sobota, 23 września 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5786

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

Zbliża się Nowy Rok Szkolny 2017/2018. Oby nie był gorszy od poprzedniego. Zamieszczamy poniżej osiągnięcia naszych uczniów i nauczycieli w minionym roku szkolnym 2016/2017. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników oraz udziału w pracy społecznej na rzecz szkoły i naszego środowiska lokalnego.

Osiągnięcia uczniów ZSEiO nr 6 w Łomży w roku 2016/2017

Przedmioty zawodowe

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Finalistami tegorocznej edycji olimpiady zostali:

Dąbrowska Joanna- III TL

Tyszka Paweł – IV TL

Czartoryski Arkadiusz – IV TL

Super Logistyk Ekonomika

W dniu 14.06.2017 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu Super Logistyk Ekonomika 2017. Swoje siły z zakresu wiedzy logistycznej mierzyło 24 uczniów klasy II i III technikum logistycznego. Konkurs stał się dobrą okazją do powtórzenia materiału przed czekającymi uczniów egzaminami zawodowymi z kwalifikacji A.30  i A.31.

Zwycięzcami okazali się:

1.    Góralczyk Piotr  III TL
2.    Choiński Piotr  II TL
3.    Dąbrowska Joanna  III TL

 

Udział uczniów w olimpiadach i konkursach:

Olimpiada Przedsiębiorczości

I Ogólnopolska Olimpiada  Transportowo – Spedycyjna

Konkurs  Informatyczny – „INFOTEST 2017” – organizowany przez Instytut Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy II TA – Monika Serwatko.

Matematyka

W r. szk. 2016/ 2017 odbyły się trzy konkursy matematyczne:  Alfik Matematyczny Euklides i Kangur Matematyczny ( dwa w I sem. Alfik Matematyczny i Euklides )

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu  Alfik  Matematyczny

Z naszej szkoły uczestniczyło 30 uczniów w trzech kategoriach: I klasa, II klasa oraz klasy III i IV technikum.

Maksymalnie do zdobycia było 224 punkty. W skali kraju w konkursie wzięło udział ok. 4 tys. uczniów z klas ponadgimnazjalnych, a w województwie ok. 1500. Najwyższy wynik uzyskany w szkole to 162 punkty. W kategorii klas pierwszych najwyższe zdobyte miejsce to 12 w województwie, wśród klas drugich – 12 miejsce w województwie , a wśród klas trzecich i czwartych – 5 miejsce w województwie. Najwyższe miejsce w kraju zdobyte przez uczniów naszej szkoły, to 260 w kategorii klas III i IV.

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

1.   Chomontowski  Kamil    162 p.  kl.  I TA   -   12 miejsce  w woj.  ( 466 w kraju)

2.   Choiński  Piotr                 161p.  kl. IIT L    -   12 miejsce  w woj.   ( 434 w kraju)

3.   Skrodzka Anna                159 p. kl. IVT A   -    5 miejsce  w woj.    ( 260 w kraju)

Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskane przez naszych uczniów przedstawiają się następująco:

Klasy I :

1.   Chomontowski  Kamil  -       162 p.  kl.  I TA      12 miejsce w województwie

2.   Cwalina Dominika        -       148 p.  kl.  I TL      17 miejsce w województwie

3.   Niedźwiecka Aleksandra –   145 p.  kl. IT L       21 miejsce w województwie

Klasy II:

1.  Choiński Piotr -                      161 p.  kl. II TL       12 miejsce w województwie

2.  Banachowska Paulina -         144 p.  kl. II TB       18 miejsce w województwie

3.  Januszewska Agata  -           131 p.   kl. II TB       22 miejsce w województwie

4.  Winko Patrycja -                    130 p  kl. II A LO     24 miejsce w województwie

Klasy III i IV :

1.  Skrodzka Anna  -                   159 p.  kl. IV T A   5 miejsce w województwie

2.  Dębkowska Magdalena -       141 p. kl. IV T A   7 miejsce w województwie

3.  Czartoryski Arkadiusz -          140 p. kl. IV T L 8 miejsce w województwie

 

XVIII edycja Konkursu Matematycznego „ Euklides”

Konkurs  adresowany jest do uczniów klas: II i III technikum.

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów naszego Technikum.  Z testu można było otrzymać maksymalnie 30 pkt.   Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 16 pkt. Są  to następujący uczniowie:

1. Choiński  Piotr   kl. II T L

2. Włodkowska Aleksandra kl. II T A

3. Banachowska Paulina  kl. II T B

4. Wyrwas Łucja   kl. II T L

5. Serafińska Natalia kl. II T L

6. Litwiński Michał    kl. II T L

7. Bruszkiewicz  Ewelina  kl. II TA

8. Piotrowska  Kinga    kl. II T A

9. Ostrowski Kamil  kl. III T A

10. Bagiński Hubert  kl. II T L

 

Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny  2017”

Przystąpiło do niego 33 uczniów Zespołu : w kategorii Junior – 11 uczniów,

w kategorii    Student - klasa II liceum i technikum - 10 uczniów

i w kategorii  Student – klasa III i IV liceum i technikum - 12 uczniów.

