piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rozwód kościelny.

Witam,
Poszukuje osób, które przechodziły przez proces rozwodu kościelnego i mogły mi doradzić w jaki sposób nie popełnić błędów i zakończyć to pomyślnie . Wiadomo każdy przypadek jest inny ale każde wskazówki będą mi przydatne.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

w Piśmie Świętym jest mowa o jakiś rozwodach kościelnych ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

W Kościele nie ma rozwodów !!!

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

tak tak...
tylko stwierdzają nieważność, a że sa dzieci..., żyli razem itd..

to tak jak z paleniem papierosów ... palił tylko się nie zaciągał, więc nie jest palaczem ...

jak zwał tak zwał ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Przechodzilam.... Nie ja skladałam pozew tylko mój eks. Suma smary unieważnienia nie dostaliśmy. Nie wiem jaki on popełnił błąd oprócz tego że jego poziom inteligencji jest na poziomie ameby... Mi nie zależało więc po prostu mówiłam jak było... Przejdziesz rozmowę z księdzem, będzie pytał o to co było między wami PRZED ślubem plus że tak powiem okoliczności ślubu. Po ślubie wasze życie ich nie interesuje :) potem przesłuchania świadków podanych przez was, rozmowa z psychologiem plus jakieś śmieszne psychotesty. Ogólnie rzecz biorąc śmieszne to trochę wszystko... O ile masz jakieś argumenty na to że któreś z was RZECZYWIŚCIE było \"niezdolne\" psychicznie do małżeństwa, przed zawarciem małżeństwa rzecz jasna, to jakieś tam szanse na unieważnienie są...

Karo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Słyszałam, że jak komuś zależy to warto wynająć adwokata \"kościelnego\". Tylko koszty takiej \"świętej papugi\" podobno o wiele większe niż papużki \"cywilnej\".

Karo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Najlepiej powiedz ze pijany/pijana bylas jak przysiegalas wiernosc :-)
Na co komu drugi raz w to samo gowno wchodzic?Tyle ze w innym opakowaniu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Dyskretnie zapytaj ile to kosztuję , działa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Nie ma rozwodów. Jest uznanie małżeństwa za niebyłe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Kościelny rozwód to skrót myślowy – w rzeczywistości chodzi o uznanie przez sąd biskupi ślubu kościelnego za nieważny.
Dzięki temu można ponownie stanąć na ślubnym kobiercu w Kościele katolickim.

Proszę się zgłosić do Pana Jacka Kurskiego z TVP - on zamierza ubiegać się o unieważnienie małżeństwa i już pewnie przetarł ścieżki.

Pewnie pierwsza droga to gabinet prezesa Kaczyńskiego, ale Gapard czy ty tam wejdziesz ??? Skoro Adrian nawet nie wchodzi ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Kościół daje rozwody, oczywiście dla wybrańców (np. niektórych celebrytów). Ksiądz też człowiek i w łapę bierze jak wszyscy, tylko odpowiednio więcej. Wszystko jest zatem wyłącznie kwestią pieniędzy!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Jak przy księdzu powoeszo rozwodzie to go nie dostaniesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Musisz mieć argument na uzyskanie unieważnienia i to na małżonkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

To musi być jakiś poważny powód zatajenie czegoś, choroba psychiczna, niechęć do posiadana dzieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Być może przyda się treść mojego bloga nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa. Zapraszam.
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Podobno najczęstszym powodem jest niedojrzałość do stworzenia związku, ale jak to udowodnić, to nie wiem... Podobno warto mieć świadków w takiej sprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Chcesz rozwód kościelny to ty jakaś musisz byś swieta krówka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

nie ma rozwodu kościelnego po to Bòg dał rozum i wolną wolę by świadomie wybrać osobę na wspolne życie jedynie co moze byc to przyzwolenie ze strony kościola na zycie z kims innym tak powrzechnie nazywanym rozwodem kościelnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

A Po co ci rozwod koscielny,chcesz drugi slub wziasc.Ja to bym zostal tylko przy ciwilnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Wszystkim osobom zainteresowanym polecam poniższą publikację.
Ja właśnie złożyłam skargę do sądu biskupiego i przez proces zamierzam przejść bez pomocy adwokata. Zredagowałam pozew zgodnie z zaleceniami
z książki. Sąd przyjął ją do rozpatrzenia.

https://ebookpoint.pl/ksiazki/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-praktyczny-poradnik-dla-wiernych-dr-michal-poczmanski-agata-nogaj,s_00ui.htm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny a jest tylko unieważnienie ślubu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

W sumie to po co komuś rozwód kościelny, skoro kościól musi tak czy inaczej uznawać rozwód cywilny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozwód kościelny.

Ślub jest szaleństwem. Czegoś takiego jak ślub do samej śmierci nie ma w naturze lub biologii jak kto woli.
____________________________________________
Pisanie prac licencjackich - Gdańsk

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org