czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Czarku!
Nie rób im tego... Nie uruchamiaj bezpłatnej podstrony dla krótkich ogłoszeń reklamowych z Łomży nadsyłanych na 4lomza przez Internet bez pośrednictwa "Kontaktów" ! Jeżeli śmiałbyś to uczynić, zbankrutuje przez Ciebie "jedyny tygodnik na Podlasiu"!
Miej litość!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Panie Pawle, lepiej nie mówić.... jeśli się nie mówi wszystkiego, to lepiej nie mówić nic. Bo ludzie sami dopowiedzą to czego brakuje i zrobią to po swojemu, a wtedy może być problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Zdecydowanie jestem za. Ciekawe czy lato też przyjdzie z bólem?:)

andrzejek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Hmmmm studentem tej uczelni nie jestem, ale z tego co widze to sie troche o studentów starają. Jeżeli chodzi o warunki przyjmowania na studia to rozwiązanie układu równań z dwoma niewiadomymi na tescie wstępny na studia dzienne to trochę niski poziom.... Ale ogólnie ludzie nie narzekają. Powodzenia na studiach



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Szanowni Forumowicze !
Dnia 31. 03. 2003 roku przyjęto Łomżyński Program Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Wegług mnie nie jest on do końca dopracowany od strony merytorycznej, finansowej jak i organizacyjnej - ale tylko dlatego, że było na to zbyt mało czasu. Nie uwzględnia on realiów a jedynie zawiera pobożne życzenia.
Jestem najmłodszym radnym, mam więc prawo mówić pewne rzeczy w imieniu ludzi młodych, oczywiście nie wszystkich, ale znacznej grupy. Mam z nimi świetny kontakt. Powyższe zdanie jest nie tylko moje, ale takze ich. To przeciez głównie dla nich został opracowany ten program - dlatego też zdanie młodzieży należy traktować bardzo poważnie. Poza tym pamiętam różne prelekcje, akcje promujące trzeźwość, rozdawanie ulotek - jeszcze ze szkoły średniej. Wiem zatem co jest skuteczne a co nie.
Poniżej pozwolę sobie na wytknięcie najistotniejszych błędów. Zastrzegam jednak, iż są to rzeczy najważniejsze, bo mniejszych usterek jest więcej lecz nie są tak newralgiczne.
1. Na początek wyjaśnijmy sobie jedno: nikt nie zabroni nikomu spożywać alkoholu - bądźmy realistami i skończmy z tą fikcją. To tak jakby za pomocą ustawy znieść popęd płciowy. W obecnej sytuacji chodzi o coś innego - o stworzenie jakiejś alternatywy dla młodego człowieka, który nie ma co z sobą zrobić w tym mieście. Według mnie jedyną alternatywą dla modych ludzi jest obecnie sport i świetlice. Sądzę, że sytuacja polepszy się znacznie jeśli zdecydujemy się przekazać większość środków pieniężnych na te właśnie cele. Obecnie są one marnowane na rzeczy takie jak m.in. zakup literatury, kaset audio - video, drukowanie ulotek i informatorów, tworzenie banku danych dotyczących osób przeszkolonych w zakresie profilaktyki itp. Sport zawsze stanowił najlepszą alternatywę dla wszelkiego typu używek.
2. Jak wiadomo, ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi część władzy w tym zakesie przekazuje samorządom. Możemy decydować m.in. o usytuowaniu lokali, w których sprzedawany jest alkohol. Obecnie odległość miejsc, w których sprzedawany jest alkohol od tzw. obiektów chronionych wynosi 100m. Uważam, że jest ona zbyt duża albowiem blokuje ona powstawanie nowych lokali rozrywkowych, a przez to miejsc pracy. Wiele osób nie moze otworzyć pubu lub choćby letniego ogródka piwnego, bo trafia na nieżyciowe przepisy. Miasto tymczasem traci pieniądze. Alkohol ludzie piją dalej tyle tylko, że ten, który można kupić na targowisku przy dworcu PKS. Poza tym osoba, która chce sie napić przejdzie nawet więcej niż 100m.
3. Jeżeli zmniejszymy ilość metrów jaka powinna dzielić obiekty chronione a lokale, gdzie sprzedawany jest alkohol to siłą rzeczy musimy zwiększyć też dopuszczalną ilość punktów sprzedaży alkoholu, bo siłą rzeczy zwiększy się na nie zapotrzebowanie. Dzięki zmniejszeniu odległości coraz wiecej osób będzie zainteresowane tym, aby otworzyć własny lokal, a niski pułap dopuszczalnych punktów sprzedaży im na to nie pozwoli.
3. Jest jeszcze wiele pomniejszych kwestii organizacyjnych, ale dwa powyższe problemy są jednak najistotniejsze.
Na koniec należy się Wam, drodzy Forumowicze, wyjaśnienie. Ja wiem, że się narażam albowiem wiele osób będzie oburzona tym, że staram się zwiększyć ilość sklepów monopolowych bądź lokali rozrywkowych - i najprawdopodobniej będą to właściciele istniejacych już podmiotów funkcjonujących w tej branży. Będzie mi także brane za złe to, że wykorzystując cel, jakim jest zwalczanie alkoholizmu wypisuję tutaj takie rzeczy. Ja myślę, że dotychczasowe zwalczanie alkoholizmu nie przyniosło porażających efektów - dlatego proszę o Państwa opinie w tej kwestii. Uważam, że jako samorządowcy mamy niewielki kompetencje w dziedzinie pobudzania rozwoju gospodarczego czy też zwalczania bezrobocia - ale w tym przypadku to nic nie kosztuje. Wystarczy znieść bariery biurokratyczne - a to zrobić możemy. Niech wolny rynek nie będzie tylko pustym hasłem - blokady przedsiębiorczości muszą zniknąć. Przyniesie to miastu więcej pieniedzy na inwestycje, lub - paradoksalnie - na walkę z alkoholizmem. Szanowni Państwo, nie oszukujmy się. Zakazany owoc lepiej smakuje. Rozumujac w ten sposób można równie dobrze wydać wojnę kioskom, bo są tam przecież sprzedawane papierosy. Żaden barman, który szanuje siebie i swój lokal nie sprzeda nieletnim alkoholu, bo inaczej jego interes długo nie pociagnie - tu jest zadanie policji i straży miejskiej. Odstępcy od tego prawa powinni być bezwzględnie karani. Jeśli chcemy uderzyć w alkoholizm, to zacznijmy od targowicy miejskiej na dworcu PKS - tamci "handlarze" nie tylko nie płacą podatków, ZUS-u ale też jakość alkoholu nie jest wiadoma. Walka z alkoholizmem, aby była skuteczna, musi być przeprowadzona mądrze a hamowanie przedsiębiorczości nie ma z nią nic wspólnego.

