gminnych Kubrzany, Konopki Tłuste , Konopki Chude Witynie, Biodry , Kucze Wielkie
-Remonty dróg powiatowych
-Remonty chodników na ul. Wojska Polskiego, Cmentarnej , Łomzyńskiej
- Nowe wiaty przystankowe w wielu miejscowościach
- odtworzenie przeprawy promowej przez Biebrzę we wsi Mocarze
-budowa nowoczesnych placów zabaw
To jeśli to jest nic to trzeba mieć problemy ze słuchem i ze wzrokiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

czasem i światło lampy nie pomoże, jak się nie chce czegoś widzieć. W poprzednich kadencjach Jedwabne i gmina rozwijały się i naprawdę trzeba być ślepym, ograniczonym, albo mocno zakłamanym , żeby twierdzić inaczej. Odwiedzający nasze miasteczko znajomi, dawni mieszkańcy widzieli dużo zmian na plus. Mogliśmy się szczycić nowymi ulicami, szkołami, odnowionym dworkiem , ścieżkami rowerowymi i itd. Nie było zwolnień, nękania , szykanowania. Teraz mamy niestety rządy patologicznych osobowości , które zatruwają całą społeczność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

baeta90 populistyczne hasła ,ze wszystko zastali w ruinie to typowe darcie ryja Pisobolszewi. Oni robią to celowo aby swoich przeciwników politycznych upodlić. To kłamstwo powtarzane setki razy staje się w końcu prawdą. I tak Polskę zastali w ruinie , podlaskie zastali w ruinie to czemu nie mają zastać w ruinie Jedwabnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

a co lepszy sort polaków tak ucichł? Brak argumentów do dyskusji? Czy na urlopie za granicą? Jak spokojnie się pracuje. Mogłoby to trwać wiecznie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Teraz czekajmy na kolejny wspaniały plan burmistrza. Jak ogarnąć kasę , której się nie udało wyrwać. Radni przejrzeliście na oczy to nie dajcie się umoczyć w matactwa, oszustwa obecnej władzy. Tylko on na tym korzysta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No tak wszystko ponoć ma być takie uczciwe, zatwierdzenie budżetu po ostatnich głosowaniach powinno być tym bardziej uczciwie i wnikliwie przegłosowane. A tu proszę mogąc zwołać legalnie sesję lub komisję włodarz zwołuje tajne tzw. komisje w gminie. Dlaczego boi się dyskutować i omawiać sprawy tak ważne dla gminy gdy są wszyscy ?. A on jak zwykle robi to na pokątnych zebraniach. Drodzy mieszkańcy w ten sposób układa się z radnymi. Zobaczymy kto się wyłamie i za jaką cenę. A zbuntowanych wyborców jest coraz więcej. Niedługo się okaże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Miejmy nadzieje,że nikt się nie wyłamie. Chociaż w tym miasteczku wszystko jest możliwe. Patrząc na obie kadencje tego pana kto był za a nawet przeciw kiedyś a teraz. Totalna degrengolada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ooo o tajnych spotkaniach jak to burmistrz chce wpłynąć na radnych , żeby głosowali za zmianami w budżecie to już nawet w Łomży wiedzą. Jak to nazwać? Takie przymuszanie nie jest karalne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ostatnimi czasy oficjalna strona internetowa Jedwabnego zaczyna się zamieniać w rubrykę towarzyską. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie burmistrz był na wyjeździe integracyjnym i cyknął sobie zdjęcie pod pretekstem delegacji, czy przeczytać komentarze dotyczące stylizacji osób ze świata polityki-to wejdź na stronę- zdjęć jest pełno. A mimo to źle się chłopina ustawił, tylko grzywkę mu widać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

wszedłem na stronę i widziałem. Obciach nic więcej . Czy ten pan ma kompleks i tak się fotografuje ? Chce być tak rozpoznawalny w świecie polityki? To jest najlepsze! Stanowiska rozdaje za krę a zwalnia w nagrodę? Zgodnie z założeniem PiS lepsza zmiana nadeszła w Jedwabnem. Tych, których zwolnił mają się dobrze a nawet bardzo dobrze. Tych których awansował w nagrodę- czy aż tak uszczęśliwił?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Medialność tego pana ma niestety katastrofalne skutki. Już kiedyś o naszej gminie było głośno w lokalnej prasie i niekoniecznie była to dobra sława. Teraz ponownie zaczynają się pojawiać artykuły w Kontaktach i znów jest to niekoniecznie pozytywny rozgłos. Ale czego się spodziewać po człowieku który potrafi tylko niszczyć a nie budować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Już na stronie gminnej podają nawet przyczyny odejścia z pracy w gminie. A jeśli odchodzący pracownik nie życzy sobie informacji o podjęciu pracy. Czy to nie jego prywatna sprawa? Może szanowny redaktor albo jego zleceniodawca zapytałby o to. A tak na marginesie, to kto następny ucieknie z tak \"przyjaznego\" miejsca pracy, jakim jest jedwabiński urząd miejski?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zastanawiam się czy lokalny \"patriota\" wyjeżdżając na pogrzeb Inki i Zagończyka sam zapłacił za wyjazd ? Czy to my podatnicy zapłacimy ja jego wyjazdy i noclegi w ekskluzywnych hotelach? Przecież tak źle się dzieje w naszej gminie! Brak pieniędzy na wypłaty dla pracowników MGOK, na liceum i wiele innych potrzebnych inwestycji. Myślę , że co poniektórzy już plują sobie w brodę ,że oddali głos na tak inteligentnego i cwanego oszusta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Uważam ,że na tym pogrzebie powinny być delegacje władz ze wszystkich gmin Polski i to chyba normalne ,ze na taki wyjazd można wziąć delegację.
Wy też mogłyście tam pojechać aby choć raz zachować się jak normalni ludzie a nie łazić po nocach i wypisywać jakieś podłe brednie na forum. Już z tej zgryzoty spać nie możecie, że wasza władza się skończyła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A cóż cię obchodzi , że ktoś chodzi po nocach. Znam takich co po nocach w parku grają. patriota wątpliwej jakości wykorzystuje pogrzeb do promowania siebie. Wyobraź sobie , że patriotyzm to też szanowanie pieniądza publicznego , a nie wydawanie na lewo i prawo , gdy w gminie bieda, aż piszczy. Zadłużanie gminy i wydawanie pieniędzy na bezsensowne inwestycje to chyba nie postawa godna naśladowania, ani też nie patriotyczna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To po nocach w parku w Jedwabnem grają ? Na czym grają co grają ? Za czuja kasę grają ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ty jakasia chyba trochę przesadzasz- z wszystkich gmin Polski? A kto w delegacji był z waszym burmistrzem?Chore relacje są w tym Jedwabnem . Już nawet na spacery chodzić nie możecie? Jeszcze wam burmistrz godzinę policyjną ustali. Co za ludzie go wybrali i popierają nadal?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Idioci go popierają

Junak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jacy idioci? Znam takich, co uważają się za \"elytę\" miasta i popierają tego pana wątpliwej reputacji. Czasem mam wątpliwości, czy to klapki na oczach czy zwyczajnie tak wygodniej, a może tylko prywatny interes. A może to idiotyzm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

http://www.podlaskie.strefaagro.pl/artykul/podlascy-rolnicy-latwiej-dojada-do-swoich-pol-i-lak

No co jest? Znowu wszyscy tylko nie Jedwabne.

Ostatnio przy 300 złożonych wnioskach na drogi nie załapaliśmy się w pierwszych 100 które dostały kasę. Też dostały Przytuły, Radziłów, Szczuczyn, Wizna, Rutki, Śniadowo, Mońki, Wąsosz, Mały Płock.
Tu jest cała lista:

http://www.bialystok.uw.gov.pl/NR/rdonlyres/55D0850A-2EDA-4E63-ABCE-9286B88F4B90/37224/WST%C4%98PNALISTARANKINGOWA1.pdf

To już nie tylko brak umiejętności i kompetencji. To już premedytacja. Czy w Jedwabnem jedynymi inwestycjami tej kadencji będzie maszt flagowy, używany kibel w parku i osiedle starych baraków nad stawem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie no olszynowy zapomniałeś? Tego Ci nie wybaczę - tak ważna inwestycja za grube miliony - ścieżki konsolidacyjne! Wizytówka gminy Jedwabne, na których otwarcie nawet zaproszeni goście wytrzeszczu oczu dostali! Żaden nie zrobił takiego badziewia u siebie w gminie, bo by go na taczce wywieźli. Ale u nas nie ! U nas się drepcze przy panu, w oczka zagląda, tyłeczek liże, z dzióbków pije. Niech chłopina się dorobi kolejnego domu,a co tam kasa, aby nas uważał. A co złego zrobi to nikt się z nim nie utożsamia, bo przecie \"inteligientne takie \", na stołek wsadzili to co teraz narzekać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No ta pani, która prosi ,żeby teraz ją z nim nie utożsamiać ( a w kampanii aktywnie namawiała do głosowania na tego pana) to niedługo chyba sama ze sobą nie będzie się utożsamiać. Ojej jaka to ja wspaniała jestem. Nie ma drugiej takiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Burmistrz tak bolało śmietnisko w Kossakach , żę już nie funkcjonuje. A tu nowe wyrosło w Kaimach!!! Folia i śmieci niedługo będą jak te hałdy na Śląsku! Strach pomyśleć co tam się szerzy. Niedługo będziemy padać jak muchy i nikt z tym porządku nie robi? Ciekawe czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie ma zastrzeżeń?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jednym słowem olszynowy wybrano w Jedwabnem króla szaletu. Tylko Wam współczuć. Chociaż co chcieliście to macie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Czy w Jedwabnem tylko dwóch ludzi może być burmistrzem? Ludzie obudźcie się macie chyba jakąś mądrą , wykształconą- Młodzież . Postawcie na zmiany z poza dotychczasowych układów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kasa chorych

Władza jest jak czarna dziura, pochłania wszystkich, którzy znajdą się w jej orbicie. Wystarczy zostać wybranym do zasiadania w wehikule demokracji, by dotrzeć do czarnej dziury władzy. Stamtąd nikt dobrowolnie nie powraca, Będzie tam tkwił dopóty, dopóki jakiś wielki wybuch nie odrzuci go daleko w polityczny niebyt.

Władza wyrasta na budżecie i budżetem się karmi. Budżet to kasa chorych. Chorych na władzę, na przerost ambicji, na próżność. Władza żerując na budżecie wytwarza truciznę. Ta trucizna niewoli umysły ludzi władzy. Zabija odruchy serca. Ludzie władzy cenią tylko jedną wartość, wartość władzy. Wszystkie inne wartości są dla ludzi władzy drugorzędne, przydatne tylko na tyle, na ile mogą być przydatne do utrzymania się w orbicie władzy.

Trucizna władzy niszczy sumienia ludzi, zniekształca im psychikę. Z uczciwych czyni aferzystów, z prawdomównych kłamców, z wrażliwych twardzieli a z honorowych szmatławców. Trucizna władzy oślepia ludzi władzy. Ludzie oślepieni władzą widzą świat prze pryzmat swojej, wyimaginowanej nieomylności. Ludzie władzy wszystko wiedzą najlepiej i są przekonani, że mają na władzę wyłączność.

Władza daje ludziom władzy dostęp do budżetu i prawo do jego podziału. Pierwsze przykazanie dla ludzi władzy brzmi: Dopóki jesteś przy władzy wyciągnij dla siebie z budżetu ile się tylko da. Drugie: Daj trochę kasy tym, którzy podtrzymują cię przy władzy. Trzecie: Głoś wszem i wobec, ze to, co robisz, czynisz wyłącznie dla dobra ludzi, gminy, miasta, kraju. Czwarte: Staraj się jak możesz, żeby pozyskać ludzi mediów, bo media kreują celebrytów, wynoszą na piedestał, ale mogą też wtrącić w przepaść zapomnienia. Piąte: Wyniszcz bezwzględnie wszystkich, potencjalnych przeciwników, szczególnie tych, których nie możesz przekupić i pozyskać na swoje usługi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kto pamięta?
Jaka była kolejność?
1. Radca prawny
2. Informatyk i jego żona
3. Skarbnik Gminy
3. Dyrektor Komunalki
3. Sekretarz Urzędu
4. Kierowniczka od Dział. Gosp.
5. Dyrektorka Zespołu Szkół i jej vice
6. Sekretarka
7. Dyrektor Sz. P. Nad.borem
Czy o kimś zapomniałam?
Oficjalnie wszyscy sami wystąpili o rozwiązania umów lub obniżenie stanowisk. Dziwnym trafem wszyscy to szanowani, myślący i normalni ludzie którzy mają nienaganną opinię i ośmielili się mieć własne zdanie. Tylko że zdanie odmienne niż wymagane.
Losujemy?
Kto następny?
Kto niepokorny?
Kto da więcej?
Ups.
A może.....?
Kto nie da???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ludzie weźcie się wreszcie w garść , pogońcie tyrana i wszystkich, którzy go wspierają , działając na szkodę waszego społeczeństwa. Ten chory popapraniec, niszczy wszystko co służy Wam! Czy nie możecie znaleźć sposobu na tego małego kmiota!? I kto mu przyklaskuje po takich zwolnieniach? Chyba ludzie jego pokroju? Ciekawe ile im daje za takie wypieprzanie kompetentnych ludzi?Ewidentnie jest to zamierzone działanie, aby sterować wszystkimi !!! Sam jestem ciekaw kogo jeszcze wysteruje!!! Może swoich najniższych przyjaciół ? Bo z tego co czytam to ścierwo nie ma umiaru!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

słusznie,wziasc się w garść to referendum,innej drogi nie ma,tylko musi być zangazowanie wszystkich mieszkancow gminy.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Działania burmistrza mnie nie zadziwiają. Doskonale pamiętam poprzednią kadencję tego pana. Nic się nie zmienił od tamtego czasu. Może jeszcze bardziej schamiał i zrozumiał, że ma mało czasu by \"odpowiednio\" wykorzystać czas swoich rządów. Zastanawiające natomiast jest, kto go popierał w ostatnich wyborach. To ci co myślą o sobie, że mają monopol na bycie moralnym, a przecież przyjęty system wartości stanowi podstawę naszych wyborów. O jakim wiec można mówić systemie wartości, jeśli się popiera właśnie takiego człowieka. Myślę, że to oni w znacznej mierze ponoszą moralna odpowiedzialność za to co się dzieje w gminie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Oni wspólne odpowiadają za każde zwolnienie, za każdy przekręt tego\" pana\". Ale jak to ktoś powiedział \"szambo nigdy nie będzie perfumerią\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Współczuję, szczerze współczuję czytając te wszystkie relacje.Wasz samorząd to jedna wielka farsa.Budujące jest jednak to ,że piszecie o tym a wypowiedzi świadczą o przenikliwości ,inteligencji i wysokim morale krytykujących.Nie pozwólcie się niszczyć , jedynym tylko wyjściem z tego impasu jest referendum.Szkoda ,że tak trudno pozbyć się pasożytów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=37062
Nic dodać nic ująć. Kto firmował nazwisko tego pana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A jednak \"naszemu \" lokalnemu celebrycie słoma z butów wystaje. Święto patriotyczne!!! A on przemawia do zebranych ...w okularach przeciwsłonecznych!!! Patriota chciałoby się rzec a co innego ciśnie się na usta. Dał przykład młodzieży szkolnej jak czcić pamieć poległych za honor i ojczyznę!!! Może raził go blask innych osób? A może wyborcom w oczy spojrzeć nie może? Nie no to do niego nie podobne! Ale foto na stronie Jedwabnego jest? Jest!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I am Bond! James Bond:) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

