środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

hmm...
pokazy plenerowe naszego kina! Tego jeszcze nie było albo ja za młody (mały) Żuczek co by o tym wiedzieć ;) I tyłek by nie bolał od niewygodnych krzeseł... marzenia....

P.S. Aniele też przyjmujecie? Aniela to w końcu prawie jak Ania ANIela
MA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Fajnie ze ktos pomyslal. Wszystkie 3 ronda ktore sa w Lomzy nadaja sie do filmu o dziwnych rzeczach. Na kazdym z nich trzeba zachowac sie inaczej. Proponuje magikom od rondek przejechac sie do miasta Tychy na Slasku i zobaczyc jak powinno wygladac normalne bezpieczne skrzyzowanie w postaci ronda.
Pozdrawiam wszystkich driverow i pozostalych.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

DjPyku przeinstaluj windowsa to nie przez neta tylko przez zamulony komp :P wiem z doswiadczenia hehe ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...


A co myślicie na temat zakładu na ul. Strzelców Kurpiowskich? Ponoć cieszą się dobrą opinią. Cena wyższa niż u Walusia na Senatorskiej ale to ma być uzasadnione lepszymi podzespołami instalacji...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

IMAX-a pyknąć powinni :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

aniu gdzie planujecie stworzyć plenerowe kino ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Ja- wszyscy pisza o senetorskiej ,bo nie tylko tam zakładaja ale własnie wszyscy tam reguluja,jestem tam czestym gosciem i widze jak Maciek albo Robert przez cały dzien od komputera nie odchodza .Takze licz sie z tym ze gdzie indziej załozysz ,a na senatorskiej skonczysz.Owszem paru ich pracowników prubowało działac lub działa na własna reke ,ALE PAMIETAJ ZE ONI TYLKO MONTAZYSTAMI BYŁI NA SENATORSKIEJ i STALI DALEKO OD KOMPUTERKA,a przy regulacjach stoja zawsze ci sami i za to ich doceniam .A co do strzelców kurpiowskich to chłopaki tez sa ok thompson ,cena jak sie potargujesz to taka sama jak wszedzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
O ja pieeeeeeeeer@****[-bip-]...Dolę !!!!!!!!!

Tak ,najgorsze ze sie wszyscy tu oszukujemy.Zalegalizowac nie zalegalizowac a i tak wszyscy wiedza gdzIe w Łomzy mozna sobie pociupciac.Takze czy cos sie zmieni to chyba nie.Nawet gorzej bo stawki by podrozały(podatek,zus,).Wyobrazam sobie,jak wpada urzad skarbowy i kaze faktury przedstawic,albo jak dzewczyna bedaca na ryczałcie wystawia mi rachunek na warsztat mechaniczny za szkolenie na temat ruchu posuwistozwrotnego tłoka przy pełnym smarowaniu lub czyszeniu głowki sworznia zwrotnicy.Oj zebym nie był zonaty to takie fakturki bym pewnie codziennie rozliczał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Ja właśnie skończyłem pielęgniarstwo w Olsztynie. Robiłem 2 kierunki na raz: biologie magisterskie i pielęgniarstwo licencjat. Jak byłem na ostatnim roku biologii zacząłem te 3 letnie studia licencjackie. Oba kierunki są na tym samym wydziale i przepisali mi niektóre oceny z przedmiotów które sie powtórzyły. To nie są wbrew pozorom proste studia, a poza tym kosztowne jak diabli. Słyszałem że koszt kształcenia jednego rocznika wynosi 700 000 złotych. Poza tym trzeba przejść określoną liczbę godzin praktyk na różnych oddziałach w liczbie 4600 żeby dyplom był uznawany w krajach unijnych. Różne uczelnie w Polsce prezentują inny poziom nauczania i przygotowania.
Jest to zawód małopłatny jak na razie ale pracy w nim nie brakuje. Można znaleźć oferte w każdym szpitalu. Za dwa tygodnie niestety Łomże żegnam i przeprowadzam sie do Warszawy. W jednym ze szpitali potrzebują aż 40 osób. Ja stanowie pewien wyjątek w tym zawodzie bo facetem jestem a facetów potrzebują w tej branży i więcej troche zarabiają. To co mnie cieszy to fakt że w różnych szpitalach płacą inne wynagrodzenie dla personelu pielęgniarskiego i niektóre placówki w Polsce podkupują sobie personel z korzyścią dla pielegniarek. Ogólnie rzecz biorąc zawód jest w Polsce mało wdzięczny bo kojarzy sie raczej z kimś do posługi. Ludzie mają straszne stereotypy :-) nie wolno dać sie wykorzystywać za bardzo bo by na głowe weszli. Każdy gada że pielęgniarstwo to powołanie a ja uważam że powołanie to może mieć ksiądz albo zakonnica. To normalny zawód jak każdy inny za który się powinno zarabiać godziwe pieniądze, a te głupoty z powołaniem itd to tylko wpłynęły na to że personel pielegniarski tak mało zarabia. Poza tym praca jest bardzo ciekawa różnych ludzi sie spotyka czasami z pierwszych stron gazet i telewizji, a czasami zwykłe osoby które chętnie sie dzielą swoim doświadczeniem życiowym :-) Nie jest to jednak sielanka ale ciężka praca.
Zachęcam nie tylko kobiety ale i facetów do tego zawodu. Uczyć sie języków prosze bo warto. Ja w tym roku FCE zrobiłem ale liczy sie to jak ktoś potrafi poradzić sobie w codziennek rozmowie z drugim człowiekiem.
Jeśli ktoś ma pytania to podaje email:
pawelek_25@gazeta.pl lub pielegniarz1@tlen.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Poza tym chce podkreślić fakt że w tym zawodzie liczy się praktyka. Warto sie uczyć od osób które mają w tym jakieś doświadczenie. Porównując pielegniarki z Anglii czy Niemiec do Polskich to te z innych krajów są za przeproszeniem do d.... Także jak ktoś ma zamiar wyjechać to lepiej nabrać troche praktyki w Polsce a potem jechać. Ja tutaj mam zamiar popracować ze 3 lata zanim wyjade.

