sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża to już nie regionalne piwo

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/polacy-nie-chca-pic-piwa-produkowanego-przez-koncerny,2129774,4199

i jest wzmianka o Łomży:
Na podobny krok zdecydowała się też warszawska restauracja Paros. Zamieniła koncernowy browar Łomża na regionalny Amber.

Moda na regionalne piwa dotyczy też innych miast.

- Lokal przejąłem półtora roku temu. Na początku mieliśmy piwo Tyskie i Lecha. Ale szybko z nich zrezygnowaliśmy. Najtańsze litewskie piwo niepasteryzowane jest sto razy lepsze od naszych koncernówek. Smakuje piwem. Dlatego postawiliśmy na regionalne browary i te niszowe - komentuje Tomasz Zielik, właściciel pubu 6-ścian w Białymstoku.


Jak widać, Browar nie powinien się reklamować jako regionalne piwo, nie mówię tego na podstawie tego tekstu. Teraz piwo Łomża jest robiona w innych browarach, a różne dziwne marki w Browarze Łomża np. Karpackie (pewnie produkowane z zdrowej, górskiej wody), Kareta, Argus, Vip itp. Łomża stała się juz koncernem, więc kupując piwo Łomża, wspieramy VAN PUR, nie regionalny browar. Teraz tez dużo dają chemii, te piwo prawie wcale nie leżakuje :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

Jeżeli piwo jest produkowane według ustalonej receptury to chyba w niczym nie przeszkadza, że jest produkowane w innym zakładzie? Na pewno znacznie obniża koszty logistyczne, jeżeli marka ma ogólnopolski zasięg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

przeczytaj etykiete nie dotyczy, nie czujesz sie oszukany

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

W miniony weekend byłem na ogólnopolskiej imprezie na którą zawsze zawoziłem dwie kratki wyborowego. W tym roku po raz pierwszy nie zabrałem, choć towarzystwo się o nie dopytywało...
Mam wrażenie, że mocno schodzą z kosztów i nie jest takie jak rok-dwa lata temu. Może to za sprawą przejścia jakiegoś ich marketingowca do perły, nie wiem. Niektórzy moi znajomi podzielają moją opinię.
Poza tym piwo, które jest wizytówką miasta lać w żelazne puchy??? Przecież to się zawsze z jakimś podłym piwem z proszku kojarzyło...

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

To nie jest nasze Łomżyńskie piwo znane od lat, to jest obecnie masówka z dużą ilością enzymów, rozcieńczane przed rozlaniem.
Lepiej kupić droższe a tradycyjne. Co o piwa Amber jest super!!.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

Tradycyjne piwa na masową skalę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

to może jakie propozycje tylko regionalnych, nie koncernowowek :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

koncernowek**

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

jagiełlo miodowe mniam

luz blues i orzeszki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

W milo ostatnio było braniewo. Całkiem, całkiem :)
Ciechany też fajne, ale droższe.

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

browar Braniewo kupił Namysłów -Czyli gościu który stawia na jakość.Trochę przez to na rynku traci bo go cenami wycinają ale Namysłów,Braniewo(dawne EB)to piwa dobre jakościowo i nie z byle czego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

A obecne EB to już żywiec i smakuje jak zwykła masówka a kosztuje jak ciechan...

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

kto te piwo łomża pije ludzie ....te piwo to....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

Polecam Raciborskie, leżakujące ponad 40 dni w otwartych kadziach.
Do kupienia w 2 małych sklepach w Łomży (nie piszę w jakich, bo ktoś posądzi o reklamę), i nie ma go w marketach.

Bardzo dobre jest także \"Na Miodzie Gryczanym\".
Do tego z koncernowych - to tylko czeskie i słowackie. A z droższych - każde belgijskie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

to chociaz napisz na jakiej ulicy, chetnie bym sprubowal

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

Pod wpływem wspomnianego artykułu zacząłem czytać etykiety piw. 70% nie zawiera w ogóle chmielu. Niestety wróciłem do solidnych importowanych marek. Czasem do czegoś krajowego i to o ile coś godnego uwagi jest pod ręką. Osobiście polecam to co Lidl wrzuca z importowanych piw. Nie wszystko jest ok ale da się zawsze coś wybrać. Chociażby tak jak teraz jest sporo czeskiego piwa. Z polskich piw zacząłem pić KOMESA, Raciborskie, Perłę (tez schodzi powoli na psy), Konstacin, Namysłów i Ciechana. A Raciborskie kolego to widywałem w Tesco ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża to już nie regionalne piwo

Tradycyjna produkcja piwa na dużą skalę :) Rainbow Friends

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org