piątek, 09 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
BIP

Osiągnięcia szkoły 2015/2016.

Osiągnięcia sportowe

Sekcja lekkoatletyczna:

-  VI m. chłopców w Finale Ligi La Woj. Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych

-  IX m. dziewcząt w Finale Ligi La Woj. Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych

-  IV m. chłopców w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego juniorów i juniorów młodszych

-  VII m. dziewcząt w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego juniorów i juniorów młodszych,

Koszykówka chłopców

- VIII miejsce w I Lidze Województwa Podlaskiego.

- III m. w Mistrzostwach Miasta Łomża szkół Ponadgimnazjalnych.

Piłka ręczna dziewcząt

- X miejsce drużyny w Licealiadzie Województwa Podlaskiego

Koszykówka dziewcząt

- Zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Miasta Łomża Szkół Ponadgimnazjalnych.

Szachy

- I miejsce szkoły w rozgrywkach Łomżyńskiej Ligi Szachowej,

- I miejsce indywidualnie Bartosz Kotarski w Łomżyńskiej Ligi Szachowej,

- II miejsce indywidualnie Martyny Gątarskiej w  Łomżyńskiej Ligi Szachowej,

- III miejsce indywidualnie  Kingi Zygmunt  w  Łomżyńskiej Ligi Szachowej,

- V miejsce Angeliki Mierzejewskiej  indywidualnie w  Łomżyńskiej Ligi Szachowej,

- II miejsce Bartosza Kotarskiego  w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS,

- VII miejsce Angeliki Mierzejewskiej  w Mistrzostwach  Województwa Podlaskiego LZS

Futsal - Mistrzostwo miasta Łomża

- 5 miejsce drużyny w  klasyfikacji drugiej ligi wojewódzkiej

Tenis stołowy

- IV miejsce drużyny dziewcząt w półfinale Licealiady Województwa Podlaskiego, - III miejsce drużyny chłopców  w półfinale Licealiady Województwa Podlaskiego,

- III miejsce szkoły w Mistrzostwach Powiatu LZS,

- III miejsce indywidualnie Andrzeja Kozłowskiego w Mistrzostwach Powiatu LZS,

-  II miejsce drużyny chłopców i IV dziewcząt w Mistrzostwach Miasta Łomża

Pływanie

IV miejsce Michała Kapelewskiego  w stylu dowolnym w I edycji  miejskich rozgrywek sportowych.

Siatkówka chłopców

-  IV miejsce w Mistrzostwach Miasta,

-  X miejsce w siatkówce plażowej (2 – osobowa drużyna) w Licealiadzie Województwa Podlaskiego

Nasi Mistrzowie

- Marek Nacewicz -  I miejsce w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w swojej kategorii wagowej  oraz I miejsce w Grand Prix Polski w wyciskaniu sztangi leżąc,

- Mariusz Sokołowski - I miejsce w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

Koło HDK PCK

- 5 miejsce  Rafała Kadłubowskiego - IIITC w etapie rejonowym XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

- Pozyskanie 57800 ml pełnowartościowej krwi 51 krwiodawców w 4 akcjach krwiodawstwa;

- udział w programie „Twoja krew – moje życie”.

- szkoła uczestniczy w XIII turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Dodatkowo w szkole

- organizacja szkolnego konkursu promującego systematyczne krwiodawstwo pt. „Super-Krwiodawca Ekonomika”.

 

Religia

Konkursy:

-  II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Życie, osobowość i nauczanie Jana Pawła II,

- Wyróżnienie szkolnej grupy teatralnej na XV Powiatowym Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych  za to, że „Jasełka mogą być jasełkami”, indywidualne wyróżnienie dla Patryka Zalewskiego,

- Nagroda Organizatora w konkursie recytatorskim „Znam ziemię łomżyńską”,

- Udział  w wojewódzkim konkursie poezji i piosenki patriotycznej „Polska to My” i Konkursie Poezji Marka Grechuty,

- I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Muzycznym „Święta Rita – róża w ogrodzie Pana” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych.   Zespól w składzie: Joanna Dąbrowska, Piotr Góralczyk i Martyna Szabłowska z IITL .

Akcje:

- udział wolontariuszy w akcji „Bożonarodzeniowy Dar Serca”,

- udział  w ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”, uczestnictwo w festynie podsumowującym akcję „Kilometry Dobra”,

- 2  zbiórki na rzecz Hospicjum Św. Ducha w Łomży,

- udział w akcji „Pola Nadziei” – sadzenie żonkili i finał akcji  w galerii Veneda,

-  przygotowanie 40 paczek  dla dzieci  ze świetlicy terapeutycznej w Łomży,

-  zbiórki żywności (5 akcji) organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej,

Apele:

- przygotowanie uroczystego apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia „Bóg i Współczesność”,

- przygotowanie uroczystego apelu z okazji Świąt Wielkanocnych „Droga do Świętości”,

- przygotowanie apelu z okazji Walentynek „Prawdziwa Miłość”,

- przygotowanie sztuki „Walka Dobra ze Złem” z okazji obecności w szkole Symboli Światowych Dni Młodzieży,

- Maraton Czytania Biblii,

Koło Żywego Słowa

- Wyróżnienie szkolnej grupy teatralnej na XX Powiatowym Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych  za to, że „Jasełka mogą być jasełkami”, indywidualne wyróżnienie dla Patryka Zalewskiego,

- Nagroda Organizatora w konkursie recytatorskim „Znam ziemię łomżyńską”

- Udział  w konkursie piosenki patriotycznej „Polska to My” i Konkursie Poezji Marka Grechuty

Szkolne Koło Caritas

I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Muzycznym „Święta Rita – róża w ogrodzie Pana” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych.

