niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Za co urzednicy miejscy biora kase

Zalozenia UE sa wlasciwe. Miliony zlotych leza na smietnikach. Gminy w ramach recyklingu, mają odzyskiwać co najmniej 50 procent tworzyw sztucznych, papieru, metali i szkła. Oprócz konsultacji społecznych niezbędne jest uruchomienie odpowiedniej polityki edukacyjnej wśród mieszkańców. Trzeba będzie przekonać o tym, że warto aktywnie włączyć się w gospodarkę odpadami komunalnymi, a będą to chcieli robić, jeżeli będzie im się to opłaciło i nie będzie to uciążliwe. Ktos potrafi tylko straszyc mieszkancow wysokimi karami ale czy mozna karac nie okreslajac jasnych metod segregacji smieci.
Do dzis nie ma regulaminu dot: wlasciwego segregowania smieci, co do jakiego kontenera wrzucamy np: pojemniki oznaczone kolorami. Nie jest jasne pojecie j.n. Smiecie nie segregowane. Czy mam rozumiec , ze ustawodawca w ramach ustawy zobowiazal gminy do odzyskiwania 50 procent tworzyw sztucznych , papieru , metali i szkla. Wiec takie smiecie jak : drewno , guma , ubrania , nie podlegaja segregacji.
Od roku trwaja przepychanki o kase i jeszcze raz kasa.
Tajna komisja smieciowa przez pol roku pierdziala w stolek i byc moze darmo diety pobierala. Moze jest to przyklad, jak dorabiaja miejscy urzednicy.
MPGKiM we wczesniejszych latach ponosil koszty na remonty smietnikow , przystosowujac do obecnej ustawy. Zobaczymy , czy np. 5-6 pojemnikow wejdzie do pomieszczenia na odpady.
Dla wyjasnienia wybrane poz.:
Rozdział 4
Miejsca gromadzenia odpadków stałych
§ 22. 1.W jednostkach osadniczych na działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na pojemniki służące do czasowego gromadzenia odpadków stałych, z uwzględnieniem możliwości ich segregacji.
3.Między wejściami do pomieszczeń lub placami, o których mowa w ust. 2, a miejscem dojazdu samochodów śmieciarek wywożących odpadki powinno być utwardzone dojście, umożliwiające przemieszczanie pojemników na własnych kołach lub na wózkach.
4.Miejsca do gromadzenia odpadków stałych w zabudowie wielorodzinnej powinny być dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Za co urzednicy miejscy biora kase

"Miliony złotych leżą na śmietnikach." To teraz wiadomo dlaczego na śmietnikach taki ruch....

]
Przezorny zawsze zaszczepiony

Nie bóg tylko człowiek jest dobrem najwyższym.

leżą leżą:) nie dalej jak wczoraj sąsiad wynosił stary żeliwny zlew-15zł na skupie spokojnie by dostał a lekką ręką wrzucił na śmietnik..gdyby nie śmietnik z klapą to sam bym po niego poszedł:)

...a wstyd było sąsiada wyręczyć w wynoszeniu tego złomu...?

]

papla:
odp:
Jak trwoga to do Boga i wtedy uwierzysz w BOGA.

Paplik. Co ja tu upadnę co pół roku, nowego nicka po upadnięciu wytworzę, to cały czas to samo- chcą Ciebie nawrócić :) (ja jeszcze pamiętam działalność misyjną wobec Ciebie takich przodowników jak "Ares" czy "nonie" :D ). I tak od lat z upadnięcia Cię podnoszą.

Nawróć się złej wierze, uwierz przez złośliwość i pozbaw ich życia sensu :D

... i systkie bociany wypadno i spadniete bedo.

Dawno nawróciłem się na racjonalizm i prędzej uzbieram miliona chodząc po śmietnikach niż wejdę na ścieżkę recydywy, czyli naiwnej wiary.

]

Życzę ci POwodzenia, zapraszam do mojego śmietnika , tam często leżą miliony śmieci, odchodów itd. Jak chcesz wskażę ci adres.
Nie musisz pracować i paplać głuPOty, na pewno się wzbogacisz na tych śmietnikach tak jak tysiące bezrobotnych się bogaci w POlsce rządzonej przez nierząd rudego płemieła.
POlecam, dorzucę gratisa jakiegoś z obiadu, POwiedz tylko kiedy będziesz żerował.

<bo pycha zawsze kroczy przed upadkiem>

Bóg zapłać! nie skorzystam, albowiem nawet rarytas z twojej ręki byłby dla mnie zabójczy zgodnie z Rydzykową odmianą zasady "miłości bliżniego", która dotyczy wyłącznie tych, których uważacie za swoich "braci".
Nie czyń drugiemu tego, co tobie niemiłe.

