piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
materac bezdechu dla niemowlaka

jak w temacie. Mam wczesniaczka i potrzebuje opinii na temat materacyków. Uzywał ktos z was? jestescie zadowoleni? z którego rodzaju? i czy jest ktos kto moze posiada a jest mu juz nie potrzebny?

Don't judge me!
I was born to be awesome!
NOT PERFECT! :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

chodzi o materac, czy o monitor bezdechu? bo jeśli chodzi o monitor to używam teraz takiego sprzętu i moim zdaniem się sprawdza. Zadziałał jak maleństwo nie ruszało się dłużej niż 15 sekund. Ja mam Angel Care. Jest bardzo czuły, jak go testowaliśmy, to wystarczyło dotknąć ramy łóżka i rejestrował ruch.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Ja tez mam wcześniaka i również szukałam opinii na ten temat. Sama osobiście nie używałam, ale słyszałam, że bardzo często włączają się bez powodu. Nie wiem na ile to prawda. Możesz też wypożyczyć ten sprzęt i przetestować, nie musisz od razu kupować :-)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Podobnie jak Wy jestem mamą wcześniaka, ale nie uzywałam monitoru bezdechu. Słyszałam właśnie że są zawodne i nie raz włączają się bez powodu. Madzia dobrze radzi by wypróbowac. Popytaj w sklepach medycznych czy istnieje mozliwość wypozyczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

własnie bylam w sklepie medycznym Pan który go prowadził stwierdził ze nie sprowadza tego bo nie wierzy w jego działanie i nie chce miec pozniej zycia dzieci na sumieniu w razie gdyby owy sprzet okazał sie wadliwy..

opop_gdzie zakupilas ten monitor?

a duzo wczeniej urodziły sie wasze dzieciaczki niz powinny?

Don't judge me!
I was born to be awesome!
NOT PERFECT! :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Ja mam monitor oddechu angel care bez video z dwiema plytkami sensorycznymi sprawdza sie rewelacyjnie ...falszywe alarmy mozna wyeliminowac ustawiajac odpowiednia czulosc.. Kupilam na agito.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Witam. Ja przerabiałem juz kilka takich spraw. Przy pierwszej córce dostaliśmy w prezencie podmateracowy monitor oddechu. Był w porządku czasami fałszywie alarmował, ale i tak człowiek spał z \"otwartymi oczami\".
Przy bliźniakach jak się urodziły kupiłem w necie specjalne monitorki które się mocuje na pieluchę, praktycznie przy samym ciałku dziecka. Jest to o tyle dobre że można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Naszym maleństwom zdarzały się zaniki oddechu nawet podczas jazdy w samochodzie. Tak więc było to dla nas jak wybawienie. Wszystkie te urządzenia jeszcze posiadam choć do przenośnych chyba potrzeba jakiś specjalnych bateri. Niestety koszt tych urządzeń 4 lata temu to po okolo 500zł za sztukę. Jak ktoś byłby chętny to mogę odszykać te sprzęty i pokazać jak to wygląda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Jeśli chciałabyś wypożyczyć, to z tego co wiem Pani Florczykiewicz która pracuje na oddziale noworodkowym wypożycza różne sprzęty. Możesz poszukać w necie telefonu, albo spytać w poradni neonatologicznej bo skoro masz wcześniaka to pewnie zaglądasz tam. . :-) moja córa urodziła się w 35 tygodniu i ma już 9 miesięcy :-)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

m-arcin: chetnie bym zobaczyla owe monitory.

Don't judge me!
I was born to be awesome!
NOT PERFECT! :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Mój urodził się w 36 tc i obecnie ma ponad 3 latka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Również jestem mamą wcześniaka, używałam monitora oddechu angel care i jestem z niego bardzo zadowolona, moja córcia ważyła po porodzie 860 gram.
Ja miałam osobiście taki:
http://allegro.pl/angelcare-ac300-monitor-oddechu-wysylka-gratis-i4360604849.html

Nigdy mi się nie załączył bez powodu za to często wyjmując dziecko z łóżeczka zapominałam go wyłączyć zawsze wył po 15 sek.

Ponadto wychodzę z założenia że wolę wstać kilka razy częściej nawet jak to fałszywy alarm niż spać spokojnie i nie daj Boże stracić dziecko.

Monitor stosowałam rok czasu. Uzależnia :) Ciężko było go odłączyć. Ponadto monitor ten ma funkcję cichego pikania jak wyczuwa oddech lub ruch dziecka. Zawsze z niej korzystałam uspokajało mnie te pikanie. Jeżeli dziecko przestaje się ruszać pikanie ustaje po kilku sekundach jest dźwięk ostrzegawczy i później około 15 sek zaczyna wyć alarm. Jeżeli dziecko wpada w bezdech samo uruchomienie się alarmu potrafi \"przypomnieć\" dziecku o oddychaniu.

Monitor ten ma również regulację czułości. Ponieważ moje dziecko było maleńkie to w miarę wzrostu korzystałam.

Ogólnie polecam. Monitor kupiłam używany na allegro, po roku również sprzedałam na allegro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

http://respisense.pl/ poczytaj sobie o tym przenosnym monitorze ja polecam go mamom w aptece, ale ma jedna wade jesli jest niewlasciwie uzywany czesto lamie sie ten klips, dzieki ktoremu sie ten monitor mocuje. Moj monitor angel care niestety nie nadawal sie do transportu (na upartego mozna bylo go rozlaczac i podlaczac)za to teraz kiedy maly jest starszy sluzy mi jako zwykla niania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

Somebody 1212 a ile Twoje maleństwo ma? I w którym tygodniu się urodziło i ile ważyło?

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

32tc. 1500g ;)

Don't judge me!
I was born to be awesome!
NOT PERFECT! :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

jak chcesz to zadzwoń nr.692415286

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: materac bezdechu dla niemowlaka

wystarczy kupic dobry wygodny bezpieczny lateksowy materac np na materacyk.pl i do tego monitor oddechu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org