.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Myśle że to bardzo dobry pomysł że w Łomży to powstanie. Troche to jednak potrwa zanim wszystko zorganizują na cacy. Do osób które będą to studiowały mam prośbe żeby pytały ile godzin będą obejmowały praktyki i czy liczba godzin i kształcenie jest zgodne z wymogami unijnymi. Liczba praktyk powinna chyba wynosić 4600 ale nie jestem dokłanie pewien. W razie czego zadzwońcie do Olsztyna tam wam powiedzą dokładnie.
Ja teraz czekam na odpis dyplomu bo żeby uzyskać prawo wykonywania zawodu w Izbach Pielegniarskich trzeba mieć numer dyplomu.
Zapomniałem jeszcze napisać że po licencjacie nie trzeba robić tzw. rocznego stażu za 600 zł miesięcznie ale od razu przysługuje pełne wynagrodzenie. Jest chyba jakiś okres przejściowy tzw. wdrażania do pracy ale zarobki mają być na poziomie pozostałych pracowników.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

słyszałem że plus GSM oferuje za 60 złotych miesięcznie ale trzeba podpisać umowe na 24 miesiące. Nie wiem jakie ceny są w innych firmach ale w erze kosztuje 120. Musisz w komórkowych też popytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Tak tak trzeźwy na maxa!
Pozdrawiam...
Prawdziwego Pana Marek ;)
Tyle ja
MA

Cóz na to moge napisac?

Pozdrawiam moja piekna i tajemnicza nieznajoma.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Biorąc pod uwagę fakt, że obłuda i zakłamanie oraz

Ja uważam, że takim osobom należy sie przyniesienie ich "zguby" do domu.
Ale jak po kupie rozpoznać "dawcę"?

No chyba, że ma się czas na obserwacje i jakąs lornetkę.... i zapędy detektywistyczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

No nie mogę...

