piątek, 09 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
BIP

Osiągnięcia szkoły 2014/2015

Osiągnięcia uczniów ZSEiO nr 6 w Łomży w II semestrze 2014/2105.

Osiągnięcia przedmiotowe

Historia

1. Udział szkoły w Ogólnopolskim Projekcie IPN o/Białystok „Kamienie Pamięci”.

2. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – udział uczniów w etapie szkolnym

Religia

1. XXV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Teologicznej – „Sakramenty uzdrowienia” Marta Ramotowska IIITL – laureatka Bartosz Piechowicz IIITL – finalista Justyna Zielińska IIITL – finalistka

2. II Powiatowy Konkurs Recytatorski – „Znam Ziemię Łomżyńską” Aleksandra Kulikowska IIB – wyróżnienie

3. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rodzinie – Olsztyn 2015 Magdalena Zając IITL – wyróżnienie

4. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych – „Zgadnij, kim jestem” Szkolne Koło Teatralne – wyróżnienie za przedstawienie „Pinokio”

5. Wojewódzki Konkurs „Epoka Prymasa Tysiąclecia” – udział reprezentacji szkoły

6. Diecezjalny Konkurs Szkolnych Kół Caritas – „Dzieci Fatimy” – udział reprezentacji szkoły w kategorii muzycznej i wiedzy.

Artystyczne - muzyczne

1. Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Polska to MY” Anita Waszczuk IA – wyróżnienie w kategorii piosenka patriotyczna

Artystyczne - plastyczne

1. Regionalny Konkurs „Kurpie – Moja Ojczyzna” Klaudia Romanowska IVTC – II miejsce Angelika Chrzanowska ITR – III miejsce

2. „Łomżyńskie Legendy” – konkurs MDK DŚT – wysłano 6 prac Magdalena Zając IITL – I miejsce w szkole

3. Pocztówka Wielkanocna 2015 – konkurs wojewódzki – wysłano 8 prac Aneta Krajeńska IIITA – I miejsce w szkole

4. „Makulatura to nie śmieć – kukiełka z papieru mache” – konkurs MDK DŚT wysłano 2 prace

Geografia

1. Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Romer” - w etapie szkolnym udział 38 uczniów

Chemia

1. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik” Aleksandra Mogielnicka IIB – wynik bardzo dobry Izabela Zabielska IIB - wynik dobry Marzena Dąbrowska IIIB – wynik dobry

Język angielski

1. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Jesz” Szymon Szabłowski IIIC – I miejsce w szkole i VI w województwie Mateusz Turski IIB – I miejsce wśród klas drugich

2. Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Mateusz Janicki IIB – I miejsce Szymon Szabłowski IIIC – II miejsce Aleksandra Brzydło IITC – II miejsce Mateusz Jastrzębska IITL – III miejsce Michał Trepanowski IIC – III miejsce

Język niemiecki

1. Ogólnopolski Konkurs „Deutschfreund 2014” (startowało ok. 300 uczniów w wojew.) Klaudia Sarnacka IVTA - 18 miejsce w województwie Martyna Ciecierska IIITA - 18 miejsce w województwie Natalia Sieniawska IIITA - 21 miejsce w województwie Kamila KOrzep IVTA - 21 miejsce w województwie

2. Ogólnopolski Konkurs „Sprachdoktor 2015” ( podobna grupa startujących) Natalia Sieniawska IIITA - 6 miejsce w województwie Wiktoria Krystosiak IIIB - 8 miejsce w województwie Monika Olszewska IIITA - 9 miejsce w województwie Amanta Biedrzycka IIITA - 9 miejsce w województwie Martyna Ciecierska IIITA - 11 miejsce w województwie Magdalena Małż IIITA - 12 miejsce w województwie Sylwia Sieniawska IIITA - 13 miejsce w województwie Matematyka – uczniowie LO

Matematyka - liceum:

1. Ogólnopolski Konkurs „ Alfik Matematyczny 2014”. W Konkursie „Alfik Matematyczny 2014”  wzięło udział 12 uczniów LO. Najlepszy wynik uzyskała Samluk Joanna z klasy III B zajmując VI miejsce w województwie. Pozostali uczestnicy uzyskali miejsca od XII do XVII w województwie.

2. Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny 2015” odbył się 21. 03. 2015 r. Udział wzięło w nim 16 uczniów LO w dwóch kategoriach: Junior ( 2 uczniów ) i Student ( 14 uczniów)

W kategorii Junior ( klasy pierwsze) najlepszy wynik osiągnęła Zalewska Joanna z klasy I C.

W kategorii Student ( klasy II, III ) najwyższy wynik uzyskał Matlak Maciek z klasy II A .

Matematyka -  Technikum

1. Ogólnopolski Konkurs „ Alfik Matematyczny 2014”,  w którym udział wzięło 15 uczniów Technikum. Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie: 1. Pieluszek Michał z kl. III C zajmując I miejsce w województwie 2. Dziemińska Aneta z kl. IV C zajmując II miejsce w województwie 3. Korzep Kamila z kl. IV A zajmując II miejsce w województwie 4. Boguska Aleksandra z kl. III C zajmując IV miejsce w województwie 5. Ramotowska Marta z kl. III L zajmując V miejsce w województwie 6. Wróblewski Adrian z kl. III L zajmując VI miejsce w województwie

2. Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny 2015” odbył się 21. 03. 2015 r. Udział wzięło w nim 31 uczniów Technikum w dwóch kategoriach: Junior ( 4 uczniów ) i Student ( 27 uczniów).

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

W kategorii Junior ( klasy pierwsze) 1. Kowalewski Mateusz z kl. I L 2. Serafin Sandra z kl. I C

W kategorii Student ( klasy II, III i IV Tech ) najwyższe wyniki uzyskali: 1. Czartoryski Arkadiusz z kl. II L 2. Pieluszek Michał z kl. III C 3. Wróblewski Adrian z kl. III L 6. Felter Małgorzata z kl. III L 6. Sarnacka Klaudia z kl IV A 7. Karolin Aneta z kl. IV A 8. Murawska Małgorzata z kl. IV A

Etap szkolny XVI Konkursu Matematycznego „ Euklides” odbył się 10. 03. 2015 roku organizowany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie klas drugich i trzecich Technikum. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 11 uczniów.

Uczniowie, którzy uzyskali minimum 16 punktów kwalifikowali się do etapu rejonowego.

Najwyższe wyniki uzyskali : 1. Pieluszek Michał z kl. III C uzyskując 11 punktów 2. Czartoryski Arkadiusz z kl. II L uzyskując 10 punktów

Za organizację konkursów odpowiadały: Anna Klimaszewska - Alfik Matematyczny 2014, Aneta Drozd - „ Euklides” Elżbieta Szleszyńska - Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2015 „. Panu Dyrektorowi dziękujemy za wsparcie finansowe ( konkursy były płatne). Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przedmioty zawodowe.

1. XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”. Kamila Korzep IVTA zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady.

2. XX Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich pod hasłem „Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno – ekonomicznych”. Agnieszka Kryś, Renata Rogalska, Sylwia Sieniawska z kl. IIITA uzyskały najwyższe wyniki na etapie szkolnym i zakwalifikowały się do etapu okręgowego.

3. X Edycja Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Zarządzanie zmianą”. Klaudia Sarnacka i Izabela Zabielska z kl. IVTA zakwalifikowały się do etapu Okręgowego.

4. VII Olimpiada Logistyczna. W Olimpiadzie wzięło udział ok. 7,5 tys. uczniów z całej Polski. 71 z nich znalazło się w ścisłym finale, a wśród nich 3 naszych uczniów. Bartosz Piechowicz IIITL, Marta Ramotrowska IIITL i Przemysław Kuzia IVTL uzyskali tytuł finalisty.