 

Najlepsze wyniki  w poszczególnych kategoriach otrzymali uczniowie:

w kategorii  Junior -                                     Semborowska Sylwia  -    kl. I T L

Marchewka Kinga       -     kl. I T A

w kategorii   Student – klasa II - Banachowska Paulina   -   kl. II T B

Choiński  Piotr   -               kl. II T L

w  kategorii  Student – klasa III i IV -        Czartoryski Arkadiusz -     kl. IV T L

Dębkowska  Magdalena -  kl. IV T A

Język niemiecki:

Patryk Chrostowski IIITL– I miejsce w szkole i IV m. w województwie w konkursie ogólnopolskim języka niemieckiego „Deutschfreund”

 

 

Konkurs plastyczny

Zdobycie II Nagrody w V Finale Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego ,,Moja Biblioteka” zdobyła Klaudia Wiszowata z klasy III TR. Praca Klaudii wykonana została w technice wydrapywania, a jej tematem przewodnim jest popularyzacja czytelnictwa przez uczniów. Dzieło przedstawia książki i wróżki czuwające nad czytelnictwem.

Język angielski:

- Konrad Jagiełło IITL I miejsce w szkole i III w województwie w konkursie ogólnopolskim języka

angielskiego „Jersz” .

- Krzysztof Majdziak  - kl.  IITT - II miejsce w szkole i VI w województwie  w Ogólnopolskim Konkursie

Języka angielskiego „English High Flier”

- Mateusz Jastrzębski – kl. IVTL -  III miejsce w szkole i IX w województwie  w Ogólnopolskim

Konkursie Języka angielskiego „English High Flier”

Wiedza o społeczeństwie:

Aleksandra Konopka IIITA i Sebastian Sztejna IA udział w  etapie wojewódzkim „Olimpiady „Solidarności”

Udział w Ogólnopolskim Konkursie o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” organizowanym przez Krajowe Biuro Wyborcze. Najlepsze wyniki w szkole uzyskały  uczennic klasy IIA Ewa Baranowska i Katarzyna Lutostańska

Historia:

Aleksandra Konopka IIITA, Sebastian Sztejna IA i Adam Kozłowski IITA udział w  finale konkursu  regionalnego „Epoka Prymasa Tysiąclecia”

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

3 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Miasta w szachach.

4 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Miasta Łomża w siatkówce.

5 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Miasta Łomża w koszykówce.

5 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Miasta Łomża w tenisie stołowym.

7 miejsce dziewcząt w Licealiadzie Woj. Podlaskiego w badmintonie.

9 miejsce dziewcząt w Finale Licealiady Woj. Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej.

7 miejsce dziewcząt w II Lidze Licealiady Woj. Podlaskiego w siatkówce.

10 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Woj. Podlaskiego w lekkoatletyce.

 

1 miejsce chłopców w Mistrzostwach Miasta Łomża w koszykówce.

5 miejsce chłopców w Mistrzostwach Miasta Łomża w tenisie stołowym.

5 miejsce chłopców w Finale Licealiady Woj. Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej.

6 miejsce chłopców w Mistrzostwach Woj. Podlaskiego w lekkoatletyce.

7 miejsce chłopców w Mistrzostwach Woj. Podlaskiego w zawodach „Sprawni jak żołnierze”.

7 miejsce chłopców w Licealiadzie Woj. Podlaskiego w badmintonie.

9 miejsce chłopców w I Lidze Licealiady Woj. Podlaskiego w koszykówce.

10 miejsce chłopców w II Lidze Licealiady Woj. Podlaskiego w futsalu.

2 miejsce w klasyfikacji szkół w Szachowej Lidze Miejskiej. 1 miejsce indywidualnie – Bartosz Kotarski.

1 miejsce w XIII Mistrzostwa Polski ADCC 2017 w Łomiankach, Hubert Sulewski po raz kolejny został Mistrzem Polski w MMA w kategorii Junior

 

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZSEiO nr 6 w Łomży

Klub skupia ok. 120 krwiodawców

·         Przeprowadzono 3 całodzienne akcje krwiodawstwa (15.10.2016 r., 16.02.2017 r., 01.06.2017 r.)

·         zwiększa się stopień wiedzy młodzieży na temat krwiodawstwa
i krwiolecznictwa;

·         coraz większy udział młodzieży w akcjach krwiodawstwa w szkole i poza nią;

·         pozyskanie 45 nowych krwiodawców (pierwsza donacja w szkole);

·         pozyskanie 37650 ml pełnowartościowej krwi;

·         udział po raz kolejny w programie „Twoja krew – moje życie”. Celem tej kampanii społecznej, zorganizowanej w ramach rządowego programu polityki zdrowotnej – „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”, jest przede wszystkim dotarcie do jak najszerszej grupy honorowych dawców krwi oraz uświadomienie społeczeństwu potrzeb systemu lecznictwa w zakresie krwi, a także znaczenia systematycznego oddawania krwi przez honorowych dawców. W ramach programu odbyło się 6  lekcji promujących honorowe krwiodawstwo w klasach II.

