piątek, 04 października 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
tanie panstwo

Możecie razem zagrać jako kapela dwuch dawnów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Red, śLeDcZy, +polak+ - po co zmieniałeś nicka na 52Dębiec ?!

Myślałeś, że nikt Cię nie pozna?

Wali od Ciebie głupotą na kilometr, od razu wiedziałem, że to Ty.

Co do kapeli, to nawet nie umiesz poprawnie nazwać swojego schorzenia. Pomogę Ci: jesteś downem.

52Dębiec = gra i śpiewa zespół downa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

MrS wiesz co szkoda ciebie debilu-frajerze pierwsze veto nie jestem ani polak ani red. A drugie veto nazywam się Robert ty cioto.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

haha co wy robicie na tym forum :| ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

WSZYSCY MÓWMY SZCZERZE I GŁOŚNO HWDP Dla Ścierwa !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

A co tu komentować? Nie zdążyłem nawet się dobrze ułożyć na mojej kanapie jak już było po wszystkim :) 53 sekundy!
Swoją drogą, czemu wszyscy mówią o Gołocie, przecież Tomasz Adamek zdobył pas WBC w wadze półciężkiej i trzeba się cieszyć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Brzeczyszczykiewicz:chyba ci sie ulice pomylily, moze ty jechales w jakims innym miescie?? Bo ja tedy szłem z reszta kibicow,pijany nie byłem tak jak wiekszośc z idacych,nie widziałem,żeby ktoś szedł ulicą, dopóki nie zaczeła sie prowokacja policji,bo później to zrobiło sie zamieszanie i niektorzy wybiegli na ulice,ale w pelni to rozumiem,kulturalne śpiewy nazywasz darciem sie??dopoki nie przyjechala policja wszystko bylo ok,Jak sie boisz to wiecej nie przychodz na mecze, bo jak pewnie zauwazyles caly stadion zaczyna spiewac,wiec nie bedziesz mial gdzie usiasc zeby tego nie slyszec.AAA i jeszcze jedno: sam jesteś BARAN!!!!!!hwdp i brzęczyszczykiewiczowi!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Ja jak glupi siedzialem w nocy i czekalem na walke, ale nie zaluje. Zegan pokazal co potrafi i Adamek tez, a ze Andru Golota sobie nie poradzil, to bylo do przewidzenia. Teraz kolejny raz mozna powtorke meczu obejrzec w Teleepresie :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

trzeba sobie powiedziec jasno panowie, czasy Goloty juz sie skonczyly nadchodzi swieza krew:)

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Małysz dłuzej leci niż... Gołota walczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Ciekawe, ciekawe...tak się składa, że studiuję historię...ale żeby od razu twierdzić, że jednyną ważną rzeczą jest historia!? Może chcecie raczej stworzyć jakaś organizację ekstremistyczną a może ramię zbrojne którejś z partii "kółko" historyczne to będzie tylko przykrywka? He?

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Co do wypowiedzi 666, myślę że niedorzecznością jest wysuwanie oskarżeń wobec hip hopu, że dzieci palą marichuane. Ich rodzice powinni mieć pretęsje do siebie że nie potrafią, nie chcą wychować swoich pociech, a wychowanie ich zostawiają ulicy. Co do samego hip hopu to moje osobiste zdanie jest takie, że nie niesie ze sobą żadych wartości i jak to już napisałem w innym wątku teksty piosenek pisane są na zasadzie "żeby się tylko zrymowało" Poza tym odnoszę wrażenie że wykonawcy tworzący hip hop (nie mówie o wszystkich) tak naprawdę nie maja zielonego pojęcia o czym śpiewają "Podnoszą ceny w euro, sztucznie osłabiają złotówki" o co mu chodziło??? chyba jak ceny w euro są wyższe to wartość złotówki wobec tej waluty rośnie. Natomiast sztuczne osłabianie złotego pobudza eksport który ma pozytywny wpływ na wzrost gospodarczy. To taki mały przykład ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Allinka zmasakrowany czosnek z miodem również zażywałem swego czasu - masz rację wstrętne to jak diabli ale działa :)
Zapomniałem dodać że po kuracji czosnkowej - wampiry omijają nas z daleka :)

Czy ktoś jeszcze stawia bańki ? Czy to już całkowicie zapomniany sposób leczenia...?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Salve,