5. „Super Logistyk Ekonomika – konkurs dla uczniów klasy IITL i IIITL. I miejsce – Marta Ramotowska IIITL II miejsce Bartosz Piechowicz i Kamil Górski TTTL III miejsce Paweł Tyszka IITL

6. Organizacja szkolnego konkursu graficznego - ”STOP PRZEMOCY”. W II semestrze zakończył się szkolny konkurs graficzny, którego organizatorem była p. Agnieszka Wądołowska-Pieniek. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prac na temat: „STOP PRZEMOCY” Uczniowie zaprezentowali za pomocą fotomontażu komputerowego, wykonanego za pomocą programu GIMP- swoje prace konkursowe. W konkursie udział wzięli uczniowie LO i Technikum. Wyróżniono prace uczniów: - Mogielnicka Aleksandra – kl. IV TT - Gawkowski Maciej – kl. I IB LO

7. Przeprowadzenie I etapu szkolnego Konkursu Informatycznego – „INFOTEST 2015” – organizowanego przez Instytut Informatyki i Automatyki PWSiPw Łomży. Celem organizowanego Konkursu było poszerzanie wiedzy uczniów z informatyki oraz zachęcenie ich do podejmowania prób rozwiązywania problemów informatycznych, technologii informacyjnej i komunikacyjnej oraz kreowanie wśród uczniów samodzielnego, twórczego i nowatorskiego myślenia. Konkurs szkolny przeprowadzono dnia 31 marca 2015 roku. Uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami informatycznymi w postaci testu dostępnego na platformie infotest.pwsip.edu.pl. W konkursie wzięło udział 41 uczniów z LO i Technikum. Do drugiego etapu przechodzili uczniowie, którzy zdobyli 80%. Nikt z naszych uczniów nie zakwalifikował się do drugiego etapu.

OSIĄGNIECIA SPORTOWE:

Licealiada Województwa Podlaskiego

1. Koszykówka: IV miejsce drużyny dziewcząt XIII miejsce drużyny chłopców – awans do I Ligi

2. Piłka ręczna VI miejsce drużyny dziewcząt

3. Lekkoatletyka - Mistrzostwa Województwa Juniorów: IV miejsce drużyny dziewcząt IV miejsce drużyny chłopców

4. Liga LA VIII miejsce drużyny dziewcząt VII miejsce drużyny chłopców

5. Siatkówka dziewcząt: XI miejsce drużyny dziewcząt

6. Tenis stołowy IX miejsce drużyny chłopców

7. Sztafety przełajowe XI miejsce drużyny dziewcząt IX miejsce drużyny chłopców

8. Futsal V miejsce drużyny chłopców w II lidze wojewódzkiej

9. Sporty obronne XI miejsce drużyny chłopców w zawodach „ Sprawni jak Zołnierze”

Mistrzostwa Miasta Łomży

1. Koszykówka I miejsce drużyny dziewcząt III miejsce drużyny chłopców

2. Siatkówka I miejsce drużyny dziewcząt V miejsce drużyny chłopców

3. Piłka ręczna II miejsce drużyny dziewcząt IV miejsce drużyny chłopców

4. Futsal III miejsce drużyny chłopców

5. Liga LA I miejsce drużyny dziewcząt I miejsce drużyny chłopców

6. Tenis stołowy III miejsce drużyny dziewcząt II miejsce drużyny chłopców

7. Pływanie Anita Waszczuk kl. I A – 2 złote medale Michał Kapelewski kl.II TL – 2 srebrne medale

8. Sporty siłowe III miejsce w klasyfikacji szkół w trójboju siłowym

 

Osiągnięcia uczniów w I semestrze 2014/2015.

Koszykówka chłopców: III m. w Mistrzostwach Miasta, udział w rozgrywkach II Ligi Woj.

Koszykówka dziewcząt: I m. w Mistrzostwach Miasta, udział w rozgrywkach I Ligi Woj.

Tenis stołowy: II miejsce drużyny chłopców i VII dziewcząt w półfinałach Licealiady woj. podlaskiego, VI miejsce drużyny dziewcząt w półfinałach Licealiady woj. podlaskiego drużynowo, II miejsce drużyny chłopców i V dziewcząt w Mistrzostwach Miasta Łomża, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu LZS.