http://www.jedwabne.pl/index.php?wiad=1235

Super Michu. Super.
Dobrze że jeździsz po dobrze zorganizowanych uroczystościach patriotycznych bo u ciebie kiepsko z organizacją takich.
Ale zdejmij okulary i podnieś wzrok bo może w tym twój problem!
Przyjrzałeś się dobrze naszym Polskim narodowym flagom stojącym przy pomniku Narodowych Sił Zbrojnych w Łomży?
Przepiękne, czyste, biało czerwone, dumne.
A teraz zobacz u ciebie „gospodarzu”.
O tu:

http://www.jedwabne.pl/index.php?wiad=1232

Na 10 i na ostatnim 13 zdjęciu.
Brudna, szara, smutna. O zgrozo, urwana w połowie z postrzępioną końcówką.
Żal i rozpacz.
To jest obecnie symbol naszej gminy i jej stanu.
Nie wspominam już o chaszczach w tle bo może Prezes za dużo chciał za skoszenie.
Szybko ci poszło.
Wystarczyło 2 lata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ludzie dajcie spokój już. Chociażby dwoił się i troił to i tak każdemu nie dogodzi. Przestańcie już, skończcie z tym Jedwabnem na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ani sie dwoi ani troi-liczy sie tylko jak najwiecej mozna wycisnąc z tej gminy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A wyciska ogromne sumy. pluj świni w oczy, a ona mówi, że deszcz pada. Po osiedlu starych baraków, przyszedł czas na kolekcję starych samochodów strażackich. Czyżby skansen otwierał. a ta feta strażacka, pewnikiem więcej będzie kosztowała jak kolejny stary samochód. Cofamy się w rozwoju . A tak miało być wspaniale. Nowoczesność w domu i zagrodzie miała zapanować. Sami widzicie, dawno takiej biedy nie było. Na nic nie ma kasy. To co będzie do końca kadencji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kolejna impreza w Jedwabnem. Warto nie wato? Uczestnicząc w obydwu -Projekcja filmu Kujbidów oraz przekazanie nowego starego wozu strażackiego-miałam obraz, który przewija mi się przed oczami blisko dwa lata. Zawsze zadziwiało mnie jak głęboko można komuś wejść w dupę. Jestem pełna uznania dla tych namiętnie się tam pchających oraz temu, który pozwala sobie tam wchodzić.
Kto wchodzi w rolę ugłaskanego dupowłaza? Zazwyczaj ten, co nie potrafi mieć własnego zdania, albo zbyt mało ceni siebie i chroni własny odwłok. Nie mogę znieść towarzystwa takich ludzi, których jedynym osiągnięciem życiowym jest ciągłe zaspokajanie swojego szefostwa w tak ułomny sposób. Bo przecież płaszczką, co się ciągle płaszczy wcale nie trzeba być, aby dogodzić. Zawsze uczono mnie, że moja wartość zależy od tego, co zrobię, a nie jak głęboko komuś wejdę w d.... Zresztą wchodząc tam można upaprać się w gównie, które wcale nie pomoże osiągnąć niezależności, ani poczucia sprawstwa, ani szacunku do samego siebie. Istotniejsze przecież są fakty i rzeczy, którymi możesz się pochwalić tak.
Niektórzy ludzie są tyci tyci. Takich też potrzebujemy w życiu, byleby nie dostawali kierowniczych stanowisk. Co wychodzi więc z zestawienia dupowchoda i tego, co uwielbia jak mu ktoś odbyt penetruje? Relacja idealna!

Gorzej mają się obserwatorzy, gdy widzą ten cały proces oliwienia, przygotówki i wcisku. Włazidupkowi nie wytłumaczysz, że to co robi jest gówno warte, bo szkoda czasu i nerwów. Temu, co wnikania jest odbiorcą i wręcz przepada za lizusostwem tym bardziej. Pozostaje obojętność, co z powodzeniem nieraz stosuję. Problem w tym, że jest to niesamowicie męczące. Upodlenie poniżanego niby mnie nie dotyczy, ale bardzo trawi od środka. Najgorszą torturą jest patrzeć jak ktoś robi to sam sobie. Rodzi się wtedy pytanie: jak można być tak bezkrytycznym wobec siebie? Ano można i jak się tak rozejrzycie wokół, to dupowchodów jest całkiem sporo. Ja mówię ich towarzystwu stanowcze nie. Mogę kogoś nienawidzić lub przynajmniej nie lubić, ale muszę mieć do niego szacunek. W sytuacji, gdy on nie poważa sam siebie, to już cios poniżej pasa. Dlatego nie bądźcie dupowchodami i nie pozwalajcie, by inni pchali się Wam w dupsko. Zyskacie na tym jeszcze większy szacunek do siebie (lub podbudujecie ten dopiero raczkujący) i pozbędziecie się z otoczenia ludzi-mebli (niby ładnie wyglądają, ale jedyne co można z nimi zrobić, to przesunąć z miejsca na miejsce). Miejmy nadzieję, że jest na tym świecie więcej interesujących samodzielnych jednostek niż ubezwłasnowolnionych kretynów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Same polonistki na tym wątku sobie piszą i odpowiadają aż miło się to czyta :). Tak idealnie po Polskiemu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Skoro jego rządy są tak fatalne , złe i doprowadzają do ubożenia gminy, to tylko takie słowa trafnie opisują zachowania ludzi , którzy są blisko niego i wspierają w jego poczynaniach. Czy to ważne kto tu pisze? Ważne ,że nie boja się pisać prawdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Drogie Panie ta Wasza nienawiść do burmistrza stała się chorobliwa i niebezpieczna ponieważ zaczyna przekładać się już na wszystkich mieszkańców, którzy go szanują i popierają. Przekłada się również na ich dzieci .Zamiast wymyślać coraz to inne podłe głupoty zajmijcie się swoimi obowiązkami ,bo chyba ostatnio o nich zapominacie. Młodzież czyta to forum i domyśla się kto jest autorem. Wasz wpis jest obrażliwy dla wszystkich uczestników uroczystości i świadczy o Was. W uroczystości uczestniczył ks.Radosław Kubeł z Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja\"- egzorcysta z Łomży.
Chyba tylko on może wam pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

brawo wielka feta na cześć 20letniego grata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No i bardzo dobrze, że przynajmniej 20 letni dostaliśmy. Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. Trzeba cieszyć się i z tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A czyim szacunkiem on się cieszy chyba tylko takich miernot i łobuzów jak on sam. Ty lepiej się przyjrzyj ile kasy wyprowadzają on i jemu podobni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I zaproszony egzorcysta jakasiu tobie Michasiowi i nie pomoże. A ci co tak ślepo go wspierają to kłamliwe typy , które szukają tylko własnej korzyści. Tłumy waliły na impreze strażaków , że szkoda gadać . Kilka ujęć i te same osoby. Czyżby ludzie przejrzeli ...pana i jego przydupasów?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

kiedy uroczyste przekazanie odrestaurowanej smieciarki.Jest termin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

O śmieciarce słuch zaginął, a to był główny powód zwolnienia dyrektora KZB. Mieli odrestaurowywać i przepadła ha, ha, ha. Teraz zajęci są czym innym. Sen z powiek spędza termomodernizacja czyli ocieplanie budynku. Za taką kwotę będą termomodernizować, że ze 4 takie gminy będzie można wybudować. A tu każą się cieszyć z 20 letniego złoma. Cóż jedyne wydarzenia w naszej gminie to wierszyki i konkursiki różnej maści. To tak wygląda nowoczesne zarządzanie gminą ?Jak się nie ma czym chwalić to trzeba cieszyć się byle czym. A kredytów po kokardy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

dygresja.kl leb.z malej.kariera nikodema dyzmy.realizacja.usmiech. cyniczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

jerzyk jesteś tak zdeterminowany chęcią powrotu do władzy,że nie masz żadnych zahamowań.Zdolny jesteś nawet zabić .Jak się widzi ciebie trzeba mieć cyniczny uśmiech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

mi-chu...odkręć wodę , nie karz nas za radnych , którzy Cię przejrzeli . Gdzie się nie dotkniesz tylko smród zostawiasz. Oszczędź nas bo juz wstyd na całe województwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jak radni nie przegłosują to was jeszcze gówna zaleją,bo remontu oczyszczalni nie będzie. Ale będą zapachy. Radni niech się zbierają co tydzień i rozdzielają dietki .Tylko to potrafią. Takiego dziadostwa świat nie widział.
Jedna sesja pochłania około 8000 zł na dietki dla radnych i sołtysów,a uchwał nie ma bo szkoda pieniędzy na termomodernizację budynku gminy ,którą wcześniej ci sami radni przegłosowali,a teraz się rozmyślili gdy już gmina wyłożyła pieniądze na wniosek i otrzymała zapewnienie o dofinansowaniu
1600.000zł ze środków unijnych. Brawo radni i ich poplecznicy. Postęp w Jedwabnem jak jasna cholera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Patryk0203=polakpierwszegosortu=teściowa . Rozumiemy trzeba rodzinie pomagać. Brawo radni nie dajcie się wywieźć w pole. Termomodernizację trzeba będzie spłacać przez ćwierć wieku. Ludzie wody nie mają po wsiach, po piachu jeżdżą , a on za 3 miliony budynek będzie ocieplał. Brawo, brawo jeszcze raz brawo. Są radni, którzy szachrajstwa nie chcą przegłosowywać, a ci co głosowali za niech na drugi raz się lepiej zastanowią co robią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Poszukaj jeszcze innych znaków równości .Może kiedy trafisz.A jeśli chodzi o konkrety to gmina do termomodernizacji by dołożyła 900 000 a nie 3miliony.
Tu nic nie przerabiaj .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A skąd ty znasz takie konkretne kwoty Patryku? Najwidoczniej Marcin ma racje w swoich porównaniach i jesteś osobą z bliskiego towarzystwa włodarza miasta. Jak znasz takie konkrety to powiedz mi i przede wszystkim każdemu z nas skąd gmina weźmie te 900 000 zł? Kolejny kredyt, który będzie trzeba spłacać przez wiele lat? Podaj lepiej jakieś konkretne działania władzy jakie wykonała przez dwa lata sprawowania Urzędem. Tak gmina miła się rozwinąć pod skrzydłami obecnych władz, tak wiele jest zarzucane poprzedniej władzy, że nic nie robiła i wydawała pieniądze w błoto. To co mamy powiedzieć o obecnej władzy? Gdzie macie oczy ludzie? Ale jak widać każda hegemonia kiedyś się kończy i bardzo dobrze. Może w końcu nadejdą lepsze czasu dla naszego miasteczka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A ja tak patrząc na wpisy też utwierdzam się w tym ,ze marcin rozszyfrował patryka 0203. Znacie się w tym Jedwabnem dobrze. Lekka przesada za 3mln termomodernizacja!!!??? Za taką sumę można postawić piękny budynek i to od podstaw. Czy w tym miasteczku nie ma bardziej naglących spraw niż tak kosztowna termomodernizacja? Najwidoczniej wasz włodarz teściową też ma za ciemną masę skoro w taki kit uwierzyła. Najpewniej to kolejny przekręt. Moim zdaniem musicie to podać do ogólnopolskiej tv. Powodzenia życzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Owszem jestem z otoczenia obecnego burmistrza. Nie znam bliżej możliwości finansowych gminy ale wiem ,że 13 radnych wcześniej przegłosowało potrzebę termomodernizacji.Wtedy ja uważałem, że to nie jest najbardziej konieczna inwestycja w gminie ale teraz gdy widać przeciekający dach i duże koszty ogrzewania uważam ,że jest potrzebna.Tym bardziej ,że zapewnione są środki unijne i wydano kilkadziesiąt tysięcy na wniosek. Ale jeśli radni się rozmyślili to niech przegłosują projekt budżetu bez termomodernizacji a nie uciekają z sesji albo nie pojawiają się wcale. Jest wiele ważnych uchwał do przegłosowania.
Bycie radnym to nie tylko pobieranie diet za komisje i sesje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No cóż, z tego co wiem to najwięcej biorą ci radni , którzy są przychylni burmistrzowi , bo u tych pozostałych to z dietkami szału nie ma jak już tak bardzo chcesz poruszać temat diet wypłacanych dla radnych . Tak się dzieje w całej Polsce i na całym świecie, że ludzie pełniący funkcje publiczne otrzymują jakieś pieniądze . A jak tak bardzo zależy ci na finansach i dobru gminy , a jak piszesz, że jesteś z bliskiego otoczenia szefa to powinieneś dobrze wiedzieć jak teraz trwoni się pieniądze. Np. Całą dokumentację na inwestycje przygotowywali kiedyś pracownicy gminy i pieniądze zostawały w gminie. A teraz wszystko przygotowują firmy zewnętrzne, a nasze pieniądze idą w świat. Jak przygotowywali nasi gminni pracownicy to i projekty przechodziły, teraz co?. Bida z nędzą. Za przygotowanie projektu termomodernizacji pan , który jest całym mózgiem operacji finansowych skasował jak wieść gminna niesie 70 tysięcy. I jak wieść gminna niesie to radni przegłosowali projekt termomodernizacji , ale nie na kwotę 3 milionów. No powiedz tak sam \"obrońco\" co można w ramach termomodernizacji robić z budynkiem gminy, złote grzejniki montować, ściany srebrem okładać?. Pompy ciepła też tyle nie kosztują. Wytłumacz dlaczego tak burmistrz chce usilnie , żeby przeszedł tak drogi projekt.Na szczęście w Jedwabnem nie mieszkają sami idioci i złodzieje i nie daja się nabrać. Także nie ściemniaj ludziom i nie broń oszustów , bo tak będzie lepiej dla nas wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Radni przegłosowali na kwotę1900000 a w wyniku przetargu wyszło 2500000
z czego 1600000 ze środków unijnych. Ale skoro to według nich za dużo to niech zagłosują przeciw termomodernizacji. I skończcie pieprzyć wkółko o tej termomodernizacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Patryku 0203 od tych zer aż się niedobrze robi. Zero gospodarności! Zero pomysłu na rozwój gminy! ....zero, zero i mniej niż zero. Chociaż zamysłem michałka nie jest i nigdy nie był rozwój gminy tylko zadłużenie jej na kwotę z wieloma zerami i zrównanie naszego miasteczka z ziemią. A najgorsze jest to ,że wiele małych móżdżków z \" długimi rękami \" wspiera go w tych poczynaniach. Wielu daje się wykorzystywać i robić dobrą minę do złej gry. Żenujące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

to pewne że przetarg był ustawiony,odpadła oferta tańsza,zero,zero,mniej niż zero

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

a cóż to tak Jedwabiniacy ucichli? Nic nie piszą o \"swoim\" włodarzu? I polakpierwszegosortu milczy i nie broni burmistrza, nie ubliża przeciwnikom?! A smrodek o jego zbliżającej się ku końcowi destrukcyjnej kadencji już się rozszedł po województwie! Aż dziw bierze co tez za ekipa \" mądrych\" ludzi go popierała. Pewnikiem co poniektórzy teraz wypierają się, że takiego gospodarza wspierali i jego uczciwość i inteligencję firmowali własnym nazwiskiem. Jakże trafne jest powiedzenie -Polak mądry po szkodzie. U was jednak - Jedwabiniak przed szkoda i po szkodzie głupi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Poczekajmy na efekty pracy nowego przewodniczącego.W przeciwieństwie do was bardzo mi zależy aby wszędzie były asfalty i gospodarność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

bez zlosliwosci ch lub bez c wyaltowac,jest czas na normalne inwestycje.bez telefonow.referendum jasneOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Autor: olszynowy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 06-09-16 22:54

http://www.podlaskie.strefaagro.pl/artykul/podlascy-rolnicy-latwiej-dojada-do-swoich-pol-i-lak

No co jest? Znowu wszyscy tylko nie Jedwabne.