Primo: Patrz P.S.2

Secundo: Gdybyś Ty Maćku oraz ludzie zajmujący się tym tematem znali dokumenty programowe dla ZPORR oraz zasadę rozwoju regionalnego wraz z resztą polityk ramowych U.E. to nie widzielibyście nic zdroznego w decyzji Zarządu o przyznaniu finasowego wpsarcia inwestycji modernizacji układu transportowego i komunikacji miejskiej w stolicy województwa. Pamiętać należy, że to dopiero pierwsza agenda (do końca roku 2006) i pieniędzy zawsze będzie mało.
Co do decyzji odnośnie pozbawienia Zambrowa szans na reazlizację dość śmiałego (brawo!) projektu rewitalizacji poprzez inwestycje w hale Zamteksu wraz z planowanym dużym zatrudnieniem (ok. 400 osób) to mam podobne odczucia jak Burmistrz Zambrowa - należało im się - takie projekty powinny być realizowane. Tylko pamiętajcie kto i na co "skasował" te pieniądze. Miasto na Ł...

Tercjo: W przciwieństwie do większości z was za wiele mnie z Łomżą nie wiąże - ot, aktualnie tu mieszkam, bo jest tanio ;). I nie patrzę na publiczne pieniądze przez pryzmat "patriotyzmów lokalnych" czy niezmiernie debilnych antagonizmów lokalno - regionalnych (a'la śledzie versus kapsle). Dlatego wnerwia mnie krzyk "aaa, bo myśmy nie dostali tylko ten Białystok". Często współpracuje z firmami z Białegostoku w zakresie tzw. projektów miękkich (nieinwestycyjnych) i wcalę im się nie dziwię , że wygrywają poważne pieniądze. Po prostu profesjonalna robota, a nie zawsze można tak powiedzieć o łomżyńskich Beneficjentach pieniędzy wszelakich (por. np. przepływy finansowe i liczba realizowanych projektów EFS). Są w tym lepsi i tyle - nie ma się co obrażać tylko brać do roboty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Łożesz ty!
Kaligula przy Sykstusku to aniołek-grzeczniołek!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Powiem wam że nie tylko na tej spółdzielczej latają psy i srają gdzie popadnie a właściciele mają to w dupie,dziś wieczorem wyszłem na szluga tak około 3.00 w nocy ide przez park tam obok 4 + a tam cała zgraja lata psów i srają dokoła =/ no ja nie wiem czemu nikt się nie może zająć tym ? straż miejska co robi w tej sprawie albo inne oragny ścigania ?

elmar1973

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Na całe szczęście nie jestem "śiderskich zięcia" :)

A z tym dzieckiem na ręku to lux pomysł... Tylko trzeba takie małe dziecko skądyś pożyczyć :)

Nie bywam na TYM osiedlu, ale jak już wyruszę, to z dzieckiem na ręku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Spokojnie, powoli...

Dziękuje za fachowe wyjaśnienia, jestem już trochę oświecony, ale nie do końca, bo nie tylko mieszkam w Łomży, ale w okolicach Łomży urodziłem się i wychowałem, tu pracowałem, nadal mieszkam i dlatego Łomża będzie dla mnie zawsze bliska. Chociaż w Białymstoku też pracowałem 2 lata. Od razu domyślałem się że pochodzisz z grodu nad Białką bo poczułeś się urażony krytyką Białegostoku. Poczekamy na wyjaśnienia, o ile takowe będą. Władze woj. Podlaskiego nie są takie święte w stosunku do Łomży. Kto oskubał Łomżę z wszelakiego sprzętu po zlikwidowaniu woj. Łomżyńskiego.


A co TY na temat list wyborczych, dlaczego nie zabrałeś głosu na ten temat.

Pozdrowienia.

.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Oj Maciek, Maciek...

Pudło, nie pochodzę z Białegostoku tylko z Łomży - co wcale nie sprawiło abym czuł się szczególnie związany z tym miastem. Mieszkałem tu krótko.
Jestem człowiekiem do wynajęcia, a że chwilowo "wynajmuje" mnie Łomża do spółki z Białymstokiem? Nie przywiązuje się do miejsc. Najwazniejsza jest profesjonalna atmosfera pracy.

ZPORR to rozwój regionalny (ale rozumiany jako poltyka ramowa - nie wyrażenie potoczne), a nie "dajcie wzystko nam, bo my biedne żuczki mamy taką cudowną historię ;-)". Pieniądze publiczne mają być niewrażliwe na ciągotki lokalne i uwielbienie mieszkańców dla swojego grodu. Chcesz dalej dyskutować o ZPORR, przeczytaj proszę choć Uzupełnienie Programu.