]

Bez Boga daleko do proga.
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Jeszcze będziesz błagał o przebaczenie jak cie jakieś choróbsko dopadnie, chyba, że z POmocą przyjdzie EWUś na czele z rudym zdrajcą. Zresztą to twoi idole, więc dlaczego mieliby nie pomóc niedołężnemu koledze wyborcy :D

<bo pycha zawsze kroczy przed upadkiem>

Jako człek racjonalny nie mam żadnych idoli, szczególnie wśród polityków.
Jeżeli dla boga nie ma rzeczy niemożliwych, to dlaczego stworzył świat wypełniony sadystycznym okrucieństwem, w którym człowiek stworzony na jego obraz i podobieństwo jest najgorszą istotą spośród żywych stworzeń. Człowiek mocno wystraszony i zagrożony śmiercią często zachowuje się nierozsądnie. Dlatego wolę być racjonalny przez jak najdłuższy okres życia, a gdy stanę się naiwnym przed śmiercią to mała, nieistotna strata. Bóg i jego religia powinna być tak atrakcyjna i wiarygodna, by przekonywała do siebie ludzi w pełni władz umysłowych, a nie zdołowanych psychicznie traumą śmiertelnej choroby. Co to za religia, która zatrzymuje swych wyznawców głównie strachem, iluzją zbawienia...., odstraszając jednocześnie rozumnych prymitywną fantastyką tudzież obłudą i zakłamaniem.

]

Znowu moją wolność ktoś chce ograniczać.
Nie ma zamiaru całej kuchni poświęcać na 7 koszy aby segregowac śmiecie.
I tyle w tym temacie.
Podnoszą opłaty więc niech zatrudnią ludzi do segregacji i wszystko w tym temacie.

Paplik, gdyby Bóg stworzył inny świat, to ów diabeł który Ciebie kusi, siedziałby na bezrobociu. Albo w ogóle by nie istniał i nie miałby kto Ciebie kusić.
Po drugie, jeżeli Twój diabeł istnieje, to również istnieje Bóg. I całe to kuszenie abyś uwierzył, byłoby absolutnym, idiotycznym nonsensem. Gdyż nie można uwierzyć w coś, co już jest.
A jaki według Ciebie świat miałby Bóg stworzyć? Bez chorób, cierpienia, ogólnie pojętego zła? Zabrać człowiekowi wolną wolę? Czy stać za każdym, dobrego pogłaskać, a złego kopnąć w dupę, zanim jeszcze zgrzeszy?
Co byś chciał, leżeć w słońcu z rozanieloną gębą i czekać aż Ci jakaś figa do niej wpadnie? Bez pracy i znoju? To w takim razie, jak miałby wyglądać obiecany przez Jezusa raj?
Pod jednym względem wszyscy są równi. Choćbyś zgromadził wielki majątek, to i tak któregoś dnia go pozostawisz. Napewno niechciałbym żyć tutaj wiecznie, lub choćby aż 200 lat.
Jeszcze jedno. Jak długo trwa ludzkość? I cóż to jest, chociażby w histori Ziemi?

< wieczne im odpoczywanie >

Paplik, pozwól że coś jeszcze dodam. Zastanów się i mi odpowiedz. Jak wyglądałoby życie ludzi, gdyby wszyscy bez wyjątku, doskonale zdawali sobie sprawę z ingerencji Boga w codzienną egzystencję rodzaju ludzkiego? Wielokrotnie próbowałem to sobie wyobrazić i dochodziłem do jednego wniosku,-to byłoby straszne. Każdy z ludzi bałby się uczynić cokolwiek złego, bojąc się aby się nie narazić. Zamarłby wszelki postęp, bo i po co, skoro za chwilę czeka raj. Wyobrażasz sobie rozmodlonych wszystkich ludzi? Żaden bunt, czy opór byłby nie do pomyślenia. No bo jakże, przeciw Bogu? W końcu wszyscy czuliby się szczęśliwymi na siłę niewolnikami. Aż padłoby im na łeb.
Osobiście uważam że, świat jaki został nam dany, jest wspaniały. Jest dosłownie wszystko, góry i morza, rzeki i lasy.
Wspaniali ludzie podejmują ogromne wyzwania, czy to w sporcie, czy w technice. Gdy osiągną cel, czują radość i satysfakcję.
A że inni wybierają zło? Z chciwości, lub dla samego zła, to już ich wybór. Lecz mamy rozum i pewne wskazówki.I obawiam się że, niewielu będzie mogło powiedzieć:-przepraszam, ale ja niewiedziałem.

< wieczne im odpoczywanie >

Świat jest wspaniały?! Spostrzegasz tak świat z pozycji naczelnego gatunku panującego nad wszystkim i ostatniego pożeracza w łańcuchu pokarmowym. Każde życie może istnieć wyłącznie kosztem innego. By coś żyło, inne musi być pożarte. Każde stworzenie rodzące się do życia od razu ma wyrok śmierci, kwestia tylko czasu i formy. Każdemu życiu towarzyszy pasmo mniejszych i większych cierpień, a piękne są tylko chwile. Żeby żyć dobrze i długo trzeba wygrać walkę z konkurencyjnymi osobnikami. Słaby i chory przegrywa, przepada, staje się łupem dla silniejszych, oto prawo boże panujące w jego okropnym świecie. Tylko bóg-sadysta mógł stworzyć takiego potwora w postaci ludzkiego świata.