Ostatnio przy 300 złożonych wnioskach na drogi nie załapaliśmy się w pierwszych 100 które dostały kasę. Też dostały Przytuły, Radziłów, Szczuczyn, Wizna, Rutki, Śniadowo, Mońki, Wąsosz, Mały Płock.
Tu jest cała lista:

http://www.bialystok.uw.gov.pl/NR/rdonlyres/55D0850A-2EDA-4E63-ABCE-9286B88F4B90/37224/WST%C4%98PNALISTARANKINGOWA1.pdf

To już nie tylko brak umiejętności i kompetencji. To już premedytacja. Czy w Jedwabnem jedynymi inwestycjami tej kadencji będzie maszt flagowy, używany kibel w parku i osiedle starych baraków nad stawem?


Podobno w tych projektach nie uwzględniono wycinki drzew i mimo 2 tygodni na uzupełnienie dokumentacji władza tego nie poprawiłaOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

TYLKO MI CIEBIE MAMO
TYLKO MI POLSKI ŻAL!...

ORLĄTKO
O mamo, otrzyj oczy,
Z uśmiechem do mnie mów -
Ta krew, co z piersi broczy,
Ta krew - to za nasz Lwów!
Ja biłem się tak samo
Jak starsi - mamo, chwal! ...
Tylko mi ciebie, mamo,
Tylko mi Polski żal! ...

Z prawdziwym karabinem
U pierwszych stałem czat ...
O, nie płacz nad swym synem,
Że za Ojczyznę padł ! ...

Z krwawą na kurtce plamą
Odchodzę dumny w dal ...
Tylko mi ciebie, mamo,
Tylko mi Polski żal! ...

Mamo, czy jesteś ze mną ?
Nie słyszę twoich słów ...
W oczach mi trochę ciemno ...
Obroniliśmy Lwów! ...
Zostaniesz biedna samą ...
Baczność za Lwów! Cel! Pal!
Tylko mi ciebie, mamo,
Tylko mi Polski żal...


ten wiersz recytowany wczoraj podczas obchodów w Jedwabnem ,w Pana ustach nie był powodem zadumy ... Pan Panie Orlątko nie wie, w które gniazdo usiąść. W którym będą większe korzyści? Tak się zastanawiałem cały czas- dlaczego jest Pan przewodniczącym komisji oświatowej. Pewnikiem dlatego,że spełniasz się aktorsko. Takim patriotom jak Ty i twoi koledzy na czele z Góru, chcielibyśmy już podziękować. Dobrze,że większość ma poczucie obowiązku patriotycznego i z honorem służy społeczeństwu. Gdyby najwyższa władza była w Pana rękach IV Rozbiór Polski byłby nieunikniony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tylko ,że ta obecna większość zebrała się już chyba cztery razy na sesję i .ze dwa razy na komisję budżetową a uchwał najważniejszych nie ma, tylko się przepychają między stołkami Rezygnują z pozyskanych pieniędzy unijnych a pomysłu jak wyremontować budynek gminy nie mają. Rozdziela się tylko pieniądze na dietki. Niektórzy z tych panów rządzili w ten sposób przez ostatnie 10 lat. Ich osiągnięcia widać na każdym kroku:drogi w fatalnym stanie, brak wodociągu, konieczna modernizacja oczyszczalni ścieków.
Honor to jest dla nich pojęcie obce.
A pana Orlątko raz przygarniają a następnym razem przeganiają w zależności od własnych potrzeb.
Roberto nie miej wszystkich mieszkańców za idiotów.My nie potrzebujemy wzniosłych frazesów. Znamy bardzo dobrze tych twoich patriotów. Po 10 latach rządzenia zorientowali się ,że potrzebna jest budowa dróg .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

kto cię polakupierwszegosortu matematyki uczył? Policz dobrze , na pewno nie cztery. A co cię tak bolą te dietki ? Niektórzy radni odsunięci od komisji przez dwa lata nie pobierali diet i nie ubolewali tak jak ty teraz . Sołtysi tez biorą, nawet jak przyjdą 15 min przed końcem sesji. Przejdź się do dobrego okulisty skoro nie widzisz co zrobili poprzednicy :
gruntowna przebudowa 8 jedwabieńskich ulic
- budowa sieci wodociągowej tak, że obecnie gmina jest zwodociągowana w ponad 70 %, a była za czasów pana ch. tylko w 11.
( miejscowość Olszewo Góra też ma wodociąg)
- Gruntowne odrestaurowanie budynku zabytkowego dworku w Jedwabnem
- Przebudowa odcinka ulicy Konopnickiej i odcinka Kościuszki
- Modernizacja ulicy Nowy Rynek i budowa placu rekreacyjnego w miejscowości Burzyn
-Liczne remonty dróg, mostków oraz oświetlenia ulicznego na terenie gminy
-Przebudowy dróg gminnych Kubrzany, Konopki Tłuste , Konopki Chude Witynie, Biodry , Kucze Wielkie
-Remonty dróg powiatowych
-Remonty chodników na ul. Wojska Polskiego, Cmentarnej , Łomzyńskiej
- Nowe wiaty przystankowe w wielu miejscowościach
- odtworzenie przeprawy promowej przez Biebrzę we wsi Mocarze
-budowa nowoczesnych placów zabaw
A oto co zrobił przez dwa lata obecny burmistrz- gliniane dróżki, zadłużenie gminy, zmiany na stanowiskach gdzie pozwalniał kompetentnych ludzi a obsadził stołki przydupnikami o małej wiedzy, zero projektów unijnych .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ale nawymieniałaś tych inwestycji!!!!! Kilka dróżek po parę metrów i niektóre inwestycje z funduszu sołeckiego. Opowiedz o tych inwestycjach mieszkańcom to może się ucieszą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

dalej masz problemy z matematyką! Ulice Wesoła, Piękna,Spółdzielcza, Nowa, Kościuszki, Ogrodowa, 3 Maja, Pl 250 lecia, Rembielińskiego to chyba nie parę metrów? U twojego partacza i kasa z funduszu sołeckiego przepadła a drogi za miliony już dawno deszcz wypłukał. Zobaczymy co będzie po zimie... Jednak posłucham się ciebie i poopowiadam o obecnych inwestycjach . Pewnie mieszkańcy będą słuchać z zaciekawieniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

polakpierwszegosortu ty to wstydu nie masz kogo ty bronisz? no wiem to teść , ale i tu jakaś logika i przyzwoitość obowiązuje. czy mamy pokazać zdjęcia tych dróżek, które po roku są dziurawe jak sito, a może termomodernizacja zasługuje na pochwałę ? 3 miliony wsadzić w budynek gminy? Tak niech ociepli budynek i wykona wszystkie potrzebne remonty, ale nie za taką kasę. Ty mówisz o inwestycjach unijnych taki mądry, że na żadną kasy nie dostał. Za poprzedniego burmistrza nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 17,5 miliona złotych, w tym dotacje unijne stanowiły ponad 8 milionów. sama przebudowa ulic w Jedwabnem to ok. 3 mln. a budowa sieci wodociągowe to około 7 mln. jeśli to nic to co można powiedzieć o inwestycjach obecnej władzy, mniej niż zero. Zapraszam cie w podróż po tych gliniankach, na które zaciągnięto kredyt 3 milionowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To ta Pani rzeczywiście liczyć nie umie. Moze powinna zmienić login na polaksłabszegosortu. Niektórym jednak nie otworzysz horyzontów postrzegania prawdy. I w XXI wieku ciemnota i zakłamanie panuje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Gdyby te inwestycje zostały wykonane wciągu jednej kadencji to by było ok. ale nie wciągu 10 lat. Roberto chamstwem nic nie nadrobisz. Prawda również dla mnie jest bardzo bolesna. Nikt nie chce co rok wymieniać zawieszenia samochodu ani łatać przedziurawionej misy olejowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

burmistrz nas okłamał i dalej kłamie ,płacimy podatki-na co idą te pieniądze to jest okradanie mieszkańców,zero inwestycji tylko kombinowanie jak \"wydoić\"naszą gminę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jadwabne już od jakiegoś czasu znane jest z wrażliwych intelektualistów (patrz wydarzenia historyczne do których jakoś nie chce się przyznać :)).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

czym tu się chwalić !!! dostaliśmy najmniejszą kwotę ze wszystkich gmin,małe gminy dostały więcej ,ale foto wyszło z ramek np Piątnica 111,000; tysięcy;Szczuczyn 82 tysiące;Wąsosz 64,800 tys.;Mały Płock 49,590;Boćki 103,000 tysiące a Jedwabne 37,243 ,a gdzie budowa dróg? ,wodociągów co było obiecywane w kampani ,ale pensja za nic nie robienie najwyższa w podlaskim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Te kwoty pokazują kierunek w jakim zmierza nasza gmina czyli dół. Obciąć pensję i w końcu skończyć ten demontaż póki jescze coś jest do uratowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ooooo w Jedwabnem znów bieg sylwestrowy !!! Niech Wasz burmistrz wyznaczy trasę po tych dróżkach, którymi się szczyci. Nie jeden uczestnik ubabrany w błocie wróci. a i w gipsie pewnie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

koci l , wiadomo,sam wygląd posmiewisko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

W związku z nadejściem nowego roku nastał czas na podsumowania. Minęło już 2 lata rządów naszego „włodarza”. Na wyborczych wiecach obiecywał wiele, między innymi: darmowy Internet dla miasta i gminy Jedwabne, nowy wóz strażacki, wodociągi, drogi, znaczącą redukcję bezrobocia oraz że przywróci tzw. Biuletyn Informacji Publicznej. Grzmiał ze sceny w Gok-u, że nadchodząca kadencja jest ostatnią, w której można pozyskać znaczne środki z UE. Co z tego wynikło? O darmowym internecie można co najwyżej pomarzyć, wóz strażacki to 20-letnie padło, wodociągi to kompletna abstrakcja, pojawiło się za to kilka odcinków piaskowych dróg, pozyskane środki z UE to dopiero konkretna kasa ,że Burmistrz sam zachodzi w głowę co za to kupić: pudełko zapałek czy zapalniczkę. Bezrobocie też zmalało zwłaszcza w jednej z jedwabińskich rodzin. Jedyna obietnica jakiej dotrzymał Burmistrz to papierowa gazetka, która nie nadaje się nawet do podtarcia tyłka bo jest zbyt śliska. Co zatem dzieje się w gminie? Bardzo wiele: mikołajki z przedszkolakami, spotkanie z Mikołajem, spotkanie opłatkowe, bieg sylwestrowy, bodajże drugi. Tak, to też jest potrzebne ale czy to jest rola Burmistrza, czy głowa gminy nie ma nic ważniejszego do roboty? Co dalej nas czeka w nowym roku? Bal noworoczny, gala mleczna, , konkurs fotografii na najbrzydszą mordę w radzie? Może pan Burmistrz powinien rozważyć karierę wodzireja na wiejskich weselach albo kierownika cyrku objazdowego bo organizowanie imprez wychodzi mu znakomicie ale nie tego oczekują od niego normalni mieszkańcy gminy. Może chleb czyli socjal z opieki społecznej i igrzyska czyli liczne bale i imprezy zadowalają lokalną patologię, jednak nie zadowalają ludzi, którym na sercu leży rozwój tej gminy. Porzuć Pan w końcu tą drogę bo nawet ciemny, moherowy Pis-owski lud już tego nie kupuje. Weź się Pan w końcu do roboty a jeśli nie jesteś Pan w stanie do po prostu odejdź; nie każdy nadaje się na burmistrza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Burmistrz wykonuje uchwały rady miejskiej i zadania gminy określone przepisami prawa !
Więc zajmijcie się lepiej radą ich kompetencjami, uchwałami i wewnętrznymi rozgrywkami, wybierzcie w przyszłości kogoś myślącego do rady a nie skupiacie się tylko i wyłącznie na jednym człowieku zwalając na niego całe zło.
Troszkę samokrytycyzmu oraz opamiętania się na Nowy Rok życzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

to ten jeden oszukał wszystkich wyborców a nie radni,nareszcie część zmądrzała i nie będzie złodziejstwa,kombinowania,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Masz rację leo62. Krótko i na temat. W kłamstwach temu panu nikt nie dorówna.On nigdy nie będzie winny. Wszyscy, ale nie on. na szczęście coraz mniej osób wierzy w te fantasmagorie typu: termomodernizacja, nowoczesne zarządzanie gminą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Autor: speech. (---.dynamic-ww-04.vectranet.pl) Data: 04-01-17 19:53

i co cię tak tu debilu zaciekawiło, że aż założyłeś ten temat?

jaki miałeś w tym cel ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Przestańcie już dokuczać sobie wzajemnie. Przecież życie jest tak krótkie.Uśmiechnijcie się, podajcie sobie ręce. Nienawiść to zło. Spójrzcie w głąb swojej duszy. Wyjmijcie drzazgi ze swoich oczu - wszyscy! Człowiek, który nienawidzi bliźniego nigdy nie będzie szczęśliwy. Pamiętajcie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

cha,cha,rękę podać a z tyłu nóż w plecy wbić,tu nikt nikomu nie dokucza,trzeba robic to co sie obiecywało a nie kombinować do swojej kieszeni ,wszystko rozp...... szkoły,gmina,kzb,dobrze ze inne firmy niepodlegaja temu kombinatorowi,dyletantowi bo by padły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Całe szczęście, że wśród radnych znaleźli się ludzie niepokorni wobec knowań tego diabelskiego pomiota. Podziwiam ich za to, że będąc zależnymi od wpływów Burmistrza potrafią mu się przeciwstawić. Nie wiem z jakich pobudek to robią ale zakładam, że chodzi o dobro gminy albo o osobiste porachunki. Ważne jest, że stanowią twardą opozycję i nie pozwalają mu na kręcenie kolejnych wałków. W społeczeństwie jest coraz więcej osób niezadowolonych z działalności „włodarza” i nie ma co się dziwić, wszak on nie robi nic by poprawić byt mieszkańców a jedynie dąży by poprawić swój własny i kilku swoich przydupasów. Za odwiedzanie przedszkolaków z cukierkami nie płaci się 12 tys. na miesiąc. Nie ma co liczyć, że zrealizuje jakąkolwiek ze swoich obietnic, nie po to się pchał na stanowisko. W swoich kłamstwach przeszedł już samego siebie i już sam nie wie co komu i gdzie obiecywał a o tym jaki z niego cham to chyba nawet nie warto wspominać bo ktokolwiek miał z nim do czynienia doskonale o tym wie. Nadeszła chyba pora by przywołać tego pana do porządku. Czy taczka z gnojem to godny środek transportu na polityczną emeryturę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

trochę zaniżona pensja,jak wyliczyła księgowa burmistrz zarabia ok30 000 tysięcy tak tak z lewymi prawymi,z delegacjami z wczasami czy to jest normalne? radni obnizyć do minimum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ciekawe kiedy pan Ch. wycycka tych dwóch idiotów, którzy kolejny raz dali się nabrać. I jak zwykle \"chłopaki od brudnej roboty\" chwycili przynętę . Chłopy już widzę te asfalty u was. ha ha ha!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kochani zostawcie tan kurwidołek i zacznijcie normalnie żyć. Tu się liczy tylko szuja i złodzieje. Pan- obiecanki cacanki a głupiemu radość takim naiwniakom wciska kity albo kasą oczy mydli , zbierze manatki i będzie za zagarniętą kasę nieźle żył do końca swoich dni. Takimi dwoma sprzedawczykami, zielonymi jak trawa na wiosnę wytrze sobie niedługo pewną część ciała i szyderczy uśmiech rzuci w twarz. Wspierajcie takiego oszusta!Zrobi wam drogi? ... jeszcze projektów nie ma. Oby zdążył przed następną kadencją.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

burmistrz bardzo duzo robi nie narzekajcie ,wybudował dwie pralnie jedna za 3 miliony a druga za 4 miliony a reszta czyli 400 tysiecy wypierze ręcznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

\"Włodarz\" to najlepiej pierze mózgi otaczających go idiotów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

muniek spiewa jest super,jestsuper-k.leb nie jest taki brudas pralnie uruchomil,cos się dzieje-jes super

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jedno jest pewne złodziejstwo dobrze się trzyma. Bonanza ze szkoły razem z nimi w jednym szeregu. Słyszałam, że blokują inwestycje. O jakie inwestycje chodzi?Chyba zakup stroju Mikołaja na Choinkę do przedszkolaków. Nic więcej tutaj się nie robi. A złodziejstwo pomaga trwonić kasę. Przynajmniej dużo wiemy o radnych i będziemy rozliczać przy wyborach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zastanawia mnie czy kiedykolwiek w tej gminie będzie normalnie. Zadziwiające jest, że jeden, tylko jeden nawiedzony kmiotek potrafi poróżnić i nastawić przeciwko sobie całe społeczeństwo. Kiedy w końcu mieszkańcy zrozumieją, że to ścierwo karmi się tylko i wyłącznie kłamstwem, obłudą oraz nienawiścią. Stale zasłania się żywą tarczą w postaci zależnych od jego łaski dyrektorów, kierowników i prezesów udając, że oni mają cokolwiek do gadania. Urabia niepełno-sprytnych radnych byle tylko przepchnąć swoje machinacje. Zniszczył już prawie wszystko cokolwiek w miarę sprawnie funkcjonowało przekraczając zaledwie półmetek swojej kadencji. Niedługo w Urzędzie Gminy zamiast krzeseł dla petentów zostaną zamontowane klęczniki by z odpowiedniego poziomu można było rozmawiać z Burmistrzem i podległymi jemu kierownikami. Pytanie za milion dolarów: Urząd Gminy i Burmistrz jest dla mieszkańców czy mieszkańcy są dla Urzędu Gminy i Burmistrza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Normalnie byłoby gdyby ludzie mieli charaktery, twarde zasady i nie wspierali takiego oszusta i oszołoma. Nikt mądry nie popiera takiego typa!!!Zastanawia mnie kto go wybrał na burmistrza?!!! Widać ci co są przy nim i dają się zmanipulować to ten sam poziom moralny. O Bonanzie już w powiecie głośno. Ze też rodzice na to patrzą i nie reagują. U was chyba zmowa milczenia nastała od dwóch lat. Strach wyrazić jakąkolwiek swoją opinię. Kto jest przeciw to na bruk. Ciekawi mnie co skłoniło tych dwóch, do zmiany opcji. Tak naprawdę nieboracy nie wiedzą do kogo się przyłączyć. Do tych co nie pozwalają rozgrabiać gminy, czy do tych pustych główek, co tylko potrafią rękę podnosić kiedy włodarz karze. Chyba nie przekupił ich obietnicami? Zera do potęgi N . Jak można działać świadomie na szkodę gminy, szkoły i całej społeczności, a co za tym idzie i własną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ojeju jak się produkują a samego burmistrza możecie w d...........pocałować hee

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas kampanii wyborczej i samych wyborów a wtedy to sam burmistrz będzie całować wszystkich w d…… heheh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jego w tę wredną gębę nikt nie chce całować, a co dopiero w d............. Zostaw to etkowi.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Najpewniej Kasia K często go całuje w d....... Ale jak mu się do d.... dobiorą to zostanie jeden wielki koci łeb
;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zostawcie w spokoju etka nie po to przed wyborami miał kilkunastu swoich wyborców zameldowanych u siebie by kogoś w coś całować teraz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne


Niczym w filmie Barei
– Marysiu, niech Marysia poczeka z obiadem na pana.
- Przepraszam, że pytam, ale czym zajmuje się pan?
– Mój mąż... Mąż jest z zawodu dyrektorem.

z powodu znikającego p.o proszę o informację na emaila Ktokolwiekwidziałktokolwiekwie.wieści.jedwabne@p.o

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

We wtorek zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił listę gmin, którym może zostać udzielona znaczna pomoc finansowa w ramach środków z PROW. Na tej liście znajdują się: Gmina Kolno- 1 991 577,00 zł (słownie: milion dziewięćset dziewięćdziesiąt jeden pięćset siedemdziesiąt siedem zł),
Gmina Radziłów- 1 967 875,00 zł, Gmina Piątnica- 1 707 248,00 zł, Gmina Łomża- 2 000 000,00 zł, Gmina Zambrów- 1 995 769,00 zł, Gmina Wysokie Mazowieckie- 2 000 000,00 zł, Gmina Szumowo- 2 000 000,00 zł, Gmina Śniadowo- 1 999 017,00 zł, Gmina Zbójna- 1 752 292,00 zł. Nie znalazłem na tej liście Gminy Jedwabne.
Brawa dla „włodarza” i dla jego nieograniczonej kreatywności. Kiedy kres kadencji tego nieudacznika co niechlubnie reprezentuje naszą Gminę. Pozyskał 37 tyś a zdjęć i artykułów narobił jakby te 2 miliony wywalczył.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wystawić taczkę pod gminą. Wywieźć go na zbity pysk. Podziękować mu za te inwestycje. Rozpieprzył wszystko , gminę zadłużył oszust jeden. Teraz jeszcze jego pomocnica teściowa buntuje wszystkich, żeby nie utworzyć Zespołu Szkół. Niech do krów idzie polakpiewszegosortu, bo tam lepiej pasuje. Dzieci niczego nie nauczy a etat blokuje. Sama z protekcji teścia została zatrudniona a teraz ludzi na bruk chce wyrzucić paskuda jedna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co tam słychać ciekawego w Jedwabnym? Karpie w stawie jeszcze pływają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Hrabio w Jedwabnem nic ciekawego. Wiochę robi \"włodarz\" , że szkoda gadać. Wodociągi nie przeszły, tak jak i wszystkie projekty na drogi. Zero dosłownie zero. Teraz każda inwestycja na kredyt. Tylko kto będzie spłacać i jakim kosztem. A oświeceni radni wierzą w kłamstwa i wykręty. Może karpie jeszcze pływają, ale niedługo i za nich się weźmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ponowne otwarcie świetlicy w Kuczach Wielkich to dopiero inwestycja i sukces na miarę świetlicy w Grądach Małych. Ludzie zaangażowani wywalczyli fundusze, wypracowali własnymi siłami, wyremontowali a „włodarz” się pręży, pnie do góry z dumy mało z kadru nie wyskoczy chcąc być wyższym i udaje, że cokolwiek zrobił dla tej sprawy. Wyborowa na stole, a może Wyborcza? Czy mieszkańcy wsi Kucze Wielkie mają za co dziękować temu Panu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jak się nie ma czym chwalić to najlepiej przypisywać sobie cudze zasługi. Żeby włodarz miał choć odrobinę wstydu to zachowywałby się inaczej. On( przyznają mi chyba nawet jego zwolennicy jeśli pokuszą się choć o krztynę obiektywizmu) konsekwentnie dąży do ruiny Jedwabnego. Inwestycji zero, to już widać gołym okiem.Teraz jak wieści krążące po Jedwabnem i okolicy niosą zrujnować chce szkoły. Przy okazji reformy pozbędzie się zawodówki i liceum, po co inwestować w tutejszą edukację najlepiej wszystko roztrwonić .Radni wspierający go, murem później będą mówić, że tak musieli , bo i teraz tak tłumaczą,\" że on do wszystkiego ich zmusza\" to słowa jednego z przydupasów. Chamstwo i arogancja tego typa osiągają szczyty. I pomyśleć, że tylu idiotów dało się na to nabrać, a to tylko z czystej zawiści, która przesłoniła im zdrowy rozsądek. Nie zauważali tego dobrego co się działo , nie dostrzegali inwestycji. Niektórym prostym chłopom imponuje to , że mogą zwracać się do niego po imieniu , a on skrzętnie to wykorzystuje dla własnych celów, a w ruinę popadamy wszyscy. Niektórzy wspierający już dostają rykoszetem. Może ta ich \"głupota\" w końcu zabierze się do myślenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Niektórym oczu na siłę nie otworzysz . W sklepie nad rzeką alkohol wyborczy niebawem popłynie. Ze też można być tak ślepym i głupim i nie zauważać tego, że ten pan jest burmistrzem po to aby ograbić i doprowadzić do ruiny to miasteczko. Kadencję zaczął od wyjazdu do Słowacji narty , oczywiście przez Muszynę ,żeby podbić delegację . Teraz wyjazd do Zakopanego za niezła kasę. Większości delegacji nie ujrzało światła dziennego. A projekty unijne na wodociągi, drogi...inni pilnują i dostają kasę...a ten olewa i sie nie martwi. Nie ma czym . W jego nowych domkach woda będzie płynąć szerokim strumieniem. Ogrzewanie ekologiczne i nowoczesne. A wy ciołki bez honoru i godności dalej płaszczcie się przed nim. Pomacha wam na przegnanie ...środkowym palcem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Niedługo wszyscy tam będziecie mieli przej...ne jak Texas zostanie burmistrzem. A już robi sobie kampanie wśród ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tak źle jak za obecnego burmistrza to jeszcze nigdy nie było. Teraz by poczynić jakiekolwiek ambitne inwestycje konieczne jest zaciąganie długoterminowych kredytów bo „włodarz” w swej nieskończonej mądrości i przy tak rozległych znajomościach, którymi tak się chełpi, nie dał rady pozyskać ani złotówki. Ulice Polna i M.C Skłodowskiej też już odeszły na dalszy plan i nie będą modernizowane a kocie łby będące ich nawierzchnią pozostaną tam przez kolejne dekady. Ale co tam szukać po obrzeżach miasta skoro nawet centrum wygląda jak pole po bitwie: dziurawe drogi, gromady bezdomnych psów, niezliczone ilości srającego ptactwa, powyrywane słupy. Nie ma pieniędzy by to ogarnąć ale na bankiecik to się zawsze znajdą choćby spod ziemi ale wygrzebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tak zachodzę w głowę ....gdzie on znajdzie taki dywanik 4 cm, asfaltowy, żeby przykryć te dziury na konsolidacyjnych dróżkach? Czarna rozpacz za rządów pana Ch. A takie buźki były uśmiechnięte po wyborach! Każdy czekał tych obietnic-drogi, chodniki, wodociągi. lądowiska , internet darmowy, gabinety rehabilitacyjne, kraina mlekiem i miodem płynąca. Niestety tylko nieliczni wiedzieli że to jeden wielki przekręt i oszust. Błyska tylko fleszem, żeby zapamietać jego zgorzkniałą , niszczoną nienawistnym grymasem gębę. Tu na pogrzebie Inki i Zagończyka, tu Mikołajek. tam znów kilka płytek na podłodze w świetlicy, teraz z sołtysami się lansuje....a może tak zaprosić tvitv, może nawet TVN, na te dróżki żeby pokazać ludziom jak się topi ich miliony w błocie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Do M......................

Witam króla idiotyzmu i chamstwa! Co słychać? Jak tam interes się kręci?