Zastrzegam jednak, iż nie jest tak, że mówię o tym wtedy, kiedy program jest już uchwalony. Mówiłem o tym podczas pracy na Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia - niestety, szereg moich poprawek został odrzucony. Cóż, osoby pracujace w tej komisji bardzo szanuję, ale nie mają one zbyt wielkiego kontaktu z młodzieżą. Piszę o tym wszystkim po to, aby również obywatele mieli szansę wnieść coś do tego programu. Nie wątpię, że moje pomysły nie są jedynymi. Jestem otwarty również na inne, lesze sugestie. Nie chcę aby Państwo czuli się potrzebni tylko raz na cztery lata - tylko podczas kampanii wyborczej. Możemy stworzyć coś razem, niezależnie od pogladów politycznych. Jeśli ktoś nie ma ochoty udzielać sie na Forum to może też napisać do mnie e-mail - chętnie się spotkam i porozmawiam.
Jeszcze raz zachęcam Was, drodzy Forumowicze, do zgłaszania Waszych, nieco nawet niekonwencjonalnych, pomysłów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Panie Pawle


Interesuje mnie , a zarazem oburza sprzedaz alkoholu na Łomżynskim targowisku.Powiem Panu , ze juz tyle osob mowiło o tym przed i po kampanii wyborczej i nic z tego nie wyszło .
Moim zdaniem , albo ktoś ma w tym jakiś interes , albo sprawa jest bardziej złozona.Obecny Prezydent w kampanii wyborczej obiecał że problem targowiska bedzie rozwiazany.Planowane jest chyba przeniesienie go na ul.Nowogrodzką ,a może wraz z nim ucichnie problem sprzedazy nielegalnego alkoholu?
Dziwne jest ,ze mając tylu funkcjonarjuszy policji i strażnikow miejskich nie mozna poradzić sobie z tym bałaganem...............a może tak sprobować zatrudnić prywatną firmę ochroniarska ?.............jestem pewny ze szybko problem nielegalnego alkoholu i papierosow byłby rozwiązany.

ps.czy wie Pan coś o przeniesieniu rynku ?

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

a ja czytam czasami Kontakty, co prawda czesciej online, ale czytam. Lubie reportaze...

aleks

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

oem...... jaja sobie robisz...? ......a może jeszcze napisać to CV za Ciebie.....? .....i za ciebie pochodzić....? :D

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Owsiak wypędził Przystanek Jezus

Wiesz, Kaśka, jajka to każdy facet ma. Z wyjątkiem tych co grasują na forum polityka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org