piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gramofon i wzmacniacz Unitry

Witam.
Udało mi się dzisiaj zdobyć wzmacniacz Unitra Diora WS 354, mam też gramofon Unitra Bernard GS 438, i chcę podłączyć go do komputera, (przez wzmacniacz)żeby móc zgrywać sample, jeśli ktoś miał do czynienia z takimi cudami, proszę o pomoc :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

gramofon podłacz do wzmacniacza na wejscie z korekcją, a wyjście wzmacniacza służące do nagrywania na magnetofon do wejścia w karcie dźwiękowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

Gramogon ma tylko kabel do podłączenia do kontaktu i kabel z okrągłym dużym wejściem podobnym do wejść midi, i tyle, podłączam to duże wejście do wzmacniacza ale jak to później podpiąć do kompa to nie mam głowy. Może muszę przerobić to wejście na tzw. cinch ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

miedzy wzmacniaczem a komputerem potrzebny jest przewod chinch-jack, to standard, do kupienia np. na Wyszyńskiego. jesli w gramofonie jest przewod zakonczony okrągłą wtyczką z 5 bolcami, to trzeba ją obciac i przylutować wtyczki chinch bo takie gniazda masz we wzmacniaczu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

Nie obcinaj wtyczki DIN z gramofonu. Lepiej poszukaj "przejściówki". Jak nie znajdziesz, to wtedy tnij. W wielu przypadkach gramofonowych przeróbek DIN- CHINCH występują problemy z uziemieniem gramofonu. Jak jest nieprawidłowo polutowane (uziemione) to w kolumnach "burczy i rzęzi".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

Już to zrobiłem, obciąłem i przylutowałem wtyczki chinch. Wzmacniacz też podłączyłem do kompa, działa świetnie 26 letni sprzęt, niesamowite. Teraz tylko czekam aż przyjdzie mi wkładka do gramofonu, wielkie dzięki za pomoc kolego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

Teraz nie cofnę czasu, wtyczka DIN obcięta i przylutowalem chinch, mam nadzieję, że nie będzie problemów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gramofon i wzmacniacz Unitry

jesli nie ma teraz przydźwięku to nie bedzie. a i tak zawsze mozna przylutowac starą wtyczkę. najwazniejsze że działa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org