Zespól w składzie: Joanna Dąbrowska, Piotr Góralczyk i Martyna Szabłowska z IITL .

Udział wolontariuszy w akcjach i zbiórkach charytatywnych: „Bożonarodzeniowy Dar Serca”, „Kilometry Dobra”, na rzecz Hospicjum Św. Ducha w Łomży,

„Pola Nadziei”, paczki dla dzieci (na Boże Narodzenie i Wielkanoc), zbiórki żywności organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, udział w festynie podsumowującym akcję „Kilometry Dobra”

Przedmioty zawodowe

VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do II etapu  zakwalifikowano  9 uczniów naszej szkoły: Barcicki Kamil, Brzozowski Michał, Chrostowski Marek, Cwalina Paweł, Frydrych Sebastian, Kowalewski Mateusz, Piechowicz Bartosz, Ramotowska Marta, Łapka Karolina. Marta Ramotowska IVTL  uzyskała tytuł finalisty.

Szkolny Konkurs Graficzny „ZDROWA ŻYWNOŚĆ”

I miejsce –Natalia Malinowska – kl.  I A  LO

II miejsce – Angelika Tyszka, Edyta Baczewska – kl. I TT

III miejsce – Katarzyna Marczyk – kl.  I TCR

Udział w Konkursie  Informatycznym– „INFOTEST 2016” – organizowanego  przez Instytut Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, w ramach którego przygotowano materiały promujące szkołę i jej dorobek.

I Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menadżerskich odbywała  się pod hasłem „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”. Do eliminacji okręgowych zakwalifikowało się 3 osoby: Rogalska Renata z klasy IV TA, Pieluszek Michał z klasy IV TC i Krajewska Aneta z klasy IV TA.

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Do II etapu zakwalifikowały się dwie uczennice: Małż Magdalena i Krajewska Aneta.

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości - udział 21 uczniów na etapie szkolnym.

Szkolny Konkurs Super Logistyk Ekonomika I miejsce: zdobyli Łukasz Gosiewski i Mateusz Kowalewski / obaj II TL/ . III miejsce zajął Arkadiusz Czartoryski III TL.

Szkolny Konkurs Plastyczny ,, BHP w miejscu pracy " realizowany w klasie  IITL  w ramach  projektu edukacyjnego ,, Bhp w zawodzie technik logistyk":                            I miejsce - Justyna Chaberek kl. II TA,    II miejsce - Katarzyna Kaszuba kl. I,  III miejsce - Jolanta Piątek kl. I TA.

Matematyka

Ogólnopolski Konkurs „ Alfik Matematyczny 2015”

Najlepszy wynik  w LO uzyskał  Kurpiewski  Łukasz z kl.  III C zajmując 12 miejsce w województwie.

Uczennica Sylwia Sieniawska otrzymała dyplom uznania.

Najlepsze wyniki w Technikum uzyskali uczniowie:

1.   Sieniawska  Sylwia z kl. IV TA   -  6 miejsce w województwie

2.   Sieniawska  Natalia z kl. IV TA  -  8 miejsce w województwie

3.   Pieluszek  Michał z kl. IV TC       - 10 miejsce w województwie

4.   Aleksandra Boguska  z kl. IVTC – 13 miejsce w województwie

5.   Justyna Zielińska  z kl. IVTL       – 14 miejsce w województwie

6.   Adrian Wróblewski z kl. IVTL  – 14 miejsce w województwie

7.   Czartoryski  Arkadiusz  z kl. III TL  -  18 miejsce w województwie

Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny 2016”

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

W kategorii Junior ( klasy pierwsze)

1.   Choinski  Piotr     z kl. I T L

W kategorii Student ( klasy II,  III i  IV (Tech) )

1.   Sieniawska  Natalia         z kl.  IV TA

2.   Pieluszek     Michał         z kl.   IV TC

3.   Skrodzka  Anna              z kl.   III TA

XVII  Konkursu  Matematycznego „ Euklides”

Do etapu rejonowego  zakwalifikowali się uczniowie:

1.   Skrodzka  Anna  z kl.  III A

2.   Kowalewski  Mateusz  z kl. II L

3.   Czartoryski  Arkadiusz  z kl. III L

XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Epoka Prymasa Tysiąclecia”.

Tytuł finalisty Aleksandry Konopki IITA. Szkołę reprezentowali: Adam Kozłowski ITA  i Aleksandra Konopka IITA.

Ponadto:

·         Udział delegacji szkoły ze sztandarem w XV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

·         Udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie „LalkiBolesława Prusa.

·         Udział w X Maratonie Pisania Listów Amnesty International,

·         Organizacja szkolnego konkursu na „Stroik bożonarodzeniowy”

·         Organizacja, podczas obchodów Święta Niepodległości, akcji „Zrób Kokardę Narodową”

 

Elżbieta Szleszyńska
nie, 03 lipca 2016 17:39
Data ostatniej edycji: 2016-08-26 08:26:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0