·         39 uczniów klas I-IV wzięło udział w etapie szkolnym XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczennica klasy III B Katarzyna Szabłowska reprezentowała szkołę na etapie,

·         od 1 września 2016 r. szkoła uczestniczy w XIV turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”,

·         w szkole zorganizowano I edycję konkursu promującego systematyczne krwiodawstwo pt. „Super-Krwiodawca Ekonomika”.

 

Szkolne Koło Caritas

  • Udział  w akcjach charytatywnych:

-  2 zbiórkach  na rzecz Hospicjum Ducha Św. W Łomży,

- kwesta „Bożonarodzeniowy Dar Serca”,

- udział w zbiórkach żywności zorganizowanej przez Caritas Diecezji

Łomżyńskiej:  bożonarodzeniowej, wielkanocnej i wakacyjnej,

- zbiórka pieniędzy i przygotowanie 25 paczek świątecznych dla dzieci do   świetlicy

socjoterapeutycznej o. kapucynów z okazji Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy,

  • I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Piosenki SKC „Święty Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie” zespół w składzie: Joanna Dąbrowska – IIITL, Weronika Kondracka ITA, Grzegorz Cwalina IIIC   i Szymon Nadolny IITT.
  • udział w obchodach diecezjalnych  Międzynarodowego  Dnia Wolontariatu,
  • przystąpienie do akcji charytatywnej „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację

„Pomóż im” działającej przy białostockim hospicjum dla dzieci i posadzenie cebulek

żonkili przed szkołą,

  • udział w kursie dla wolontariuszy organizowanym przez fundację „Pomóż Im”,
  • udział w zbiórce pieniędzy na rzecz dziecięcego hospicjum w Białymstoku organizowanej przez fundację „Pomóż Im”.
  • Udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kilometry Dobra” – (maraton pływacki, sprzedaż palm wielkanocnych, zbiórka pieniędzy – 820zł)

 

Młodzieżowe Koło Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

Uczestnictwo młodzieży w takich przedsięwzięciach jak:

 

·         sprzątanie grobów na cmentarzu komunalnym oraz udział w kweście na odbudowę zabytków cmentarnych

·         zorganizowanie i udział w spotkaniu z Zarządem Oddziału TPZŁ, otrzymanie legitymacji członkowskich

·         pomoc w pracy Oddziału Łomżyńskiego TPZŁ oraz udział w Wigilii Oddziału Łomżyńskiego TPZŁ

·         opracowanie planów cmentarza starego i nowego pod kątem grobów nauczycieli Ekonomika

·         pomoc w wyszukiwaniu grobów nauczycieli i pracowników Ekonomika oraz opracowanie informacji o zmarłych pracownikach „Odeszli od nas”

·        popularyzacja tradycji, obyczajów i folkloru Ziemi Łomżyńskiej oraz rozwijanie wiedzy o regionie poprzez zorganizowanie cyklu spotkań na temat historii Łomży

·         zorganizowanie i udział w cyklu wycieczek „Szlakiem historii Łomży”

 

Organizacja uroczystości i turniejów:

- organizacja uroczystości wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Łomża,

- organizacja rozgrywek sportowych: Mistrzostw Miasta, Półfinału Wojewódzkiego LIcealiady w tenisie stołowym, Turnieju o Puchar Dyrektora ZSEiO  nr 6

- organizacja II Mistrzostw Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Tenisie Stołowym.

 

Uczestnictwo młodzieży w takich przedsięwzięciach jak:

·         Kwesta na rzecz  Narodowych Sił Zbrojnych

·         Maraton Pisania Listów Amnesty International

·         Szkolna akcja „Zrób Kokardę Narodową”

·         Wykonywanie kart świątecznych na Boże Narodzenie

·          „Szlachetna Paczka”

·         zbiórka misiów w ramach akcji „Mam marzenie”

·         zbiórka środków na leczenie dla naszego absolwenta

·         akcja Narodowe Czytanie „Quo vadis”

·         realizacja projektów edukacyjnych

·         warsztaty genealogiczne  w Towarzystwie Naukowym im. Wagów w Łomży

·         Ogólnopolska Akcja „Wyślij kartkę do Powstańca” upamiętniająca uczestników powstania warszawskiego

·         projekt „Jak czytam nie czytam”  popularyzujący  czytelnictwo

·         „Poezja w Ekonomiku” cykliczny projekt, który w tym roku odbył się pod hasłem „I raz na ludowo”

·         udział w XVI Międzynarodowym Marszu Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

·         udział w konkursach graficznych: „Czad i ogień”, Rzeki Portugalii”,

·         zaprojektowanie i wykonanie kalendarza na rok 2017,

·         przy współpracy ze Szkołą Językową EDUCO zorganizowano w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży międzyszkolny konkurs języka angielskiego „EVERGREEN”.

 

 

Elżbieta Szleszyńska
pon, 28 sierpnia 2017 15:19
Data ostatniej edycji: 2017-08-28 15:26:14

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0