sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Skrzywdzeni przez Księży

Nie pierwszy już raz przyszło mi w życiu spotkać i pomagać osobie skrzywdzonej przez Księży. Naogół są to młode kobiety, niepełnoletnie dziewczyny, ale także chłopcy. To, co wiemy z mediów to tylko część prawdy. Autentyczna skala zjawiska przekraczać może nasze najśmielsze wyobrażenia.
Czy to sprawa celibatu? - nie sądze - geneza zjawiska jest zdecydowanie głębsza. To jest odwrócenie ewangelicznego POMAGAM na KRZYWDZĘ. Nazwiska takich Księży należy udostępnić społeczeństwu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

Należy ich traktować tak jak przestępców - aresztować, pozwać do sądu, o udostępnianiu zadecyduje sąd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

nie musisz powiedzieć że są to sprawcy. możesz udostępnić część nazwiska, inicjały + kościół skąd jest, bądź napisać po prostu, że na takich, a takich księży skarżą się do mnie ludzie i będzie jasne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

Takie rzeczy to na policję, a nie na forum 4lomza. Czy to próba szantażu, czy rozpaczliwego zwrócenia na siebie uwagi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

A może jest to kolejne wcielenie paplika...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

Niewykluczone.... :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

Ja, Paplik, nie mam z tym postem nic wspólnego. Jednak zgadzam się, że skala pedofilii i problemów na tle seksualnym dotyczących księży jest ogromna /wystarczy zapoznać się danymi z USA/. Ale też nie zgadzam się, że celibat nie ma na te dewiacje wpływu. Uważam, że ten nieludzki i anachroniczny dogmat jest sprawcą wielu nieszczęść i tragedii.

Zreformować kościół!

apostata

ks. Tischner:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

Trzeba dziadów trochę zreformować, bo sobie na zbyt wiele pozwalają

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skrzywdzeni przez Księży

Trzeba znaleźć jakiś skuteczny sposób.


Przeniesienie dewianta do inneij parafii to żadne wyjście. Zmienia się otoczenie - a taki księżulek bezkarnie robi swoje dalej.


Chyba, żeby wogle nie chodzić do Kościoła

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org