Od dluzszego czau szukam pewnej informacji.
Otoz mam przed oczyma "Czarne lata na lomzynskiej ziemi", Jerzy Smurzynski, wydane przez Warszawa - Lomza 1997., na stronie 50 mamy taki oto przypis:
"13/14 wrzesna 1939
Plac cwiczen 71 Pulku Piechoty w Zambrowie zamienili Niemcy w tymczasowy oboz jeniecki. Zgromadzili tam kilka tysiecy jencow m.in z 33 PP z Lomzy i 3 PAC z Wilna. Wedlug relacji swiadkow, ktorzy przezyli noc z 13/14 wrzesnia 1939 roku, przebieg wypadkow byl nastepujacy:
Jencow zgromadzono na placu koszarowym. Dolaczono do nich rowniez cywilow zlapanych na okolicznych drogach lub w samym Zambrowie. wzdluz jednego boku placu ustawiono samochody ciezarowe, na ktorych zostaly umieszczone karabiny maszynowe. Calego terenu pilnowali uzbrojeni zolnierze Wermachtu. Pod wieczor dozorujacy jencow wartownicy oglosili, ze wszyscy zarowno cywile jak i wojskowi, winni polozyc sie na ziemi i nie podnosic sie do rana. W razie niepodporzadkowania sie temu zarzadzeniu zagrozono otwarciem ognia. Po zmierzchu plac i lezacych na nim ludzi oswietlaly reflektory samochodowe.
W nocy, gdy jency i wiezniowie spali, zolnierze niemieccy wpedzili na plac konie. Ludzie. w obawie przed stratowaniem zrywali sie z ziemi. Wtedy Niemcy otwrzyli ogien z karabinow maszynowych ustawionych na samochodach. Przerazeni ludzie padali z powrotem na ziemie pomiedzy rannych i zabitych. Rannym nie pozwolono udzielic pomocy, a do kazdego, kto usilowal sie podniesc, strzelano. Ranni cierpiac, jeczeli przez cala noc do rana.
Tej nocy zginelo okolo 150-200 osob zarowno jencow wojennych jak i cywilow.
I TU UWAGA: pochowano ich nastepnego dnai w tym samym placu. Tych, ktorzy ocaleli z pogromu, ustawiono dziesiatkami w szeregach i popedzono pieszo do Lomzy, a nastepnie Kolno do Ketrzyna.

Moje pytanie brzmi - jesli polegli zostali tam zakopani - to czy ktos ich kiedykolwiek ekshumowal lub wystawil jakis pomnik?
Pisalem wielokrotnie do Zambrowa - ale tam nikt nic nie wie. Moze wiec, ktorys z P.T. forumowiczow by sie wypowiedzial.

Z szacunkiem i pozdrowieniami

Gandalf de Grey

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

Salve,

Dziekuje za wypowiedzi. Tam mam zamiar z tym isc di IPN - jakkowliek miedzyczasie chce sie popytac wsrod miejscowych.
Co do Towarzystw - to juz dawno ich pytalem. Nic nie wiedza lub maja te same materialy co ja. Np - prosze sie popytac o nie istniejacym juz cmentarzu wojskowym w Lomzy, ktory zostal skasowany a teraz jest tam nowy kosciol z nowa parafia. Nikt nic nie wie. Nawet nikomu niechcialo sie porobic spisow ktov tam lezal pochowany, zdjec nagrobkow zanim zostaly zniszczone etc etc etc.
Ale w ksiazeczce:
"Zabytkowe Cemnatrze woj. Lomzynskie" Warszawa 1991, na stronie 62 przy opisie cmenatarza rzymsko-katolickiego usytuowanego przy ulicy Cmentarnej podana jest enigmatyczna informacja:
... zolnierze polegli w II wojnie swiatowej...
potem na stronie 63 owszem jest cmentarz wojenny przy ulicy Mazowieckiej - ale to zolnierzy Armii Czerwonej poleglych w latach 1941-1942...

Byc moze wywazam juz otwarte drzwii ale do tej pory nigdzie nie znalazlem jednoznacznej informacji -gdzie owych 200 zabitych zolnierzy (i paru cywilow) pochowano.
Jesli na placu koszarowym - to czy jest tam jakis pomnik potwierdzajacy to, jesli ich ekshumowano to gdzie - czyzby na cmentarz przy ul. Cmentarnej czy tez ...leza tam do dzisiaj zapomnani?

Pozdrawiam i czekam na Zambrowiakow aby sie wypowiedzieli.

Gandalf de Grey

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: tanie panstwo

"...złote (=zielone:)) oczy jak mój miś...
płakała rano dziś (=wczoraj :()"

Mamo!
Pomimo nagminnego "darcia kotów" z Tobą baaaardzo Cię kocham!!

Via Baltica najkrótszą trasą - to szansa na rozwój Łomży


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org