LA I miejsce dziewcząt i I miejsce chłopców w Mistrzostwach Łomży, XI miejsce dziewcząt i V miejsce chłopców w półfinałach woj. podlaskiego i awans do finałów,

• Indywidualne biegi przełajowe: II miejsce dziewcząt i IV miejsce chłopców w Mistrzostwach Łomży,

Pływanie: 2 złote i 4 srebrne medale w I Mistrzostwach Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych,

VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - kwalifikacja 3 uczniów do finału olimpiady Przemysław Kuzia IVTL, Marta Ramotowska i Bartosz Piechowicz IIITL.

X Olimpiady Przedsiębiorczości - do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice z kl. IV TA : Klaudia Sarnacka i Izabela Zabielska.

• XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - uczennica klasy IV TA Kamila Korzep wzięła udział w II etapie olimpiady w Białymstoku,

• P. Chrostowski – ITL – I miejsce w szkole w kat. klas pierwszych i 36 w woj. w konkursie jęz. niemieckiego „Deutschfreund 2014”

• E. Krajewska IIITC – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Napisz bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz

• Sz. Szabłowski IIIC – I miejsce w szkole, VI w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Jersz”.

• D. Domurat IIITC – II miejsce w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Jęz. Ang. „Jersz”

• M. Janicki IIB – I miejsce, M. Trepanowski IIC – III miejsce, P. Góralczyk ITL – I miejsce, M. Jastrzębski IITL – II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego.

• udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kurpie – moja mała ojczyzna”. II miejsce uzyskała Klaudia Romanowska IVTC, a III zdobyła Angelika Chrzanowska ITR.

• Udział społeczności szkolnej, z inicjatywy M. Karwowskiej i K. Zając Malinowskiej. w akcji „Szlachetna paczka”.

• Udział uczniów IIITl i IVTL w Akademickim Turnieju Trans Edu.

• Udział uczniów IIIB w III Edycji Targów Edukacyjnych w ramach projektu”Azymut – nowe kwalifikacje i kierunki”

• Udział uczniów w szkoleniu wolontariuszy zorganizowanym przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej,

• Udział w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza i wystawienie sztuki „Pinokio”,

• Wystąpienie „Współczesnych jasełek” podczas wigilii Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej,

• Udział w akcjach charytatywnych: na rzecz Hospicjum Św. Ducha w Łomży, Bożonarodzeniowy Dar Serca, zbiórce żywności w „Biedronce”, przygotowanie 20 paczek dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej,

• Przystąpienie do akcji „Pola nadziei” organizowanej przez fundację „Pomóż Im”, na rzecz dzieci z problemem onkologicznym.

• wyróżnienie w konkursie piosenki patriotycznej „Polska to My” A. Waszczuk IA

• A. Koniecko IB - kwalifikacja się do etapu rejonowego „Konkursu wiedzy o mediach”

• Uzyskanie przez uczniów 3 stypendiów naukowych (Paweł Protasiuk, Damian Rogiński, Łukasz Tarnacki) i 2 stypendiów sportowych prezydenta miasta (Grzegorz Chiliński, Dominik Darmofał, 2 stypendiów Prezesa Rady Ministrów – Anna Jurzak, B. Piechowicz).

• Uzyskanie przez szkołę tyułu „Szkoła w Ruchu”.

• Udział w XIV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

• Udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Trylogii H. Sienkiewicza”.

• Udział w IX Maratonie Pisania Listów Amnesty International,

• Organizacja przy współpracy ŁTN im. Wagów, sesji naukowej „Czego nauczył nas kryzys 2008 roku”

• Organizacja szkolnego konkursu na „Stroik bożonarodzeniowy”

• Organizacja, podczas obchodów Święta Niepodległości, akcji „Zrób Kokardę Narodową”.

• Udział uczniów klasy ITA w konkursie języka angielskiego, niemieckiego, programie „Żyj finansowo” pod patronatem SKOK.

Elżbieta Szleszyńska
so, 28 lutego 2015 10:20
Data ostatniej edycji: 2016-07-04 16:32:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0