Debilacja społeczeństwa ciągle trwa! Jak tam spółeczka już oskubana?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wydaje mi się że potęgujące się chamstwo, bezczelność i ignorancja tego Pana wynika w znacznej mierze z presji zbliżającej się nieuchronnie miażdżącej, haniebnej i sromotnej porażki w nadchodzących wyborach, niezależnie od tego kto będzie kontrkandydatem. Coraz mniej czasu, coraz mniej sposobności , coraz mniej zwolenników. Ciekawe czy „włodarz” dostanie ze 20 głosów za swoje niezwykle ambitne inwestycje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Na swoje ambitne inwestycje pewnie zaciągnie kredyt , który będą spłacać dalsze pokolenia . I żadnych inwestycji w tej mieścinie nie będzie przez lata. Tak wierzący w inteligencje tego pana tez ponoszą za to odpowiedzialność, chociaż teraz to każdy udaje albo wstydzi się przyznać ze glosował na tego oszusta. Ciemnota nie ma granic. A on z takich ciolków których wykorzystał do swoich celów śmieje się w głos...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A kredytów ci u nas dostatek, glinianki też na kredyt tylko już ich nie widać wdeptały się. Teraz ugaduje tych idiotów(sławną ósemkę) za nowym kredytem na drogi i wodociągi, inne gminy z UE mają , a my za swoje, a co tam niech ciemny lud spłaca! A poparcie to na łeb, na szyję leci cztery lata zmarnowane jak nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To się porobiły cuda, że nie ma już nawet jednej osoby co by pochlebnie się wyraziła o działaniach „włodarza”. Daje to wszystko do myślenia odnośnie osoby tego „Pana”. Nikt nie wypowie się na forum, że on cokolwiek zrobił dobrze? Nawet słynna teściowa? Nawet nieoficjalny zastępca burmistrza, co na co dzień szlifuje miotłą ulice miasteczka? Czyżby już wszyscy zwątpili w nieograniczony potencjał naszego wspaniałego, kreatywnego, uwielbianego przez media „gwiazdora”? Nawet on sam już nie potrafi się wyłgać? Nie ma już kogo zmusić do wypisywania na forum pochwalnych pieśni? Czyżby wszyscy opuścili szeregi? A zapomniałem został jeszcze jeden super urzędnik od zadań specjalnych….. Staropolskie przysłowie mówi że jaka du*a takiego wiechcia szuka heh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott trochę się mylisz. Jest jeszcze w naszej mieścinie duże stado szczurów, które wspiera swojego króla. Kiedyś byli ostro przeciw, zeznawali w sądach, knuli, wystawiali na odstrzał a dziś ...miłość kwitnie. Dla własnej korzyści w tej pozbawionej sensu, bezwartościowej i niekończącej się pogoni nie widza tego,ze ich wyścig prowadzi do rynsztoku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Incompetent person as a school head... nie myślałem, że w Jedwabnem tak wielbią Michała. Jak niekompetentną i nieudolną osobą trzeba być, żeby wystosować gratulacje nie temu uczniowi, który został laureatem!!! Podejście do sytuacji mówiąc kolokwialnie - zwala z nóg. Michał a Marcin, to niestety dwie inne osoby...ale sztuka jest sztuka i chwalić się trzeba. Skoro chce pan błysnąć w swoim zauroczeniu osobą burmistrza, napisz pan tekst, skomponuj utwór, zaprezentuj wokalnie i instrumentalnie na zakończenie- miejmy nadzieję obu kadencji! Nie dziwi mnie już to p.o.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

p.o..... a kto to taki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Z tym dużym stadem szczurów to bym nie przesadzała to takie stadko. Tacy ludzie z każdą władzą się ułożą , minie ten to będą lizać d......ę innemu i psy będą wieszać na nim tylko gwizd i świst. Oni wszystko zawsze dla własnej korzyści. A gwiazdor coś jakby przyblakł tylko z Kazkiem? O nie, nie on tak szybko nie przyblaknie. Mistrz intrygi i kłamstwa już obmyśla nowe strategie. Trzeba będzie coś tym ciemniakom znowu nakłamać , na obiecać i uwierzą. Już nie raz tak było. Ciekawe czym będzie się chwalił- nie, on będzie biadolił, że chciał tak dobrze tylko mu przeszkadzają. Tak trzymać radni pożyczoną kasę łatwo się wydaje, a trudno spłaca nawet jak przez spółeczkę przechodzi!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Koleszka nie sądzę bym się mylił co do liczebności zwolenników „włodarza”. Jak słusznie zauważa Kasiulllka te zdegenerowane do szpiku kości kreatury będą tylko ważyć jego szanse na reelekcje i gdy tylko stwierdzą, że ich nie ma, zaczną wzdychać do następnego. Ale to mało ważne, ten „pan” i jemu podobni już dawno pozbyli się jakiejkolwiek moralności i wszelkich zasad. A odnośnie osoby samego „wodza”- to czy ktokolwiek jeszcze wierzy w szczerość jego intencji inwestycyjnych? Od dawna nie słyszałem na jego temat chociażby namiastki dobrego słowa. Wyborcy nie są tak głupi za jakich on ich uważa. Nabrać kogoś na wizję cudownych zmian można tylko raz. Kres nieudolnych rządów tego gwiazdora jest tuż za rogiem. W mojej ocenie jest to najgorszy burmistrz jaki kiedykolwiek w historii gminy piastował ten urząd. W interesie nas wszystkich leży by ten planowany kredyt nie został zaciągnięty bo na cokolwiek zostanie przeznaczony będzie po trzykroć gorsze i po trzykroć droższe od zamierzonego planu a spłacać to trzeba będzie przez dekadę, czyli 2,5 kadencji burmistrza. Przykład- drogi budowane metodą konsolidacji gruntów, tak będzie ze wszystkim spod ręki oświeconego „włodarza”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott chciałbym, żeby tak było jak mówisz. Oby zwolenników tego małego pod każdym względem człowieka, zostało jak najmniej. Nasze społeczeństwo jest specyficzne- obłudne, dwulicowe i nie myślące perspektywicznie. Liczy się tylko co tu i teraz oraz własny interes. Nie ważna przyszłość! Takiego włodarza w innym mieście wyrzuciliby na zbity pysk. A u nas, niektórzy wręcz się szczycą znajomością z tym oszustem i krętaczem. Kto mu się ostał z przyjaciół wspierających go przez lata ? Zaślepione, niemyślące samodzielnie jednostki! Wszystkich przyjaciół wykorzystał do swoich niecnych celów i się wypiął. Następni w kolejce do wykiwania sami się o to proszą. Miejmy nadzieję, że rozsądek radnych weźmie górę i nie pozwolą zrujnować gminy nabić kieszeni temu pasożytowi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ledwie post się skończył i już zapowiedź jednej z najbardziej wyczekiwanych, hucznych imprez- gala mleczna. Następnie Dni Jedwabnego, a jeszcze wcześniej micha darmowej grochówy na majówce. W międzyczasie coś po drodze jeszcze wyskoczy, jakiś balecik, w końcu brak okazji też stwarza okazję, kreatywny „włodarz” na pewno coś wymyśli. Może balecik dla kierowców ciężarówek albo hutników, górników, samotnych rodziców albo dla hodowców karpi. Ciąg dalszy nierządów utracjusza za gminne pieniądze i mydlenie ludziom oczu bezinteresownymi sponsorami. Urzędnicy z trudem upychają już to wszystko w ramki- ale cyferki grają. Żyjmy dniem dzisiejszym jakby jutra miało nie być.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott trzeba robić dobrą minę do złej gry. Minę pokerzysty- tu idzie gra o wielką stawkę i jeszcze troszeczkę, jeszcze troszeczkę i znowu się przytuli. A teraz pełen luz, a co tam dopóki piłka w grze można pleść niestworzone rzeczy. Ciemnogród znowu uwierzy w opowiastki. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Aż strach pomyśleć co będzie później brrrr!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Obłuda Jedwabińskiego bagienka nie zna granic. Pan Ch...przyjacielem szkoły!!!Pierwszy rozpieprzył i zlikwidował placówki, które służyły pokoleniom. Za jego kadencji nawet kredy, brak a nie mowa o inwestycjach! A gdzie stomatolog szkolny, o którego gabinet były takie walki! Tak miało być pięknie! Było czym sie chwalić na prezentacji, szkoda tylko, że nikt nie wspomniał, że to zasługa byłego burmistrza. Następny bliżej nie zorientowany ten co z Titanica jak szczur ucieka...same osobistości ...pożal się Boże. Jak w krzywym zwierciadle. Cieszmy się, że już połowa kadencji, tych pustych móżdżków za nami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Upadek społeczeństwa jeśli publicznie za autorytet stawia się osobę pokroju „włodarza” i nikt nie reaguje gwizdem. Jaki wkład w rozwój szkolnictwa w tej gminie wniósł ten osobnik? Zniszczył szkolnictwo średnie, gimnazjalne z uśmiechem na kociej mordzie zniszczy na mocy PiS-owskiej ustawy, a jak jeszcze wystarczy mu czasu to i za podstawowe się zabierze. Wszystko to w imię nienawiści do kilku osób, które nie są mu przychylne. Jak długo jeszcze będzie udawało mu się dzielić społeczeństwo na tych za i tych przeciw jego obleśnej osobie? Jak długo jeszcze ten Hitlerek będzie terroryzował normalnych ludzi promując tępotę swoich przydupasów. Ile jeszcze zniszczy i roztrwoni nie robiąc nic poza bzdurnymi uroczystościami mającymi na celu tylko i wyłącznie pompowanie własnego ego? Czy szanowna Rada Miejska to ma jeszcze jakiś wpływ na to co dzieje się w gminie czy wszyscy już się boją jednego malutkiego, zakompleksionego ludzika?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Po prostu szok. Czy w tej szkole nie ma rozsądnych ludzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Burmistrzu, prawda jest taka, że nie sprawdziłeś się na tym stanowisku i czas się przyznać do porażki. Nie zrobiłeś dla tej Gminy jak na razie nic sensownego, co miałoby jakikolwiek realny wymiar. Wprowadziłeś jedynie chaos i dezorganizacje. Jako twój wyborca czuję się bardzo mocno rozczarowany i zawiedziony, jak wielu mi podobnych, a może i wszyscy. Jeżeli myślisz o kandydowaniu w nadchodzących wyborach to lepiej wrzuć na luz i daruj sobie, zaoszczędzisz sobie wstydu, a wyborcom czasu. Nie masz żadnych szans, gdyż zbyt wielu ludziom się naraziłeś poprzez swoje chamstwo, lekceważenie i brak szacunku dla ręki która uczyniła Cię tym kim jesteś. Twoje kłamstwa już nikogo nie porwą, bo każdy wie, że to tylko mitomania a może nawet choroba psychiczna. Nadchodzi czas twardego zderzenia z murem. Widząc Twoje dokonania, szemrane kombinacje oraz pojawiające się stale nowe informacje w postaci postów, artykułów, zdjęć na Twój temat nie napawają nikogo optymizmem. Twoje teczka przybrała ostatnio ostro na wadze a wybuchnie w najmniej oczekiwanym momencie. Pozdrawiam Twój wyborca, obecnie zagorzały przeciwnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wyborco i przeciwniku a może przyjrzyj się raczej radzie czemu blokują wszystko i nie dają zrobić \"nic sensownego, co miałoby jakikolwiek realny wymiar\" nic nie dają...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

marian12
Całe szczęście, że Rada Miejska na nic się nie zgadza i wszystko mu blokuje. Raz się zgodzili na innowacyjne drogi budowane metodą konsolidacji gruntów i jaki z tego wyszedł efekt? Utopione w błocie setki tysięcy jeśli nie miliony złotych. Może powinni się zgodzić na termomodernizację za grube 4 miliony i na inne fanaberie Burmistrza pasujące jak pięść do nosa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Re: marcinn385 Ludzie uciekają ze szkoły jak szczury z Titanica na czele z p.o. Obwieszają się nienależnymi medalami i nagrodami wychwalając siebie na wzajem, zgodnie z zasadą próżności i głośności wg. aforyzmu Ignacego Krasickiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Obyś jeździł po tych gliniankach tak jak ja muszę codziennie jeździć. Gospodarzu do trwonienia pieniędzy pochwal się czymś konkretnym, chyba w całej Polsce na stronach internetowych gmin nie wypisują takich bzdur jak tutaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A co z językami w szkole podstawowej i w gimnazjum ? Może czas skończyć z niechcianym językiem wschodnim i zacząć uczyć niemieckiego ? Pisałam już o tym dawno temu. Czy coś się zmieni bądź zmieniło w tej kwestii ? Już moje dzieci nie chodzą do szkoły, ale może czas już zmienić nauczany język. Wszędzie w około w szkołach jest niemiecki, zresztą przydatny aniżeli rosyjski (nawet na staże ze szkół uczniowie wyjeżdżają do Niemiec, czy na wakacje czy do pracy) i spotykają się z brakiem podstaw języka, wstyd się przyznać, że u nas jest jeszcze rosyjski. Kiedyś był przymus jego nauki, ale teraz dzieci powinny uczyć się tego co bardziej przydatne jest w życiu jeśli chodzi o nauczany język. Ludzie toż mamy XXI wiek od podstaw trzeba zacząć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

