Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 października 2020 napisz DONOS@

Zapraszamy do szkoły muzycznej - rekrutacja - informacje i dokumenty

Rozpoczynamy rekrutację do PSM I i II st. w Łomży. Poniżej znajdą Państwo skrót informacji o szkole, procedurę zgłaszania kandydatów, jak również linki do pobrania dokumentów. Zapraszamy wszystkich chętnych.

koncert klas I
koncert klas I
koncert klas I
koncert klas I
chwila przed koncertem
chwila przed koncertem
Koncert uczniów szkoły z Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego
Koncert uczniów szkoły z Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego

Witamy i zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły:

 

Jesteśmy jedyną państwową placówką w Łomży kształcącą dzieci i młodzież w kierunku muzycznym.

Nauka w naszej szkole jest bezpłatna. Trwa w zależności od cyklu 4 lub 6 lat i przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-10 lat w cyklu sześcioletnim, 10 -16 lat w cyklu czteroletnim, a także w wieku 10 – 23 lata w PSM II stopnia (średnia szkoła muzyczna).

Szkoła prowadzi zajęcia indywidualne gry na instrumentach:  gitarze, fortepianie, akordeonie, organach, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, flecie, oboju, klarnecie, saksofonie, fagocie, waltorni, trąbce, sakshornie, puzonie, perkusji, oraz zajęcia grupowe: z kształcenia słuchu, rytmiki, audycji muzycznych, innych przedmiotów teoretycznych, zespołów instrumentalnych, chóru i orkiestry.

 

Gwarantujemy

·       Znakomitych nauczycieli i wysoki poziom nauczania

·       Miłą i serdeczną, ,,rodzinną” atmosferę

·       Indywidualne lekcje gry na instrumencie

·       Indywidualne podejście do każdego ucznia

·       Zajęcia zespołowe

 

Wysiłek włożony w naukę w szkole muzycznej zapewnia dziecku następujące korzyści (co potwierdzają badania naukowe i statystyczne):

- lepsze rozwinięcie zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia,

- pozytywny wpływ na rozwijanie zdolności językowych oraz na rozumienie związków matematycznych i technicznych,

- większą szybkość i dokładność pracy umysłowej,

- wytrwałość i zdolność koncentracji uwagi, 

- systematyczność i zdyscyplinowanie,

- umiejętność zarządzania czasem,

- rozwój postrzegania zmysłowego oraz zdolności koordynacji,

- umiejętność radzenia sobie z tremą podczas występów publicznych, co może wywierać pozytywny wpływ na późniejsze życie zawodowe.

 

Szkoła realizuje wiele projektów artystycznych. Jest inicjatorem przeglądów, spotkań i festiwali regionalnych i ogólnopolskich. Nasza szkoła współpracuje z ośrodkami kultury i placówkami oświatowymi i kulturalnymi w mieście i regionie.

Nasi uczniowie mają możliwość realizowania się poprzez liczne koncerty na rzecz środowiska lokalnego, udział w konkursach na różnych szczeblach (także międzynarodowych).

Wielu z naszych uczniów osiąga sukcesy na arenie ogólnopolskiej, ale także na międzynarodowej. W ostatnich latach były to m.in. nagrody na konkursach w Wiedniu, Pradze, Atenach, Belgradzie i Wilnie.

Uczniowie szkoły muzycznej wnoszą ważny wkład w działalność Łomżyńskiej Orkiestry Dętej.

 

 

 

PROCEDURA REKRUTACJI

 

Poniżej zostały zamieszczone druki zgłoszenia kandydata do szkoły jak i kwestionariuszy podań o przyjęcie do szkoły muzycznej. Należy wypełnić czytelnie zgłoszenie (pismem drukowanym lub komputerowo). Podpisane zgłoszenie należy zeskanować, lub w ostateczności zrobić czytelne zdjęcie telefonem komórkowym. Skan lub zdjęcie należy przesłać na adres mailowy szkoły:

 

psmlomza@poczta.internetdsl.pl

 

Podobnie należy postąpić w przypadku zgody na przetwarzanie danych osobowych. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się ze szkołą mailowo, lub telefonicznie. Wskazane jest potwierdzenie telefoniczne, czy zgłoszenie dotarło do szkoły.

 

Telefon szkoły  (86) 215 01 61

(czynny w godzinach 8:00 - 13:00)

 

Właściwy kwestionariusz należy również wypełnić pismem drukowanym lub komputerowo. W momencie, gdy będzie to już możliwe (zniesione zostaną restrykcje), ale nie później niż w dniu badania przydatności lub egzaminu, należy kwestionariusz wraz z oryginałem zgody na przetwarzanie danych osobowych dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Forma i terminy badania przydatności do PSM I st. i egzaminów do PSM II st. zostaną opublikowane na stronie szkoły

www.psmlomza.pl

 i przesłane na maile podane w zgłoszeniach i (lub) telefonicznie (smsami) na podane numery telefonów, gdy tylko zaistnieje możliwość przeprowadzenia badania przydatności.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę