niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
"Niezauważony" przez 4lomza artykuł w Kontaktach

Toż tam na rogu jest kamera, interwencja lub działanie profilaktyczne powinno nastąpić w miarę szybko. Ktoś w centrum monitoringu czuwa i w razie potrzeby podjąłby stosowne działania. Zdzichu chyba jesteś przewrażliwiony.

Fracik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Niezauważony" przez 4lomza artykuł w Kontaktach

A propos bezpieczeństwa w naszym mieście - czy sądzicie, że odstraszyło by trochę łobuzów (szczególnie na progu sezonu), gdyby nasi "niebiescy" wypuścili tę swoją specekipę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Niezauważony" przez 4lomza artykuł w Kontaktach

jeśli chodzi o te imprezy to oczywiście miałem na mysli nie tylko jakieś masowe zloty. Po prostu - dużo i często, a jakie to byłyby zabawy to już trzeba pomyśleć. Warto również pomyśleć może o miejscach, w których mlodzież moglaby się spotkać bezalkoholowo, zwlaszcza ta mlodsza młodzież. To się chyba nazywa świetlica terapeutyczna czy cos takiego? Widziałem taką działalność w Augustowie. Jest tam taki ośrodek rekolekcyjny, do którego przyjeżdżają tzw. oazy, ale oprócz tego codziennie po lekcjach przychodzą dzieci z rodzin patologicznych. Tam odrabiają lekcje, dostają posiłek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Niezauważony" przez 4lomza artykuł w Kontaktach

Szanowny BOSS
Trudno mi się z Panem zgodzić choć ma Pan wiele racji. Jednak nie dyskutujemy tu o programie odrzuconym a o uchwalonym. Co do poprzedniego to mimo, iż była to manifestacja i pokazanie kto w Ratuszu rządzi, dobrze się stało, że odrzucono program prezydencki stworzony przez Pana Malinowskiego. /tamten program trudno nawet gniotet nazwać. Pan Malinowski zerżną i to nie dokładnie bo w częściach programy z ubiegłych trzech lat, dodał coś co kwalifikuje się do prokuratora a mianowicie punkty sprzedaży detalicznej narkotyków i dokonał próby połączenia w całość i wyszło co wyszło. Pan Malinowski nie powiadomił prokuratury o przestępstwie, jakim jest sklep z narkotykami, Pan Prezydent też tego nie uczynił a pod programem się podpisał. RM w oficjalny sposób została o tym przestępstwie poinformowana i co? I nic! Uchwalony program nazwałem gniotem gdyż zawiera wiele błędów merytorycznych i prawnych. Piszesz Pan o zaangażowaniu w pracę nad programem. Ilu fachowców wzięło w tej pracy udział? Program tworzyła Komisja ds. Rodziny, bez szerszych konsultacji z najbardziej zainteresowanymi. Dopiero na koniec komisja zwróciła się o pomoc do Dyrektora WOPiTU, ale nie wykorzystała wszystkich jego opracowań, rad i sugestii. Program rzekomego autorstwa komisji nie był konsultowany czy opiniowany przez MKRPA ani żadną organizację pozarządową zajmującą się problemem.
Kto po za RM i Panem Pawłem Kołakowskim był zaproszony do udziału? Dlaczego brak opinii Dowódcy Garnizonu, zresztą jakiej kolwiek opinii? Dlaczego dokonano zakamuflowanego dofinansowania MOPSu wyraźnie przeznaczając środki na pomoc finansową i rzeczową? /Ustawa o wychowaniu itd. nie dopuszcza pomocy finansowej ze środków przeznaczonych ustawowo na profilaktykę i przeciwdziałanie/. Ponad to Ustawa wyraźnie precyzuje; profilaktykę i przeciwdziałanie gmina finansuje ze środków WŁASNYCH PLUS ŚRODKI UZYSKANE ZA ZEZWOLENIA NA SPRZEDAŻ ALKOHOLU, gdzie te środki? Dlaczego tylko w Łomży na stadionach nie można sprzedawać alkoholu podczas imprez sportowych, a już podczas innych masowych imprez można?
Kto lub jak instytucja jest w stanie prowadzić skuteczną profilaktykę kiedy na każdej imprezie masowej płynie rzeka piwa i nie tylko. Kiedy idol młodzieży ze sceny kuflem piwa wznosi toasty i wychwala sponsora? /browar sponsoruje i wymaga i czerpie zyski z małolatów/ Czy widział Pan w Łomży masową imprezę bez browaru Łomża czy Białystok lub obu naraz?
Był opracowany przez Pana Jarosława Łebkowskiego w miarę dobry program ale na polecenie Pana Prezydenta zmieniony na program „włoski” /żart/ Wa-wa Włochy. Pan Prezydent celowo zamieszał, żeby dogodzić Panom Sroczyńskiemu i Malinowskimu i znaleźć pretekst do usunięcia Pełnomocnika Jarosława Łebkowskiego. Głośno o tym w mieście, a Rada nie wie? Co jeszcze w komisji robi Pani Wałkuska /pełny szacunek dla tej Pani za jej pracę po za komisją/. BOSS odpowiem Panu. W Łomży jest kilku fachowców, jest kilka osób, którzy są zaangażowani, którym zależy. Po za tym znajomość choroby alkoholowej i to, co się z nią wiąże jest nikła, marna, śladowa. Często laicy tworzą programy i laicy je realizują.
Często ludzie przy władzy nie słuchają podpowiedzi. Tak było z radami, sugestiami czy poprawkami wniesionymi przez Pana Pawła Ałgustyniaka. Zarozumialstwo i pycha powoduje, że mamy co mamy. Że uchwalamy gnioty,że nie mamy Pełnomocnika/Koordynatora, że członków komisji szkoli członek komisji a jego/jej uprawnienia to urojone współuzależnienie, że łamiemy prawo w postaci Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, że ktoś łączy w jednym programie alkoholizm z narkomanią /stwierdza przestępstwo i nic z tym nie robi/ itd.
Zarzuca mi Pan brak zainteresowania problemem. Nie prawda. Bardzo mi zależy na trzeźwości w naszym narodzie a szczególnie w śród młodzieży.
Po za tym zgadzam się z Panem.
W swoim życiu widziałem wiele masowych imprez w Polsce bez alkoholu gdzie dzieci, młodzież i dorośli razem brali udział i świetnie się bawili. TO JEST PROFILAKTYKA.
Patrząc na takie imprezy zżerała mnie złość i zazdrość, że w Łomży tak nie można. ---ii.pl. /nie cała/ próbuje nas wyrwać z Europy, a kto próbuje wyjąć Łomżę z Polski?
Jeszcze jedno, jest Narodowy Program PiRPA, jest Wojewódzki, Miejski i Gminny a u nas jest inny, jest ŁOMŻYŃSKI PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH. Czy aby autor trzeźwo myślał. Nie trzeba pić, żeby nie trzeźwo rozumować.
Serdecznie Pana pozdrawiam i wszystkich w tym temacie wszak wielu tu ma rację



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org