O to Iwa zapytaj samego włodarza. Szkoły przecież podlegają pod burmistrza. Ale on biedactwo takich ma dyrektorów teraz, że wstyd mówić. Niedługo jedna ze szkol ostanie się bez pełniącego obowiązki. W drugiej promuje się osobę burmistrza na każdym niemalże kroku. Taki z niego przyjaciel szkoły, że kto rozsądniejszy to wie o co w tym wszystkim chodzi. Ciekaw jestem, ile on przeznaczył funduszy na nagrody, które tak wręcza uczniom? Podejrzewam, że już zostanie do końca swojej kadencji vipem gminnym ...bo gospodarz z niego lichy a człowiek upadły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Po dłuższej nieobecności na forum widzę, że negatywne nastroje społeczne spowodowane działalnością włodarza nie zmalały. Znaczy to, że znaczna część społeczeństwa nadal nie jest zadowolona z jego dokonań, a kolejna część zaczyna przeglądać na oczy i opuszcza budowane przez niego struktury, mające na celu utrzymanie go przy władzy. Włodarzu vel marianie12 Twoje nieudolne próby samoobrony i chęć przerzucenia odpowiedzialności na Radę nie przyniosą oczekiwanego skutku. Niebawem zostaniesz sam jak palec drwala. Wszyscy zrozumieli o co tak naprawdę Ci chodzi i jaki główny cel miały planowane przez Ciebie inwestycje. Oczywiste jest już, że nie chodziło o dobro gminy i jej mieszkańców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ścierwo i nic więcej. Scott w tym wszystkim to chodzi o to, żeby się ustawić. Dobro gminy i mieszkańców jest na ostatnim miejscu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zero merytoryki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeśli chodzi o merytoryczne zarzuty skierowane pod adresem włodarza to jest ich bardzo dużo. Wielu słyszało obietnice darmowego Internetu, redukcji bezrobocia, licznych inwestycji finansowanych ze środków unijnych m.in. wodociągi, drogi, chodniki, plenerowe siłownie- przykłady można mnożyć w nieskończoność. Żadna z obietnic nie została zrealizowana i trzeba to powtarzać jak starą, zdartą płytę. Co zatem zostało zrobione? Został utworzony dziwny twór pod nazwą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, którego zasadność powstania motywowana była możliwością odzyskania podatku Vat za wykonane inwestycje m.in. za słynne glinianki. Stosunek ich trwałości do kosztów powstania jest delikatnie mówiąc nieadekwatny. Po dzień dzisiejszy Rada Miejska nie ustaliła gdzie ten odzyskany Vat trafił. O trzech masztach, kolorowym miasteczku i sraczu chyba nawet nie warto się rozpisywać. Jadąc dalej włodarz utopił ciężkie pieniądze na wykonanie planów termomodernizacji budynku Urzędu Gminy i MGOK-u, przebudowy ulicy Polnej i M.C Skłodowskiej a w ostatnim czasie na przebudowę cmentarza. W wymienionych przypadkach jego rozrzutność nie spotkała się z aprobatą radnych i odmówiono mu zaciągnięcia długoterminowego kredytu. Niegospodarność to jest zbyt delikatne określenie. A teraz odnośnie drogi Stryjaki – Karwowo-Wszebory, jak głosi propagandowy, gminny portal „Wygospodarowanie środków bieżących na realizację powyższego zadania było dużym wyzwaniem ...”. A gdzie włodarz był jak inne gminy dostały po dwa miliony dofinansowania na inwestycje? W szwedzkiej saunie czy na Karaibach? Najpewniej przy biesiadnym stole na różnego typu durnych uroczystościach, które sukcesywnie sam wymyślał. Oby tradycji stało się za dość i kolejna nieudolna kadencja tego utracjusza skończyła się przed czasem. Wystarczająco merytorycznie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Odolan niestety nie wie co to znaczy merytoryka- trudno. Jeśli chodzi o drogę Stryjaki -Karwowo to chyba nikomu nie zależało tak na tym , żeby droga ta nie powstała jak naszemu włodarzowi. Poruszał niebo i ziemię , żeby tylko pokrzyżować plany radnego, który wywalczył to w powiecie, a przyparty do muru , w końcu musiał podpisać stosowne dokumenty. No i chwali się na stronie gminy, a jakże, a mina jak u srającego kota na pustyni.Dobrnij chłopie do końca nic już nie rób, zajmij się tymi pierdułkami typu, mikołaj, czy składanie życzeń , bo im mniej twego zaangażowania tym lepiej dla ludzi i gminy. Rozwaliłeś już wszystko więc daruj sobie te resztki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co z tego, że wszyscy tu piszemy jak jesteśmy niezadowoleni z działalności burmistrza jak on i tak ma to gdzieś. Na takiego typa jak on to można oddać ciepły mocz, a on i tak stwierdzi, że to letni, orzeźwiający pada deszcz. Fala krytyki zwala mu się na łeb a on i tak nie wyciągnie z tego lekcji i stwierdzi, że się na niego uwzięli i z zazdrości to wszystko wypisują. Przecież on jest taki dobry, wspaniały, inteligentny, kreatywny i uwielbiany przez wszystkich. Osoba otoczona fałszywymi pochlebcami nigdy nie dostrzeże i nie zaakceptuje prawdy nawet jak mu młotem do głowy się ją zacznie wbijać. Będzie pchał się jak świnia do koryta przecząc wszystkim normom i obyczajom byle tylko zostać przy żłobie. Niestety czas płynie nieubłaganie i pomału trzeba się żegnać ze stołkiem, nic nie pomoże nawet lansowanie się na dokonaniach innych. Wszyscy znają prawdę, że droga Stryjaki-Karwowo to nie jest zasługa burmistrza a radnego z tamtego okręgu. Burmistrzu nic nie zrobiłeś i nie zrobisz, jak pisał przedmówca zajmij się pierdółkami bo to najlepiej ci wychodzi. Jak się uda to jakimś cudem szczęśliwie dosiedzisz do końca. Chociaż w interesie mieszkańców leży byś jak najszybciej opuścił zajmowane stanowisko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

W ostatnim czasie burmistrz planował remont instalacji elektrycznych w budynkach komunalnych za niebagatelną sumę 6o tys. zł. Po raz kolejny ambitne plany włodarza spotkały się z dezaprobatą radnych, gdyż każda inwestycja w jego wykonaniu kosztuje trzykroć wartości. Nagle dziwnym trafem z niewyjaśnionych przyczyn wybucha pożar w jednym z gminnych budynków mieszkalnych. Tak czy inaczej włodarz natychmiast ma gotowy scenariusz. Wszystko wina instalacji elektrycznej, którą on z takim zapałem chciał wymieniać. Żali się w obiektywie jak to jego starania są cały czas blokowane, jednocześnie starannie się oczyszczając ze swoich wieloletnich zaniedbań względem wszystkich budynków komunalnych (kadencja 2002-2006 oraz obecna 2014-2018). Co najciekawsze nagle znajdują się pieniądze na remont i znów pada magiczna kwota 6o tys. zł. Czy nie za dużo jest w tej historii ciekawostek? A tak poza tym wszystkie te chwiejące lepianki niebawem porozpadają się jak domki z kart, gdyż władze, zarówno burmistrz jak i rada dbają tylko o porządek w papierach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Włodarz wydaję niesamowitą kasę pod byle pretekstem, a tej już coraz mniej i tylko dzięki radnym,( tym co niedawno byli w mniejszości) gmina jako tako funkcjonuje. Dobry gospodarz stara się oszczędnie gospodarować groszem, a nie wydawać ile się da. Skarbnik i włodarz odpowiadają za budżet, a więc chyba powinni wiedzieć, że nieprzewidziane wydatki mogą się zdarzyć. A pan jak zwykle zwala winę na radnych to, że on tak dobrze chce to stara śpiewka, nic mu nie wychodzi i nic mu nie wyjdzie, bo żeby poprawić inwestycje nie zaciąga się wielomilionowych kredytów. A swoją drogą czy nie uważacie, że to , że gmina nie dostała kasy z funduszy unijnych było celowe i zamierzone? Z kasy unijnej trzeba rozliczyć się co do grosza. A z tą telewizją ? żenada w jego wykonaniu jak zwykle. Desperacko dąży do tego , żeby wszyscy uwierzyli w jego kłamstwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No i na przykładzie dzisiejszej sesji widać jakiego mamy burmistrza. Nie potrafi stawić czoła kłopotom i jak tchórz się chowa po kątach. Cóż to za niezwykle ważne sprawy akurat dziś go powstrzymały? Co to miało w ogóle być, że niby taktyczna zagrywka? Żenada roku i nic więcej. Czy taki człowiek może sprawować władzę wykonawczą w gminie? Dopóki ma kontrolę nad sytuacją to bryluje w mediach i na parkietach, jak zaczynają się problemy to zamyka się w szafie i udaje, że go nie ma. Zero odpowiedzialności za swoje rządy. Odpowiedz burmistrzu publicznie na stawiane ci niewygodne pytania i tak ich nie unikniesz, wręcz przeciwnie będzie ich coraz więcej. Nikt się już za tobą nie ujmie, nie masz na kogo liczyć. Wyborcy wieszają na tobie psy, radni nie dają wiary a pracownicy uciekają na urlopy gdy są ci potrzebni. Wszyscy tyłkiem się odwracają w twoim kierunku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No cóz następny burmistrz wykolegowany przez \"mistrza\" radnych Etka drózki z Mazur ujawniły prawdziwy obraz pracy włodarza. Na szczęście mądrość i przewidalność niektórych radnych uchroniły pieniądze gminy Brawo Wy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Brawo radni, którzy sprzeciwili się absolutorium dość niszczenia gminy ! Tu tylko etkom jest dobrze i kadłubkowi Stanowiska tylko i wyłącznie dla własnej korzyści .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

słuchajcie czy to prawda ,że obecny burmistrz sam osobiście będzie podczas inscenizacji odbicia posterunku MO w czasie Dni Jedwabnego prowadził atak grupy rekonstrukcyjnej na budynek posterunku MO?

Niech moc będzie z Wami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A ty ŁOTR1 masz dowodzić obroną, prawda to?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeśli prawdą jest, że włodarz będzie brał udział w inscenizacji odbicia posterunku MO jako strona ofensywna to wybiorę się na tą imprezę tylko po to by stanąć po stronie defensywnej, legalnie i oficjalnie nakopać mu do dup* :) Chociaż na kartach historii mogło być inaczej. Ale jakie to ma znaczenie, ważne by się dobrze bawić, chyba o to chodzi w tych dniach Jedwabnego. Moja propozycja taka, aby bronić tego posterunku przed nim jak naszej gminy- ZA WSZELKĄ CENĘ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

coś tak czuję, że na tę inscenizację odbicia posterunku MO, z kadłubkiem w roli głównej , przybędą większe tłumy niż rok temu na Zenka !!! Wasz włodarz już od pewnego czasu przygotowywał się do tej roli. Nawet na biało odmalował elewację swojego domu, co by odznaczała się od pozostałego budynku. Tam mieścił się dawny posterunek MO? Nie wiem z czego tak się śmiejecie? Kreatywny z niego chłopina. Był już Mikołajem to dlaczego nie może być żołnierzem. Myślę, że te jego przebieranki to taki fetysz, może to go podnieca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Dumnie brzmiące hasło „ostatnia mila” to nic innego jak program dofinansowania przedsiębiorstwa, dla którego tworzenie nowej infrastruktury internetowej dla tak małego miasteczka jest ekonomicznie nieopłacalne. Jakie z tego korzyści dla mieszkańca? Jeżeli jakimś cudem nie skończy się po raz kolejny na ambitnych planach to poprawa szybkości transferu- nic więcej. Jest jednak jak zwykle jedno „ale”- jaka będzie cena za ten luksus? Pytanie kolejne kto skorzysta na tym najbardziej? Przypominam po raz kolejny o obietnicy DARMOWEGO Internetu nie tyle w Jedwabnem co w całej gminie. A tak wracając do obietnic to mówiło się też o NOWYM wozie ratowniczo-gaśniczym dla naszej OSP. Gmina Śniadowo otrzyma taki wóz bo MĄDRY Wójt nie połaszczył się na stare, muzealne gruchoty tylko cierpliwie czekał i uporczywie się dopominał. Wstyd mi za to co zobaczą tu w ten weekend przyjezdni na festyn. Parada motocyklistów ulicami miasta- to dopiero test sprawnościowy ich umiejętności- na początek slalom między dziurami a łatami w nawierzchni. Potem walka ze sforą dzikich, bezdomnych psów. A jakby tego było mało to mijając poprzewracane słupy muszą się strzec ataków z powietrza, , tysięczne stado wron i kruków na pewno nie odda pola. Ten kto to przetrwa dostanie od burmistrza w nagrodę biuletyn informacji publicznej z załączonym zdjęciem włodarza z Jarosławem K. i dwa długopisy oraz oczywiście najwyższe wyróżnienie czyli możliwość uściśnięcia mu ręki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Cóż nie wymyślał obecnie urzędujący to wszyscy dokoła wiedzą. to miało być zupełnie inne miasteczko , nowocześnie zarządzane, kasa miał płynąć szerokim strumieniem, a tu nic zero , kasy nie ma dróg nie ma, wodociągów nie ma, a najważniejsze stało się wzięcie wielomilionowego kredytu, który naprawi nieudolność włodarza, a nas wepchnie w katastrofę finansową i będą cierpieć ci , którzy byli za i ci , którzy byli przeciw. Smutna rzeczywistość, ale prawdziwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co słychać w gminie Jedwabne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nic dobrego nie słychać, dno, wodorosty i warstwa mułu. Dzięki działaniom obecnie urzędującego Gmina Jedwabne cofnęła się o 15 lat w stosunku do innych gmin z naszego regionu, co pełnymi garściami czerpią z funduszy unijnych. Co tymczasem robi włodarz? To co zwykle- odstawia dobry teatr i snuje dalekosiężne plany genialnych (kreatywnych) inwestycji pod nazwą „Program Rewitalizacji Gminy Jedwabne”. Zaplanował już drogi, wodociągi i Internet to teraz czas zaplanować remont budynków komunalnych i strażnicy. Oczywiście jak zwykle w przypadku osoby włodarza na ambitnych planach się zakończy bo na ich realizację to już nie wystarczy mu entuzjazmu. Wykreśli plany, pozapłaca zaliczki i koszta administracyjne, narobi zdjęć, nawypisuje artykułów i podda się przy pierwszym niepowodzeniu. Przez 2 miesiące rady sobie dać nie może ze spalonym dachem a co tu myśleć o kapitalnych remontach pięciu czy sześciu budynków. Czy nie tańszą i bardziej bezpieczną opcją jest budowa nowego wielorodzinnego bloku? Tylko gdzie jak nasz geniusz sprzedał za bezcen wszystkie działki mogące posłużyć do takiej inwestycji. Zresztą to i tak jest ekonomicznie nieuzasadnione bo od lokatorów budynków komunalnych w naszej gminie nie egzekwuje się jakichkolwiek opłat czynszowych - abolicję mają. To co się dzieje to bardzo trudno opisać słowami to trzeba na własne oczy ujrzeć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Abolicję mają ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A co nie mają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Marian co tak zamilkłeś, wytłumacz się z tej swojej abolicji!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ze też ten koci pomiot nie ma wstydu? !!! Będzie czcił dziś pod pomnikiem pamięć powstańców? Pieprzony obłudnik oszust , krętacz, który grabi naszą małą ojczyznę! Okradnie ją do cna i zostawi po sobie jedynie kamienie na dróżkach i milionowe długi. Dla takiego kmiota nie liczy się pamięć poległych za ojczyznę a jedynie pokazanie kolejnej fotki na stronie gminy. Kto będzie wspierał dziś pod pomnikiem tego grabieżcę? Podobni jemu , ci dla których słowo honor jest obce!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Chyba w sobotę wybiorę się do was na karpie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nawet karpii nie ma w stawie. Wylapał je jeden osobnik bo nie przychylne władzy były.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Razem z panem biegłym wyprowadzą wszystko, ale i dla niego wybije godzina W. A wam uśmiechnięte mordki jak to klasyk powiedział zostanie..............i kamieni kupa!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Szydercze uśmiechy długo już gościć nie będą na twarzach zwolenników obecnego. Jak liczna jest grupa popleczników tego niedojdy możemy stwierdzić na załączonym zdjęciu spod pomnika w centrum parku. Nawet jego radni się wypieli, pewnie zrozumieli w końcu, że więcej mogą jak on. Została się tylko garstka szczurów ściągniętych pod przymusem. Nikt kto nie jest związany z urzędem umową o pracę nie przyszedł. Dlaczego? Czyżby mieszkańcy nie chcieli oddać hołdu walczącym w powstaniu? Nie. Prawdziwi patrioci mają gdzieś jego tani, żenujący, patetyczny spektakl. Nikt normalny nie zniżył się do poziomu bycia dekoracją, tłem dla jego medialnych aspiracji. Ludzie widoczni na zdjęciu, zwracam się do was z pytaniami: czy wy nie macie już żadnej godności osobistej, żadnego honoru, własnej woli? Czy spełnicie każdą jego zachciankę? Aż tak się boicie sprzeciwić i powiedzieć nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Oj mylisz się Alfa większość z tych twarzy niedługo będzie tłem nowej władzy będą nową dekoracją i tłem --- przekonasz się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Sama gangsterka w przeciwsłonecznych okularach. Po prostu śmiech porywa. Tandeta. A z Tobą foczko się zgodzę będą tłem na każdej uroczystości, będą wódeczkę stawiać i wpływowych członków rodziny wozić po ludziach, co by tylko wygrał. Ci co wywindowali jedwabińskiego darmozjada na stołek burmistrza dalej żyją w przeświadczeniu, że to inteligent jakiego nasza ziemia nie widziała. Wykształcona ciemnota jak się patrzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

