sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki łomżyński jeleń?

Są dwa projekty pomnika jelenia nad Narwią (w UM). Ja głosuję za nr1- bo dumny, postawny i taki mocny......Dobrze byłoby, gdyby postawili go w takim miejscu, z którego ładnie wyglądałby na tle zachodzącego słońca.
A wy co myslicie?

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

fajny pomysł, ciekawa inicjatywa

Takos , w całości popieram Twoją propozycję , Nr 1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

a pytał mnie ktoś o zdanie? czy chce być codziennie macany i fotografowany!!!

a zupełnie serio....to zamiast robić halo z jelenia wolałbym jedną poważną trasę rowerową, którą można przejechać całą Łomżę.

mimo wszystko gratuluje tym, którzy odczuwają realną poprawę życia w naszym mieście z powodu nowego pomnika. Ja tak nie potrafię.

ten jeleń ściągnie inwestorów do Łomży
ten jeleń sprawi, że tłumy turystów odwiedzi nasze miasto
ten jeleń będzie wyrazem solidarności z naszą władzą i ziemią łomżyńską

jak patrzę na rozwój naszego miasta w kontekście poprawy życia jednostki pracującej i próbującej się utrzymać na powierzchni, to sprawa jelenia jest tak istotna jak montowanie drzwi do lasu....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

łomżyński jeleń

Jeleń łomżyński cudu nie dokona, ale jak dla mnie , jak miałby być wybór pomiędzy pomnikiem- bohaterom zamordowanym w Smoleńsku a Jeleniem, to już wolę niech na naszych bulwarach stanie ten drugi, pomnik na skalę naszych możliwości.

Narodowi oprócz chleba i igrzysk potrzeba!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

pomysł całkiem fajny to miasto ledwo zipie, więc pomnik rozbuja trochę marazm.

??!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

Jeleń nr 1 jest w porządku, bo taki zadumany i zapatrzony, jak by chciał powiedzieć, co z tą Łomżą dalej będzie. Powinien patrzyć się w stronę miasta. Projekt nr 2 kojarzy mi się bardziej z uciekającym jeleniem, więc obok niego niech władze miasta od razu postawią kierunkowskaz, w którą stronę ma się kierować, a za nim mieszkańcy Łomży podążą tabunami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

1. Mam nadzieję, że lejeń będzie wyglądał jak lejeń, a nie jak cholera wie co. Dzisiejsze ARTYSTY mają skłonność do odpalania takich rzeźb, że to może wyglądać jak borsuk z rogami, albo jak UFO...
2. Jak to ten Pan od Bielickiej, to się zatroskałem nieco... Wszak ta pani z ławeczki podobna jest do każdego, tylko nie do Bielickiej...
3. Mam też nadzieję, że władze miasta nie zaczną udziwniać, jak to miało miejsce z pomnikiem księcia Janusza.

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

Jeśli to ma być z brązu, to nie wróżę mu długiego pobytu na bulwarach nad Narwią. Zostanie utopiony, ale najprędzej połamany i sprzedany na złom w skupie, lub dla żartu utopiony w rzece. Wydaje mi się zresztą, że z czegokolwiek nie byłby wykonany, to i tak będzie dewastowany. Proponowałbym inną lokalizację. Skarpa przy ul. Krzywe Koło, pomiędzy zabudowaniami oo kapucynów, lub tzw. Gnojna Góra przy ul. Woziwodzkiej (naprzeciw parkingu UM. Z obu roztacza się piękny widok na dolinę Narwi, a i upilnować łatwiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki łomżyński jeleń?

zawsze można zorganizować "jelenią straż" :)

jest to jakiś problem....śledzia ze strękowej niedawno podwędzili....

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org