czwartek, 03 października 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
gabinet Tuska

niekoniecznie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Wszystko, co nowe, budzi irracjonalny lęk, zwłaszcza pośród tych, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak to działa i skąd się wzięło. Rzecz jasna, nie chodzi o bagatelizowanie zagrożeń, ale błędem też jest popadanie w drugą skrajność paranoidalnej fobii.

Zacznijmy od tego, że mie ma żywności bezpiecznej. Jeśli jem śliwkę, mogę się zadławić pestką i udusić. Co więc mnie przekonuje do jedzenia śliwek? Statystyka, czyli odpowiedź na pytanie, zjedzenie co której śliwki powoduje zgon. Oceniam na tej podstawie wielkość ryzyka i podejmuję decyzję. Ale jaka by ona była, gdyby od dziecka rzesza mądrali, którzy nigdy nie widzieli śliwek, przekonywała mnie, że zaszkodzić może w zasadzie każda śliwka i nie znam dnia ani godziny?

Od dziesiątków pokoleń moi przodkowie zamieszkiwali tereny, na których nie rosną ananasy. Ich organizmy nie miały kontaktu z materiałem genetycznym tej smacznej rośliny. Któregoś pięknego dnia zaszedłem do warzywniaka, odżałowałem kwotę, za którą mógłbym nabyć 6 kg swojskich, bezpiecznych jabłek, i zacząłem eksperyment biożywnościowy. O dziwo, obce geny ananasa nie spowodowały, że mięśnie mi zżółkły, skóra pokryła się łuską, a na głowie wyrósł zielony krzaczek. Z obcym genotypem mój układ trawienny zrobił dokładnie to samo, co z genami wszystkich innych produktów spożywanych w mojej rodzinie od tysiącleci: uszkodził i strawił bez względu na kolejność nukleotydów w helisie. Obce geny są dla nas niebezpieczne dopiero, gdy znajdą się w jądrach komórkowych naszych tkanek. Wystarczy nie spać na lekcji biologii, by się o tym dowiedzieć. Droga do tego celu nie prowadzi przez żołądek, dlatego po zjedzeniu schabowego nie wyrastają nam świńskie uszy, a po zjedzeniu marchwi włosy nie zamieniają się w zieloną nać. Obawa, że jakiś gen np. ananasa dołączony do komórek jabłka nie dałby się strawić i przniknął nienaruszony do jąder komórkowych ludzkiego ciała jest idiotyczna aż do bólu i równie uzasadniona co wiara w gusła.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Nie masz pojęcia ?

;)))

nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie lubi, a ptaki na mnie sra.......

:DDD ;))) zartuje, az tak zle ze mna nie jest


!!!!!!! Rowniez wszystkich pozdrawiam, (zwlaszcza moich kontradwersarzy) i przepraszam, ze czynie to dopiero teraz. !!!



mam rowniez nadzieje, ze nie nudza was moje, casem przydlugie, wypowiedzi. :)))) poruszamy po prostu czasem tak rozlegle zagadnienia .... a tu czlowiek chcialby wszystko powiedziec za jednym razem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

kolanko: a gdzie widzisz w łomży ten jeden porządny basen, jesli chcesz mieć drugi?
ucze sie jeszcze w pg2 (tam gdzie sp10, jakby kto nie wiedział) i tam mamy wizytę raz na dwa tygodnie na basenie, to heh... pożal sie boże ten basen, jak dla mnie jest tam syf, a pozatym grzybice to prawie każdy przechodził, kto choć raz był na basenie w sp10..
jest jeszcze basen chiba na rybakach,a le tamtego nie odwiedziłam jeszcze, wiec moze chodzilo ci o tamten =]

moim zdaniem, włomzy przydałby sie jakis porządny sklep, bo tak..niby stokrotka to takie wielkie halo, ale sklepów fajnych tam nima za dużo, i wogle jest ich pieć na krzyż.. a ceny w nich są tez nieprzeciętne i nie kazdego na to stac=] a zwłaszcza ze niektóre rzeczy sa po 100 czy 200 a sa jak dla mnie beznadziejne;/

ahh...i jeszcze cos dla rozrywki, bo nie to jak zabawa=]
podoba mi sie ten pomysł kogostam z tą hala na bawełnie, zeby zrobic a'la Ekwador...hehehe, to by było dopiero:P

KIno, tez by sie przydało albo nowe, ale te nasze trza by odnowic, bo ma wiele do zyczenia (ahh.....jakie to urocze, jak przed ekranem skacze pchła=p)

Naprawde, w łomzy nie jest aż tak tragicznie, ale warto by ozywic to miasto, bo coraz wiecej ludzi przyjmuje tryb zycia :
dom-praca-dom
i nigdzie sie nie ruszaja, tylko lezą przed tv i sie starzeją...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

FM-INFO widocznie nie przekazuje ludziom nie potwierdzonych informacji :P

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Polecam dla Ciebie trzepanie dywanów :P
Pakerze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Kazik: ja i rozkład dnia? Fuj! Każdy dzień jest inny i taki ma być. Raz szumny, raz spokojny. Jedyne co mogę planować to miesiąc, dwa, ale bardzo ogolnie. I pewnie ta okazjonalna bezsenność wynik takiego życia. Jeśli tak, to niech tak będzie. Pomęczy i przestanie. Nie znoszę długo nudy! Problemy też są dla ludzi i już się nie żale (przynajmniej teraz;D).
Co do muzyki to fakt, bywa świetna. A jeszcze jak kojarzy się z młodymi latami, to jest rewelacyjna (też już mam dużo takich kawałków).