]

"Każde życie może istnieć wyłącznie kosztem innego"

Nie prawda jak często u Ciebie. Świat roślin nikogo nie pożera.
Przetwarza materię nieożywioną na organiczną.
Było w szkole się uczyć.

"Zasada zachowania energii – empiryczne prawo fizyki, stwierdzające, że w układzie izolowanym suma wszystkich rodzajów energii układu jest stała (nie zmienia się w czasie). W konsekwencji, energia w układzie izolowanym nie może być ani utworzona, ani zniszczona, może jedynie zmienić się forma energii.

Empiryzm (od stgr. ἐμπειρία empeiría – "doświadczenie") – doktryna filozoficzna głosząca, że źródłem ludzkiego poznania są wyłącznie lub przede wszystkim bodźce zmysłowe docierające do naszego umysłu ze świata zewnętrznego, zaś wszelkie idee, teorie itp. są w stosunku do nich wtórne.
Empiryzm stoi w ostrej sprzeczności z racjonalizmem filozoficznym, który głosi, że źródłem poznania są właśnie idee, zaś bodźce zmysłowe mają znaczenie drugorzędne."
paplik,NAUKA daje Ci gwarancję,że nigdy nie zginiesz,zmienisz tylko formę,życie jest jedną z form zorganizowania energii,nie wątpię ,że zrozumiałeś.Pozdrawiam

Czy można negować coś,czego nie potrafi się zrozumieć?
Gdyby przenieść dyskusję do nauk ścisłych,to fakt,że podstawowe siły we wszechświecie:grawitacja,magnetyzm,elektryczność i siły jądrowe(en. jądrowa) są niewidoczne "gołym okiem",pociąga za sobą stwierdzenie ,że ich nie ma??

Re: to.ty4

Jeśli już chcesz być takim precyzyjnym, to powinieneś wiedzieć, że jest wiele organizmów zaliczanych do świata roślinnego, które odżywiają się jak drapieżniki chwytając w pułapki przedstawicieli ze świata zwierząt żywcem je trawiąc.
"Rośliny mięsożerne (łac. plantae carnivorae), znane też pod mniej precyzyjną nazwą jako rośliny owadożerne (łac. plantae insectivorae)[1] – rośliny wabiące i chwytające zwierzęta za pomocą różnie przystosowanych w tym celu liści pułapkowych oraz odżywiające się pokarmem zwierzęcym. Ofiarami są najczęściej owady, pajęczaki niewielkie skorupiaki (np. dafnie, oczliki)"http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Blina_mi%C4%99so%C5%BCerna

Główny łańcuch pokarmowy w przyrodzie, który dotyczy człowieka, polega wyłącznie na pożeraniu innych gatunków świata zwierząt, roślin, grzybów... Owo pożeranie jest ściśle związane z drastyczną przemocą i okrucieństwem. Natomiast człowiek, który jest ponoć stworzony na wzór boski, wiedzie prym w tym okrucieństwie i stosuje wyrafinowaną przemoc zarówno wobec przyrody (ożywionej i nieżywej) jak i wobec bliżniego swego bynajmniej nie z powodu zaspokojenia głodu, tylko np. w celu przypodobania się bogu. Niech więc nikt mi nie pieprzy bajek, że ten dziwny świat jest dziełem boga wszechmogącego, doskonałego, mającego idealny plan stworzenia...

]

Oj paplik nadal błądzisz.

"Każde życie może istnieć wyłącznie kosztem innego"

Po piersze te rośliny owadożerne stanowią ułamek procenta świata roślin, więc nie jest to typowe dla tego królestwa, po drugie bez owadów tez moga istnieć dzięki nim tylko wzbogacają swoje menu.

Ty stwierdziłeś "istnieć wyłącznie kosztem innego"

to jest totalna bzdura.

Żeby Ci uświadomić, to większość materii organicznnej muszą wytworzyć rośliny aby mogły kosztem ich żyć organizmy zwierzęce roślnożercy, a dopiero kosztem nich mięsożercy.

....czyli wychodzi na moje, bo kosztem życia roślin istnieje życie roślinożerców itd...itd...itd..., okrucieństwo zatem jest normą tego świata...

]

to.ja4 napisał(a):

> Znowu moją wolność ktoś chce ograniczać.
> Nie ma zamiaru całej kuchni poświęcać na 7 koszy aby
> segregowac śmiecie.
> I tyle w tym temacie.
> Podnoszą opłaty więc niech zatrudnią ludzi do segregacji i
> wszystko w tym temacie.

Segregacja i tak jest już w miejscu docelowym, a myślę, że to nie taki zły pomysł segregować już w domu wszystko.

-----------
kontenery morskie https://kontenery-morskie.eu/25-standard

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0