Listy wyborcze mam w głębokim poważaniu... Chciałbym u władzy widzieć profesjonalistów i technokratów (takich nie dostrzegam na horyzoncie), a nie zawodowych politykierów, tudzież chłopo-robotników po zawodówce, z wyrokami i w pasiastym krawacie.

I jeszcze jedno - jesli likwiduję się, nazwijmy to oddział terenowy organizacji to sprzęt przekazuje się do centrali, ew. oddziału wyższego szczebla, to chyba oczywiste?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

panie f_Y ja sobie nie życze ataków w odniesieniu do mojej osoby.
Jeżeli w twojej głowie nie rozjaśniło nic, co napisałam, to wyjaśniam: popieram akcję.

Ale nie głupie ataki na mnie (na moje jajniki również).
Psa nie ma, i nie miałam nigdy.

Bez poważania dla Pana, z poważaniem dla innych czytelników.
Anna M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

AnnuśMiruś,
Żebyś przypadkiem se nie myślała, że z Ciebie się śmiałam, bo nie, jeno ze sposobu w jaki Pan Efju ujął w słowa myśli swe...:) Też nie pojmuję cóż ón chciał od Ciebie, skoroś przeca słusznej sprawy broniła.
Oj, Szanowny Efju! Należą się przeprosiny Pannie Annie!

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

odnosic wlascicielom co zostawili na trawniku to jest pomysl, moze sie naucza raz na zawsze!!!! a psy nie sa winne i nikt nie ma do nich pretensji, ze zyja, winni sa ich wlasciciele i ich trzeba nauczyc kultury a sposob jak wyzej mowilem jak zostawili to im zaniesc i powiedziec w oczy a nie mazac sciany, moze sie zawstydza i sie naucza, albo upomniec po prostu na goracym uczynku, bo jezeli przechodzac i widzac co piesek robi a jego Pan sie przyglada i zaraz sie zmywa nie zareagujemy to ludzie mysla ze to akceptujemy NIE!!!! trzeba to powiedziec niech im glupio bedzie, powie jeden, drugi, trzeci i moze sie nauczy na przyszlosc a jak nie pomoze to zaniesc pod dzrzwi zostawic g.... i juz!!!!:P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

ceny w multikinie sa takie same jak w millenium cos tu nie gra, 13 zl tyle kosztuje bilet do multikina w tygodniu, bo w weekendy jest drozszy 17 zl, ale tam wiadomo za co sie placi, jak ktos nie byl to musi tego posmakowac bo naprawde warto, a te nasze millenium to na wies sie nadaje, jak tu film mozna obejrzec, a ceny biletow jak w multikinie, juz nie chodzi o nowe kino ale dlaczego przez tyle lat nikt nic tam nie zrobil, fotele, sprzet, budynek od zawsze jak stal tak stoi i jeszcze sie pogarsza!!!!!! ale nie martwcie sie jak zapracuje za granica pieniazkow to zrobie w lomzy KINO chociarz taka jedna sale jak jest w multikinie i nie bylo by lepszej w promieniu 150 km, moze wawa albo gdansk najblizej, to by byla napewno dobra inwestycja:)

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Pytanie nie "gdzie" tylko "jak".
Odpowiedź: szybko.
Już niedługo za same świadectwo homologacji trzeba będzie wyłożyć 1600zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

Damiano, trzymamy za Ciebie tzn. Ciebie za słowo!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

pytanie - a po ..... są STRASZAKI MIEJSKIE
Kupili im zabaweczkę to stoją za krzakami a potem fotki sprzedają zamiast robić to co do nich należy
Zamiast ścigać właścicieli niepilnowanych psów ścigajmy tych którzy odpowiadają za to ściganie - może CHŁOPCZYKÓW Z CZERWONEGO PLACU wytażać na trawnikach - niech widzą co ewidentnie zaniedbują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oto co nas czeka gdy PiS wygra wybory...

A Ty zapewne ze szpitala piszesz...? Czy myśmy przypadkiem się ostatnio nie widziały? Może nawet rozmawiałyśmy ze sobą... Któż to wie...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org