Vald: trzym się mocno i spójrz w niebo błękitne. Zawsze może być tylko fajniej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Kazik, zapomniałam dodać, ze tego Elvisa to kupiłam Mamie na Dzień Matki, ale go sobie przegrałam i teraz słucham na okrągło. Najczęściej wracam do "Suspiciuous Minds", który to kawałek usłyszałam po raz pierwszy jak śpiewała go grupa "Fine Young Cannibals" i wtedy pokochałam. Oczywiście był to odległy czas szkoły. Pa - A.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

No i rośliny "terminatory", które wprowadzone w obieg gospodarki indyjskiej, w ciągu pięciu lat w ok. 80% uzależniły sie od amerykańskich dostaw ziarna pod zasiewy.
Plantatorzy zbóż kupowali przez kilka lat tanie ziarno Made in USA i w ciągu kilku lat pozbyli sie praktycznie swoich gatunków. PO pewnym czasie okazało się, że zebrane plony nadają się tylko na mąkę, a pod zasiew trzeba znów kupować, bo z młodych ziarenek nic nie chce wyrosnąć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Mr.S. czy znajlazłeś jórz? Jeźli wcionż szókarz, dodaj terz Liverpul i Jurka-wieżę.

Czekamy na Dwoje wynigi.

Do więzienia.

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

ja najbardziej bym chciał Hemp Gru, sura jak masz zamiar pisac takie głupoty to wcale nie pisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

niejaki pan ...... przytulil troche grosza za zalatwienie pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Też mi nowina:P każdy o tym wie ale dowodów wiadomo nigdy nie ma:P

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Mowicie, ze Pismo Sw. nie przystaje do dzisiejszej rzecziwstosci bo:
- tyle w nim zbrodni,
- zboczen
- przestepstw
itp ...

W takim razie rozejrzyjcie sie wokol, czy po tych kilku tysiacach lat zrobilismy jakis krok do przodu?? Czyzby dzisiaj mniej bylo zbrodni, morderstw, zboczen itp ...

Przyjrzyjmy sie w takim razie Bibli i temu co tam mamy:
Bog stwarza swiat, stwarza równiez swe umiłowane dzieło - człowieka, ktore obdarza wszelkimi dobrami, a takze wolna wola. Nie potrzebuje bowiem dziela, ktore niczym robot na zadane pytanie odpowiadaloby: " Kocham Cie, Kocham Cie, Kocham Cie, Kocham Cie ...."
Oczekuje, ze ten czlowiek doswiadczywszy jego dobroci, sam mu za wszystko podziekuje. Tym czasem czlowiek odrzuca ofiarowana mu milosc, chce byc rowny Stworcy, nie chce byc zaleznym od Niego, lecz wszystko zawdzieczac tylko sobie. Bog powiedzial - wporzadku, to twoj wybor, ale nie oczekuj ze cos od tej pory przyjdzie ci latwo.

To co nastepuje pozniej jest opisem wzlotow i upadkow czlowieka. Proba pogodzenia sie z Bogiem, przy czym sam Bog nie byl postacia pasywna, ale zarazem nie narzucal sie czlowiekowi. Ten caly czas mogl, i jak pokazuja opisane w Bibli historie, korzystal z prawa do wolnego wyboru - co nie zawsze konczylo sie dla niego dobrze. Bog przyzwalal na wiele nieszczesc by uzmyslowic ludziom z jednej strony co, poprzzez swoje nieposlusenstwo stracili, a zdrugiej stronu sprawdzal tych, ktorzy deklarowali do Niego milosc.

W koncu przyszedl czas, by ostatecznie, w sposob jednoznaczny udownic temu niesfornemu czlowiekowi, jak bardzo go kocha i "unizyl samego siebie przyjawszy postac slugi, stawszy sie podobnym do ludzi" Czy moze byc cos bardziej ponizajacego dla Doskonalosci, niz przyjecie postaci swego niedoskonalego stworzenia i do tego pozwolic sie zabic w sposob uznawany wowczas za najbardziej haniebny?? A jednak Bog zdecydowal sie na to, ale swoja decyzja w niczym nie naruszyl wolnej woli czlowieka. Wciaz umozliwia mu wybor, ale zaznacza, ze to co go otacza na tym swiecie jest wszystkim co dla niego przygotowal, ze zycie nie konczy sie fizyczna smiercia, a to na co moze liczyc zalezy tylko i wylacznie czy wroci do "źródła".

Wedlug mnie takie jest przeslanie Pisma Swietego, czy w nie uwierzymy zalezy tylko od nas samych.

pozdrawiam wszystkich

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

;)))

znow sie rozpisalem, coz.... :)))DD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Jeśli ściąganie miało miejsce, to winna jest wyłącznie komisja, która do tego dopuściła, nie ruszając dupsk z krzeseł. Wy zdajecie jeszcze raz, a winowajcy z komisji mają pewnie poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Wytoczcie im pozew o odszkodowanie za straty moralne, bo pewnie żadna kara służbowa ich za to nie spotka.
Acha, czy dyrektor, na którego działce doszło do tego bardaku podał się już do dymisji, czy zabrakło mu poczucia wstydu?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gabinet Tuska

Popieram Twoje zdanie, że winna jest komisja a przede wszystkim obserwator, który najpierw nie reagował, nie zgłaszał zastrzeżeń a potem dostał olśnienia i napisal donos. A swoją drogą ten tajemniczy obserwator to wyjątkowo perfidna osoba. Ciekawe czy zawsze jest taka zasadnicza i kryształowa w swoim postępowaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org