przestańcie ujadać ! emeryturki wam obniżają i stąd ten skowyt wszczynacie ehhh wstydźcie się !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Lepsza niska emeryturka niż prycza w celi.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeśli ktokolwiek ma się wstydzić to jedynie ty włodarzu vel marianie12. Zauważ, że wszyscy ujadają jedynie na twoją skromną osobę. Czy nie daje ci to chociaż trochę do myślenia? Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w strukturze funkcjonowania Gminy Jedwabne to ty jesteś najbardziej bezużytecznym i destrukcyjnym elementem. Przez 3 lata swych nieudolnych rządów nie zrobiłeś nic poza drenażem mózgów w urzędzie, zastępując doświadczonych i myślących pracowników bezwolnymi marionetkami mającymi jedynie za tobą powtarzać. O zorganizowaniu niezliczonej masy bezsensownych imprez mających na celu wypromowanie się w lokalnych mediach na wspaniałego gospodarza nie ma co wspominać. Czy nie masz wstydu by za działania na szkodę gminy i jej mieszkańców pobierać najwyższe w powiecie wynagrodzenie? Za efekty twojej pracy nie należy ci się nawet najniższa krajowa. Emeryci UCZCIWIE zapracowali na swoje świadczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Emeryci z SB i temu podobnych ? Scott co Ty pleciesz uczciwie zapracowali ? Ty może też byłeś w ZOMO byłeś w ORMO teraz jesteś za ..........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Z dziesięciu linijek tekstu tylko tyle rzuciło ci się w oczy? Odnieś się do dziewięciu pozostałych dotyczących twojej działalności jako burmistrza. Reprezentujesz ten sam reżim co SB, ZOMO, ORMO i PIS razem wzięte. Próbujesz poróżnić społeczeństwo, wszędzie masz swoich powystawianych szpicli na każdym rogu, w każdym zakamarku urzędu. Żebyś jeszcze mógł to byś pod murem ustawiał tych co nie są ci przychylni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott mylisz się jestem wyborcą a nie wybranym. Weźcie się za radę lepiej co oni zrobili dobrego w tej kadencji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

marianku żeby nie rada to zadłużyłbyś gminę na duże miliony. Cieszę się bardzo,ze niektórzy przejrzeli ciebie i nie dopuścili do takiej finansowej katastrofy. Mogą nosić wysoko czoła. Myślę ,ze nie zdążysz zrobić kampanii, w której twoim kłamliwym przewodnim hasłem byłoby - ja chciałem żebyście mieli krainę mlekiem i miodem płynącą tylko rada mnie blokowała. Nikt już nie uwierzy w te kłamstwa. Czekam na ten dzień kiedy to rada dobierze się do twojego tyłka i już nawet biegły doradca zbiegnie, żeby swój ratować. I wierz mi nikt nie będzie cie żałować...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie jestem wybranym a wyborcą powtarzam to raz jeszcze !
Odnajdźcie między sobą denuncjatora ekologicznego lepiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Marianku daruj sobie ten teatr. Nikogo nie zwiedziesz wypierając się sam siebie. Na nic zdadzą się chytre sztuczki, intrygi i zaprzeczanie faktom. Przyglądam się radnym równie uważnie co tobie. Gdyby nie musieli pilnować zaginionych vatów i spółkowych dotacji a w gminie panowała jedność na linii burmistrz-rada to naprawdę byłaby to kraina mlekiem i miodem płynąca. Niestety twoje zagrywki jak np. z tymi ekologami znacznie utrudniają dokonywanie POTRZEBNYCH a wręcz niezbędnych inwestycji. Przez ten rok, który ci pozostał skup się na tym co do tej pory, przebieraj się za gargamela czy muminka- a ważne sprawy inwestycyjne pozostaw odpowiedzialnym, realnie myślącym ludziom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jestem świeżo po artykule na mylomza. Artykuł dotyczy drogi w Karwowie. Uważam, że chyba czas najwyższy , aby ten osobnik zaczął się leczyć , a ci,którzy mu sprzyjają, powinni zastanowić się nad swoim zdrowiem psychicznym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ja z kolei uważam, że czas najwyższy aby ten szkodliwy osobnik został jak najszybciej odsunięty od władzy nim narobi naprawdę poważnych szkód. Nie jest to człowiek korzeniami związany z naszą gminą, nie wychowywał się tutaj więc mu nie zależy, jest to tak zwany obywatel świata, który wyznaje zasadę: pali się wieś to idę do innej. On doskonale wie, że następnej kadencji burmistrza już nie uzyska dlatego będzie starał się wyrządzić jak najwięcej zła w ramach chorej zemsty. Widać to na przykładzie drogi w Karwowie. Czy naprawdę musimy to wszystko znosić jeszcze przez rok czasu? Proponuję zacząć zbierać podpisy pod referendum w sprawie odwołania burmistrza Jedwabnego. Uważam, że przy obecnych jego poczynaniach nawet ci którzy byli obojętni na jego osobę złożą swój podpis.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jestem za referendum . Dobrze byłoby obniżyć mu pensję do minimum i pogonić stąd. Tylko wstyd przynosi nam ten konus.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tak w Karwowie uczciwie mierzył obwody drzew, a może by tak dróżki konsolidacyjne pomierzył. Jaka grubość kruszywa, jak są szerokie? Co wy na to -jak uczciwie to uczciwie!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Stale zadaję sobie pytanie jak wielkim trzeba być matołem, żeby pozbywać się wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Na przestrzeni miesiąca „odeszła”- cudzysłów nie jest przypadkiem, kolejna dwójka pracowników. Takiej rotacji pracowniczej to dawno nie było. Tylko kompletny imbecyl wyzbywa się ludzi inteligentnych i myślących w prawidłowy sposób, osób które coś sobą reprezentują, osób które mają potencjał oraz zasady a przede wszystkim doświadczenie zawodowe i umiejętności. Jak można na przestrzeni niespełna 3 lat rządów zastępować większość takich ludzi debilami oraz rozpłodowymi, bezmyślnymi klaczami. Włodarzu jeśli chcesz być najmądrzejszy to musisz zwolnić wszystkich bo głupszego to już tam nie ma poza twym nadwornym agentem wywiadu Adamem. Tylko od niego jednego jesteś tylko trochę ale naprawdę minimalnie mądrzejszy. Przychylam się do wniosków przedmówców w sprawie referendum jako pierwszy podpisze listę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Siema, ale zejście narabali postów ;) co tam w Jedwabnem słychać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Szkodliwy osobnik już dawno zrobił z wami co chciał głupcy. Przyjrzyjcie co dzieje się w spółce, jak potężna kasa jest tam wpakowywana z gminnych pieniędzy. Szef z Ostrołęki? Pytam- po co ? Rada nadzorcza ? Co ta spółka za usługi oferuje? Przedsiębiorstwo, co nie ma fachowego sprzętu, ale za to przejęło wodociąg wart kilka milionów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Apropo spółki gminnej w Jedwabnem. Woda nie jest produktem handlowym, tylko raczej dziedzictwem, które musi być chronione i bronione .Dostęp do wody stanowi podstawowe prawo człowieka. Gdy woda staje się towarem, przestaje istnieć prawo człowieka do wody.Wysokość opłat będzie podlegać prawom rynku , im większe zapotrzebowanie ,tym wyższa cena , a jeśli kogoś nie będzie na nią stać to trudno. Nie każdy musi mieć wodę.Gdyby wodociągi jako spółka zostały przejęte za niespłacone długi,
istnieje duże prawdopodobieństwo,że nowy właściciel będzie starał się za wszelką cenę ustalić ceny wody na znacznie wyższym poziomie niż jest to teraz, żeby szybko odzyskać pieniądze. I tutaj brawa dla włodarza dla jego kreatywności i nieograniczonych pomysłów. Na całe szczęście mądrość i przewidywalność niektórych radnych uchroniły i miejmy nadzieję uchronią jeszcze pieniądze gminy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

stop me przeczytaj sobie kto może zasiadać tylko w radach nadzorczych a nie siej wrogiej propagandy o szefach z ostrołęki. Być może ty masz wyimaginowane swoje wykształcenie by być też w radzie ale w to wątpię. Szef z ostrołęki w tym zasiadający w radzie nadzorczej to jedyny wybór by nie tworzyć zbędnych nowych miejsc pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Plusem wielkim w końcu jest zmiana nauczania w szkole z Nadborach koniec języka rosyjskiego a zastąpiono go niemieckim to też wielki szacunek dla dyrekcji i zmian w gminie. Oby w reszcie szkół też poszli w te ślady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Marian, a po co ty nam sprowadziłeś tych wybitnych prawników do spółki?. Dawne KZB nazwałeś przedsiębiorstwem, a to takie przedsiębiorstwo, dziadowskie przedsiębiorstwo, że nie dysponuje , żadnymi konkretnymi maszynami, przejada pieniądze , które dajesz z gminy. A do czego tam ta rada nadzorcza, żeby kasę brać? Czym oni tam zarządzają? A dlaczego wodociąg, który był gminny teraz znajduje się w spółce? . Ciebie Marian jak złapią za rękę to ty powiesz, że nie twoja ręka. Takie przedsiębiorstwo powinno wygrywać przetargi i zarabiać kasę, a nie udawać, że coś robi i pieniądze na panów z rady nadzorczej wydaje. A co do wykształcenia to ty Marian do obory!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jak informuje niedzielne wydanie niemieckiego dziennika \"Bild\", w trakcie wojny w Syrii w ręce bojowników Państwa Islamskiego wpaść mogło nawet 11 tys. syryjskich paszportów in blanco. Jest całkiem możliwe, że dzięki nim dżihadyści przedostawali się do Europy.
W posiadanie paszportów bojownicy Państwa Islamskiego mieli wejść w czasie walk na terytorium Syrii. Były to oryginalne paszporty, jednak bez wpisanych danych. Ich posiadanie w znacznym stopniu ułatwiałoby przedostanie się bojowników ISIS np. do Europy. O ile sam paszport materialnie był legalny, o tyle legalność jako dokumentu powinna być zakwestionowana, ponieważ umieszczone mogły być w nim dowolne personalia.

Niemieckie służby weszły w posiadanie serii przejętych przez ISIS paszportów syryjskich. Rozpocznie się sprawdzanie, czy takie dokumenty zostały zarejestrowane w czasie kontroli granicznych lub w innych sytuacjach. Według podawanych przez \"Bild\" danych, w 2016 r. w Niemczech wykryto ok. 9000 nielegalnych paszportów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Niemieckie służby weszły w posiadanie serii przejętych przez ISIS paszportów syryjskich. Rozpocznie się sprawdzanie, czy takie dokumenty zostały zarejestrowane w czasie kontroli granicznych lub w innych sytuacjach. Według podawanych przez \\\"Bild\\\" danych, w 2016 r. w Niemczech wykryto ok. 9000 nielegalnych paszportów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Lepszy niemiecki język nauczany w szkole niż rosyjski. Od zawsze z tym walczyłam, ale skoro ludzie ze Szczecina głosują w Jedwabnem to i język pozostanie. Ale miejmy nadzieję, że nadszedł temu kres.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Michał ty szczwany lisie. Młodych już wykolegowałeś. Po Victorii ślad nie został ,gdzie im wszystkim obiecywałeś stołki, boiska nawet basen się przewinął. Teraz pierzesz mózgi starszym ludziom. Mówisz młodym podpadłem to emerytom nawinę makaron na uszy. Już ja widzę twoją troskę o nich. Te siłownie, gabinety rehabilitacyjne, dostęp do internetu. Czyż nie to widniało na twojej ulotce przedwyborczej? I co z tych obietnic zrealizowałeś? Kto się nabrał niech czeka. Mało czasu ci zostało, bo „jesień twojej kadencji” jest nieunikniona o tym wie każdy z nas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Włodarz chwyta się wszystkich możliwych metod aby tylko w obliczu zbliżających się wyborów przekonać do siebie jak najwięcej „dusz”. Teraz na celownik wziął ludzi starszych, którzy wychowani na uczciwości, tradycji i prawdzie nie dostrzegają prezentowanej przez niego obłudy, fałszu i zakłamania. Jest jak ten fałszywy wnuczek co chce ocyganić i wykorzystać zaufanie starszych osób dla osiągnięcia korzyści własnych, dla siania taniej, populistycznej propagandy. Włodarzu sięgnąłeś już dna, niżej już upaść nie możesz, reprezentujesz najniższe standardy niczym hiena. Czy naprawdę myślisz, że ci ludzie nie mają rodzin, synów, córek, wnuczków co nie wybiją im z głów tych wciskanych przez ciebie bredni. Tak trudno ci pojąć, że zawiodłeś oczekiwania wyborców i w związku z tym został ci jeszcze maksymalnie rok nierządów. Nie pomogą fotki ze składania wieńców pod pomnikami. Żadna z twych przedwyborczych obietnic nie została zrealizowana i raczej nie będzie więc odpowiedz sobie na pytanie jedno: jesteś kłamcą czy nieudacznikiem? Cokolwiek by to nie było nie jesteś godzien bycia burmistrzem w następnej kadencji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A na spotkaniu z seniorami nasz włodarz opowiadał, że radni mu przeszkadzają i dlatego nic nie robi hm... . No cóż to zwykłe nawijanie makaronu na uszy jak napisał koleszka. Przecież radni będący w większości głosowali za dróżkami konsolidacyjnymi, które okazały się zwykłymi gliniankami za kilka milionów po, których ciężko przejechać, głosowali za spółką, która przejęła nowy wodociąg za pół ceny, a teraz nikt nie wie co tam się dzieje, bo sam włodarz ma wgląd do spółki, a nie radni. Wystarczy jeden mały geścik, jedno podniesienie paluszka i już wszystko przepadło. Otworzyli oczy dopiero jak zaproponował wpakowanie 3 milionów w termomodenizację starego budynku gminy. Ten pan nie robił nic pożytecznego jak miał większość w radzie i teraz też nic nie robi zrzucając winę na radnych. W oszustwach znana jest metoda \"na wnuczka\", a u nas \"na seniora\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Burmistrz Koła został zatrzymany przez CBA, prokuratura postawiła mu zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia. Włodarz jest z PiS i to budzi dodatkowe emocje. Zatrzymali swojego? Nie burmistrza opozycji? Dlaczego? Szok może być tym większy, że to prekursor \"dobrej zmiany\" w Polsce. Zaczął ją wprowadzać w Kole zanim miliony Polaków zdążyły o niej pomyśleć . Co na to PiS? Jak się dowiedzieliśmy, dziś skreślił go z listy członków partii. Choć partia wcześniej akceptowała to, co burmistrz wyczyniał na swoim podwórku.

Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby chodziło o burmistrza z PO. Główne wydanie \"Wiadomości\" grzmiałoby o tym przez kilka dni. Że CBA weszło do urzędu miasta, przeszukuje biura, sprawdza dokumentację i oskarża burmistrza o ustawienie przetargu. Tu szumu nie ma, tylko suche informacje. Przetarg w sprawie zakupu śmieciarki, przekroczenie uprawnień...TVP Info słowem się nie zająknęło, że chodzi o włodarza z PiS. Podobnie jak prawicowe portale. Telewizja Republika z entuzjazmem za to obwieściła: \"Państwo sprawiedliwości działa! CBA zatrzymało kolejnego złodzieja - Burmistrza miasta Koło!\". Ale też nie pisze, że chodzi o burmistrza z PiS.
Masz dość standardowych zajęć z angielskiego? Rozgadaj się z Fluentbe! Sprawdź ofertę.
Chcę poznać ofertę!
Nie, dziękuję. (pokaż inny program)

Czy pisaliby tak, wiedząc, jak silne poparcie Prawa i Sprawiedliwości miał właśnie ten włodarz? I jak bardzo w PiS akceptowano jego działania? No i w ogóle dlaczego w taki sposób PiS wzięło się za swojego człowieka?

Paulina HennigKloska @hennigkloska
\"Ludzie prosili, błagali, a oni nic\"
Bo w mieście z tego powodu zaskoczenie było, choć mieszkańcy mówią też, że już dawno mieli wobec niego wiele zarzutów. – On miał taki parasol ochronny partii, że wszyscy myśleli, że nikt nie może mu nic zrobić. Sam był chyba o tym przekonany i czuł się bezkarny. Tu się działy cuda! Cuda!– mówi nam jeden z kolskich radnych. Dodaje, że od dwóch lat, odkąd Prawo i Sprawiedliwość rządzi w kraju, alarmowali PiS o poczynaniach burmistrza, ale bezskutecznie.

– Ludzie prosili, błagali, pisali pisma, i nic. Nie było żadnej odpowiedzi. Albo słyszeliśmy, że nic nie mogą zrobić. Nie mogliśmy się z tym nigdzie przebić. Nasze sprawy były umarzane. Jakby ktoś chciał zamieść to pod dywan. Ale teraz chyba już nawet oni nie chcieli za niego ręczyć. Jak już mleko się wylało – mówi.

Zaprasza do Koła. Przekonuje, że ma dokumenty na to, co burmistrz wyczyniał, jak się zachowywał, jak traktował ludzi. – Potrzebowałaby pani tygodnia, żeby to wszystko przejrzeć – mówi. Twierdzi, że w sądzie pracy było 30 spraw przeciwko burmistrzowi. Prezesów i innych osób, których powyrzucał z pracy, jak tylko doszedł do władzy. Wszystkie przegrał.

Zatrzymany przez CBA to chyba ewenement w skali kraju. – Nasz burmistrz był prekursorem \"dobrej zmiany\" w Polsce – mówi nam inny radny, Tomasz Sobolewski, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów. W jaki sposób?

Reklama
– Na przykład pozatrudniał prezesów miejskich spółek z innych miast nie związanych wcześniej z taką działalnością, a którzy wykonywali jego polecenia. Pozwalniał długoletnich prezesów z wielkim doświadczeniem i znajomością branży np. wodociągi i ciepłownictwo – wymienia. Radny wiele razy publicznie wytykał burmistrzowi, że kłamie, oszukuje mieszkańców, podajając nieprawdziwe informacje oraz kreuje rzeczywistość.

Follow
Katarzyna Wawer @WawerKatarzyna1
\"Potrzeba prawych i porządnych ludzi\"
Ale zacznijmy od początku. Stanisław M. objawił się przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Podobno wcześniej nikt go nie znał, bo choć od ponad 20 lat zajmował kierownicze stanowiska w różnych firmach, ale nie w Kole, tylko w innych, pobliskich, miastach. W jego kampanię zaangażowali się politycy PiS wyższego szczebla.

– Potrzeba prawych, porządnych, odświeżonych ludzi do polityki – zachwalał go poseł z Koła, Leszek Galemba. – Od tych wyborów wiele w Polsce zależy – to jacy ludzie zostaną wybrani, otrzymają odpowiedzialność za nasze losy tutaj w tych naszych małych ojczyznach – wtórował europoseł Janusz Wojciechowski.

•E-kolo.pl Portal Miejski
Niektórzy mieszkańcy mówią, że robił dobre wrażenie, budził zaufanie, zawsze taki elegancki. Wizualnie zaczął dbać o miasto, jakby na tej czystości zależało mu najbardziej. W Kole pojawiły się kwietniki, widać było więcej ekip sprzątających niż za jego poprzednika. – Jestem przekonany, że każdy, kto ma z nim kontakt pierwszy raz, jest nim zachwycony. Sprawia wrażenie niezwykle inteligentnego i ułożonego człowieka – mówi jeden z dziennikarzy.

Obiecywali złote góry
Inni nie wierzyli mu od samego początku. – On szedł do wyborów z hasłem transparentności, otwartości, przejrzystości. Koniec z korupcją, koniec z patologią i nepotyzmem – to były jego hasła – mówi radny Sobolewski. Tymczasem, jak opowiada, burmistrz bardzo szybko po wyborach postanowił wprowadzić do miasta nowego inwestora, który miał wybudować spalarnię odpadów, z której nic nie wyszło.

Reklama
– Rada bliżej zaczęła się tej firmie przyglądać. Okazało się, że ta spółka została powołana dosłownie chwilę wcześniej z kapitałem 5 tys. zł, czyli minimum potrzebne do założenia spółki. Była to firma bez doświadczenia i referencji, zarejestrowana w Warszawie pod adresem domowym, która obiecywała nam złote góry, np. budowę mieszkań komunalnych – mówi. Radni zaczęli szukać w internecie informacji o osobach, które stoją za spółką. – Okazało się, że albo są po wyrokach, albo mają postawione zarzuty. Były to osoby związane z PiS. Gdy, jako Rada Miasta, zaprotestowaliśmy, zostaliśmy oczernieni, że blokujemy inwestycję – mówi
PrawoiSprawiedliwość @pisorgpl
Opozycja straszy i kłamie. My realizujemy obietnice zapowiedziane w kampanii i mamy budżet na plusie.
Remek @Remek50
A burmistrz koła z pis aresztowany przez ABW? Tez realizował obietnice pis?
Kolejne posunięcia burmistrza spotykały się z taką krytyką, że ostro wypowiadały się o nich również radne PiS. Jawnie, zupełnie się z tym nie kryjąc. – Jak już radne z PiS krytykują burmistrza z PiS, to znaczy, że coś jest nie tak i nie można powiedzieć że rada blokuje pomysły burmistrza dla zasady. Jeżeli koleżanki z ugrupowania widzą że burmistrz postępuje źle czy projekty dla miasta są niewłaściwe to musi to być prawda – mówi Tomasz Sobolewski.

W 21-osobowej Radzie Miasta PiS ma tylko troje radnych. Układ sił jest tu jednak określany nieco inaczej. Jeden z lokalnych dziennikarzy tłumaczy to tak: – Albo ktoś był z burmistrzem, albo przeciw. Ewentualnie siedział cicho. Przynależność partyjna nie miała znaczenia.

\"Wraz z PiS tylko się umocnił\"
Tak czy inaczej, większość była przeciwko. Ostatnio burmistrz nie uzyskał absolutorium, w mieście odbyło się też referendum w sprawie jego odwołania, ale z powodu frekwencji, było ono nieważne. Przeciwnicy wciąż słyszą, że uparli się na niego z powodów politycznych. – Przy okazji afery z CBA też już słychać, że ktoś podłożył mu świnię – mówi jeden z mieszkańców.

Reklama
W Kole bardzo wielu wytyka burmistrzowi przede wszystkim czystki. Mówią o sprawach w sądzie pracy, które przegrał i o odszkodowaniach, które mają otrzymać poszkodowani. – Z takim impetem zaczął rządzić, że zaczął od zwalniania ludzi i to w dość drastyczny sposób. Poleciały głowy w urzędzie, wymienił prezesów w spółkach, zwolnił straż miejską. To było jeszcze zanim PiS doszedł do władzy. A potem pan burmistrz tylko jakby się umocnił, jakby poczuł się pewnie, że ma partię za sobą – mówi nam jedna z mieszkanek.
Burmistrz pozwalniał ludzi, którzy pracowali w samorządzie po 20-25 lat i znali się na wykonywanych obowiązkach. Pozatrudniał ludzi bez przygotowania, przez których w Kole inwestycje praktycznie nie są realizowane, bo nie mają o tym pojęcia. Ale są wobec niego wierni.

Zwolnił prezesów Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej, którzy zakłady budżetowe wyciągnęli z bardzo trudnej sytuacji finansowej i mają bardzo duży szacunek mieszkańców za to, co zrobili. Pozmieniał rady nadzorcze. Dochodziło do kilkunastu zmian w ciągu roku. Były przypadki, gdy była łamana ustawa kominowa.
\"Nie ma taryfy ulgowej\"
Do historii przejdzie pewnie też jego współpraca z Radą Miasta. – Wszystko narzucał. Komunikował się z nami przez media i słupy ogłoszeniowe w mieście, na których zamieszczał ogłoszenia, np. o zasadach współpracy z nami – mówi jeden z radnych. Sesje miejskie potrafiły kończyć się o 1, 2 w nocy, tak było burzowo i o tym też mówią wszyscy, nie tylko radni.

Stanisława M. osobiście wspierał poseł z tego regionu Leszek Galemba – sam urodził się w Kole, tu ma biuro poselskie. Jeszcze niedawno murem stał za burmistrzem. Pytam, co myśli teraz o jego zatrzymaniu przez CBA. Poseł przyznaje, że go popierał, ale zaraz zastrzega, że nie ma przyzwolenia na takie zachowania. Podkreśla, że ostatnie działania burmistrza były niepokojące dla opinii publicznej i PiS nie będzie tego tolerował. – Przegrał wiele procesów w sądzie pracy, łamał prawo pracy, od pewnego czasu jego działania były wątpliwe. Dlatego postanowiliśmy usunąć burmistrza z grona członków partii – mówi.
Najwyraźniej i PiS nie wytrzymał. Albo postanowił przekształcić aferę w swój sukces. – Ani funkcja, ani przynależność do partii nie oznacza taryfy ulgowej dla osób sprawujących funkcje publiczne. Zresztą fundamentem programu PiS była i jest walka z korupcją, niegospodarnością, nadużywaniem władzy bez względu, z jakiej kto partii pochodzi – mówi naTemat poseł Galemba. I tu należałoby trzymać posła za słowo

Wielu pewnie potraktuje te słowa propagandowo, ale w Kole nie brakuje pozytywnych reakcji. Mówią, że tak właśnie powinno być. – Uważam, że jeśli chodzi o złamanie prawa, to nie ma, że ktoś jest z PiS, PO czy SLD. Dlatego wierzę, że tu chodziło o uczciwość i fundamentalne zasady państwa – mówi radny Sobolewski.

Burmistrz został zawieszony również w pełnieniu swojej funkcji. Nie przyznaje się do winy. Obowiązki przejął jego zastępca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To teraz czekajmy aż \"bliźniaka\" z Jedwabnego odwiedzi CBA....wypisz wymaluj jak u nas. Nosił wilk razy kilka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jak tam w jebanym, co słychać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Cisza przed burzą. Tylko pssst!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Gmina Jedwabne to jest obecnie fenomen w skali kraju a mianowicie: doświadczeni pracownicy muszą pożegnać się z piastowanym stanowiskiem bo są zbyt doświadczeni i za dużo wiedzą, na ich miejsce są odpowiedni ludzie-kretyni, którzy spełnią oczekiwania włodarza. Pewna instytucja, zwana niegdyś gabinetem weterynaryjnym, dziś bardziej przypomina Urząd Pocztowy z uwagi na liczną obecność dobrze oznaczonych i adresowanych kopert. Sprzątaczki mają się za kadrę dydaktyczną i szorować szczotą nie zamierzają, oczywiście za wiedzą włodarza. Pewien alkoholik i menel w jednym decyduje kto zarządza poważną spółką. Bardzo niecodziennym zjawiskiem jest, że większość nazwisk pracowników zaczynają się na B a kończy na i. Według najnowszych standardów włodarza chodniki układa się tak by kąt ich nachylenia nie był mniejszy niż 45 stopni, 50 cm poniżej poziomu gruntu. Ale co tam, jak głosi maksyma, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. Więc pytam- czy naprawdę tak dużo może byle kmiot?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

fakt sprzątaczki w gimnazjum to \"święte wymalowane krowy\" wiecznie wystrojone a robota i pilnowanie uczniów jest im obce. Temu trzeba się przyjrzeć i zrobić porządki. Ej dyrektor zajmij się swoim personelem lepiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

\"Kadra\" od powierzchni płaskich zgodnie z przepisami BHP powinna nosić obuwie i odzież ochronną, zwana ROBOCZĄ!Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No a w sp \"kadrowiczka\" chodzi w szpilach z pełnym makijażem i wystrzałową fryzurą, ale to jest pryszcz w porównaniu z tym co dzieje się w tej instytucji. Szujowisko i żmijowisko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Dyrektorzy pożal się Boże. Za co oni dostają te nagrody? Za lansowanie i popieranie takiego oszołoma i oszusta, który doprowadził do ruiny gminę? Widać tacy sami. Przydałaby się wymiana osób piastujących te trzy stanowiska. Nie świecą oni ani moralnością, ani godnością osobistą. Tylko czemu się dziwić? Od trzech lat mamy rządy hien cmentarnych, oportunistów i lizusów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0